درباره طراحی سایت سوپر مارکت

مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران ، ارائه دهنده خدمات تخصصی طراحی سایت سوپر مارکت، در کوتاه ترین زمان ممکن بصورت اقساطی و فوری توسط برترین برنامه نویسان ایران ، همینطور برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان ، با کارشناسان سئو تهران با استفاده از راه های ارتباطی که پایین همین مقاله قرار دارد می توانید در ارتباط باشید…

دامنه

هر وب سایت احتیاج به آدرسی دارد که به آن دامنه گفته می شود برای مثال آدرس وب سایت سئو تهران www.seo-tehran.irمی باشد و در حقیقت دامنه به همین آدرس گفته می شود.

برای دامنه خود می توانید از طریق شرکت های ثبت دامنه و هاستینگ و همین طور شرکت های طراحی سایت انجام دهید که می توانید دامنه را به صورت یکساله و یا چند ساله ثبت کنید و در زمان تمام شدن اعتبار دوباره می توانید دامنه خود را تمدید کنید.

البته بهتر است کلیه موارد وب سایت خود را از یک جا خریداری کنید و کل مسئولیت وب سایت خود را در اختیار یک شرکت بگذارید. دامنه شما می تواندirو یا com و همین طور سایر پسوندها باشد.

هاست

هر دامنه نیاز به یک فضایی دارد که فایل های طراحی سایت سوپر مارکت باید در آن بارگذاری شود و به این فضا هاست گفته می شود.

هاست در واقع به فضای میزبانی وب سایت گفته می شود که با زبان ساده تر فضایی از کامپیوتر سرور می باشد که مسئولیت نگهداری فایل های وب سایت شما را بر عهده دارد و دامنه بر روی آن سوار می شود و در نتیجه وب سایت شما راه اندازی می شود.

دامنه معمولا توسط دو آدرس به نام دی ان اس که آدرس های شبیه ns1.seo-tehran.irو ns2seo-tehran.irمی باشند بر روی سرور سوار می شوند.

هاستینگ همچون دامنه می تواند یکساله و یا چند ساله باشد که در زمان رسیدن سر رسید انقضاء دوباره می توانید آن را تمدید کنید. پکیج های وب هاستینگ معمولا بر اساس میزان فضای سرور تقسیم بندی می شود.

بارگذاری وب سایت

بعد از ثبت دامنه و اختصاص فضای میزبانی طراح وب سایت می تواند فایل های طراحی سایت سوپر مارکت را بر روی سرور آپلود کند تا موقعی که آدرس وب سایت در مرورگر وارد شد سایت طراحی شده شما بالا بیاید که طراح معمولا کار بارگذاری سایت را از متد های مختلفی انجام می دهد.

طراحی سایت سوپر مارکت استاتیک

طراحی سایت سوپر مارکت استاتیک به روشی از طراحی وب گفته می شود که در آن وب سایت سیستم مدیریت محتوا ندارد و معمولا با استفاده از HTML و CSS راه اندازی می شود.

این نوع سایت ها کنترلی برای ویرایش محتوای وب سایت ندارند و در زمانی که نیاز به تغییری در آینده بر روی وب سایت بود حتما باید توسط طراح سایت انجام شود. در مقابل سایت های استاتیک سایت های دینامیک وجود دارد.

طراحی سایت سوپر مارکت داینامیک

طراحی سایت سوپر مارکت داینامیک به روشی از طراحی وب سایت گفته می شود که در آن وب سایت دارای کنترلی برای مدیریت آن می باشد که صاحب وب سایت می تواند با آموزشی که توسط طراح وب سایت می بیند مطالب وب سایت را مدیریت کند.

طراحی سایت های دینامیک با استفاده از سیستم های مدیریت محتوای موجود و یا از پایه توسط زبان های برنامه نویسی تحت وب سمت سرور نظیر PHP و ASP.NET نوشته می شوند.

امروزه سایت های دینامیک با توجه به مزایای آن نسبت به استاتیک طرفدار بیشتری دارند و سایت های استاتیک بسیار کمتر از قبل ایجاد می شوند.

سیستم مدیریت محتوا

سیستم های مدیریت محتوا به برنامه های تحت وب گفته می شود که امکان مدیریت مطالب و محتوای وب سایت را می دهد که این سیستم های مدیریت محتوا یا از ابتدا با استفاده از زبان های برنامه نویسی وب نظیر PHP و ASP.NET پیاده سازی می شوند و یا از سیستم های مدیریت محتوای رایگان مانند جوملا ، وردپرس و دروپال استفاده می شوند.

مدیر وب سایت از راه این سیستم های مدیریت محتوا می تواند مطالب و محتوای وب سایت ، تصاویر و منوها را بدون نیاز به دانش فنی و تنها از طریق کنترل پانل مدیریت وب سایت کنترل کند.

زبان های برنامه نویسی طراحی سایت سوپر مارکت

زبان های برنامه نویسی سمت کاربر

دو نوع زبان برنامه نویسی در وب وجود دارد که نوع اول آن زبان برنامه نویسی سمت کاربر می باشد که بر روی مرورگر کاربر اجرا می شود و نوع نمایش وب سایت را کنترل می کند.

زبان های برنامه نویسی سمت کاربر HTML و CSS و زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت و همین طور هر نوع زبان برنامه نویسی می باشد که بر روی مرورگر کاربر اجرا می شود.

زبان های برنامه نویسی سمت سرور

زبان های برنامه نویس طرف سرور بر روی سرور اجرا می شوند و پس از انجام فرایندهای مورد نیاز به صورت HTML و CSS و همچنین جاوا اسکریپت به مرورگر مخاطب ارسال می شوند.

زبان های برنامه نویسی سمت سرور قابلیت اتصال به دیتابیس های مختلف جهت ثبت اطلاعات و همین طور گرفتن اطلاعات را می دهند. PHP ، ASP.NET ، JAVA and JSP از این زمره زبان های برنامه نویسی هستند.

زبان های برنامه نویسی طرف سرور در حقیقت بخش اداره کننده فعالیت های روی وب سایت می باشند که اطلاعات و درخواست های مخاطبین را از طریق فرم ها و سایر روش ها می گیرند و بر روی آن فرآیندهایی انجام می دهند و بعد از آن به مرورگر کاربر ارسال می نمایند.

دیتابیس های طراحی سایت سوپر مارکت

دیتابیس ها وظیفه اصلی نگهداری اطلاعات برای بهره بردن در زبان های سمت سرور می باشند که دیتابیس های متنوعی مثل MYSQL ، MSSQL و همچنین ORACLE و دیگر موارد وجود دارند.

زبان های طرف سرور با تمامی دیتابیس ها قابلیت اتصال دارند اما برای هر زبان برنامه نویسی بهترین دیتابیس وجود دارد. برای نمونه دیتابیس مناسب برای زبان برنامه نویس PHP دیتابیس MYSQL می باشد.

قالب طراحی سایت سوپر مارکت

هر وب سایت دارای یک قالب اصلی وب سایت است که دیگر صفحات وب سایت بر اساس قالب ابتدایی پیاده درج مطلب می شود. برای تهیه قالب وب سایت سه راه وجود دارد که به توضیح آن می پردازیم:

طراحی قالب طراحی سایت سوپر مارکت

شما می توانید  قالب وب سایت خود را از ابتدا توسط طراح و گرافیست وب سایت پیاده سازی کنید که در این روش قبل از پیاده سازی وب سایت جلسه ای با کارفرما برگزار می شود و کارفرما درخواست های خود را در مورد قالب وب سایت مانند رنگ بندی و مکان قرار گیری آیتم ها به طراح وب سایت ارائه می دهد و بعد از آن طراح اقدام به ساخت قالب می کند که در مرحله بعدی سفارش دهنده در صورت نیاز ویرایش های خود را بر روی طرح اعلام می کند و این فرآیند تا زمانی که طرح تایید شود پیش می رود.

این روش معمولا بسیار زمان بر می باشد و هزینه انجام آن نسبت به روش های دیگر بالا تر می باشد.

استفاده از قالب های آماده

استفاده از قالب های آماده رایگان یکی دیگر از روش های تهیه قالب سایت می باشد که در این روش با جست و جو در اینترنت قالب رایگان مورد نظر یافت شده و می توان آن را در سایت استفاده کرد که البته این روش به هیچ وجه توصیه نمی شودچون ممکن است به اعتبار کسب و کار شرکت صدمه وارد کند.

خرید قالب وب سایت

سایت های بسیاری مانندژاکتوهمیاروردپرسوجود دارند که فروشگاه قالب سایت دارند و می توانید قالب مورد نظر خود را از بین قالب های مورد نظر انتخاب و خریداری کنید.

درج مطالب و محتوای وب سایت

درج مطالب وب سایت به مراحل وارد نمودن محتوای وب سایت گفته می شود که در این عملیات کارفرما مطالب وب سایت را به شرکت طراحی وب سایت ارسال می کند و شرکت طراح مطالب شرکت را در سایت از طریق سیستم مدیریت محتوا بارگذاری می کند.

مراحل درج مطالب وب سایت قابل انجام توسط کارفرما نیز می باشد که در این روش کنترل پنل سیستم مدیریت محتوای وب سایت به کارفرما آموزش داده می شود که کارفرما می تواند از طریق سیستم مدیریت محتوا مطالب وب سایت را بارگذاری نمایید. این روش هزینه های تمام شده وب سایت را پایین می آورد.

پشتیبانی وب سایت

در مورد رشته طراحی سایت پشتیبانی بسیار مهمتر از خود طراحی وب سایت می باشد و برای همین موضوع بهتر است کار طراحی وب سایت خود را زیر نظر شرکت های معتبر انجام دهید.

ساخت وب سایت بخش اولیه از کار می باشد و بعد از آن نگهداری و پشتیبانی آن پیش می آید که در صورت وجود مشکل شرکت طراح باید نیروها و امکانات لازم جهت پشتیبانی وب سایت شما را داشته باشد.

در صورتی که برای وب سایت مشکلی پیش بیاید شرکت طراحی وب سایت باید وارد عمل شده و سریعا رفع مشکل کند. پایین بودن وب سایت و وجود خطا در سایت باعث از دست دادن مشتریان می گردد.

امن سازی وب سایت

از هر طریقی که برای ساخت سایت انجام می شود وب سایت بایدبعد از راه اندازی امن سازی شود تا هکرها با استفاده از حفره های امنیتی موجود در سایت نتوانند وب سایت را دچار مشکل نمایند و ایمن سازی وب سایت در حقیقت یکی از مهترین بخش هایی از پروژه ساخت وب سایت می باشد که معمولا طراحان آن را فراموش می کنند و در کار طراحی صفحات وب سایت کمتر به آن پرداخته می شود.

مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران ، ارائه دهنده خدمات تخصصی طراحی سایت سوپر مارکت، در کوتاه ترین زمان ممکن بصورت اقساطی و فوری توسط برترین برنامه نویسان ایران ، همینطور برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان ، با کارشناسان سئو تهران با استفاده از راه های ارتباطی که پایین همین مقاله قرار دارد می توانید در ارتباط باشید…

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran