تمام چیزهایی که باید درباره ی طراحی سایت بدانید

همان گونه که اطلاع دارید در مقاله طراحی سایت در اراک شیوه های خیلی مختلفی برای دیزاین سایت موجود است. برای آن که بتوانید از میان شیوه های متفاوت دیزاین سایت،‌ مناسب ترین شیوه را انتخاب کنید، لازم است که اطلاع دارید یک سایت را هم می‌ توانید با کد نویسی اساسی دیزاین کرد، و هم می توان با کد‌ های آماده این فعالیت را صورت داد.

شما توانایی دارید به افرادی بدهید تا سایتتان را با کد‌نویسی دیزاین کنند، می‌توانید سفارش دهید که دیزاین با به کار بردن از CMSهای مختص، یا CMSهای کد باز سایت را برای شما دیزاین کند.از جمله cms های کد باز که مشهور و پر کاربرد هستند می‌ توان به ورد پرس، جوملا، پرستاشاپ، دروپال یا دیگر… نام برد .

البته در ادامه مقاله طراحی سایت در اراک، درباره به CMS تشریح ‌می‌ دهیم که بفهمید CMS یا سیستم اداره کردن محتوا به چه مفهوم است و آیا به کار بردن از آن خوب است یا نه؟همین تنوع زیادی که در شیوه های دیزاین سایت موجود است سبب می‌ شود که بیشتر از افراد گیج شوند، بویژه آن اشخاصی که تازه وارد هستند و تازه خواستارند وارد حیطه کسب و کار اینترنتی شوند.

CMS یا سیستم اداره کردن محتوا چه چیزی است

پیش از آن که این ارزش ها رابه شما در این مقاله طراحی سایت در اراک معرفی کنم نخست اجازه بدهید CMS یا سیستم اداره کردن محتوا را به شما معرفی کنم، داستان CMS این است که یک تعداد برنامه‌نویسکنار هم می‌ نشینند و یک برنامه دیزاین می‌ کنند، دیزاین وب‌سایت می‌ آیند از این برنامه‌ ها به کار می برند و با به کار بردن از آگاهی های حرفه ای و مهارتی که در فعالیت انجام دادن با این برنامه‌ ها دارند برای مشتری‌ هایشان وب‌ سایت دیزاین می‌ کنند.CMS به دو گروه بخش بندی می‌ شود :

  1. CMS اختصاصی
  2. CMS کد باز

cms اختصاصی به چه معنا است؟CMS اختصاصی به سیستم اداره کردن محتوایی بیان می‌ شود، به گونه دیگر به برنامه‌ای بیان می‌ شود که شرکت‌ ها عظیم برای خودشان دیزاین می‌ کنند و با به کار بردن از آن تنها برای مشتریان خودشان سایت دیزاین می‌ کنند به گونه ای که CMS کد باز این گونه نیست.

و این سیستم‌ های اداره کردن محتوا در اختیار عموم مردم جای دارد و هزاران برنامه‌نویس در پیشرفت و توسعه‌ی CMS ها مشارکت می‌ کنند.cms کد باز چیست؟همانگونه که در مقاله طراحی سایت در اراک اشاره شد، cms کد باز به برنامه‌ های آماده‌ای بیان می شود که در اختیار دیگر مردم جای دارد و جمع خیلی زیادی از برنامه نویس‌ ها بر روی آن فعالیت می‌ کنند.

دیزاین سایت با cms کد باز در برخی زمان ها از دیزاین با cms اختصاصی کم هزینه تر است. ولی بعضی زمان ها با دقت به مقطع امکانات، اندازه کیفیت و توانایی های سایت، احتمال دارد که قیمت دیزاین سایت با cms کد باز، خیلی بیشتر از شیوه اختصاصی باشد.

CMS کد باز یا اختصاصی

تا این وقت از مقاله طراحی سایت در اراک متوجه شدید که به کار بردن از CMS برای برخی اشخاص و شرکت ها از کد نویسی مختص بهتر است (به جز در نکات ویژه). حال خواستاریم ارزش هایی را به شما معرفی کنیم که با به کار بردن از آن بتوانید معین کنید که آیا CMS اختصاصی بهتر است یا CMS کد باز و چطور می‌ توان از میان آن ها مناسب ترین شیوه دیزاین سایت را انتخاب کرد.

در مقاله طراحی سایت در اراک ارزش های پر اهمیتی را به شما معرفی می‌کنیم که بر روی سرنوشت کسب‌ و‌ کار آنلاین شما تاثیر می‌گذارد. نکات زیر را به توجه مطالعه کنید تا توانایی داشته باشید تصمیم بگیرید کدام شیوه برای شما بهتر است.

1-نخستین ارزشی که باید به آن توجه کنید عنوان امنیت است، امنیت برای یک وب سایت خیلی پر اهمیت است و اگر شما دارنده یک سایتی، فروشگاه آنلاین شوید و وقتی سایت شما حک شود، اعتبار شما بد می شود و احتمال دارد دیگر نتوانید از جا بلند شوید به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم به این ارزش خیلی توجه کنید.

اگر یادتان باشد همین چند وقت پیش بیان کردیم که CMS به دو گروه اختصاصی و کد باز بخش بندی می‌ شود و برخی مردم تصور می‌ کنند به دلیل آن که یک سری CMSها کد باز هست، بنابراین امنیت پایینی دارد به گونه ای که این تصور کاملاً غلط است.

به بار ها CMSهای اختصای را مشاهده کردیم که امنیتی به مراتب کم تر از CMSهای کد باز داشتند، علتش هم این بوده CMS اختصاصی را چند نفر می‌ نشینند دیزاین می‌ کنند در صورتی که CMSهای کد باز بواسطه هزاران نفر دیزاین می‌ شود و کاربران خیلی زیادی دارد.

با یقین می توانیم در این مقاله طراحی سایت در اراک به شما بیان کنیم که CMSهای بزرگ مانند ورد پرس، جملا، پرستشاپ و دیگر، امنیت مناسبی دارند البته به صورتی که دیزاین وب سایت شما بیاید اساس استاندارد را در دیزاین سایت توجه کند اگر که دیزاین شما به اندازه زمان نگذارد و آگاهی های کافی نداشته باشد احتمال دارد سایت شما اشکلات امنیتی پیدا کند و سبب عوارض بعدی شوید.

بنابراین در مورد امنیت به این عنوان توجه کنید که به شعار یک تعداد از طراحان سایت گوش ندهید، برخی از طراحان هستند بیان می کنند CMSهای کد باز امنیت کمی دارد به گونه ای که زمانی می‌ روید CMSاختصاصی خودشان را از دید امنیتی وارسی می کنید.

مشاهده می کنید که خیلی اشکالات امنیتی دارد به گونه ای که زمانی هکر بخواهد سایت آنها هک کند خیلی آسان تر از CMSهای کد باز می‌ تواند این فعالیت را صورت بدهد.ولی عنوانی که پر اهمیت است هر CMSی چه کد باز چه مختص، در صورتی که دیزاین شما اساس استاندارد را رعایت کرده باشد امنیت مناسبی به شما می‌ دهند و شما توانایی دارید به سادگی از سایتتان به کار ببرید.

2-ارزش بعدی موضوع امکانات هست، موردی که شما به صورت یک کارآفرین باید به ان توجه کنید این است که فعالیت شما و وبسایت شما به صورت تدریجی توسعه می کند، به تدریج به درامد شما افزوده می شود و احتیاج دارید که در آینده یک سری کارایی بروز به سایتتان بیفزایید.

اگر سایت ما بواسطه شخصی درست شود که پس از آن حاضر نباشد با شما ادامه‌ی همکاری بدهد، با اشکالات بیشتری دارا خواهید کرد. لذا در انتخاب مناسب ترین شیوه برای دیزاین سایت حتما به موضوع قابل پیشرفت بودن سایت و حدود قیمت ها توجه کنید.

نخستین فروشگاه آنلاین که ما درست کرده ایم در مرحله‌ی نخست یک فروشگاه خیلی راحت بود که تنها قابلیت پرداخت اینترنتی را داشت ولی به تدریج که به درآمد رساندیم و کسب و کار را پیشرفت پیدا کرد توانایی ایمیل مارکتینگ را به آن افزوده ایم، سایت را سئو کردیم، توانایی فرستادن SMS را به سایت افزوده ایم ، فهرست علاقمندی‌ ها گذاشته ایم، پنل کاربری افزودیم و خیلی از فعالیت های دیگر طبق بیان مقاله طراحی سایت در اراک انجام دادیم.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام