معنای طراحی سایت رایگان چیست ؟

اشخاص متعددی در زمینه طراحی سایت رایگان با ما تماس گرفته اند که آیا امکان طراحی سایت رایگان وجود دارد؟ بله ! مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران بری شما یک آفر بینظیر در نظر دارد بدین صورت که اگر قرارداد سئو سایت شما بیشتر از 10م تومان شود ، یک وبسایت شرکتی کاملا ریسپانسیو و اگر بیشتر از 20م تومان شود ، یک سایت فروشگاهی کاملا واکنش گرا به صورت رایگان برای شما طراحی خواهد گردید !

تصور نمائید شما قصد طراحی سایت فروشگاهی دارید، کلیه وب سایت های فروشگاهی از نظر تجهیزات به شکب تقریبی شبیه هم می باشند مگر اینکه شما ایده منحصر به فردی یا امکانات مخصوصی داشته باشید که قصد داشته باشید آن ها را هم به فروشگاه خود اضافه نمائید.

هدف از طراحی سایت رایگان اختصاصی یعنی این که مجموعه x کلیه کدهای مورد نیاز برای راه اندازی این فروشگاه را نوشته و به عنوان محصول مخصوص خودش که هیچ شرکت دیگری این کدها را استفاده نکرده است به مشتریان خود ارائه می نماید که شاید مساله ای منطقی هم باشد به این دلیل که با همون گروه نوشتن مجدد کدها تقریبا تکرار موارد پیشین خواهد بود.

اگر وب سایت مورد نظر شما از جمله سایت هایی باشد که پیشتر برنامه نویسی اختصاصی آن صورت پذیرفته است، به صورت تقریبی می توان بیان کرد فقط کاری که صورت می پذیرد طراحی قالب برای این سیستم فروشگاهی اختصاصی خواهد بود.

اما تصور نمائید قصد طراحی سایتی  دارید که ایده آن جدید می باشد و تا به حال مانند آن را هیچ مجموعه ای انجام نداده است، در این موقعیت طراحی سایت رایگان اختصاصی یعنی این که سایت شما از ۰ تا ۱۰۰ برای مجموعه شما و با توجه به ایده شما برنامه نویسی خواهد گردید.

در وضعیت کلی  طراحی سایت به صورت اختصاصی یعنی این که کدهایی که وب سایت شما با آن راه اندازی خواهد شد مختص اون شرکت بوده و در دسترس شرکت یا گروه دیگری نیست.

طراحی سایت رایگان وردپرس یا CMS اختصاصی؟

به جرات میتوان بیان کرد یکی از اصلی رین پرسش ها در ذهن مشتریان طراحی سایت رایگان ، انتخاب بین طراحی سایت با CMS ‌اختصاصی خودشان یا استفاده از سیستم های مدیریت محتوای مطرح جهانی مثل وردپرس و جوملا می باشد.

البته در این دودل شدن به آنها حق می دهیم به این دلیل که هر شرکت طراحی سایت برای روش فعالیت خود تصورات منصر به فردی بیان میکند که همه آنها خواهند توانست درست باشند. در حقیقت باید بیان کنیم هردو راه حل درست هستند ولی باید نخست تعیین کنید که چطور سایتی مد نظر شما می باشد.

معنای طراحی سایت رایگان با CMS اختصاصی چیست؟

عبارت CMS به معنای سیستم مدیریت محتوا یا همان پنل کنترل کردن یک وب سایت می باشد. طی سالهای منتهی به کنون CMS های متعددی معرفی گردیده اند که به شکل کاملا رایگان و متن باز در اختیار مردم عادی قرار گرفته اند.

پر استفاده ترین CMS های رایگان عبارت هستند از وردپرس، جوملا و دروپال.  CMS اختصاصی به معنای این است این پنل کنترل محتوا و معماری دیتابیس فقط برای شما و متناسب با احتیاجات وبسایت شما طراحی گردیده است.

پروسه طراحی سایت رایگان چیست ؟

ارائه RFP

آیا حقیقتا RFP ( پروپوزال و یا طرح پیشنهادی ) واجب است ؟ خب در طراحی سایت رایگان اختصاصی این یکی از واجبات است به این دلیل شما از یک قالب پیش فرض پیروی نمی نمائید و باید یک کد نویسی و طراحی قالب مخصوص و منحصر به فرد برای شما اتفاق بیافتد

برآورد هزینه های طراحی سایت رایگان

خب در این مرحله مجموعه طراحی سایت برآورد کامل هزینه ای در زمینه موارد درخواست شده اعلام می کند که این هزینه امکان دارد  طراحی وب سایت عادی زیادتر باشد

جلسات هماهنگی طراحی سایت رایگان

در این میان جلسات زیادی چه در محل کار شرکت سفارش دهنده و چه در شرکت طراحی سایت سئو تهران برگزار می شود که توافقات نخست برای طراحی و ساخت سایت به شکل سند محور نوشته می شود و به امضای قطعی طرفین خواهد رسید

تحویل طراح اولیه طراحی سایت رایگان

پس از مرحله قبل در این مرحله از طراحی سایت رایگان اختصاصی شما یک نمونه اولیه از سایت خود را که برای شما ارسال گردیده شده مشاهده خواهید کرد و آن را مورد بازبینی قرار خواهید داد و در صورتی که با معیارهای شما هماهنگ باشد برای آن طرح تاییده ارسال خواهی نمود

کد نویسی طراحی سایت اختصاصی

در این مرحله اصلی ترین مرحله از طراحی سایت اختصاصی می باشد که پیاده سازی وب سایت بر طبق زبان های نشانه گذاری HTML , CSS صورت خواهد پذیرفت ، بعد از آن هم با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP شما یک پنل کامل برای مدیریت سایت خود خواهید داشت

آیا طراحی سایت رایگان اختصاصی مورد نیاز است  ؟

حقیقتا اینطور است که همه به طراحی سایت رایگان اختصاصی نیاز دارند به این دلیل که این نوع طراحی همه جوانب کار کارفرما را تحت نظر خواهد گرفت و دقیقا بر طبق آن کد نویس و ساخت سایت صورت خواهد پذیرفت

چه مجموعه هایی طراحی سایت رایگان انجام ندهند ؟

اگر احتمالا هر یک از موارد زیر برای شما وجود دارد سراغ این نوع طراحی به هیچ عنوان نروید!

اگر به موفقیت رسیدن در کارتان زیاد اهمیتی برای شما ندارد

اگر تصور می نمائید فقط باید یک طراحی سایت ساده داشته باشد!

اگر فقط برای نوشتن url سایت خود  روی کارت ویزیت آن را احتیاج دارید!

اگر اصلا قصد ندارید هزینه های یک سایت واقعی را پرداخت کنید!

مقایسه طراحی سایت رایگان اختصاصی با طراحی سایت رایگان مبتنی بر سی ام اس های معتبر جهانی

به چه علت برخی از شرکت ها طراحی سایت به شکل اختصاصی را پیشنهاد می کنند و بعضی از شرکت ها طراحی سایت بر اساس سی ام اس های مطرح ؟ به چه علت برخی از شرکت ها به منفی گرایی در مورد وردپرس و جوملا می پردازند و برعکس آن ؟ به چه علت معمولا شاهد دیدگاهی منطقی بین این دو وضعیت نیستیم ؟

اجازه بدهید برای جواب دادن به این پرسش ها، این مسئله را از چند بخش بررسی کنیم:

امنیت بالای وب سایت طراحی شده یکی از اصلی ترین معیارهایی می باشد که باید به آن توجه نمود. اشخاص متعددی ادعای امنیت کم سی ام اس های مطرح را دارند، آیا این ادعا درست است ؟ اشخاص متعددی هم مدعی این هستند که طراحی سایت اختصاصی امنیت بسیار زیادی دارد، این ادعا تا چه حدی می تواند درست باشد ؟

برای نمونه وردپرس که یکی از سیستم های کنترل محتوا می باشد که آن را بررسی می کنیم. شرکت های مطرح بسیار زیادی در دنیا هستند که از وردپرس در طراحی سایت استفاده نموده اند به عنوان مثال : NASA ، CNN ، TED ، Harvard University ،  Forbes ، Play Station ، Sony ، Ebay ، Facebook ، Mozilla ، LinkedIn، Mercedes Benz  و … می توان اشاره کرد.

تمامی این وب سایت هایی که در بالا به آن ها اشاره گردید هم امنیت اندکی دارند ؟ به نظر شما یک سیستم ضعیف با امنیت محدود می تواند به این مقدار در دنیا شناخته شده و محبوب شده و بعد از سال ها محبوب باقی بماند ؟ به عقیده شما این ادعا ضعف نخواهد توانست به گونه ای غرض ورزی یا ضعف مجموعه های طراحی سایت در استفاده صحیح از این سیستم ها باشد ؟

دلیل اصلی این که بعضی ها با مسئله کم امن بودن این سیستم ها مواجه می باشند استفاده از قالب های رایگان بی کیفیت و نال شده ، استفاده از پلاگین های غیر استاندارد و دارای موارد منفی امنیتی و … می باشد.

اگر در طراحی سایت رایگان شما از قالب و پلاگین های استاندارد و پریمیوم استفاده شود، اگر شرکتی که طراحی سایت شما را انجام می دهد به نکات مخصوص تخصصی مورد نیاز در طراحی دقت کند، مطمئن باشید هیچ مورد منفی امنیتی در این زمینه نخواهید داشت.

یکی از مورد توجه ترین موارد در زمینه امنیت وب سایت، آپدیت بودن می باشد. خب به این نتیجه می رسیم در طراحی سایت رایگان حتما به این امر توجه کنید.

زبان های برنامه نویسی حرفه ای، فریمورک های زیر مجموعه و … هر ساله به روزرسانی می گردند، ایرادات و باگ های آن ها ازبین رفتهخ و امکانات متعددی به آن ها اضافه می شود.

یکی از اصلی ترین برتری این سی ام اس ها سهولت در به روزرسانی آن ها بوده است. مورد مهمی که در طراحی سایت اختصاصی چندان به آن توجه نمی شود.

مسئله پر اهمیت امنیت در سی ام اس های مطرح به این دلیل مورد توجه قرار گرفته اند که بیشتر این سیستم ها متن باز بوده و هر شخص متخصصی می توانند در سراسر دنیا به شکل رایگان آن ها را دانلود نموده و به بررسی کدهای آن ها بپردازند. حفظ تخصصی امنیت در این وضعیت مسئله بسیار مشکلی بوده و نشان دهنده قدرت این سی ام اس ها می باشد.

مگر طراحی سایت اختصاصی چه چیزهایی دارد ؟

3 نکته تاثیرگذار در زمینه داشتن طراحی سایت رایگان اختصاصی

بر طیق احتیاج های کارفرما و مشتریان و بازدید کنندگان سایت بررسی می شود

تحلیل تخصصی و بررسی های نخستین احتمال شکست در پروژه طراحی وب سایت را کم می کند

شما وب سایتی را خواهید داشت که وضعیت گرافیکی آن بر طیق سلیقه شما می باشد و آن را دوست خواهید داشت!

4 نکته تاثیرگذار فنی در این نوع طراحی سایت رایگان

این نوع طراحی مخاطب پذیری مناسبی دارد و تجربه کاربری مناسبی به او می دهد و مراجعه کنندگان وفاداری خواهید داشت

استانداردهای جهانی وب در آن رعایت گردیده است

اصول اساسی سئو را می تواند در نقاط مختلف آن مشاهده نموده

سرعت بارگزاری سایت بخاطر بهینه بودن کد ها مناسب آن خواهد بود

اگر طراحی وب اختصاصی نداشته باشیم چه مشکلی پیش می آید ؟

نکاتی در زیر به آن ها اشاره شده است بر اساس تجربیات مشتریان سئو تهران نوشته شده است

قالب گرافیکی مطرحی بیشتر انتخاب شده است را باید انتخاب کنید و نمیتوانید طرح مخصوص خودتان را داشته باشید

سایت شما مثل هزاران سایت دیگر خواهد بود

کد هایی در سایت شما وجود دارد که اصلا نمی دانید به چه علتی وجود دارند

سرعت وب سایت شما هرگز به میزان دلخواه شما نخواهد رسید

در سئو سایت همیشه یک پله عقب تر از رقبای خود می باشید

مزیت های CMS اختصاصی

یقینا استفاده از یک سیستم منترل محتوای اختصاصی میتواند مزایای متعددی به همراه داشته باشد که تلاش میکنیم اصلی ترینشان را با هم بررسی نمائیم.

سرعت بیشتر، انعطاف مناسب تر

موقعی که همه چیز از ابتدا به وسیله یک طراح سایت حرفه ای و بر اساس اهداف شما پیاده سازی می گردد بدین معنیست از هر گونه کد اضافی در برگه و جدول بدون هدف مشخص در دیتابیس پرهیز شود و دسترسی به اطلاعات در پر سرعت ترین زمان ممکن رخ خواهد داد.

همچنین تسلط این شخص بر هسته ای که به تحریر دراورده است و ارتباطات درونی کدها به او کمک خواهد نمود که در زمینه ارتقای آن انعطاف پذیری زیاد تری داشته و امکانات زیادی را به آن اضافه نماید.

امنیت بی مثال و مطمئن در CMS های اختصاصی

یکی از اصلی ترین مشخصه هایی که در یک CMS‌ اختصاصی همواره مورد توجه بوده است امنیت بالای آن می باشد. این امنیت ناشی از اختصاصی بودن سورش شما و عدم اطلاع دیگر رقبا از پشت پرده سایت شما می باشد.

تصور نمائید که سایت شما به زبانی تازه که هیچ متخصصی در دنیا بلد نیست طراحی شده باشد، در نتیجه سو استفاده از آن بسیار مشکل خواهد بود.

موارد منفی CMS اختصاصی در مقایسه با وردپرس و جوملا

در کنار ویژگی های مثبت متعددی مثل امنیت و سرعت که در یک CMS اختصاصی مورد توجه می باشد فاکتورهای دیگری هم باید در طراحی وب سایت استفاده گردد که این امکان را دارد بر انتخاب شما تاثیرگذار باشند. مورد توجه ترین موارد منفی یک سیستم مدیرت محتوای اختصاصی به شرح زیر می باشد:

هزینه بالا و زمان طولانی برای طراحی سایت

تصور نمائید که برای خرید یک کفش چرم به بازار می روید یا به یک کفاش حرفه ای، کدامیک هزینه بیشتری به همراه خواهند داشت؟ همین نمونه مشخص در طراحی سایت رایگان هم وجود دارد.

موقعی که شما از سیستم های مدیریت محتوای رایگان مثل جوملا و وردپرس استفاده میکنید قسمت عظیمی از هزینه های طراحی و توسعه پنل های مدیریتی را پرداخت نخواهید کرد.

در طراحی سایت رایگان با CMS های اختصاصی مدت زمان طراحی سایت شما بیشتر می شود و به همین نسبت هزینه های شما زیاد تر خواهد شد.

امکان دارد یک شرکت به شما پیشنهاد هزینه مشابه با یک سایت وردپرسی مخصوص را برای یک CMS اختصاصی ارائه کند، در این موقعیت باید به این موضوع فکر کنید که آن CMS برای شما طراحی نشده است بلکه برای آن شرکت مخصوصی می باشد.

بدین معنا که یک CMS به وسیله یک تیم 3 تا 5 نفره کد نویسی شده و با عنوان اختصاصی به شما فروخته خواهد شد، حال آنکه همین سیستم به مجموعه های دیگر و زمینه های فعالیتی دیگر نیز فروخته خواهد شد و در حقیقت اختصاصی بودن آن برای شما نمی باشد بلکه برای شرکت تولید کننده خواهد بود.

پشتیبانی سخت یا گران قیمت

موقعی که شما از یک سیستم مدیریت محتوای رایگان باز مثل وردپرسبهره می برید با جامعه ای چندین میلیون نفری از طراحان وبسایت در سرتاسر دنیا مواحه می شوید. اشخاصی که هر یک دارای تجربیات و توانایی های مختلفی می باشند. حال در صورتی که در یک سیستم اختصاصی شما محدود به یک مجموعه می باشید و فقط آنها میتوانند درخواست های شما را بر طرف نمایند.

موقعی که مجموعه های طراحی سایت با ترافیک کاری زیادی رو به رو می شوند یا درخواست های شما را به عقب می اندازند ، به آن ها بی توجهی می کنند و یا هزینه زیادی برای تغییرات اندک درخواست می نمایند و در هر دو وضعیت شما شرایط مشکلی را تجربه می نمائید.

هر میزان این همکاری بیشتر شود وابستگی شما به آن مجموعه زیاد تر می گردد و شرایط پشتیبانی سایت شما سخت تر خواهد شد. در نقطه مقابل اگر وب سایت شما با وردپرس ساخته شده باشد و شرکت پشتیبان خدمات خوبی ارایه ندهد به سرعت خواهید توانست یک شرکت یا نیروی کار جدید جایگزین برای انجام درخواست های خود با قیمت منصفانه بیابید.

جمع آوری موارد ذکر شده نه به این معنی می باشد که وردپرس مناسب تر است و نه سیستم مدیریت محتوای اختصاصی که مخصوص خود شماست را پیشنهاد میدهد، هردو خواهند توانست انتخاب خوبی برای شما باشند به این دلیل که هنوز یک فاکتور دیگر در تصمیم گیری شما موثر خواهد بود و آن چیزی نیست جز نوع کسب و کار مرتبط با شما.

مفهوم طرح تلفیقی!

احتمالا این جمله به گوشتان خورده است که طرح شما نیمه اختصاصی می باشد ولی باز باید روی این موضوع بحث کنیم آیا از قالب های آماده و نال شده استفاده می گردد ؟

اگر اینچنین است نه این فقط یک حقه می باشد! شما زمانی که از طراحی سایت رایگان اختصاصی صحبت می کنید همه چیز منحصر به شما نوشته می شود در طرح نیمه اختصاصی مباحث متعددی موجود است ولی باید یقینا این را در نظر داشته باشید

مبحث مورد توجه ما کد نویسی است و طرح گرافیکی در نیمه اختصاصی بیشتر مورد تصور نمی باشد چون اگر کد نویسی مشکل داشته باشد شما هیچ زمانی نمی توانید با اطمینان پیش بروید به زبان دیگر “دائما یک جای کار شما خواهد لنگید”

مقایسه طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت حرفه ای

احتمالا برای شما هم پرسش پیش آمده باشد که چه فرقی بین این 2 وجود دارد ، به عقیده بنده این 2 جمله یک مدل هایی مترادف یکدیگر می باشند و امکان دارد مخاطبین آنها دنبال نکات مشترک متعددی باشند ولی واقعا فرق هایی هم دارند

شخصی که به دنبال طراحی سایت رایگان حرفه ای است یقینا دوست دارد از رقبای خود پیشی بگیرد

شخصی که به دنبال طراحی وب سایت رایگان اختصاصی است به دنبال داشتن یک وب سایت منحصر به فرد و در حد استانداردهای جهانی است

اما زمانی که وارد موضوع می شویم و در مباحث پروسه های انجام هر 2 بررسی می نمائیم در هر 2 نوع طراحی سایت مخاطب انتظار دارد کد نویس و طراحی سایت مخصوص خودش باشد و احتمالا در نوع کاربر پذیری و جریان کاربری احتیاج باشد سایت حرفه ای طراحی شود

اما تا 90%  طراحی سایت رایگان اختصاصی و طراحی وب سایت حرفه ای با هم اشتراک دارند

ادامه مقاله طراحی سایت رایگان

شما در آینده موقعی که وب سایتتان  دارای کاربران وفاداره خوبی هست آیا حاضر هستید ریسک کنید و از یک قالب نال شده استفاده نمائید ؟

تصور می نمائید این مشکلات اصلا در طراحی سایت رایگان اختصاصی وجود دارد ؟ اگر پس از مدت زمان معینی در قالب آماده شما عنوان های عجیب و غریب پدیدار شد و رتبه شما به یک باره به صورت منفی کم شد حاضر نیستید چند برابر آن هزینه را برای یک طراحی سایت رایگان اختصاصی می پرداختید ؟

همانگونه که در این محتوای تخصصی در تلاش بودیم مزایای طراحی وب سایت رایگان اختصاصی را برای شما شرح دهیم همه صحبت مجموعه سئو تهران روی این بحث بود که حقیقتا استفاده از قالب های آماده برای شما مفید نیست و همیشه دچار مشکلات متعددی خواهید شد

طراحی سایت رایگان با سئو

یکی از دلهره های مالکین سایت ها و اشخاصی که خواستارند برای مجموعه و یا کسب و کار خود سایتی داشته باشند، طراحی سایت رایگان و سئو است.

یکی از فایده هایی که سئو برای طراحی کردن سایت دارد ، براساس با الگوریتم های موتور های سرچ و جای گیری در رنک های نخست نتایج سرچ و در نتیجه ورود بازدیدکنندگان تازه به سایت می شود.

برای طراحی کردن سایت با سئو چه فعالیت هایی باید انجام دهیم؟نخستین گام در سئو سایت ، طراحی کردن سایت بر اساس سئو می باشد.

برای این فعالیت اول پیش از ساخت سایت باید اندازه ای لغات کلیدی معین کنیم که خواستاریم سایت ما در سرچ این لغات در صفحه نخست و نتایج اولیه موتور های جستجو جای گیرد.

بعد طراحی کردن سایت خود را بر اصول این لغات کلیدی پایه ریزی کرده و به این لغات حساس تر کنیم.

در طراحی کردن سایت با سئو لغات کلیدی از اهمیت بخصوصی دارا بوده و در واقعیت مقاله طراحی سایت و سئو هدف تهیه سایت ما را معین می کنند.در ادامه به ارزیابی ویژگی های لغات کلیدی می پردازیم، با سئو تهران همراه باشید.

لغات کلیدی در طراحی کردن سایت با سئو

لغات کلیدی در سئو و استفاده بهینه سایت به سه گروه لغات کلیدی عام ، لغات کلیدی خاص و لغات کلیدی مختص بخش بندی می شوند :

لغات کلیدی عام در سئو سایت : این لغات به طور عام بوده و طیف زیادی از جستجو ها را دارا می شود. برای نمونه مقاله٪## دانش ، علم ، تلویزیون ، سایت و .. این لغات شامل بازدید های زیادی هستند و استفاده بهینه سایت برای این لغات دشوار تر و پر هزینه تر می باشد اما در عوض طیف زیادی از مخاطبان را به جهت سایت شما خواهند آورد.

لغات کلیدی خاص در سئو سایت : در این بخش از مقاله طراحی سایت و سئو لغات کلیدی حرفه ای تر شده و کار بر روی آن ها راحت تر و کم هزیه تر می شود.

برای نمونه علم فضا نوردی ، تلویزیون LCD سامسونگ ، طراحی کردن سایت صنعنتی و … این مدل لغات کلیدی در سئو سایت کار را برای استفاده بهینه سایت حرفه ای تر کرده و مخاطبان را هدفمندتر به سوی سایت شما سوق می دهند.

از نقاط قوت لغات کلیدی بخصوص در سئو و بهینه سازی سایت این است که اشخاصی که از این راه به سایت شما وارد می شوند برخی تبدیل به مشتریان بالقوه ی شما شده و اشتیاق زیاد تری نسبت به اشخاصی که از روش لغات عام وارد سایت می شوند خواهند داشت.

لغات کلیدی اختصاصی : لغات کلیدی اختصاصی برخی دارای نوعی کالا خاص تولیدی ، یا اسم تجاری خاص و اسم شرکت می باشد. طراحی کردن سایت سئو این نوع لغات کلیدی بسیار آسان تر از دو مورد بالا بوده و در شرکت سئو تهران به طور کاملا رایگان در زمان تهیه سایت انجام می پذیرد.

طراحی سایت رایگان بر اساس سئو

پس از معین کردن لغات کلیدی و برنامه های سایت، نوبت به به عمل گیری اساس سئو و بهینه سازی سایت در طراحی کردن سایت می رسد. در ادامه مقاله طراحی سایت و سئو به ارزیابی بعضی از موارد مهم در طراحی کردن سایت بر اساس سئو سایت می پردازیم که نقش مهمی در موفقیت سایت و فعالیت در رتبه های نخست موتور های سرچ می باشد.

استفاده از استاندارد های طراحی سایت رایگان : استاندارد های طراحی کردن سایت می تواند دارای مواردی مانند : بالا بردن سرعت لود صفحات ، بهینه سازی و درست کردن کد های قالب سایت ، مدل ظاهری سایت ، مکان و شیوه ی قرار گیری منو ها ، زیر منو ها ، به کار بردن از ترکیب رنگی مناسب در تهیه سایت ، آسان به دست یابی رسیدن به مطالب مورد نظر بواسطه بازدید کننده و … می باشد.

سرعت لود صفحات : این مورد علاوه بر آن که برای موتور های جستجو پر اهمیت بوده و یکی از فاکتور های رتبه بندی سایت در نتایج سرچ می باشد، باید مخاطبان همچنین از اهمیت زیادی دارا بوده و بویژه در کشور هایی که سرعت اینترنت آن ها کم است ای مساله نقش پر اهمیت تری در جذب مخاطب در سایت ایفا می کند.

عکس ها در طراحی کردن سایت از پر اهمیت ترین علل در سرعت لود صفحات سایت می باشند و باید به این مورد از مقاله طراحی سایت و سئو دقت داشت که در کنار حفظ جالب بودن به صورت بهینه و براساس اصول و استاندارد های طراحی کردن سایت از آن ها به کار برد.

ممکن است مهمترین معیار موتور های جستجو برای رنک دهی طراحی کردن وب سایت مطالب و محتوا باشند. عدم به کار بردن از مطالب تکراری و به عمل گرفتن مطالب تازه و جذاب علاوه بر اینکه برای مخاطبان و مشتریان سایت پر اهمیت است ، سبب می شود موتور های سرچ سایت شما را به صورت یک سایت تهیه کنده ی محتوا شناسایی کرده.

و اهمیت زیاد تری به آن بدهند. پیش از نوشتن مطالب در تهیه سایت باید مقصود خود را معین کرده و از لغات کلیدی که در مقاله طراحی سایت و سئو به آن ها اشاره شد با چگالی ۲ تا ۵ درصد به کار ببرید.طراحی کردن سایت با سئو چه اثری در کسب و کار های ما خواهد گذاشت؟

طراحی کردن سایت سئو سبب تطبیق هرچه زیاد تر سایت ما با الگوریتم های موتور های سرچ شده و با قیمت های خیلی کم بهینه سازی سایت شما ، در رنک های نخست نتایج سرچ جای می گیرد.

این کار سبب می شود موتور های جستجو (بویژه موتور جستجوی گوگل) به صورت یک سایت منبع و مرجع اقدام به تبلیغ سایت شما کرده.با ما در مقاله ی طراحی سایت و سئو همراه باشید.

و ورود مخاطبان و مشتریان تازه از این راه را فراهم می کنند. سئو سایت در کنار و به دنبال با دیگر روش های بازاریابی اینترنتی مثل:

ایمیل مارکتینگ ( بازاریابی ایمیلی – فرستادن ایمیل تبلیغاتی ) ، تبلیغات کلیکی ، بازاریابی رسانه های اجتماعی ، طراحی کردن سایت برای برند سازی و.. یکی از عملکرد های اثرگذار در بدست آوردن موفقیت در محیط مجازی و طراحی کردن سایت تجارت الکترونیک می باشد.

طراحی وب سایت رایگان دقیقا چیست؟

برای طراحی سایت رایگان همانگونه که ما در جهان حقیقی قسمتی از زمین را برای زندگی و یا کسب و کار اجاره می کنیم، در دنیای آنلاین هم می توانیم این فعالیت را انجام دهیم. به این مفهم که می توانیم قسمتی از اینترنت را اجاره کنیم و آن‌ بخشی را زمانی برای خودمان داشته باشیم.

به قسمتی که ما روی اینترنت اجاره می کنیم و برای زمانی متعلق به ما می ‌باشد وب سایت بیان می کنند. در حقیقت وب سایت ها، زمین های ما در اینترنت هستند که می شود از آن‌ها کاربرد های متفاوتی داشته باشیم.

با معنای وب سایت همچنین آشنا شدیم. حالا خواستاریم برسیم به پرسش اصلی خودمان : طراحی سایت چیست.

همانگونه که در دنیای حقیقی از گچ بری، رنگ، کابینت، وسایل خانه و… برای جذاب تر شدن منزل به کار می بریم ، در دنیای اینترنت هم از فعالیت هایی می توانیم برای جذاب کردن سایت‌مان به کار ببریم. به صورت دیگر، در دنیای آنلاین فعالیت هایی در اختیار ما قرار داده شده است، که با به کار بردن از آن‌ ها می توانیم سایت‌مان را اول بسازیم و بعد آن ‌را جذاب کنیم.

در دنیای حقیقی، اول زمینی را اجاره می کنیم یا می خریم، بعد با به کار بردن از بتن، سیمان، میل گرد، آجر و… آن ‌را درست می کنیم و در مرحله‌ی پایانی با گچ کاری، رنگ، سرامیک، کف پوش و… آن را جذاب می کنیم.

در دنیای وب همچنین دقیقا به همین صورت است. اول سایت‌مان را درست می کنیم، و بعد با به کار بردن از فعالیت هایی آن ‌را زیبا می کنیم.

بنابراین در جواب به پرسش طراحی سایت چیست میتوانیم بطور خیلی راحت بگوییم: هر آن موردی که یاری می کند وبسایت ما خوب تر و زیباتر دیده شود را طراحی کردن وب می گوند.

یک طراح وب معین می کند که المان های متفاوت یک وبسایت مانند متن ها، عکس ها، لینک ها و… به چه صورت نشان داده شوند و مکان هرکدام از قسمت های سایت مانند لوگو، مقالات، منو و… در کجای صفحه وب جای بگیرد.

طراحی سایت رایگان را با برنامه نویسی وب اشتباه نگیرید!

اشتباهی که همواره اشخاص تازه کار به آن مبتلا می شوند این است که طراحی کردن وب را با برنامه نویسی وب اشتباه می گیرند.

به گونه ای که این دو معنا کاملا با یکدیگر مختلف هستند و نباید به جای دیگری از آن‌ها به کار برد.طراحی سایت به مجموعه فعالیت هایی بیان می شود که زیبایی شکل سایت را بوجود می آورد.

در حقیقت هر آن موردی که کاربر با آن روبرو می شود و آن ‌را در صفحه مانیتور خود مشاهده می کنید ، حاصل طراحی سایت و کار طراح وب است. در حقیقت کار اساسی یک طراح وب، طراحی مورد هایی است که مخاطبان با آن بطور مستقیم در ارتباط هستند و آن ‌را در مانیتور خود تماشا می کنند.

ولی برنامه نویسی وب مختلف است. یک برنامه نویس وب کد هایی را نوشتاری می کند که مخاطب نمی تواند آن‌ها را مشاهده کند و آن کد ها بطور مستقیم اثری روی ظاهر سایت ندارند و در پشت صحنه پدید می آیند، برای نمونه مقالات را از پایگاه داده یا دیتابیس در پشت صحنه می گیرند و به مخاطب نشان می دهند.

طراح وب په فردی است و چه وظایفی دارد؟

تا اینجا مقاله طراحی سایت درباره‌ی طراحی کردن وب صحبت کردیم و الان جواب دادن به پرسش « طراحی کردن وب چیست » برایمان فعالیت زیاد دشواری نیست. حالا خواستارین درباره‌ی وظایف یک طراح وب بیان کنیم و بگوییم که یک طراح وب چه فعالیتی باید انجام دهد.

طراح وب یا به طور راحت Front End Designer فردی است که با به کار بردن از تکنولوژی‌های متفاوت (مانند HTML – CSS – Javascriptو … ) شکل یک سایت را طراحی می کند و فعالیتی به کد های پشت صحنه ندارد.احتمال دارد برایتان پرسش پیش بیاید که Front End چیست و چه اختلافی با Back End دارد.

همانگونه که در بخش قبل مقاله طراحی سایت یک اشاره‌ی کمی داشتیم، یک طراح وب برای طراحی کردن صفحات وب از فناوری ها و زبان های برنامه نویسی متفاوتی به کار می برد.یک طراح وب، برای آن که بتواند یک صحفه‌ی وب را طراحی کند، از فناوری های زیر به کار می برند :

 • HTML (یا HTML5)
 • CSS (یا CSS3)
 • جاوا اسکریپت
 • جی کوئری
 • و…

۴نکته ای که در بالا مقاله طراحی سایت نام بردیم، حداقل علمی است که شما برای طراحی کردن صفحات وب و تغییر دادن به یک طراح وب احتیاج دارید.

البته می توانید تنها با ۲ مورد نخست یعنی HTML و CSS همچنین سایت هایی را طراحی کنید،‌ اما جاوا اسکریپت و جی کوئری می توانند به فعالیت شما خیلی قدرت دهند.

باید به این مورد از مقاله طراحی سایت دقت کنیم که به عللی نمی توانیم به HTML و CSS زبان های برنامه نویسی بیان کنیم. به دلیل آن که اصلا خصوصیت های زبان های برنامه نویسی را ندارند. بلکه آن ‌ها را زبان های نماد گذاری یا تگ گذاری می دانیم.برای طراحی کردن وب به چه ابزارهایی احتیاج داریم.

تا اینجا تلاش کردیم به پرسش طراحی کردن وب چیست جواب دهیم. حالا خواستاریم ببینیم که برای طراحی کردن وب به چه ابزارهایی احتیاج داریم.برای طراحی کردن صفحات اینترنتی، احتیاج به داشتن امکانات مختلف نیست. حداقل هایی که احتیاج داریم را در زیر تماشا می کنید :

 • یک فضایی که بتوانیم کد هایمان را در آن نوشتاری کنیم. این فضا می تواند Notepad ویندوز باشد و یا یک Text Editor یا IDE تخصصی تر(مانندphpStorm).
 • یک سرچ اینترنتی که بتوانیم کدهایمان را از راه آن اجرا کنید (مانند فایرفاکس، گوگل کروم و…).

دسته بندی طراحی کردن سایت کسب و کار یا فردی از دید عملکرد

از دید عملکرد طراحی سایت به دسته بندی های متفاوتی بخش بندی می‌ شوند، ولی هر شرکتی به این مدل دسته بندی نگاه مختلفی دارد. در ادامه مقاله بعضی از دسته های طراحی کردن سایت تحت وب با عملکرد های متفاوت را ارزیابی کرده ایم.

برای هر یک از این دسته‌ها تعریفی را برای شما نوشته‌ایم تا خوب تر بدانید که برای کسب و کار شما چه مدل سایتی خوب است.

1- طراحی سایت رایگان خبری

سایت‌ های خبری و اطلاع رسانی یکی از بیشترین بازدید نوع سایت به حساب می آیند. علت این عنوان معین است; مهم بودن خبر و اطلاع رسانی از یک جهت و احتیاج انسان‌ ها به گرفتن جدیدترین اخبار اینترنت از جهت دیگر است.

با اهمیت اندازه کاربران اینترنت در کشور و آمار های وجود داشته، این مدل خبری در صورتی که طراحی خوبی داشته باشند.

و محتوای پر فایده ای عرضه دهند، می‌ توانند مخاطب بیشتری را به خود جلب نمایند. کاربران ترجیح می‌دهد که خبر را در زمان بخوانند و این عنوان سبب می شود که آن ها تمایل بیشتری به دسته از سایت ها داشته باشند.همین عنوان مقاله طراحی سایت سبب شده که اشخاص بیشتری به فکر طراحی کردن سایت خبری با وردپرس یا هر مدل دیگری که در ادامه شرح خواهیم داد.

روی بیاورند و بتوانند از آن درآمد بدست آورید.در حال کنون با زیاد شدن رسانه های اجتماعی موبایلی مثل تلگرام، اینستاگرام و …. اهمیت طراحی کردن سایت خبری رایگان و یا با مبلغ های دریافتی از سوی شرکت‌ های متخصص این فعالیت بیش از پیش شده است، دارا بودن یک سایت به تنهایی لازم نیست.

و حتما باید موارد مربوط با سئو و بهینه سازی به طور کامل در آن اجرا شود تا نتیجه خوبی حاصل گردد.اگر احتیاج به طراحی کردن سایت سئو و یا فعالیت این مدلی هستید می‌ توانید از مشاوره ما استفاده کنید

2- طراحی سایت رایگان فروشگاهی چیست؟

پر اهمیت ترین نوع در انواع طراحی کردن سایت، طراحی کردن وب سایت فروشگاه آنلاین است. این عنوان در نظر مقاله طراحی سایت به علت فروش کالا ها و ارائه خدماتی که مرتبط به کالا ها هستند در میان کسب و کار ها از محبوبیت ویژه ای دارا است.طراحی کردن سایت فروشگاهی تخصصی به کسب و کار ها یاری می‌ کند.

تا بغیر از آن که کالا ها خود را در آن بفروش برسانند، محبوبیت و برندسازی را برای کار خود بوجود آورند.فروشگاه آنلاین به سایتی گفته می‌ شود که قابلیت خرید اینتزنتی را برای مخاطبان بوجود می آورد، در فروشگاه‌ های آنلاین همه اطلاعات مرتبط به کالا ها از قبیل خصوصیت، شیوه استفاده از کالا، هزینه کالا، تصویر و هر نکته ای که مخاطبان برای خرید کالا به آن احتیاج دارند، در دسته بندی‌ های معینی قرار گرفته است.

این روزها با اهمیت به بیماری، آلودگی هوا، تنبلی و مشغله کاری و کم تر شدن بازار سنتی و همینطور روی کار آمدن بازار دیجیتال فقط راه افزایش فروش و جذب مشتریان، درست کردن یک فروشگاه آنلاین است.

طراحی کردن سایت فروشگاهی هزینه و زمان ساخت

یک مورد مهم از مقاله طراحی سایت که درباره طراحی وب سایت فروشگاهی رایگان بیان است ، خیلی از کسب و کار ها فکر می‌ کنند که درست کردن سایت کاری راحت است و احتیاج به متخصص یا افرادی که در این حوزه تجربه کافی دارند نمی‌باشد و طراحی کردن سایت فریلنسر (اشخاصی که به صورت آزاد برای خودشان کار می‌کنند و وابسته به شرکت و سازمان بخصوصی نیستند) برای آن ها لازم است.

ولی این گمان اشتباه بوده و طراحی کردن وب سایت فروشگاهی ارزان کم هزینه به توسعه و یا افزایش فروش نخواهد کرد.فروشگاه اینترنتی مناسب چه کار هایی است؟در بخش بالاتر مقاله طراحی سایت گفته شد که هر کاری که بتواند کالا هایی را ارئه دهند می‌ تواند از فروشگاه آنلاین استفاده کند. ولی برای ملموس بودن این مبحث به دسته بندی زیر توجه کنید.

 • طراحی کردن سایت گل فروشی که سبب فروش دسته های گلهایی که در فروشگاه موجود است.
 • طراحی کردن سایت لوازم آرایشی و فروش لوازمی که هم توانایی دارند در دنیای دیجیتال و هم بازار سنتی فروخت.
 • طراحی کردن سایت لوازم یدکی که در هر فروشگاهی نمی‌توان پیدا کرد.
 • طراحی کردن وب سایت تجهیزات پزشکی و فروش لوازم و خدماتی که مرتبط به این زمینه می‌شود.

خیلی از مخاطبان در سراسر کشور به جستجو منبع و جایی برای خرید عمده و یا جزئی خود می‌ گردند، ولی در زمان هایی که طراحی وب سایت خرید آنلاین به طور مناسب ساخته نشود و مخاطب با آن احساس آسانی نکند از آن خرید نخواهد کرد. برای نمونه طراحی کردن وب سایت دیجی کالا را تماشا کنید. چه خصوصیت هایی در آن مشاهده می کنید:

 1. دسترسی به مدل های کالا
 2. خرید راحت
 3. نشان داد دیدگاه کاربران
 4. خرید جزئی و عمده
 5. فرستادن مناسب
 6. تخفیف‌های ویژه

3- طراحی سایت رایگان شرکتی

یک کار ضروری و پر اهمیت برای هر شرکتی، ورود به دنیای اینترنتی با به کار بردن ازطراحی کردن وب سایت شرکتی است.با توسعه سریع در دنیای اینترنتی کسب و کار های متفاوت علاوه براینکه در بازار سنتی خدمات خود را دارند، باید در دنیای اینترنتی هم فعالیت بخصوصی داشته باشند.

مهمترین علت این بیان در مقاله طراحی سایت این است که در حال کنون اشخاص برای هر اطلاعاتی که در مورد کالا ها و یا خدمات و یا حتی کوچکترین اصول در اینترنت سرچ می‌ کنند.طراحی کردن سایت رزومه هر کسب و کار است که به صورت یک نشانه از آن سازمان در محیط وب نمایان است.

مورد مهم این است که اشخاص پیش از آن که به دنبال یک شرکت در محیط فیزیکی بروند، اول در موتور های سرچ به دنبال آن می‌ گردند. چند پیشنهاد نخست از طرف موتور های جستجو بازدید زیاد تری خواهد داشت و همینطور اگر اشخاص برای نخستین بار است که با برند کسب و کار شما شناخت پیدا می کنند.

یک عکس ایده آل از شما نبیند یقینا جذب کار شما نخواهند شد.بنابراین باید برای جذب کاربران بیشتر در این محیط موارد طراحی ظاهر سایت و پروژه ی طراحی سایت خود را به دست شرکت های معتبر در این حوزه بسپاریم.طراحی کردن سایت راحت و شیک شما نشان دهنده کسب و کار شما در سطح تخصصی در نظر مقاله طراحی سایت است.

بیشتر بخوانید : لوگو خبر فوری

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran