سیستم اداره کننده محتوا یا سی ام اس چیست

تعریف ویکی پدیا از cms یا سیستم اداره کننده محتوا به این گونه در مقاله طراحی سایت وردپرسی در گیلان است : سامانه اداره کننده محتوا ( Content management system)، یک برنامه کامپیوتری است که امکان منتشر کردن، تغییر دادان و اداره کننده محتوا، سازماندهی، حذف و همینطور نگهداری از راه یک ارتباط مرکزی را بوجود می آورد.

ممکن است خیلی از شما از تعریف مقاله طراحی سایت وردپرسی در گیلان خوشتان نیامده به دلیل آن که تعریف ویکی پدیا از cms کمی نا معنی  و اساسی به گمان می رسد.با یک نمونه می خواهیم به زبان خیلی راحت معنای سیستم اداره کننده محتوا یا َ cms را توضیح دهیم. گمان کنید در برابر شما یک سامانه زیر نظر وب، نرم افزار یا وب سایتی جای دارد که به صورت اساسی دیزاین شده.

و صرفا آماده داخل شدن محتوا بر اساس موضوعات مورد گمان شما می باشد که این محتوا می تواند دارای  عکس، رنگ، مدل منو ها، جداول و به صورت اساسی هر مدل محتوایی که مورد احتیاج شماست باشد. برای داخل شدن محتوا و عوض کردن متون و عکس و ماژول های سایت، شما احتیاج به یک پنل اداره کننده دارید که بتوانید محتوای صفحات را عوض کرده.

و اداره کنید که به این پنل اداره کننده cms می گویند که از مشهور ترین آن ها می توان به ورد پرس، جوملا، دروپال و … نام برد.دقت داشته باشید که برای به کار بردن از cms احتیاج به داشتن علم برنامه نویسی و کد نویسی نداشته و هر شخصی می تواند با صرف وقت و مشاهده کردن یک تعدادی آموزش این کار را صورت دهد.

همانگونه که در مقاله طراحی سایت وردپرسی در گیلان ذکر کردیم یکی از cms های مشهور و موفق در جهان وردپرس اسم دارد که بواسطه شرکت وردپرس پشتیبانی می شود و با زبان php نوشتاری شده و اساسا متن باز یا همان open sorce می باشد.به علت آن که وردپرس نسبت به دیگر cms ها زیاد ترین نصب و به کار بردن را در میان سیستم های اداره کننده محتواهای وجود داشته در بازار دارد.

سیستم مدیریت محتوا

در این مقاله طراحی سایت وردپرسی در گیلان همچنین تمرکز ما روی سیستم اداره کننده محتوای وردپرس می باشد.سیستم های اداره کننده محتوای وردپرس، به علت آن که مختص یک گروه نوشته نشده و جامعه مقصود آن خیلی زیاد می باشد باید به همه احتیاج های کاربران متفاوت جواب دهد.

و همین عنوان سبب شده تا شما با یک کنترل پنل اداره کننده پیچیده و پر ازدحام  پر از منو ها و گروه های تو در تو و ابزار های مختلف سبب اداره کننده سایت مواجه شوید و به مدلی صحیح است که برای خدمات با کنترل پنل وردپرس احتیاج به دانش برنامه نویسی ندارید.

اما باید یادگیری های لازم و تجربه لازم را برای انجام تغییرات بصورت مدیر یک سایت وردپرس  دارا باشید و اگر کوچکترین بی توجهی و غلطی زمان بوجود آوردن تغییرات در پنل اداره کننده  مرتکب شوید به راحتی سایت شما سبب بهم خوردگی و یا عدم عملکرد در قسمتی از سایت و در خیلی زمان ها تخریب کل وب سایت خواهد شد.

همواره شرکت ها و اشخاصی که سایت شما را با  وردپرس آماده سازی می کنند، در اول پروژه از شما می خواهند تا از میان قالب های مختلف وردپرس که بواسطه افراد یا شرکت های متفاوت از قبل دیزاین شده است، یک مدل را انتخاب کرده و قالب انتخاب شده شما را روی وردپرس نصب و آماده سازی می کنند.

با دقت به اوپن سورس بودن ورد پرس، خیلی از قالب های مختلف موجود است که بواسطه یک تعدادی شرکت ها یا اشخاص متفاوت در همه جهان دیزاین شده اند که بواسطه تعدادی در ایران آن ها را به فارسی ترجمه کرده و در فروشگاه های فروختن قالب و افزونه های وردپرس به فروختن می رسانند.

مانند وب سایت rtl و یا سایت ژاکت که قالب هایی که برخی بواسطه اشخاص متفاوت فارسی سازی شده را در آنجا به فروختن می رسانند.

خصوصیات دیزاین وب سایت

خصوصیا های دیزاین وب سایت طبق گفته مقاله طراحی سایت وردپرسی در گیلان با به کار بردن از سیستم اداره کننده محتوا – CMS دیزاین وب سایت با به کار بردن از سیستم های آماده مانند وردپرس و جوملا و مجنتو و… به دلیل هزینه کم و بی دردسر بودن درست کردن آن،  سبب شده است که ۷۰ درصد شرکت ها از همین شیوه برای درست کردن سایت به کار می برند.

به چه دلیل که در این شیوه برخی دیزاین انجام نمی گیرد و صرفا از میان چند قالب آماده وجود داشته، یکی را که به سلیقه شما نزدیکتر می باشد انتخاب و درست خواهد شد.فایده دیزاین سایت با وردپرس، هزینه کم و وقت آماده سازی کمتر می باشد ولی!!! بعد از پایان دیزاین سایت و تحویل آن به مشتری، دردسر های آن آغاز خواهد شد.

مثل پیچیدگی فعالیت با کنترل پنل اداره کننده وب سایت به بیان مقاله طراحی سایت وردپرسی در گیلان که اگر کمترین بی توجهی و غلطی در تغییراتی که از راه کنترل پنل انجام می شود اتفاق می افتد (برای نمونه یک خط کد یا بخشی از سایت به غلط پاک شود) در ۸۰ درصد زمان ها سایت شما سبب بهم ریختگی و نا مرتبی در شکل آن خواهد شد.

که برای درست کردن آن و برطرف کردن اشکال باید ساعت ها به وارسی و برطرف کردن اشکال صرف نمود که به علت هزینه های کمی که بابت دیزاین سایت وردپرس پرداخت می شود لذا پشتیبانی آن همچنین ضعیف بوده و در بیشتر زمان ها برای برطرف کردن اشکال تقاضای قیمت هایی برابر با دیزاین یک سایت جدا خواهد شد.

و تجربه ای که در این سال ها بدست آورده ایم مشخص می کند که بالای ۸۰ درصد سایت های وردپرس بدون کاربرد و ناقص ترک می شود و بعد از صرف وقت و قیمتی که برای سایت کرده اند اجبار به کنار گذاشتن آن و انعقاد یک قرارداد دیزاین سایت مختص جدید خواهد شد.

یکی از اشکالات درباره ی وردپرس

یکی از اشکالاتی که می توان برای درست کردن سایت با وردپرس اسم برد امنیت پایین آن می باشد. البته از یاد نبرید در این مقاله طراحی سایت وردپرسی در گیلان که مفهوم ما از امنیت پایین، خود سیستم اداره کننده محتوای ورد پرس نیست به دلیل آن که وردپرس از دید امنیت هیچ اشکالی نخواهد داشت ولی!!!

پلاگین ها و یا افزونه هایی که باید روی سایت نصب شود به علت آن که هر یک از این ها را افراد متفاوت با مقاصد مختلفی نوشته اند سبب می شود که نتوان بر امنیت اساسی آن حسابی باز کرد. تجربه ها و مدل های زیادی موجود است که پلاگینی که در سایت نصب می شود.

با مقصود جلب ترافیک برای سایت های دیگر انجام شده است بدون اینکه صاحب سایت چیزی اطلاع داشته باشد در انجام سود رسانی طبق گفته مقاله طراحی سایت وردپرسی در گیلان به وب سایت های افراد می باشد.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام