سیستم های اداره کننده محتوای وردپرس چیست

بر اساس مقاله طراحی سایت وردپرسی در قم وردپرس در گروه سیستم های اداره کننده محتوا یا (Content management system) جای دارد که با توانایی هایی که در اختیار ما جای می دهد کنترل کردن قسمت های متفاوت وب سایت و اداره کردن کردن آن قسمتی از توانایی های پر اهمیت و کاربردی این سیستم اداره کننده می باشد.

در ادامه مقاله طراحی سایت وردپرسی در قم وردپرس چیست؟ هدف داریم به صورت اساسی به همه ابعاد کار وردپرس بپردازیم. در صورت محبوبیت به یادگیری وردپرس می توانید به گروه آموختن درست کردن صفرتاصد وردپرس رجوع نمایید.وردپرس فعالیتی است برای علاقه مندان به حیطه درست کردن وب سایت و خدمات در کسب و کار های آنلاین.

ما به یاری این کار را می توانیم در کمترین وقت احتمالی وب سایت اساسی و جامع با همه امکاناتی که مد گمان داریم آماده سازی کنیم.در این میان بر اصول سلیقه فردی خود هر مدل ظاهری که میپسندیم را می توان با وردپرس آماده سازی کرد؟

با وردپرس چه وب سایت هایی می توان درست کرد

به جرات می توان بیان کرد در مقاله طراحی سایت وردپرسی در قم با وردپرس می توان هر مدل وب سایت خبری ، فروشگاهی ، فردی ، چند منظوره ، پلتفرم های ارتباط محور و هر نظری که در فکر خود دارید این ممکن وجود دارد که از وردپرس به کار ببرید تا به مقصود خود دست پیدا کنید و خوشبختانه بعد تعداد خیلی زیادی قالب و افزونه برای وردپرس موجود است.

که این امکان را در اختیار شما جای می دهد که بر اصول مدل کاری که هدف انجام آن را دارید فعالیت مورد احتیاج آن همچنین روی وردپرس نصب شود.وردپرس در گروه سی ام اس ها (cms) ها جای دارد که مخفف جمله (Content Management System) هستند. همینطور با زبان برنامه نویسی php نوشته شده که یک‌زبان راحت و عملکردی است.

این سیستم اداره کننده محتوا برای نخستین دفعه در سال ۲۰۰۳ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. البته وردپرس چند سال پیش تر ایده یابی شد و کمی هم بر روی آن فعاالیت شد ولی به طور رسمی از سال ۲۰۰۳ با همکاری دو دوست به اسم های مت مولنوگ و مایک لیتل به جهان فناوری اطلاعات راه پیدا کرد.

مت مولنگ بنیانگذار وردپرس ، آفریننده وردپرس : مت مولنوگ که همه او را بنیان‌گذار وردپرس اطلاع دارندکه در تاریخ ۱۱ ژانویه ۱۹۸۴ در تگزاس به دنیا آمد. او که از همان نخست به وبلاگ نویسی علاقه بیشتری داشت و یک وبلاگ را هم دیزاین و آماده سازی کرد و آغازی شد بر کار تخصصی که جای بود بعد ها به اسم وردپرس نامیده شود.

همانگونه که در بالا مقاله طراحی سایت وردپرسی در قم اشاره شد وردپرس یک نرم افزار اساسا رایگان است که هر فرد در هر جای جهان می تواند بر اصول احتیاج خود تغییرات کافی را در این سیستم اداره کننده محتوا بوجود آورد. فقط کافی است شما با زبان های برنامه نویسی مختلف آشنایی دارا باشید.

و یا حتی اگر شناختی هم ندارید به یاد متداول بودن و عمومی بودن این سیستم اداره کننده محتوا اساسا هزینه خیلی کمتری نسبت به سیستم های اداره کننده محتوای دیگر در بر خواهد داشت.

بخش بندی زبان های برنامه نویسی

به صورت اساسی زبان های برنامه نویسی زیر نظر وب به دو بخش از مقاله طراحی سایت وردپرسی در قم بخش بندی می شوند بخش نخست زبان های برنامه نویسی جهت کلاینت (کاربر) و بخش دوم زبان های برنامه نویسی جهت سرور(بخش مدیریت سایت) ، در ادامه به تشریح مختصری در ارتباط با هرکدام و با ذکر نمونه هایی درباره آن ها می‌ پردازیم تا اندازه ای که آشنایی نسبی به آن ها پیدا کنید.وردپرس چیست؟ و چه کارایی دارد؟

یکی از توانایی های مناسب وردپرس به‌ صورت ‌یک سیستم اداره کننده محتوای بین المللی این است که بسته به احتیاج مخاطبین توانا خواهد بود هر مدل فعالیتی را در قالب ماژول یا پلاگین و یا افزونه که همواره اسم ها متفاوتی دارند را در خود جای دهد. پلاگین های وردپرس به گروه های متفاوتی بخش بندی می‌ شوند.

که در زیر به طور فهرست وار به برخی از آن‌ ها اشاره خواهیم کرد ولی اگر خواستار باشیم در مقاله طراحی سایت وردپرسی در قم در یک دید کلی به عنوان پلاگین های وردپرسی بپردازیم می توان بیان کرد که به دو دسته پلاگین های پولی و پلاگین های رایگان بخش بندی شده اند.

پلاگین و افزونه جانبی وردپرس به ما این ممکن را می‌دهد تا هر مدل برنامه و یا امکانات زیادی را به هر وب سایت وردپرسی بیفزاییم. همین کار سبب به وجود آمدن هزاران پلاگین برای وردپرس شد که هر فرد در هر موقعیت دنیا سیستم اداره کننده محتوای وردپرس را به صورت سایت ساز سایت خود جای دهد.

و به آسانی هر مدل مکانی را به سایت خود بیفزاید حتی اگر به برنامه نویسی تسلط نداشته باشد .

مشهور ترین زبان های برنامه نویسی سرور

نخستین زبان برنامه نویسی زبان php است و دومین زبان برنامه نویسی مشهور زبان برنامه نویسی asp.net است زبان برنامه نویسی php یک زبان اپن سورس است (به مفهوم متن باز و یا قابل عوض شدن) و زبان asp.net که بویژه شرکت مایکروسافت بوده و وظیفه پیشرفت این زبان برنامه نویسی طبق بیان مقاله طراحی سایت وردپرسی در قم بر عهده شرکت مایکروسافت است.

وردپرس با زبان برنامه نویسی php نوشتاری شده است زبانی که سورس بوده و همین کار سبب شده که پیشرفت دهندگان خیلی زیادی برای وردپرس در همه دنیا وجود داشته باشند و همیشه در حال کارکردن بر روی این سیستم اداره کننده محتوا باشند.

همینطور برای پایگاه داده این سیستم اداره کننده محتوا از پایگاه داده مشهور مای اس کیو ال (MySql) به کار برده شده که کار با آن خیلی آسان می باشد.

زبان های برنامه نویسی جهت سرور

زبان های برنامه نویسی جهت سرور ، از اهمیت خیلی بیشتری دارا هستند به دلیل آن که که با این زبان ها می توانیم کنترل یک برنامه را در دست دارا باشیم. برای نمونه اگر قرار باشد هر روز چند مقاله را انتشار دهیم در صورتی که زبان های برنامه نویسی جهت سرور نباشند که یک برنامه اساسی برای اداره کننده وب سایت به ما دهد.

در منتشر کردن این مقالات سبب اشکال می شویم به دلیل آن که در زبان های برنامه نویسی جهت کلاینت ، برای هر فعالیتی باید کد نویسی کنید ولی در برنامه نویسی جهت سرور شما با نوشتن یک کد می توانید فعالیتی کنید که اتوماتیک خود این بخش فعالیت های متفاوتی صورت دهید.

به مدلی که در مقاله طراحی سایت وردپرسی در قم گفته شده زبان های برنامه نویسی جهت سرور آمده اند تا ما در اجرا و اداره کردن بتوانیم قوی تر و زود تر ظاهر شویم.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام