درست کردن سایت به چند شیوه متفاوت

درست کردن سایت به چند شیوه متفاوت احتمال دارد. در این مقاله طراحی سایت در مرکزی به یادگیری دیزاین وب سایت به طور پایه‌ای پرداخته و روش های انجام این فعالیت را وارسی می‌ کنیم.دیزاین سایت پر اهمیت ترین قدم برای بوجود آوردن یک شعبه آنلاین در جهان وب (اینترنت) است. وب سایت‌ ها گروه بندی های مختلفی دارند.

به صورت نمونه‌ می‌ توان به سایت شخصی، فروشگاهی و شرکتی نام برد که هر یک کاربرد ویژه خود را دارند. بر عکس وبلاگ، بوجودآوردن وب سایت به همین سادگی نیست. ولی در هر صورت اگر علاقه دارید شیوه های انجام آن را اطلاع داشته باشید، در ادامه مقاله طراحی سایت در مرکزی به یکی از مناسب ترین معیار های وجود داشته اشاره خواهیم کرد.

درست کردن سایت با سیستم اداره کردن محتوا (CMS)

تا قبل از آشکار شدن سیستم‌ های اداره کردن محتوای بویژه متن باز، کاربران برای درست کردن سایت اجبار دارند صفحات وب را به طور استاتیک بوجود آورده و با یکدیگر ارتباط دهند. ولی با به کار بردن از یک سیستم اداره کننده محتوا امکان منتشر کردن، تغییر دادن و اداره محتوا ها وجود دارد.

CMS در حقیقت طبق نظر مقاله طراحی سایت در مرکزی یک اپلیکیشن زیر نظر وب است که به کاربر اجازه می‌ دهد متن ها و قسمت های متفاوت وب سایت را به طور پویا مدیریت کند.هر چند می‌ توان به مفهوم درست کردن وب سایت یک CMS اختصاصی برای خود نوشت، ولی سیستم‌ های اداره کننده محتوای رایگانی همچنین موجود هستند که بستر لازم را بوجود می آورند.

به گونه دیگر در مقاله طراحی سایت در مرکزی با به کار بردن از آن‌ ها دیگر احتیاجی به برنامه‌نویسی از صفر ندارید و فقط لازم است شکل وب سایت را به سلیقه خود تغییر دهید.علل های به کار بردن از سیستم اداره کننده محتوای متن باز : یکی از فواید اساسی به کار بردن از سیستم‌ های اداره کننده محتوای متن باز، امکان اضافه کردن ابزار های جانبی به آن‌ ها بدون احتیاج به علم برنامه‌نویسی است.

ابزار های آن‌ ها که با صورت افزونه آشنا می‌ شوند، در همه وب به طور رایگان و پولی وجود داشته و بر روی هر اندازه وب سایت بوجود آمده بواسطه یک CMS خاص نصب می‌ شوند. حال بدین گونه که با به کار بردن از یک سیستم اداره کننده محتوای اختصاصی، برای هر توانایی بروز باید دست به کدنویسی زده و در صورت عدم شناخت با این حیطه، قیمت های خیلی زیادی را برای آن پرداخت کنید.

علت دیگر در برتری CMS

علت دیگر در نظر مقاله طراحی سایت در مرکزی برتری این گروه از سیستم‌ ها، عدم انحصار آن‌ ها است. وضعیتی را در گمان بگیرید که برنامه‌ نویس، یک CMS اختصاصی برای شما بوجود آورده است. شما برای همواره به این شخص احتیاج مند خواهید بود. اگر این دیزاین سایت به درستی در داخل فایل‌ ها و لابه‌لای کد های وب سایت، مستند و تشریح قرار نداده باشد.

بوجود آوردن هرگونه تغییر و یا شناخت اشکال در آن، برای دیگر اشخاص تبدیل به کاری طاقت‌فرسا و ممکن است غیر احتمالی خواهد شد.ولی سیستم‌ های اداره کننده محتوای متن باز مانند وردپرس و جوملا، در همه جا شامل ساختار هماهنگی هستند.

اشخاص و شرکت‌ های حرفه ای زیادی در این زمینه وجود دارند که سال‌ ها است به درست کردن سایت با به کار بردن از این سیستم‌ های اداره کننده محتوا می‌ پردازند. حال طبق گفته مقاله طراحی سایت در مرکزی، ممکن است همین اشخاص حرفه ای نتوانند کار بیشتری درباره CMS اختصاصی شما صورت بدهند.

امنیت، فایده دیگر دیزاین سایت با سیستم اداره کننده محتوای متن باز است. بر عکس باور غلط بعضی اشخاص که گمان می‌کنند عمومی و در دسترس همه بودن این سامانه‌ ها به مفهوم امنیت کم آن‌ ها است، حقیقت این است که بهترین توسعه‌دهندگان در همه دنیا به طور پیوسته در صورت عرضه آپدیت برای آن‌ ها هستند.

و در صورت معین شدن یک حفره امنیتی، خیلی زود از آن آگاهی پیدا کرده و اشکال را برطرف می‌ ‎کنند.طی چندین سال به کار بردن و بوجود آوردن تعدادی میلیون وب سایت با آن‌ها، حال رخنه‌ های امنیتی مختلفی سیستم‌ های متن باز پوشش داده شده است، حال آن که در این مقاله احتمال دارد سیستم تازه پیشرفت یافته شده، سرشار از باگ‌ هایی باشد که کم کم خود را مشخص می کند.

برای بوجود آوردن قالب در این گروه از سامانه‌ ها، می‌ توان به سادگی از فریم‌ورک‌ های دیزاین واکنش‌گرا (ریسپانسیو) به کار برد و باعث شد تا وب سایت، در دستگاه‌ های گوشی به قشنگی هر اندازه تمام‌ تر به تماشا در بیاید. ولی برای واکنش‌ گرا کردن CMS نختص خود شاید اجبار به صرف قیمت و وقت زیادی باشید.

سیستم‌ های اداره کننده محتوای متن باز بیشتری وجود دارند، ولی در ادامه مقاله طراحی سایت در مرکزی به معرفی سه نکته از مورد علاقه ترین آن‌ ها می‌ پردازیم.وردپرس پر اهمیت ترین و پر کاربرد ترین سیستم اداره کننده محتوای متن باز برای بوجود آوردن سایت‌ ها و وبلاگ‌ ها است.

به صورتی که تقزیبا پنجاه درصد جهان وب (نیمی از همه وب سایت‌ های جهان) با وردپرس درست شده‌ اند. اولین دفعه ای که وردپرس عرضه شد، امکان دیزاین و درست کردن سایت وجود نداشت و کاربران به صورت یک سیستم رایگان وبلاگ‌نویسی به آن چشم می اندازند. وردپرس در ادامه پیشرفت پیدا کرد و به طور یک سیستم اداره کننده محتوای متن باز به جهان معرفی شد.با ما در مقاله ی طراحی سایت در مرکزی همراه باشید.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام