امتیازدهی به : post

درباره طراحی سایت بدنسازی

مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران ، ارائه دهنده خدمات تخصصی طراحی سایت بدنسازی، در کوتاه ترین زمان ممکن بصورت اقساطی و فوری توسط برترین برنامه نویسان ایران ، همینطور برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان ، با کارشناسان سئو تهران با استفاده از راه های ارتباطی که پایین همین مقاله قرار دارد می توانید در ارتباط باشید…

مزایای طراحی سایت بدنسازی فلش

طراحی سایت بدنسازی فلش علی‌رغم تمام مزایایی که دارند، مشتریان زیادی ندارد و اغلب افراد ترجیح می‌دهند که از روشهای طراحی سایت مرسوم برای سایت خود استفاده کنند. از جمله مزایای این نوع سایت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

طراحی زیبا و جذاب صفحات، این نوع وب‌سایت را از انواع دیگر متمایز می‌کند؛

طراحی این نوع وب‌سایت بسیار آسان است و برای این‌کار می‌توان از ابزارهای موجود استفاده کرد.

معایب طراحی سایت بدنسازی فلش

اگرچه این نوع وبسایت‌ها به‌راحتی قابل طراحی هستند، معایبی دارند که باعث شده است کاربران تمایلی به استفاده از آن‌ها نداشته باشند. برای مثال:

از عمده‌ترین معایب سایت‌های فلش این است که موتورهای جستجو قادر به تشخیص محتوای این نوع وب سایت نیستند و با مطرح شدن بحث سئو و اهمیت بالا آمدن وب سایت‌ها در نتایج موتورهای جستجو، این مشکل بسیار پررنگ‌تر شده است؛

علاوه بر این سایت‌های فلش اصطلاحا سنگین هستند و سرعت بارگذاری را پایین می‌آورند.

روشهای طراحی سایت بدنسازی فلش

روشهای طراحی سایت بدنسازی از نوع سایت‌های فلش به دو دسته ایستا و نیمه پویا طبقه‌بندی می‌شوند. سایت‌های فلش ایستا همان‌طور که از نام آن ها پیداست، معمولا ثابت هستند و برای تغییرشان نیاز به آگاهی از دانش فلش داریم؛

اما، سایت‌های فلش نیمه پویا تا حدودی قابل تغییر هستند، اگرچه این تغییرات محدود است و به‌سادگی تغییرات وب‌سایت‌های داینامیک نیست.

کدام روش طراحی سایت بدنسازی برای کسب‌و‌کار من مناسب‌تر است؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم روشهای طراحی سایت هر کدام برای هدفی خاص مناسب هستند. قبل از انتخاب روش مناسب شما باید این چند مسئله را مشخص کنید:

هدف و استراتژی وب‌سایت شما چیست و تعاملی با کاربر دارد یا خیر؟

تعداد صفحات سایت شما چند تا است؟

زمان مدنظر شما برای طراحی سایت بدنسازی چقدر است؟

برای طراحی سایت بدنسازی چقدر می‌خواهید هزینه کنید؟

اگر وب‌سایت شما صرفا محتوایی است، مثلا یک وب‌سایت اطلاع‌رسانی، بهتر است از نوع استاتیک استفاده کنید تا هزینه‌های طراحی و نگهداری آن کاهش یابد؛

اما، در صورتی‌که یک وب‌سایت تعاملی دارید، نوع داینامیک را باید انتخاب کنید. اکثر شرکت‌های طراحی سایت معتبر و متخصص، توانایی طراحی هر سه نوع وب‌سایت را دارند و بنا به نیاز مشتری و با توجه به اهداف وب‌سایت، اقدام به ساخت وب‌سایت به روش مناسب، می‌کنند.

پس بهتر است که شما نیز پیش از تصمیم‌گیری درباره‌ی انتخاب روشهای طراحی سایت، با مشاوران این حوزه مشورت کنید.

محتوای وب به معنای تمامی مطالب اعم از تصویری، نوشتاری و صوتی در قسمت سایت میباشد. محتواها معرف وب سایت میباشند که دربرگیرنده اسناد، داده ها، اپلیکیشن ها، سرویسهای الکترونیکی، تصاویر، فایلهای صوتی و تصویری، صفحات شخصی در وب، پیامهای ایمیل آرشیو شده و … میباشند.

لازم به ذکر است که در بیشتر مواقع از اصطلاح «صفحه» به جای «محتوای وب» استفاده میشود. علت این تغییر نامه به دهه 1990 بر میگردد که بهترین لینکها جهت استناد به یک مرجع، در پایین صفحه، یا در آخرین صفحه مقاله قرار میگرفت.

 هر یک از صفحات وب سایت حاوی مطالب و محتواهای متنوعی میباشند. برای بارگذاری محتوای وب سایت پروتکلهای مختلفی در هر صفحه قرار داده شده است اما بهترین شیوه برای بارگذاری محتوای، html یا انواع دیگرصفحات فشرده وب، میباشند.

انواع محتوا

محتوا بر اساس فرمت به 4 دسته تقسیم میشوند که در زیر به هر یک از آنها اشاره میکنیم:

محتواهای صوتی ـ تصویری

محتواهای صوتی ـ تصویری بیشتر به منظور ارائه بازی‎های آنلاین و همچنین کلیپهای ویدئویی بارگذاری میشوند. ویدئوها اعتبار بالایی در نحوه رفرنس دهی دارند و به همین دلیل مورد توجه مخاطبان‎قرار میگیرند.

در سایر انواع محتواها، ذکر نام و یا بیان یک مطلب‎، پیامرسان منبع اصلی مطلب به مخاطب و کاربر میباشد اما در کلیپهای ویدئویی بازدیدکننده بدون واسطه با منبع اصلی ارتباط برقرار ‎می کنند.

به همین دلیل با اعتماد بیشتری محتوای سایت را دنبال‎می کنند. در بیشتر سایتهای خبری و تحلیلی که از حساسیت بالایی برخودارند، کلیپهای ویدئویی کارایی بیشتری دارند.

بازیهای آنلاین نیز جای بازیهای سنتی را پر کردهاند و از این رو شاهد افزایش طرفداران این نوع بازیها هستیم. این امر سبب شده تا وب سایت‎ها به منظور افزایش میزان بازدیدکننده در کنار سایر محتواها، از بازی‎های آنلاین نیز استفاده کنند.

هر چند برخی سایت محتوای اصلی خود را بر روی به اشتراک گذاری محتواهای آنلاین قرار دادهاند.

محتواهای صوتی

در سالهای اخیر فایلهای صوتی یکی از انواع محتواهایی است که محبوبیت زیادی در میان  کاربران اینترنتی پیدا کرده است. فایلهای صوتی اغلب بشکل  mp3 مستقل روی وب سایتها (مانند رادیو مذاکره و رادیو متمم) و یا بصورت پادکستهای صوتی و یا بشکل CD و DVDهای آموزشی به اشتراک گذاشته میشود.

مطابق با پژوهشهایی که صورت گرفته، محتواهای صوتی بیش از پیش رونق پیدا کردهاند.

محتواهای تصویری

گفته میشود وجود یک تصویر میتواند بهتر از هزاران کلمه مفهوم خود را بیان کند. به همین دلیل زمانی که توضیح و شرح یک مطلب رسا نیست و مخاطب نمیتواند مفهوم مورد نظر نویسنده را درک کند، میتوان از یک تصویر استفاده نمود.

محتواهای تصویری یا اینفوگرافیک‎بسیار رسا هستند و در بسیاری از وب سایتها مورد استفاده قرار میگیرند.

محتوای تصویری که به شکل عکس، نقشه، دیاگرام، نمودار و …‎بیان میشود،  مجموعه هایی از دادهها و اطلاعات پیچیده را بهگونه هایی نشان میدهند تا پیام به شیوه های سریع و قابل فهم به مخاطب منتقل‎شود.

محتواهای نوشتاری

اغلب محتواهایی که در وب سایتها به اشتراک گذاشته میشود، به شکل نوشتاری هستند. کاربران اینترنتی نیز اغلب به دنبال این نوع محتواها وارد وب سایتها میشوند.

یکی از ویژگیهای اصلی این نوع محتواها انتقال پیام میشود. همچنین در افزایش اطلاعات مخاطبان نقش بسیار زیادی را ایفا میکنند. ارائه اطلاعات، آگاهی بخشی و برقراری ارتباط با مشتریان‎می‏تواند از طریق محتواهای نوشتاری انجام شود.

محتواهای نوشتاری حجم کمتری دارند و از این رو بارگذاری سایت با سرعت بیشتری صورت میگیرد.

اصول تامین محتوا

کاهش حجم محتوا به ویژه در رابطه با محتواهای صوتی و صوتی ـ تصویری از مهمترین نکاتی که به هنگام اشتراک گذاری و تامین محتوا باید مد نظر قرار بگیرد.

در صورتی که محتوا حجم بالایی داشته باشند، صفحات وب سایت در مدت طولانی تری بارگذاری میشوند که این امر رتبه سایت را در موتورهای جستجو اذیت می کند.

محتواها باید بدون ابهام و رسا و گویا بیان شوند.  انواع محتواها برای یکدیگر نقش مکمل را بازی میکنند. به همین دلیل اگر تصاویر گنگ و نامفهوم باشند، باید در کنار آن، از محتوای نوشتاری نیز استفاده نمود و بالعکس.

  استفاده از تمامی انواع محتواها در وب سایت به رتبه سایت کمک و افزایش بازدید کننده ها می انجامد.

 وجود تنها یک نوع محتوا برای کاربران خسته کننده است. همچنین برای ایجاد تنوع و زیبایی سایت میتوان انواع محتوا را در سایت بارگذاری نمود.  محتواهای نوشتاری طولانی، از حوصله کاربران خارج است و به همین دلیل وجود محتوای تصویری در کنار آن‎می‏تواند به تاثیرگذاری بیشتر آنها کمک فراوانی کند.

انواع سبک طراحی

طراحی سایت طراحی سایت بدنسازی

اگر شما با زبان های برنامه نویسی و یا زبان های علامت گذاری آشنایی لازم را داشته باشید می توانید به راحتی برای خود یک وب سایت راه اندازی کنید، در غیر این صورت شما می توانید با استفاده از ابزار های موجود در این زمینه سایت خود را طراحی کنید، اما در این جا ما می خواهیم در قسمت طراحی سایت به شما روش های ابتدایی و پایه ای طراحی سایت را معرفی کنیم.

توجه داشته باشید که در قسمت زیر شما با نکاتی آشنا خواهید شد که قبل از طراحی یک سایت باید آنها را مشخص کرده باشید.

ایده پردازی

در اولین قدم شما باید برای کاری که می خواهید شروع کنید یک ایده مناسب داشته باشید تا زمانی که وقت خود را بر روی طراحی یک سایت می گذارید بیهوده نگذرد.

شما در ابتدا باید یک دسته فعالیت را انتخاب کرده و با توجه به عنوانی که انتخاب کرده اید دسته ای از سایت ها را برای آن به عنوان منابع انتخاب کنید، همچنین شما می توانید برنامه های آینده خود را در قسمت های مختلف سایت در نظر گرفته و با توجه به این قسمت ها طراحی خود را هدف مند انجام دهید.

طراحی در مدل های مختلفی قرار دارد که همگی آنها بستگی به انتخاب شما در نوع طراحی یک سایت می باشد.

متریال دیزاین

متریال دیزاین یا طراحی نوین در ابتدا برای گوشی های همراه بوده است اما با گذشت زمان و پیشرفت کردن زبان های طراحی مثل جاوا اسکریپت، جی کوئری و … این علم رواج پیدا کرده است.

فرق این روش با دیگر روش ها در حرکات سه بعدی آن و انیمیشن های آن به حساب می آید که کاربران از دیدن این گونه افکت های طراحی بیشتر لذت می برند تا طرح های ثابت و خشک.

به اینگونه طرح های ثابت فلت گفته می شود اما قابل گفتن است که متریال برای یک سایت شاید نکته مثبت هم به حساب آید چون در آن می توان از حالت ریسپانسیو نیز استفاده کرد.

فلت دیزاین

در واقع فلت ها نوعی رنگ خاص و برجسته به حساب می آیند که از تعداد و انواع خاصی برخوردار می باشند. طراحی یک قالب فلب ساده می باشد و تنها شما با کنار هم گذاشتن رنگ های مختلف در سایت خود می توانید یک سایت فلت را طراحی کنید، اما با توجه به طرح های جدیدی مانند متریال ها کمتر پیش می آید کسی از سایت های فلت استفاده کند، چون طرح های انیمیشنی نسل نوین و آینده سایت های ما می باشند.

انیمیشن دیزاین

این طرح بر خلاف طرح فلت ها می باشد، همانطور که فلت یک صفحه صاف و بدون حاشیه می باشد اما در این صفحه ما قالبی پر از انیمیشن ها داریم که به طریق کد نویسی ها می توانیم آنها را وارد سایت خود کنیم، اما نکته قابل گفتن این بخش پشتیبانی نکردن تمامی مرورگر ها می باشد که راه کاری برای این مشکل ساخته شده است.

شما برای برطرف کردن این مشکل می توانید برای هر مرورگر خود دستور کدی که قبلا آماده شده است را قرار دهید، از این راه شما به مرورگر مد نظر فرمان می دهید که این کد یک انیمیشن می باشد و مرورگر متوجه شده و می تواند آنرا اجرا کند.

این فابلیت ممکن است در بعضی از جاها باز هم پشتیبانی نشود که دلیل آن بروز نبودن برنامه می باشد.

فرست پیج دیزاین

امروزه بسیاری از سایت ها به این روش فعالیت می کنند یعنی به صورت تک صفحه ای می باشند. در این روش تمامی محتوای سایت در یک صفحه قرار می گیرد و قابل گفتن است که این روش بیشتر مناسب سایت های تلویزیونی و یا شرکت های مختلف در زمینه طراحی می باشد.

در کنار این صفحه شما می توانید از منو ها و پس زمینه های متحرک هم استفاده کنید که یک طراحی زیبا نمایان می شود.

اگر شما قصد دارید تا از این طراحی کلاس استفاده کنید می توانید سئو خود را راحت تر کنید، به گونه ای که شما تنها باید یک صفحه را در گوگل سئو کنید که راحت تر از دیگر کلاس های انتخابی می باشد، و سرعت رشد اینگونه سایت از دیگر سایت ها بیشتر می باشد

طراحی سایت بدنسازی با هدرهای فوکوس شده

این طراحی به نوعی جدیدترین طراحی در بین سایت ها می باشد به نوعی که شما با قرار دادن یک عکس در پس زمینه سایت خود می توانید آنرا به وسیله دستور هایCssمات کنید و در صفحه نخست تنها یک دکمه جست و جو و تصویری مات وجود دارد، که این روش طراحی بیشتر در سایت های خارجی استفاده شده است و زیبایی خاصی را می توان در آن مشاهده کرد.

با گذشت زمان این روش در کشور ما هم شروع به کار کرده است و می توان سایت های متعددی را در این شیوه طراحی مشاهده کنید.

طراحی سایت بدنسازی مینمال

منظور از طراحی مینمال حذف عناصر غیر ضروری و ساده سازی در عین حال حفظ کاربری بودن وب سایت است. در طراحی مینمال شاید شما فضای سفید زیادی داشته باشد که باید به درستی از این فضا ها برای به چالش کشیدن دقت کاربر استفاده شود طراحی مینیمال بر خلاف انچه تصور می شود سخت تر از سایر طراحی ها می باشد به همین دلیل طراحی مینمیال چون ساده است پیچیده است !

از ویژگی ها این نوع طراحی وب سایت می توان به مواردی همچون استفاده از یک یا دو رنگ ، استفاده از تایپوگرافیی های بزرگ ، فضائی سفید ، ایجاد مرکزیت در طراحی و … اشاره کرد.

طراحی سایت بدنسازی ارگانیک

طراحی وب سایت ارگانیک نوعی طراحی است که از بافت های طبیعی مانند چوب و کاغذ و همچنین تصاویر زیبا یا گل استفاده می کند.

سایت های بسیار زیادی وجود دارند که می تواند در طراحی آنها ارگانیک باشد و استفاده صحیح از این عناصر می تواند جلوه زیبای به طراحی وب سایت شما بدهد همچنین اگر شما در زمینه هایی که کار می کنید با این موارد سر و کار دارید می تواند یک سایت خلاقانه برای شما ایجاد کند.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran