درباره طراحی سایت مهاجرتی

مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران ، ارائه دهنده خدمات تخصصی طراحی سایت مهاجرتی، در کوتاه ترین زمان ممکن بصورت اقساطی و فوری توسط برترین برنامه نویسان ایران ، همینطور برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان ، با کارشناسان سئو تهران با استفاده از راه های ارتباطی که پایین همین مقاله قرار دارد می توانید در ارتباط باشید…

جوملا چیست و دارای چه امکاناتی می باشد؟

سیستم‌های مدیریت محتواکه ما آن ها را با عنوان CMS می‌شناسیم دارای سیستم‌های سایت ساز از پیش ساخته شده می باشند که با نصب آنها می‌توان شروع به ایجاد سایت کرد.

به زبان راحت ‌تر می‌توان گفت که جوملا یک سیستم یا اسکریپت برنامه نویسی آماده است که با نصب آن بر روی هاست می‌توانید سایت یا فروشگاه اینترنتی خود را با آن راه اندازی کنید.

به علت استفاده بسیار زیاد این سیستم در دنیا توسعه دهندگان متعددی در حال انجام دادن خدمات مبتنی بر این سیستم سایت ساز هستند که در کشورمان نیز این مورد به خوبی مورد توجه دیگران قرار گرفته است و سایت‌های پشتیبانی و فروشگاهی متنوعی برای از بین بردن نیاز سایت‌هایی که بر پایه جوملا وجود دارد در حال فعالیت می باشند.

برای استفاده از جوملا چه چیزهایی لازم است؟

در طراحی سایت مهاجرتی با جوملا هم شبیه هر سایت ساز دیگری نیاز به هاست و دامنه دارید تا بتوانید با نصب و راه‌اندازی کردن آن بر روی هاست سایت مهاجرتی خود را بسازید.

اگر قصد داشته باشید این موارد را به صورت هزینه‌ای چک کنید، هزینه‌ای که یک سایت مهاجرتی با استفاده از جوملا طراحی شده باشد شامل موارد زیر خواهد بود.

  • دامنه خریدن که به صورت میانگین بین 10 تا 500.000 تومان بستگی به انتخاب پسوند دامنه هزینه دارد.
  • هاست مناسب جوملا که به صورت یک ساله بین 300 تا 2 میلیون تومان هزینه دارد.
  • طراحی قالب طراحی سایت مهاجرتی با جوملا که به صورت استفاده از قالب های از پیش طراحی شده بین 600 تا 1 میلیون و در صورت استفاده از قالب مخصوص برای طراحی سایت مهاجرتی بین 5 تا 50 میلیون تومان بستگی به امکاناتی که روی آن وجود خواهد داشت هزینه بر است.
  • اضافه کردن امکانات مورد نیاز و سفارشی سازی سیستم که معمولا به وسیله ماژول به وجود می آید. این گزینه هم مثل طراحی قالب طراحی سایت مهاجرتی در صورت استفاده از ماژول آماده بین 600 تا 1 میلیون و در صورت استفاده از ماژول(کامپوننت) اختصاصی بین 1 تا 5 میلیون تومان هزینه بر خواهد بود. البته هزینه در حالت اختصاصی بسته به امکانات و حجم پروژه دارد.
  • استخدام پشتیبان طراحی سایت مهاجرتی برای از بین بردن مشکلات که به شکل میانگین در ماه بین 150 تا 800.000 تومان هزینه خواهد داشت.
  • استخدام توسعه دهنده طراحی سایت مهاجرتی برای افزودن امکانات که این مورد هم بستگی به حجم کار می‌تواند در ماه بین 1 تا چند میلیون تومان بستگی به هزینه‌ای که توسعه دهنده طراحی سایت مهاجرتی با آن انجام می‌دهد هزینه ای به همراه داشته باشد.

اگر یک مقدار حدودی از هزینه‌های بسیار زیاد را در نظر بگیریم، برای سایتی که بازدید نسبتا بالایی دارید و به خوبی جا افتاده است که بشه نام آن را سایت و کسب و کار گذاشت، هزینه‌هایی که برای سایت خواهید کرد چیزی در حدود 4 تا بیش از چند ده میلیون هزینه به همراه دارد.

بررسی مزایا و معایب جوملا

هیچ سیستمی پیدا نمی شود کرد که دارای هیچ مشکلی نباشد. هر سیستم سایت ساز دارای نقاط قوت و نقاط ضعف است که شما باید با توجه به نیاز خود و بررسی این مزایا و معایبی که هر سیستم دارد، بهترین سیستم سایت ساز را برای خود انتخاب کنید.

جوملا نیز از این قاعده جدا نبوده و در بعضی موارد دارای مزایا و معایب خاص خود است.

متن باز و رایگان

جوملا از همان اول به صورت رایگان و متن باز ساخته شده است که بدون نیاز به پرداخت هزینه می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید. کافی است به وب‌سایت رسمی جوملا رفته و با دانلود این سیستم و آپلود بر روی هاست مراحل نصب جوملا را سپری کنید.

اما رو به روی همین مبحث رایگان بودن طراحی سایت مهاجرتی با جوملا، برای اینکه بتوانید به امکانات بیشتر دسترسی داشته باشید یا اینکه سایت شما ظاهر خوب تری داشته باشد، اسکریپت به صورت خام برای شما کافی نخواهد بود و نیاز است که اقدام به خرید و استفاده از قالب و افزونه‌های جوملا کنید.

هر کدام از این موارد بستگی به قابلیتی که دارند دارای هزینه ایجداگانه می باشد که در مجموع یک هزینه کلی برای شما به دنبال خواهد داشت.

پشتیبانی از زبان فارسی

شروع این سیستم به نرم افزار مامبو بر می‌گردد که در سال 2002 انتشار شده، اما به دلیل فراز و نشیب‌هایی که داشت دوباره از ابتدا تغییراتی به خود گرفته و در سال 2006 به صورت عمومی با نام جوملا شناخته شد.

از آنجایی که از همان ابتدای پیدایش جوملا ایده جهانی بودن سیستم گفته شده بود، تیم توسعه جوملا بر روی توسعه سیستم به دیگر زبان‌های پر استفاده تمرکز داشته و در آخر نوبت به زبان فارسی رسید و برای کاربران فارسی زبان نیز در دسترس قرار گرفت.

حالا با خیالی آسوده می‌توانید از این سیستم که به شکل کامل از زبان فارسی و راست چین شده پشتیبانی می‌کند استفاده کرده و سایت خود را راه اندازی کنید.

وجود ماژول و کامپوننت رایگان

ماژول‌های طراحی سایت مهاجرتی، کامپوننت یا همان پلاگین ها بسته‌های نرم افزاری می باشند که با قرارگیری در کنار هسته اصلی سیستم طراحی سایت مهاجرتی امکان ایجاد قابلیت‌های جدید را به سیستم می‌دهند.

جوملا هم به کمک همین پلاگین ها می‌تواند امکانات زیادی که به صورت پیش فرض روی بسته نرم افزار خام وجود ندارد، برای شما فراهم نموده.

به عنوان نمونه در حالت پیش فرض امکان ساخت فروشگاه با جوملا برای فروش محصولات موجود نیست و لازم است که به کمک افزونه های مربوط به ایجاد فروشگاه این امکان را برای این سایت ساز فراهم نمائید.

به‌روزرسانی مستمر و منظم

همه سیستم‌ های رایگان دارای چند توسعه دهنده می باشند که به صورت مرحله ای در حال چک سیستم برای آپدیت، افزودن امکانات و از بین بردن مشکلات موجود در آن هستند.

جوملا نیز در سرتاسر جهان دارای توسعه دهندگان متنوعی است که در حال به‌روزرسانی آن هستند.

وجود این ویژگی در سیستم‌های سایت ساز رایگان باعث شده است که اگر یک مشکل امنیتی در سیستم پیدا شد یا مشکلی در بخشی از آن به وجود آمد، بر اساس گزارشی که کاربران ارسال می‌کنند همه توسعه دهندگان بررسی روی آن انجام داده و مانع را از بین ببرد.

به همین دلیل در هنگام استفاده از این سیستم برای اپدیت هسته اصلی نیازی به توسعه دهنده ندارید.

وجود قالب‌های رایگان

شبیه وردپرس، جوملا هم دارای قالب‌ های متفاوت و رایگان است که به کمک آنها می‌توانید یکی از قالب‌های موجود که به موضوع سایت شما مربوط است را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید.

اما از آنجایی که بیشتر این قالب‌ها انگلیسی بوده و راست چین شده نیستند برای افراد فارسی زبان نیاز به ایجاد تغییرات و فارسی سازی دارید.

که در این صورت یا باید از قالب‌های فارسی رایگان برای طراحی سایت مهاجرتی که توسط ارائه دهندگان ایرانی به تعداد محدودی در دسترس قرار دارد استفاده کنید یا اینکه از قالب‌های پولی استفاده کنید که نیازمند پرداخت هزینه نبستا بالایی است.

امکان ساخت فروشگاه اینترنتی

همان شکل که در بخش ماژول‌ها توضیح دادیم به نحو پیشفرض این قابلیت در جوملا وجود ندارد. اما به کمک ماژول‌های فروشگاهی که جوملا برای طراحی سایت مهاجرتی دارد، هر وقت که احساس کردید در سایت خود نیاز به ایجاد یک فروشگاه دارید، می‌توانید به راحتی با نصب پلاگین فروشگاه مورد نظر شروع به ساخت فروشگاه کنید.

بعد از راه‌اندازی فروشگاه می توانید به فروش محصولات خود بپردازید و به کمک افزونه‌هایی که وجود دارد می‌توانید امکانات متنوعی را در فروشگاه برای بازاریابی و فروش بهتر محصولات اضافه کنید.

نیاز به داشتن آشنایی کار با سیستم

بر عکس وردپرس که یک سیستم ساده می باشد و کاربران به راحتی می‌توانند به راحتی کار با آن را یاد بگیرند، جوملا دارای مقداری پیچیدگی است که پیش از آن باید یک آشنایی اولیه با آن داشته باشید.

در مدیریت جوملا برای طراحی سایت مهاجرتی بعضی از بخش‌ها نیاز به داشتن دانش کدنویسی دارد که در صورت آماتور بودن قادر به استفاده از آنها برای طراحی سایت مهاجرتی نخواهید بود و باید از یک پشتیبان کمک بگیرید.

به همین دلیل اگر اصرار بر استفاده از سیستم‌های سایت ساز رایگان دارید بهتر است وردپرس را هم بررسی کنید.

نداشتن سئو مناسب نسبت به سایر سیستم‌ها

جوملا از نظر سئو و بهینه سازی برای موتورهای جست و جو مقداری ضعیف عمل نموده است. اما اگر از نظر سرعت که یکی از موارد بسیار مهم سئو سایت است بخواهیم آن را بررسی کنیم دارای سرعت مناسب و قابل قبولی است.

برای اینکه بتوان سئو جوملا را برای طراحی سایت مهاجرتی به خوبی انجام داد نیاز به استفاده از بعضی افزونه‌های سئو خواهید داشت که به کمک وسیله ای که در اختیار شما قرار می‌دهند بتوانید سایت خود را بهینه‌تر نمائید.

نداشتن پشتیبانی تخصصی

اگر چه جامعه‌ای فعال در حال توسعه این سیستم هستند، اما تا وقتی که از محصولات پولی استفاده نکنید نمی‌توانید از پشتیبانی استفاده کنید که البته این پشتیبانی هم قطعا مربوط به محصول خریداری شده خواهد بود.

از جهتی دیگر خود جوملا هم این سیستم را به شکل رایگان در دسترس قرار داده و وظیفه‌ای بابت ارائه پشتیبانی آن ندارد. به همین علت تنها دو راه برای رفع مشکلات خواهید داشت.

یا باید خود شما به سراغ یادگیری تخصصی سیستم باشید که نیاز به گذاشتن هزینه و زمان دارد و یا اینکه از یک متخصص در زمینه جوملا برای مدیریت سایت استفاده نمائید که آن هم احتیاج به پرداخت هزینه زیادی دارد.

مشکلات امنیتی به دلیل رایگان بودن

به علت محبوبیت زیاد جوملا در ساخت سایت‌ های بزرگ مانند طراحی سایت مهاجرتی و از طرفی دیگر رایگان و متن باز بودن این سیستم، باعث شده است تا خوراک هکرها برای نفوذ به سایت‌ها باشد.

همیشه خبر هک شدن سایت‌های متنوعی را می‌شنویم که اگر دنباله موضوع را بگیرید می‌بینید که بعضی از این سایت‌ها با جوملا طراحی شده است.

با بررسی دلیل هک هم خواهید دید که به دلیل وجود یک باگ در ماژول یا قالب(رایگان یا پولی) هکر راهی را برای ورود به سایت پیدا کرده است. در چنین موقعیتی هر سایتی که از این قالب و افزونه استفاده کرده باشد قابلیت بالقوه برای هک شدن را دارا است.

جوملا، یک نرم افزار مدیریت وب‌سایت است . قشنگ است این گونه بگیم که جوملا یک سیستم مدیریت محتوای تحت وب ( CMS ) پرقدرت رایگان و متن باز ( Open Source ) است که به شما کمک می‌کند در سریع ترین زمان و بدون نیاز به داشتن تخصص فنی، یک وب سایت کاملا حرفه‌ای را راه اندازی و مدیریت کنید.

این موضوع بسیار پر اهمیت است زیرا بسیاری هستند که کارشان نه برنامه نویسی است و نه از آن سررشته دارند و خوششان هم نمی آید.

بزرگترین ویژگی جوملا برای طراحی سایت مهاجرتی این می باشد که بدون نیاز به حتی 1 خط کد نویسی میتوان با استفاده از آن انواع متنوع یک سایت کاملا داینامیک و حرفه ای را ساخت از سایت های ساده ی شخصی و شرکتی گرفته تا سایت های بسیار پیچیده فروشگاهی ، تبلیغات و آگهی و مناقصه و ….. انقدر این پهنه بزرگ است که نمیتوان همه را یکجا گفت.

اولین نسخهٔ جوملا! نسخهٔ 1٫0٫0 بود که در 17 سپتامبر 2006 منتشر گردید. این نسخهٔ جوملا در واقع بسته‌بندی جدیدی از نسخهٔ 3٫5٫1٫4 از نرم‌افزار مامبو بود که مشکلات آن گرفته شده بود.

در نقشه راه توسعه این پروژه تصمیم گرفته شده که نسخه 1٫6 این برنامه با زبان PHP نسخه 5 از ابتدا نوشته شود.

حالا بیش از 13 سال از راه اندازی جوملا و بیش از 19 سال از راه اندازی مامبو می گذرد و هر روز به توانایی های این سیستم مدیریت محتوای فوق العاده عالی برای طراحی سایت مهاجرتی افزوده میشود و جوملا در حال آماده سازی نسخه 5 برای همه کاربران میباشد که تغییرات بسیار زیادی در حوزه طراحی وب با سیستم های اپن سورس را به همراه خود دارد.

انعطاف‌پذیری فوق العاده مناسب و معماری یونیک آن به شما اجازه می‌دهد در هر موقعی که بخواهید، امکانات جدیدی را به وب سایت یا پورتال خود اضافه نموده و از آن استفاده کنید.

از مزایای جوملا برای طراحی سایت مهاجرتی، تغییرات در ساختار، چینش ماژول‌ها و گرافیک است که می‌توان آنها را سفارشی‌سازی نمود.

می توان قالب ها و ماژول های زیادی را به سلیقه خود تغییر دهید و سفارشی سازی نمائید.

بیشتر از 8000 پلاگین برای این سیستم مدیریت محتوا موجود است که با استفاده از پلاگین میتوان بخش ها و امکانات متنوعی را به سایت اضافه نمود مثل افزونه ساخت سایت فروشگاهی به نام هیکاشاپ یا افزونه ساخت سایت تبلیغاتی به نامClassifiedadsو بسیاری از این دسته پلاگین ها .

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran