درباره طراحی سایت بیمه

مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران ، ارائه دهنده خدمات تخصصی طراحی سایت بیمه، در کوتاه ترین زمان ممکن بصورت اقساطی و فوری توسط برترین برنامه نویسان ایران ، همینطور برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان ، با کارشناسان سئو تهران با استفاده از راه های ارتباطی که پایین همین مقاله قرار دارد می توانید در ارتباط باشید…

زبان برنامه نویسی asp.net چیست

قبل از آنکه بخواهیم به این سوال پاسخ بدهیم باید بدانیم که اصلا asp مخفف چیست ؟ خوب این کلمه سه حرفی از عبارت Active Server Page سررشته گرفته است. زبان برنامه نویسی asp از تکنولوژی  مایکروسافت استفاده کرده است و زبان اسکریبپت نویسی است که درون IIS اجرا می شود.

ملزومات اجرای IIS داشتن ویندوزNt 0.4 و نسخه های بعد از آن است.

جهت اجرای PWS نیاز به داشتن ویندوز ۹۵ به بعد هستید. PWS نسخه ای کوچک تر اما کامل IIS است. این سرویس در ویندوز ۹۵ به بعد قرار داده شده است.

ChiliASPتکنولوژی خاصی است که asp را بدون احتیاج به سیستم عامل های ویندوز اجرا می کند.

InstantASPتکنولوژی دیگریمی باشد که ASP را بدون وجود ویندوز اجرا می نماید.

یک فایل asp چیست و معرفی انواع پسوند های آن

در جواب به فایل asp چیست باید گفت این فایل کاملا شبیه به یک فایل HTML است. محتوای این مورد می تواند شاملText,Html,XML,Scriptباشد.

اسکریپت های داخل فایل ASP در سرور اجرا می گردند. پسوند این فایل .asp می باشد اما در درس طراحی سایت بیمه به کمک ASP باید به این نکته اشاره نمود که پسوند های فایل ASP بسته به ترکیب آنها با هم اختلاف هایی خواهند داشت. به عنوان مثال:

فولدر ASP کلاسیک دارای پسوند asp. است و هم می تواند با پسوند فایلaspx. ظاهر شود.

در حالی ASP.net با #Razor Cترکیب شود، پسوند فایلcshtml. می باشد

و در آخر پسوند فایلvbhtml. که در موقع ترکیب ASP.NET با Razor VB ایجاد می گردد.

تفاوت های html و asp برای طراحی سایت بیمه چیست ؟

موقعی که مرورگر یک فایل Html را درخواست می کند سرور فایل را بر می گرداند. اما موقعی که مرورگر یک فایل ASP را درخواست می کند ، IIS درخواست را به موتور ASP داده و موتور ASP فایل asp را به شکل خط به خط خوانده و اسکریپت ها را در فایل اجرا می نماید در آخر فایل asp با نسخه ی html را به مرورگر باز خواهد گشت.

کاربرد asp.net برای طراحی سایت بیمه

اگر بخواهیم بیان کنیم کاربرد ASP چیست ، به طور اختصار می توان به لیست زیر اشاره نمود:

  • به شکل پویا هر محتوای وبی را اضافه ، عوض یا ویرایش می کند .
  • به پرس و جوهای کاربر یا داده های موجود در فرم ها پاسخ دهد.
  • به پایگاه داده یا داده ها دسترسی لازم داشته باشد و نتیجه را به مرور گر باز خواهد گردانید.
  • صفحات وب را سفارشی سازی کرده تا برای مخاطبین مفید باشد.
  • مزیت بهره بردن از ASP به جای CGI,PERL سادگی و سرعت بالای آن به علت عدم استفاده از کلاس ها میباشد.
  • دارا بودن امنیت ، چرا که کدهای ASP از طریق مرورگر قابل مشاهده نیستند.
  • برنامه نویسی با ASP می تواند ترافیک شبکه را هم کم کند.
تفاوت های اساسی زبان asp با زبان asp.net چیست ؟

تا به اینجا متوجه شدین که asp.net چیست . حال زمان آن رسیده است که به تفاوت های عمده زبان ASP و ASP.net بپردازیم.

مورد اول:در جواب به سوال asp چیست و معرفی asp net باید گفت به عنوان یک تکنولوژی تحت وب برای بهینه سازی و ایجاد محتوای دینامیک یاد می شود که مبتنی بر یکی از زبانهای برنامه نویسی اسکریپتی مثل Vb Script یا Java Script می باشد.

(زبان های برنامه نویسی اسکریپتی نمونه های اندک شده و ضعیف تری از زبان های اصلی و پایه ای خودهستند. Vb Script از Visual Basic و Java Script از زبان Java به وجود آمده اند).

به همین علت همان گونه که مشاهده می گردد قدرت asp در اندازه ی قدرت و توانایی این دو زبان برنامه نویسی اسکریپتی خلاصه می گردد.

اما در تعریف زبان asp.net برای طراحی سایت بیمه چیست باید گفت زبان برنامه نویسی asp.net بر پایه ی تکنولوژی مایکروسافت ایجاد گردیده است که بر این مورد کلیه ی زبان هایی که با این پلتفرم دات نت سازگار می باشند می توانند در تولید و ساخت صفحات داینامیک Asp.net مورد استفاده قرار گیرند.

زبان هایی مثل #C ، جاوا ، Visual Basic و … . همان گونه که واضح است، توانایی این زبان هامخصوصا #C با همانند های اسکریپتی قابل مقایسه نمی باشند و از قدرت و انعطاف پذیری بهتری برخوردار است.

مورد دوم:در تکنولوژی دات نت برای طراحی سایت بیمه به طور کلی صفحه بندی صفحات از کد نویسی جدا شده اند و کاملا از دو لایه ی متفاوت تشکیل شده است.

به این ترتیب برنامه نویس طراحی سایت بیمه قادر خواهد بود از یک شبای طراحی یا یک قطعه کد در پروژه های متفاوت بارها و بارها بدون کمترین تداخل و احتیاج به تغییر و سازگاری استفاده نماید که این بزرگترین برتری این تکنولوژی بر Asp کلاسیک خواهد بود که درآن برنامه نویس هر بار مجبور می باشد اندازه زیادی کد را به صورت دستی یادداشت نماید.

برای فضای دات نت هم فضا های ویرایش و توسعه ای متعددی وجود دارد که قدرتمندترین و معروف ترین آنها Visual Studio .Net است که تا حد بالایی احتیاج به کد نویسی دستی از طریق رابط کاربری قوی خود برطرف نموده است.

اما متاسفانه برای asp فضای اختصاصی مورد نیاز وجود ندارد و از فضا هایی مثل فرانت پیج یا دریم ویور در اکثر موارد استفاده می شود.

مورد سوم:پسوند نوشته های asp به شکل asp. و پسوند فایل های Asp.Net به صورتaspx. می باشد.

مورد چهارم:در زبان asp.net برای طراحی سایت بیمه به خاطر بهره مندی برنامه نویس از کتابخانه قدرتمند Net. ، تقریبا هر فعالیتی امکان پذیر خواهد بود و احتیاجی به استفاده از کامپوننتهای اضافی در اکثر مواقع وجود ندارد.

برخلاف Asp که برای هر فعالیت منحصر به فرد، به یک بسته یا component خاص نیاز دارد.

برای نمونه برای ارسال ایمیل حتما باید بسته ی نرم افزاری مورد استفاده ی برنامه نویس در سرور هم نصب گردیده باشد در غیر اینصورت استفاده از آن امکان پذیر نخواهد بود.

زبان برنامه نویسیASP چیست؟

ASP کوتاه شده عبارت Active Server Page است و یک زبان برنامه نویسی شی گرا بر پایه C# برای طراحی سایت بیمه می باشد. زبان ASP نوعی تکنولوژی طرف سرورمی باشد که می توان از آن برای طراحی و تولید برنامه های تحت وب و طراحی سایت بیمه های تعاملی استفاده نمود.
این زبان برنامه نویسی در سال 1998 به وسیله شرکت مایکروسافت برای نخستین بار به وب مسترها و برنامه نویسان معرفی گردید که از آن نسخه با نام ASP کلاسیک یادآوری می شود.

نکته: البته باید دانست نسخه کلاسیک ASP یک زبان شی گرا نبوده و گاهی برای تولید یک برنامه لازم بود توابع را چندین بار کدنویسی کنید.

تا به حالا تعداد زیادی نسخه مختلف از روی این فریم ورک ارائه گردیده است که شاملASP.Net و ASP.Net MVCمی شود، در حال حاضر این دو نسخهASPبا یکدیگر یکی شده است و یک نسخه مهم تحت عنوانASP.Net Coreرا تشکیل داده اند، که این ورژن در سال 2015 معرفی گردید.
نسخه های جدید ASP از زبان های برنامه نویسی زیادتری نسبت به ورژن کلاسیک آن پشتیبانی می نماید و همچنین قابلیت شی گرایی را برای طراحی سایت بیمه دارند.
از این رو استفاده از این نسخه ها راحت تر و بهتر می شود. در ASP شی گرا شما این امکان را دارید توابعی که یک بار برای سایت خود طراحی نموده اید در قسمت های متفاوت به کار بگیرید و قسمت بزرگی از کدنویسی را کاهش دهید، در نتیجه سرعت طراحی سایت بیمه و بارگذاری آن بر روی مرورگر میزبان بیشتر خواهد بود.

ویژگی‌های زبان برنامه نویسی ASP برای طراحی سایت بیمه

بهره بردن از زبان برنامه نویسی ASPنسبت به دیگر متد های ساخت وب سایت مزیت ها و همچنین عیب های متفاوتی دارد که با شناخت آن ها خواهید توانست تصمیم صحیحی در رابطه با تولید سایت به کمک این زبان برنامه نویسی بگیرید.

سرعت بارگذاری طراحی سایت بیمه

اکثر وب سایت هایی که با بهره بردن از ASP توسعه پیدا کرده اند از سرعت بارگذاری خوبی برخوردارند. اما باید توجه داشت که پلتفرم هایی که بر پایه هر زبان طراحی می شوند به علت عدم رعایت بعضی نکات ممکن است سرعت مناسب را نداشته باشند، که این مورد جدا از زبان برنامه نویسی است.

امنیت asp برای طراحی سایت بیمه

بهره بردن از زبان برنامه نویسی ASP و یا فریم ورک های دیگر در طراحی سایت بیمه دلیلی برای گفتن امن بودن آن نمی باشد. اما بعضی اهداف هک شده در دسته سیستم های مدیریت محتوا و فریم ورک های آماده می باشند و برنامه نویسی سایت به شکل اختصاصی، امکان رخ دادن این مشکل را تا حد زیادی کم می شود.

قابلیت توسعه طراحی سایت بیمه

یکی از مشخصه های خوب ASP این می باشد که قسمت front-end را از back-end جدا می کند، به همین علت طراحان و توسعه دهندگان می توانند در عین واحد روی یک سایت کار کنند که این یک مزیت بسیار خوب برای دولوپرها می‌باشد.

واقعیتی در مورد زبان برنامه نویسی ASP

برعکس سیستم های CMS، برای طراحی سایت بیمه بر اساس زبان ASP لازم است اول آن را به شکل کامل یاد بگیرید و دانش زیادی در حوزه طراحی سایت بیمه داشته باشید.
از این جهت همه اشخاص نمی توانند از این متد برای ساخت سایت استفاده کنند و در صورت احتیاج برای بهره بردن از مزایای ASP شما نیاز دارید یک دولوپر استخدام نمائید و یا اینکه کار طراحی سایت بیمه خود را به یک شرکت حرفه ای مانند مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران در این زمینه بسپارید.
طراح و سازنده طراحی سایت بیمه بر اساس زبان برنامه نویسی ASP.Net می باشد. البته اشخاص تازه کار می توانند از برنامه دسکتاپ تحت ویندوز به نام visual web developer استفاده کنند. این برنامه ویرایشگری تحت عنوان WYSIWYG میباشد.

مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران ، ارائه دهنده خدمات تخصصی طراحی سایت بیمه، در کوتاه ترین زمان ممکن بصورت اقساطی و فوری توسط برترین برنامه نویسان ایران ، همینطور برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان ، با کارشناسان سئو تهران با استفاده از راه های ارتباطی که پایین همین مقاله قرار دارد می توانید در ارتباط باشید…

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran