برای آموختن دیزاین سایت چه مواردی احتیاج است

راه حل آموختن دیزاین سایت چیست و چگونه باید در این راه گام بگذاریم. که به گفته مقاله طراحی سایت در سیستان و بلوچستان در حقیقت دغدغه اساسی افرادی که خواستارند دیزاین سایت را آغاز کنند نداشتن نقشه مسبر و ندانستن مسیر است. خیلی از دیزاینر های وب در آغاز کار، مسیرشان را با آزمون و خطا پیدا می‌ کنند که این نکته سبب می‌ شود وقت بیشتری را از دست دهند.

و در زمان راه گیج شوند. ما در این مقاله وارسی می‌ کنیم که یک دیزاین سایت باید چه مواردی را فرا بگیرد و از چه ابزار هایی به کار ببرد تا به یک حرفه ای در این حیطه تبدیل شود.سال‌ ها تجربه یادگیری برنامه نویسی به گفته مقاله طراحی سایت در سیستان و بلوچستان بویژه برنامه نویسی وب، به ما دید خوبی نسبت به مراحل آموختن این گرایش داده است.

ما به درستی احتیاج های اشخاصی که به تازگی داخل دیزاین سایت می‌ شوند را درک می‌ کنیم. خیلی از اشخاص نمی دانند که از کجا و به چه صورت باید آغاز به کار کنند و همواره با پرسش های زیادی در حال حل کردن هستند. پرسش هایی از قبیل آموختن چه زبانی را باید آغاز کنند؟

از چه ابزاری‌ های برای دیزاین سایت باید به کار ببرد و چگونه می‌ توانند به طور تخصصی به دیزاین وب بپردازند؟ به همین دلیل در این مقاله طراحی سایت در سیستان و بلوچستان هدف داریم به صورت مرحله به مرحله تشریح دهیم که چه راهی را باید طی کنید تا به یک دیزاین سایت تغییر یابد.

قدم اول : آموختن زبان HTML

اگر به چند سال پیش برگردیم و دیدی به نخستین سایت‌ های انتشار داده در وب بیندازیم، مشاهده می کنیم که صفحات آن‌ ها فقط از چند المان ساده و اولیه تشکیل شده‌اند. از گذشته تا کنون، تکنولوژی‌ های متفاوتی در جذاب کردن پردازش دیزاین وب اثرگذار بوده‌اند.

ولی ممکن است در مقاله طراحی سایت در سیستان و بلوچستان ندانید که همه این تکنولوژی‌ ها به زبان HTML پایان می یابد. زبان نشانه گذاری HTML نخستین موردی است که دیزاین وب باید فرا بگیرند.بزرگترین برنامه نویسان وب، یک روز فعالیت خودشان را با HTML آغاز کردند. HTML مخفف Hyper Text Markup Language است.

و در فارسی به آن زبان نشانه‌ گذاری ابرمتن بیان می کنند. توجه کنید که HTML یک زبان برنامه نویسی نیست، بلکه یک زبان نشان‌گذاری یا Markup language به شمار می‌ آید.از زبان HTML برای بوجود آوردن بدنه اساسی و ساختار اصولی صفحات وب به کار برده می‌ شود. این زبان با تگ‌ ها فعالیت می‌ کند.

و این تگ‌ ها هستند که معین می‌ کنند در صفحه وب از چه عناصری به کار برده شده است. در حقیقت تگ‌ ها عناصری هستند که وظایف مختلفی دارند و با فراخوانی هر یک از کارشان آغاز شده و با بستن تگ کارشان پایان می یابد. اگر هدف دارید در مقاله طراحی سایت در سیستان و بلوچستان به به طور اساسی تر این زبان را بشناسید و نخستین گام برای تبدیل شدن به یک دیزاین وب سایت را بردارید.

قدم دوم : آموختن زبان CSS

با به کار بردن از زبان HTML شما فقط توانا به ساختن ساختار و چهارچوب اصولی صفحه وب خواهید بود، ولی این قطعا این صفحات شکل کاربر پسندی نخواهند داشت. به دلیل آن که وقتی که برای بوجود آوردن این صفحات وب تنها از زبان HTML به کار می برید، دسترسی شما به اندازه محدودی از عناصر بیان شده در زبان HTML محدود می‌ شود.

که به گفته مقاله طراحی سایت در سیستان و بلوچستان احتیاج به ابزار و یا به جملات بهتر زبانی دیگری خواهید داشت تا ضعف‌ های زبان HTML را برطرف نماید. زبانی که به مفهوم زیبا سازی و فرم مدل به صفحات وب به کار برده می‌ شود، CSS اسم دارد.دومین گام برای فردی که هدف دارد به دیزاین وب بپردازد، CSS است.

CSS مخفف جملات Cascading Style Sheets و به مفهوم “برگه‌ های آبشاری” است. این زبان مثل HTML یک زبان نماد گذاری است که اجازه می‌ دهد ساختار برگه های وب را از چیدمان عناصر گرفته تا عوض کردن رنگ‌ بندی و فونت‌ ها صورت دهید. به یاری CSS می‌ توانید ویژگی هایی مانند رنگ‌ ها، فونت‌ ها، ابعاد، اندازه ها، شیوه چیدمان عناصر و دیگر را در صفحات وب معین کنید.

اگر خواستارید با این زبان کاربردی در جهان وب بیشتر شناخت یابید، به مطالعه مقاله طراحی سایت در سیستان و بلوچستان زیر بپردازید.

قدم سوم : آموختن زبان جاوا اسکریپت

وقتی که به زبان‌ های HTML و CSS تسلط زیاد، می‌ توانید صفحات وب ایستا (Static) را دیزاین کنید. ولی اکنون کمتر سایتی را می‌ توانید بیابید که ایستا باشد. به دلیل آن که کاربران به جهت سایت‌ های تعاملی و داینامیک هستند و علاقه دارند از امکانات متفاوت آن‌ ها استفاده کنند.

فعال کردن سایت‌ ها حس خوب تری از تجربه کاربری را در بازدیدکنندگان و مخاطبان بوجود می آورد ، یکی از علاقمند ترین زبان‌ های برنامه نویسی که برای فعال کردن سایت‌ ها بهکار برده می‌ شود، جاوا اسکریپت است. جاوا اسکریپت زبانی مقطع زیاد ، داینامیک، مبتنی بر شی و تفسیری است که از روش های متفاوت برنامه نویسی پشتیبانی می‌ کند.

سومین قدم برای تغییر یافتن به یک دیزاین وب، آموختن و تسلط بر زبان جاوا اسکریپت است. این زبان از دید محبوبیت و کاربرد توسعه خیلی زیادی دارد و از آن می‌ توان برای برنامه نویسی جهت سرور (Server Side)، اپلیکیشن‌ های گوشی، بازی و اپلیکیشن‌ های دسکتاپ به کار برد.

در نتیجه می‌ توان این مدل برداشت کرد که زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت ، یک زبان تخصصی حریف است.مخاطب با جاوا اسکریپت خیلی شیرین است، ولی لذت کار با آن را وقتی درک می‌ کنید که از Library‌های این زبان مانند Jquery یا React.js به کار ببرید.

آموختن دیزاین سایت راه پرفراز و نشیبی دارد. اگر در این راه از گام های بعدی خود آگاهی نداشته باشید، کار کمی سخت می‌ شود. به همین یاد داشتن یک نقشه مسیر مثل نقشه گنج است که شما را تا رسیدن به مقصودتان همراهی می‌ کند. بنابراین خوب است اول تصمیمتان را بگیرید و راه خود را معین کنید.

اگر دیزاین قالب را علاقه دارید فرانت اند خوب شما است و اگر علاقه دارید تعامل کاربر با سایت را احتمال کنید به گفته مقاله طراحی سایت در سیستان و بلوچستان و به آماده سازی منطق آن بپردازید، آموختن برنامه نویسی بک اند، مورد خوبی است.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام