تمام چیزهایی که باید از طراحی سایت بدانید

زمانی به این نتیجه می‌ رسید در مقاله طراحی سایت در مازندران که دیزاین وب، تخصص مناسب شماست یا نه لازم است به پرسش های مهم‌تری پاسخ دهید: حقیقتا لازم چه مواردی را بدانید؟ کافی است کد نویسی فرا بگیرید؟ چه ابزار هایی باید دارا باشید؟ آیا افی است بدانید مشتری‌ها را چگونه باید اداره کرد؟

نگران نباشید! آغاز دیزاین وب‌سایت از آنچه تصور می‌ کنید راحت تر است. فقط کاری که لازم است صورت دهید این است که با اساس دیزاین سایت آشنا شوید تا بطور سریعی در راه صحیحی جای بگیرید.اول در مورد بعد های فنی شغل دیزاین وب حرف می زنیم بعد بعضی مهارت‌ های اداره کننده را توضیح می‌ دهیم.

همه این اختصار ها و جملات عجیب می‌ تواند ترسناک به گمان بیاید ولی اگر با مفهوم آن‌ ها آشنا شوید و مقالات سایر آن را هم مطالعه کنید خیلی آسان خواهند بود.

اساس دیزاین سایت

1- طراحی بصری فرا بگیرید : برای عوض شدن به یک دیزاینر وب کافی است علم دیزاین داشته باشید؛ ولی دیزاین بصری با آنچه پیش از این از دیزاین بصری در فجر دارید کمی مختلف است.در این نکته اساس دیزاین همان چیزی است که شکل و روح سایت را شکل می‌ دهد. این اساس دارای نسبت‌ ها، تایپوگرافی، سیستم گرید (Grid) و تئوری رنگ‌ ها است.

به گونه دیگر، دیزاین بصری، شما را در آفریدن مودبورد ها (moodboards)، شیوه به کار بردن از فونت‌ های درست وب و پالت رنگی کمک می‌ کند.

2- یو ایکس (UX) یا تجربه کاربری را فرا بگیرید : یو ایکس مخفف user experience یا تجربه مخاطب است؛ به این مفهوم که در مقاله طراحی سایت در مازندران زمانی شخصی از یک وب‌سایت دیدن می‌ کند چه حسی (لذت، آرامش، ناامیدی و غیره) به او رخ می‌ دهد.از همه پر اهمیت تر یو ایکس به معنی نزدیک کردن دیزاین هایتان به نظرات کاربر؛ به چه معنی چطور می‌ توانید یک وب‌سایت را صورتی دیزاین کنید که به کاربر همان چیزی را بدهد که احتیاج دارد.

برای انجام این کار کافی است در مورد کاربران خود تحقیق کنید و پرسونا بوجود آورید (خلاصه مشخصات مخاطب مقصود فرضی). بعد صفحات و نقشه سایت را تدوین صورت می دهید. راهی را که کاربران در سایت شما سبقت می‌ گیرند در جریان کاربری معین می‌ کنید.

(بطور نمونه آیا همیشه مستقیماً برای رسیدن به فضا های اجتماعی کلیک می‌ کنند؟ یا اینکه تنها به دنبال آگاهی تماس هستند؟).

3- با دیزابن نرم‌افزار آشنا شوید : مانند هر استاد دیگری برای آن که توانایی داشته باشید کارتان را انجام دهید به ابزار خوب احتیاج دارید. یکی از اساس دیزاین سایت همین است که در نکته مقاله طراحی سایت در مازندران استاندارد های صنعت مدنظرتان آگاهی داشته باشید. این کار همواره پر فایده و برخی زمان ها حیاتی است.

اگرچه دیزاین یک وب‌سایت را می‌ توان اساسا در مرورگر انجام داد ولی ابزار هایی مانند فتوشاپ، ایلوستریتور و اسکچ از آن گروه ابزار هایی هستند که تقریباً همه طراحان برای بخش های پر اهمیت کارشان مانند خلق موکاپ‌ ها، عناصر وب (بطور نمونه لوگو ها و عکس ها) و صدا لبته تغییر و تقویت عکس ها از آن‌ ها به کار می برند شما همچنین باید فرا بگیرید چطور از آن‌ ها به کار ببرید.

ادامه ی اساس طراحی سایت

4- اچ‌تی‌ام‌ال (HTML) فرا بگیرید : احتمال دارد در این مقاله طراحی سایت در مازندران تصور کنید دیزاین سایت احتیاجی به فراگیری کد نویسی ندارد ولی اکنون دارا بودن این مهارت اضافه بر اساس دیزاین سایت، جزو انتظارات کارفرما ها برای برخی شغل‌ های دیزاین است.اچ ‌تی‌ ام ‌ال عبارت مختص شده زبان نشانه ‌گذاری ابرمتنی (Hyper Text Markup Language) است.

که به معنی زبان کد نویسی که از آن برای جای دادن محتوا در صفحه‌ی وب به کار برده می‌ شود و به آن صفحه شکل می‌ دهد.این به این معنی است در مقاله طراحی سایت در مازندران که شیوه ی تبدیل لغات به عناوین، پاراگراف، پانویس و همینطور شیوه جای دادن محتوا هایی مانند عکس ها، ویدئو ها و گرافیک‌ ها در وب‌سایت‌ ها.

5- سی‌اس‌اس (CSS) فرا بگیرید : حالا نوبت به همکار و همراه html می‌رسد که همان سی‌اس‌اس یا صفه های پشت سرهم و مشبک (Cascading Style Sheets) است.سی‌اس‌اس ، کدهایی است که به سرچ هایی می‌ گوید چطور اچ‌تی‌ام‌ال را برای یک برگه وب فرمت‌دهی کنند و به آن روش بدهند.

به گونه دیگر چیزی است که سبب می‌ شود همه متن‌ ها و دیگر محتوا ها مناسب و قشنگ به گمان برسند.با سی‌اس‌اس می‌ توانید رنگ‌ها را مرتب کنید، فونت‌ ها را عوض کنید یا پس‌زمینه‌ ای اعجاب انگیز بیفزایید؛ حتی می‌ توانید فعالیت های دیگری را همچنین انجام دهید.

در این مقاله طراحی سایت در مازندران حقیقتا همان مرحله‌ ای است که مهارت دیزاین شما مورد کاربرد جای می‌ گیرد و می‌ توانید ردپای ماهرانه خود را در هر سایتی که می آفرینید به‌جا بگذارید.

6- حالا نوبت جاوا اسکریپت است : در صورتی که می‌ توانید دیزاین هایتان را فقط با به کار بردن از اچ‌تی‌ام‌ال و سی‌اس‌اس صورت دهید ولی اگر بتوانید با جاوا اسکریپت هم فعالیت کنید در این حیطه رقابتی یک گام جلو هستید.جاوا اسکریپت این کار را می کنند که مؤلفه‌ های استاتیک سایت‌تان را تعاملی کنید.

بطور نمونه به وب‌سایت‌ هایی که زمانی داخل آن‌ ها می‌ شوید ظاهر مختلفی دارند و قشنگ تر از دیگر سایت‌ها به گمان می‌ رسند را دیدن کنید؛ اسلایدر ها، بلوک‌ های متحرک، کاروسل‌ ها و سایر با به کار بردن از این زبان پدید می آیند ، حالا که بخش های دیزاین و فنی را پشت سر گذاشته‌اید.

فقط چیزی که احتیاج دارید بیفزایید چند مهارت اداره کننده است تا بتوانید در کار دیزاین وب مرتب و اثرگذار باشید. این ها در مقاله طراحی سایت در مازندران مهارت‌ هایی هستند که برخی دیزاین وب به طور زیادی به آن‌ ها اعتقاددارند؛ پس با فراگیری آن‌ ها در اسرع زمان برای خودتان وقت بخرید.

ادامه ی طراحی دیزاین سایت

7- اداره کردن زمان : صرف‌نظر از آن که می‌ خواهید دیزاین سایت را برای آزادکاری (فری‌لنسینگ) فرا بگیرید یا برای فعالیت در شرکت لازم است همواره روی وقت بندی و پروژه‌ های خود کنترل دارا باشید تا دیزاین سایت متمایزی شوید.این به این مفهوم است که آشنا شدن با اپلیکیشن‌ های بهره‌وری مانند فهرست وظایف، تقویم‌ ها یا به خصوص اگر در سازمانی بزرگ هستید.

فرا گیری کار با ابزار های ره‌گیری پروژه مانند ترلو (Trello) یا جیرا (JIRA).صرف‌نظر از آن که از چه ابزاری به کار ببرید باید اطلاع داشته باشید که تسلط بر هنرِ اولویت‌بندی و ره‌گیری فعالیت هایتان در جهان شلوغ دیزاین وب برای موفقیت (و سلامت روانی) شما حیاتی است.

8- ارتباطات : در تعامل بودن و عرض دادن نظر جزء اساس دیزاین سایت است که یک دیزاین وب باید فرا بگیرد. بدون دارا بودن ارتباطات و آداب معاشرت خوب نمی‌ توانید از دیزاین سایت درآمدی بدست آورید.کافی است مشتری‌هایتان را از کارکرد انجام پروژه آگاه سازید، همینطور نظر هایتان را برای انجام فعالیت به آن‌ ها بیان کنید و خلاقیت‌هایتان را برایشان تشریح دهید.

در حقیقت احتمال دارد شما را برای انجام تغییر دادن سایت یا نوشتن محتوا بخواهند؛ به خصوص اگر خودتان به‌ تنهایی فعالیت می‌ کنید. بنابراین طبق نظر مقاله طراحی سایت در مازندران به توسعه مهارت‌ های نگارشی همچنین بپردازید. به این صورت می‌ توانید یقیین داشتع باشید که در هر شرایطی توانایی گفتن نظراتتان را خواهید داشت.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام