امتیازدهی به : post

طراحی سایت شخصی توسط سئو تهران

برای طراحی سایت شخصی خوب ، باید به نکات زیادی توجه داشت .  می‌ شود از دو جایگاه مختلف به طراحی سایت شخصی نگاه کرد : شما به عنوان برندی که خودتان را معرفی می‌کنید، و بازدید کنندهٔ سایت شما به عنوان مخاطب یا مشتری شما. در تمامی مراحل از طراحی سایت شخصی باید  به این دو نگاه مختلف توجه داشت . تعدادی از مهم‌ترین ملاک های یک سایت شخصی خوب این‌ ملاک ها می باشد :

در طراحی سایت شخصی شما باید برند شما درست، مؤثر و جذاب معرفی شود .

اولین و اصلی ترین کاری که طراحی سایت شخصی باید برای شما کند ، این است که نگاه درست، دقیق و کاملی از شما، برند شما، فعالیت‌ها و کار هایی که عرضه می‌کنید، موفقیت هایی که کسب کرده اید ، پروژه‌هایی که تا حالا انجام داده‌اید و اطلاعات تماس شما را به کاربر نشان دهد . یکی از کاربردهای طراحی سایت این می باشد که شما امکان دارید که یک سایت شخصی داشته باشید تا بتوانید رزومهٔ خود را به شکل آنلاین در دسترس کاربران خود قرار دهید .

حتما اطلاعات تماس و سابقه ی خود را دقیق و کامل در سایت شرح دهید تا بازدیدکننده‌ ها و کاربران سایت شما برای پیدا کردن راه ارتباط با شما دچار مشکل نشوند.

ارائهٔ اطلاعات به کاربر باید با جذابیت انجام بشود به این دلیل که کاربران سایت شخصی شما ممکن می باشد که به همان سرعتی که وارد سایت شما شده، از آن خارج شود؛ این اتفاق یعنی یک مشتری بالقوه را از دست داده‌اید.

برای به وجود آمدن جذابیت در سایت می‌توانید از فاکتور های بصری مانند رنگ و عکس‌های باکیفیت و زیبا استفاده کنید. این نکته را به یاد داشته باشید در قرار دادن عکس در سایت ۰زیاده‌روی نکنید! صد عدد عکس از نمای مختلف یک ساختمان هیچ فایده ای برای مخاطب شما نخواهد داشت .

سایت شخصی شما باید در نتایج جست‌وجوی گوگل بالا دیده شود

ساختن یک شرکت در وسط یک بیابان، به فرض این که امکان‌پذیر باشد، هیچ مزیتی به همراه ندارد چون کسی از وجود آن اطلاع ندارد! در فضای مجازی هم می‌توان همین مثل را زد :

برای مثال اگر برای طراحی سایت شخصی هزینه کنید اما از جست‌وجو، گوگل و بهینه‌سازی برای موتورهای جست‌وجو (سئو)دور شوید مثل وجود یک شرکت در وسط بیابان است. سایت شخصی شما هم باید با گوگل همراه باشد ، به خصوص اگر سایت شخصی یک رزومه به حساب بیاید. علت آن هم ساده می باشد :

یکی از اصلی ترین روش هایی که بازدیدکننده‌ها را به سایت شما جذب می‌کند، جست‌وجو در گوگل می باشد . برای رقابت در این محیط سایت شخصی شما باید دو مورد مهم داشته باشد :

  • از نگاه فنی دقیق کد نویسی شده باشد.
  • محتوایی که نمایش می‌دهید نیاز کاربران و بازدید کنندگان شما را پاسخ دهد‌.

کدنویسی به شیوه شخصی می باشد که طراحی سایت شخصی شما را انجام داده است. پیش از اقدام برای طراحی سایت شخصی توصیه می‌کنیم با یک تیم مجرب و حرفه ای مشورت کنید و از آن ها مشاوره بگیرید.

برای مورد دوم، یعنی محتوای مناسب ، باید به این نکته توجه کنید که تعدادی از بازدیدکننده‌های سایت شما در اولین بار مشتری شما نخواهند شد و ممکن است دنبال آموزش و اطلاعات باشند و با خواندن محتوای مفید و آموزنده ی شما، کمی بعد به جمع مشتریان شما بپیوندند .

در طراحی سایت شخصی شما باید محتوای مناسب و کاربرپسند وجود داشته باشد .

تولید کردن محتوا یکی از گام های بسیار مهم و اصلی در رسیدن به موفقیت آنلاین می باشد . محتوا به تمام چیزهایی می‌گوییم که در یک سایت نمایش داده می‌شود؛ قسمت مهم آن عکس‌ها و محتوا های سایت شما می باشد .

طراحی سایت شخصی که عکس جذاب و مرتبط با برند شما نداشته باشد، کاربردی نخواهد داشت . در آپلود عکس بسیار دقت کنید که حجم فایل بیشتر از حدود ۱۰۰کیلوبایت نباشد تا تأثیر منفی روی سرعت سایت نداشته باشد. همین طور اگر وبسایت شخصی رزومه مد نظر دارید می‌توانید رزومه و سابقه خود را به شکل یک فایل قابل دانلود نیز عرضه کنید. برای درج متن و اطلاعات به این نکات توجه کنید .

سعی کنید نوشته‌ای را درج کنید که دارای متون و مطالب مفیدی باشد تا به بازدیدکنندهٔ و کاربران سایت شخصی شما چیزی اضافه کند .

از پیچیده نوشتن و استفاده از کلمات گنگ و گیج‌کننده دوری کنید .

مطالب شما باید با محیط کلی سایت و تصویری که از برندتان می‌خواهید به بازدیدکننده انتقال دهید . کوتاه و مفید نوشتن در دنیای مجازی بیشتر جواب می‌دهد .

هرگز فراموش نکنید که هدف از نوشتن محتوا برای سایت، پر کردن فضای سایت نیست.

سرویس های مختلف طراحی سایت شخصی

در طراحی سایت شخصی بهتر است از امکانات زیر نسبت به نیاز و کاربرد سایت استفاده کرد :

– اطلاعات تماس ( شماره ، آدرس ، نقشه ، آدرس ایمیل و . . .)

– آپلود سنتر سایت .

– بخش اخبار .

– قسمت مقالات .

– لینک دوستان .

– رزومه و درباره ما .

– درج آمار سایت .

– امکان درج کامنت برای بازدیدکنندگان و کاربران .

– وجود گالری تصاویر .

– فرم تماس با ما .

-قسمت مدیریت کاربران .

-خبرنامه ایمیلی و پیامکی .

-بخش نظرسنجی .

ویژگی هایی که در طراحی‌ سایت شخصی باید وجود داشته باشد : در موفقیت و پیشرفت طراحی سایت شخصی ویژگی های زیادی  قابل توجه پی باشد . سایت های طراحی شده با دقت به نوع مصرف و کاربردی که دارند و هدفی که برای آن طراحی شده اند ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. ما اینجا به بخشی از آن ها اشاره خواهیم کرد  :

ریسپانسیو بودن در طراحی سایت شخصی

با گسترده شدن و رواج پیدا کردن  استفاده از تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها برای سایت گردی و گشت وگذار در دنیا مجازی، ریسپانسیو و واکنش گرا بودن یکی از الزامات سایت های امروزی به حساب می آید .

تقریبا نیمی از کاربران از موبایل و تبلت برای دیدن سایت ها استفاده میکنند و در صورتی که قالب سایت شما نمایش درستی در موبایل و تبلت نداشته باشد کاربران بازدید کنندگان زیادی را از دست خواهید داد .

اگر می خواهید دارای یک سایت شخصی خوب و پر بازدید باشید حتما نکات گفته شده را رعایت کنید و به آن ها توجه لازم را داشته باشید ، هم چنین برای طراحی سایت خود از یک طراح حرفه ای استفاده کنید . امیدواریم که در این مقاله به شما اطلاعات لازم را داده باشیم .

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran