دیزاین سایت چیست و چرا مهم است

در اساس در مقاله طراحی سایت در همدان، پردازش دیزاین سایت دارای، معنا سازی، طرح ریزی، پیش تولید، تحقیق، تبلیغات، و همینطور اداره کردن فایل های صوتی، تصویری و دیگر فایل های چند رسانه ای مورد کاربرد در صفحات سایت می باشد. این فعالیت می تواند بواسطه طراح، یا گروهی از دیزاینر ها با وظیفه ای معین، انجام گیرد.

سایت می تواند دارای صفحه اصلی، که همینطور به آن خانه همچنین بیان می شود و همچنین قسمت های مختلف دیگری باشد که هر یک برای مقصود معینی گرد هم آمده اند. صفحه اصلی سایت در مورد مقصود اصلی سایت و همینطور بروز رسانی های روزانه آن حرف می زند که می تواند دارای لینکی باشد که کاربران را به قسمت های سایت مرتبط هدایت می کند.

در دیزاین سایت از چندین زبان برنامه نویسی و زبان ساخته شده متفاوت به کار برده می‌ شود. زبان دیزاین سایت به گفته مقاله طراحی سایت در همدان وابسته به مدل پروژه و مقصود از انجام آن اختلاف خواهد داشت، ولی همچنان چندین مورد معین وجود دارند. در ادامه زبان های برنامه نویسی که در وب و برای بوجود آوردن وب سایت مورد کاربرد قرار می‌ گیرند را مورد وارسی جای خواهیم داد.

زبان دیزاین سایت

اول باید در این مقاله طراحی سایت در همدان کمی با ساختار یک وب سایت شناخت پیدا کنیم. زمانی شما به یک وب سایت رجوع می‌ کنید، محتوا های متفاوتی را تماشا خواهید کرد. منو های متفاوتی وجود داشته و از راه آن‌ ها می‌ توان به صفحه های مختلف رجوع کرد. در این صفحه ها دوباره محتوا های بروزی وجود دارد.

به این صورت شما تنها توانا به تماشا کردن محتوا بوده و به صورت دقیق، توانا به تعامل با آن نیستید. محتوا ثابت بوده و نمی‌ توان آن را عوض کرد و امکانی برای حرف با وب سایت موجود نیست ، زبان دیزاین سایت در اساس اچ تی ام ال است. با به کار بردن از اچ تی ام ال صفحات وب سایت ها را دیزاین می‌ کنیم.

این صفحات همانگونه که در مقاله طراحی سایت در همدان به آن اشاره کردیم یک طرفه بوده و فقط محتوا هایی را مشخص می کند. برای بالا بردن جذابیت های بصری و قشنگ سازی صفحه های وب سایت از سی اس اس به کار برده می‌ شود، ولی همچنان امکان تعامل با وب سایت موجود نیست.

بنابراین برای آماده سازی توانایی ارتباط متقابل کاربر با وب سایت باید دست به دامن چند زبان دیزاین سایت دیگر شد.اچ تی ام ال بر عکس تصور عموم یک زبان برنامه نویسی نیست. از این زبان فقط برای درست کردن صفحات وب سایت ها به کار برده می‌ شود.

بنابراین باید برای اضافه کردن ابزار های بروز که امکان تعامل کاربران با آن‌ ها موجود است از زبان های برنامه نویسی به کار برد. فقط زبانی که در این مقاله طراحی سایت در همدان کاربرد دارد جاوااسکریپت است. بر عکس تصور عموم، این زبان هیچ مرتبطی با جاوا ندارد. با به کار بردن از جاوااسکریپت می‌توان فعالیتی انجام داد محتوای وب سایت بر اصول چند کلیک کاربر عوض می شود.

به جای این که وب سایت اساسا محتوا هایی را به طور آماده و راحت و غیر پویا نشان بدهد. ولی داده های دریافت شده از کاربر توانایی ندارند همانجا پردازش شوند. بنابراین به کار بردن از یک زبان دیزاین سایت دیگر هم احتیاج خواهد بود.با به کار بردن از جاوااسکریپ داده ها از کاربر گرفته شده و به سرور فرستاده می‌ شود.

در جهت سرور از زبانی دیگر به مفهوم پردازش به کار برده شده و داده ها دوباره به جهت وب سایت بازگردانده می‌ شوند. به همین علت طبق گفته مقاله طراحی سایت در همدان زبان دیزاین سایت را به دو قسمت فرانت اند و بک اند بخش بندی می‌ کنند. بر عکس زبان دیزاین سایت فرانت اند که فقط جاوااسکریپ است،‌ در قسمت بک اند مورد های زیاد تری وجود دارد.

در این بخش می‌ توان از زبان دیزاین سایت پی اچ پی، جاوا، پایتون و چند مورد سایر به کار برد . درست به همین علت در دیزاین سایت دو گروه نیروی کار استخدام می‌ شوند؛ یک قسمت در بخش فرانت اند فعالیت کرده و دیزاین وب سایت و انجام فعالیت های مرتبط به ظاهر آن را عهده‌ دار است.

ولی در قسمتی از مقاله طراحی سایت در همدان برنامه نویس ها فعالیت دارند. فعالیت آ‌ن‌ ها مرتبط به اعمالی مانند دیتابیس و دیگر نکات بوده و ابزار ها و توانایی های وب سایت بواسطه آن‌ ها پیشرفت پیدا می‌ کنند.

مدل سایت از دید فنی

از نظر فنی، سایت‌ ها به مدل هایی مانند داینامیک، استاتیک و … بخش بندی می‌ شوند.سایت استاتیک یا ایستا به سایتی بیان می‌ شود که توانایی عوض کردن یا آپدیت شدن ندارد. این سایت‌ ها با دو شیوه HTML و فول‌فلش نوشته می‌‌ شوند. فواید سایت‌ های استاتیک و پابرجا به توضیح زیر است :

برای دیزاین سایت‌ های استاتیک احتیاجی نیست برنامه‌ نویس تخصصی باشید. یک اچ تی ام ال کار هم توانایی دارد پردازش دیزاین را انجام دهد. به این صورت قیمت دیزاین سایت پایین می‌ آید.از آن جا که دیزاین صفحات در سایت‌ های ایستا به طور جداگانه صورت داده می‌ شود، ددزاینر می‌ تواند هر صفحه را با خصوصیت های خارق العاده دیزاین کند.

ولی معایب این مدل سایت چیست ؟ امکان آپدیت فقط بواسطه دیزاین سایت وجود دارد. در این صورت شما برای حذف و افزودن مطالب به همه به دیزاین وابسته هستید.قیمت نگهداری این سایت‌ ها بیشتر است به دلیل آن که صاحبان باید قیمت های جداگانه‌ای برای تغییر دادن مطالب به دیزاینر بپردازند و نمی‌ توانند این فعالیت ها را فردی انجام دهند.

به علت این که آپدیت در سایت‌ های ایستا صورت داده نمی‌ شود، نمی‌ توانند رنک بالایی در موتور های سرچ به دست بیاورند.این سایت‌ ها عدم انعطاف ‌پذیر و امکان برقراری ارتباط بین کاربر و مدیر در آن‌ ها موجود نیست. به همین علت کاربران محبوبیتی به سایت‌ های ایستا ندارند.

سایت داینامیک یا فعال به سایتی بیان می‌ شود که انعطاف‌پذیر باشد و امکان تغییر دادن را در اختیار مدیران جای دهد. این سایت‌ ها با سیستم اداره کننده محتوا یا CMS دیزاین می‌ شوند.با دارا بودن این سایت‌ ها احتیاجی نیست خوره رایانه باشید یا برنامه‌نویسی اطلاع داشت باشید تا بتوانید به آسانی به مطالب سایت خود دسترسی دارا باشید.

هر زمان دل‌تان خواست آن‌ ها را عوض کنید و آپدیت کنید. سیستم‌ های اداره کننده محتوای مختلفی وجود دارند که وردپرس یکی از معروف ترین آن‌ ها در این مقاله طراحی سایت در همدان است.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام