تعریف دیزاین سایت چیست به زبان ساده 

دیزاین سایت چیست ؟ در این مقاله طراحی سایت تهران خواستاریم تا به وارسی معنا دیزاین سایت بپردازیم و می خواهیم مشاهده کنیم برای اینکه یک دیزاین وب سایت متخصص شویم از کجا باید آغاز کنیم. همینطور تاریخچه دیزاین سایت را مورد وارسی قرار می دهیم و نخستین سایتی که در دنیا دیزاین شده را معرفی می کنیم.

و لینک آن را برای دیدن شما همراهان سئو تهران قرار می دهیم.در ادامه  شرح وظایف یک دیزاینر سایت را مورد اززیابی قرار می دهیم و ابزار های مهم برای آغاز کار دیزاین سایت را معرفی می کنیم. بنابراین اگر می خواهید جواب دیزاین سایت چیست را به درستی بیابید حتما تا پایان این مقاله را مطالعه بفرمایید.

اگر خواستار باشیم تا تعریف ساده ای از دیزاین سایت داشته باشیم باید بگیم دیزاین سایت به مفهوم دیزاین و درست کردن یک وب سایت یا استفاده بهینه و  دیزاین یک سایت پیش از این در بستر اینترنت است.

مراحل دیزاین وب سایت چیست

دیزاین سایت ، دیزاین وب سایت ، وب دیزاین یا WEB-DESIGN به مراحل درست کردن و دیزاین یک وب سایت و درست کردن یک پایگاه اینترنتی برای دادن فعالیت کالا ها یا معرفی یک شرکت یا آگاهی رسانی بیان می شود.در حقیقت دیزاین سایت دارای ۴ مرحله اساسی می شود که در ادامه  مقاله طراحی سایت تهران هر مرحله را به طور اساسی توضیح می دهیم:

مرحله اول : دیزاین وایر فریم.

در مرحله نخست از دیزاین سایت باید با دقت به احتیاج های مشتری و مدل سایت اول یک نمای اساسی از سایت را دیزاین کرد و یک نقشه اساسی از برگه های سایت و اینکه جایگاه و لیست بندی المان ها و عناصر متفاوت را معین کرد به این مرحله از دیزاین سایت به اصطلاح دیزاین وایر فریم بیان می شود.

مرحله دوم : دیزاین گرافیک سایت.

پس از اینکه در مقاله طراحی سایت تهران در مرحله دیزاین وایر فریم مکان جای گیری عناصر سایت معین شد حال نوبت به دیزاین گرافیک سایت می رسد. مفهوم از دیزاین گرافیک سایت این است که با به کار بردن از نرم افزار های ویژه این کار به دیزاین وایر فریم رنگ و لعاب داده و با دقت به مدل کسب و کار آنلاین که قرار است با سایت درست  شود رنگ بندی و گرافیک سایت دیزاین می شود.

مرحله سوم : کدنویسی و برنامه نویسی سایت.

پس از طی شدن مراحل دیزاین وایرفریم و دیزاین گرافیک سایت در مقاله طراحی سایت تهران نوبت به مرحله برنامه نویسی سایت می رسد. در مرحله برنامه نویسی سایت هم با دقت به احتیاج های مشتری و نوع سایتی که جای دارد دیزاین شود می توان شیوه های متفاوتی را برای قسمت اداره کردن سایت انجام داد.

برای این مفهوم می توان از سیستم های اداره کردن محتوا مثل وردپرس به کار برد یا اینکه یک فریم ورک مختص از صفر برنامه نویسی کرد. قصد اینکه این قسمت از کدام مورد به کار برده شود بیشتر به بحث قیمت ها و احتیاج مشتری بر می گردد که بر اصول این فاکتور ها باید تصمیم گیری کرد.

مرحله چهارم : درست کردن سایت به صورت کامل.

پس از انجام ۳ مرحله پیش از مراحل دیزاین سایت چیست به مرحله پایان کار یعنی درست کردن سایت در بستر دنیا اینترنت که در هر نقطه از دنیا دارای دسترسی باشد. در مرحله پایانی در این مقاله طراحی سایت تهران پس از درست کردن یک هاست مناسب و انتخاب یک اسم دامنه صحیح (برای انتخاب اسم دامنه صحیح مقاله کمک انتخاب اسم دامنه مناسب را از دست ندهید) سایت را پیکربندی کرده و در دسترس دیگران جای خواهد گرفت.

وظایف یک دیزاین سایت چیست

همان گونه که مراحل یک دیزاین سایت را در بخش قبل مقاله طراحی سایت تهران مطالعه کرده اید وظایف یک دیزاین سایت به این وابسته است که مسئولیت انجام کدام بخش را بر عهده گرفته است. در حقیقت برای درست کردن یک سایت تخصصی به دو گروه یا فرد احتیاج هست.

یک گروه برای دیزاین قسمت Front-end یا همان صورت و ظاهر سایت و گروه یا فرد دیگر برای قسمت Back-end که دارای کد های جهت سرور یا همان دیزاین و درست کردن بخش اداره کردن سایت است. در ادامه وظایف هر یک از گروه های فرانت اندکار و بک اند کار را به طور کامل توضیح می دهیم.

وظایف یک فرانت اند Front-end کار برای دیزاین سایت چیست ؟ فرانت اند سایت دارای همه قسمت ها و کد های سایت است که در دید  دیگران قرار دارند و همه خصوصیت های ظاهری یک سایت بواسطه گروه یا شخص فرانت اند کار دیزاین و ساخته می شود.

در واقع مطابق مقاله طراحی سایت تهران همه بخش های یک سایت که بواسطه بازدیدکنندگان دارای دیدن است قسمت فرانت اند سایت اسم دارد.برای دیزاین و پیشرفت ظاهر یا همان Front-end یک سایت احتیاج به برنامه نویسی به زبان های HTML , CSS , JAVA-SCRIPT است و یک پیشرفت دهنده Front-end کار باید به این زبان ها مسلط باشد.

البته همواره در پروژه های عظیم و برای سایت هایی که گرافیک در آن مهم است  از یک گرافیک کار هم برای دیزاین بخش های گرافیکی مثل آیکون های سایت ، عکس های قسمت های متفاوت و مرتب کردن و رنگ بندی سایت به کار برده می شود.

وظایف یک بک اند Back-end کار برای دیزاین سایت چیست ؟ در اول بزارید یک توضیح کوتاهی درباره به بک اند یک سایت دارا باشیم: در واقع همه کد های جهت سرور و کد هایی که بواسطه کاربران سایت قابل نمایش نیست کد های بک اند یا Back-end نام گذاری می شوند.

توسعه دهنده بک اند Back-end یک گروه یا فرد است که مسئولیت کدنویسی درست کردن و ستون های اساسی یک سایت را بر دوش دارد. در حقیقت همه امکانات و کار کرد های یک سایت باید در قسمت بک اند سایت کدنویسی شوند. همواره در نظر مقاله طراحی سایت تهران برای دیزاین و برنامه نویسی قسمت Back-end بک اند سایت از زبان های برنامه نویسی Python، ASP و PHP به کار برده می شود.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام