درباره طراحی سایت asp

مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران ، ارائه دهنده خدمات تخصصی طراحی سایت asp ، با همکاری بهترین برنامه نویسان کشور ، کمترین هزینه ممکن و پرداخت اقساطی ، در این مقاله قصد داریم شما را کمی بیشتر با مفهوم طراحی سایت asp آشنا کنیم ، پس با سئو تهران همراه باشید

سایت های خیلی زیادی وجود دارد که می تواند در طراحی آن ها ارگانیک باشد ، همینطور برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان ، با کارشناسان سئو تهران با استفاده از راه های ارتباطی که پایین همین مقاله قرار دارد می توانید در ارتباط باشید…

و با به کار بردن درست از این عناصر می تواند جلوه جذابی به طراحی سایت شما بدهد همینطور اگر شما در حوزه های که کار می کنید با این نکات سر و کار دارید می تواند یک سایت ماهرانه برای شما بوجود آورد

روش طراحی سایت پارالاکس :

طراحی سایت asp با روش پارالاکس یکی از روش های قدرتمند طراحی وب است که دقت و نظر مخاطب را به خوبی درستی می‌ کند.

در حقیقت این روش طراحی این مدل است که وقتی که مخاطب صفحه را اسکرول می‌کند تا بخش های پایینی یک صفحه را همچنین مشاهده کند، با اتفاقات و پردازش های مختلف و غیر معمولی روبرو می‌ شود. ه

این عنوان سبب شده که این طراحی خیلی قدرتمند آشکار شود.از این مدل سبک و طراحی بیشتر برای سایت‌ های تبلیغاتی که دید کاربران و جلب توجه آن‌ ها برایشان اهمیت بیشتری دارد به کار برده می‌ شود.

در حقیقت این نوع طراحی به کالا های اعتبار و زیبایی خاصی می‌ بخشد.

شرکت‌ های بزرگی مانند Nike و Apple از این روش در طراحی‌ سایت خود به کار برده اند.روش طراحی وب پارالاکس ضمن آن که برای مخاطبان خیلی جذاب است و خیلی خاص و زیبا طراحی شده است، مشکلاتی دارد. مشکالات این مدل طراحی عبارتند از:

  • کم شدن رتبۀ سئو: این مدل طراحی بیشتر برای سایت‌ های تک صفحه‌ای خوب است و اساسا هم در چنین سایت هایی به کار برده می‌ شود. به دلیل آن که در این روش نمی‌ توان از لینک‌ های داخلی به کار برد. به عبارت خوب تر طراحی آن به مدلی است که به کار بردن لینک‌های داخلی در این مدل طراحی زیاد جالب نیست.

و از زیبایی آن کم می کند. علاوه بر این مشکل در این مدل طراحی فقط قادر به سئو کردن تعداد بیشتری لغت کلیدی نیست و کار کردن روی آن خیلی مشکل است.

همینطور در نوع سایت‌ها تنها یک مجموعه متا دیتا می‌ توان داشت. در صورت کلی می توان بیان کرد این روش از طراحی سایت خیلی باب میل سئوکار ها نیست.

  • زیاد شدن حجم صفحات سایت: یکی از نکاتی که مخاطبان نسبت به آن واکنش منفی نشان داده و می‌ دهند، حجم بیشتر صفحات است. این عنوان برای گوگل نیز جذابیتی ندارد به دلیل آن که رضایت کاربران را به دنبال ندارد. حجم زیاد صفحات سببب کند شدن سرعت بارگذاری سایت می‌ شود.

و به علت زمان بر بودن بالا آمدن سایت احتمال دارد مخاطبان سریع سایت شما را ببندند و از آن خارج شوند که این عنوان اثر منفی بر سئوی سایت می‌ گذارد. گوگل و دیگر موتور های سرچ همچنین به صفحاتی که حجیم هستند، امتیاز کمتری می‌ دهند.

طراحی سایت asp به روش دو بعدی

طراحی سایت asp به روش دوبعدی همانگونه که از اسمش پیداست، به این مدا است که طراح در این سبک از موارد و آیکون‌های دو بعدی برای زیباسازی صفحات سایت به کار می برد. در این سایت‌ ها به هیچ صورت یا به طور خیلی کم از افکت‌های سه بعدی به کار برده می‌ شود.

این کار سبب می‌ شود حجم صفحات خیلی کم باشد و همینطور مخاطب بیشتر بتواند روی محتوای اصلی تمزکر کند. این مدل طراحی همچنین مثل تمام روش های دیگر شامل فواید و معایبی است که در زیر به چند نکته از آن‌ ها اشاره می‌ کنیم. این روش از طراحی سایت در کاهش وقت لود سایت اثر زیادی دارد.

فواید :

  1. طراحی با سبک دو بعدی خیلی سریع انجام می‌ شود.
  2. امکان آماده کردن یک سئوی قدرتمند برای سایت
  3. کم کردن قابل ملاحظه حجم صفحات سایت در این مدل طراحی

معایب :

  1. با اهمیت به افکت‌ های جالبی که اکنون آمده‌اند مثل انیمیشن‌ها ممکن است جذابیت سایت‌ هایی که به این روش طراحی شده‌اند را نداشته باشد.
  2. با اهمیت به آیکون‌ها و افکت‌های هماهنگی که برای این مدل طراحی وجود دارد، احتمال اینکه سایت با سایت‌ های دیگری همچنین شبیه باشد، زیاد است.
طراحی سایت به روش روایت کننده

یکی از شیوه های تبلیغاتی که برای سایت‌ ها استفاده می‌ شود و سبب جذب مخاطبان زیادی می‌شود، به کار بردن از داستان سرای و روایت ماجرا های اتفاق افتاده برای برند است که طراحان همواره احاطه کاملی به این روش دارند.

در سایت‌ هایی که به روش روایت کننده طراحی شده‌اند، می‌ شود تبلور روش داستان سرایی را مشاهده کرد.

مواردی که برای این مدل طراحی لازم هستند، جذابیت‌ های بصری و لغات قدرتمند هستند که باید به کار برده شوند.از جمله فواید این روش طراحی می‌ شود به جذب مخاطب اشاره کرد که قسمت های متفاوت سایت را مشاهده می‌ کنند.

عیب این طراحی همچنین این است که در صورتی که جذابیت‌ های کاغی برای کاربر را نداشته باشد.

مخاطب سریع از سایت بیرون می‌ آید که سبب پایین رتبۀ سئو آن می‌شود. در نتیجه مهم‌ترین عنوان در طراحی به این سبک، شناخت عناصری است که برای مخاطبان جذاب هستند و به کار بردن از آن‌ ها به مناسب ترین شیوه ممکن است.

طراحی سایت asp به سبک ریسپانسیو

طراحی سایت asp ریسپانسیو مدلی از طراحی که در آن سایت برای همه دستگاه‌ ها با هر اندازه صفحه نمایشی که باشند، براساس با همان اندازه می‌شود.

این مدل طراحی برای موتور های جستجو خیلی ارزش دارد. به دلیل آن که کاربران زیادی هستند که از گوشی برای باز کردن صفحات وب به کار می برند.

در نتیجه اگر سایت طراحی ریسپانسیو داشته باشد، در هر گوشی صفحات سایت براساس با اندازه همان صفحه نمایش، نشان داده می‌ شوند. نکاتی در زمان طراحی سایت وجود دارد که با اعمال آن‌ها بر روی سایت، سایت به طور ریسپانسیو برای هر دستگاهی نشان داده خواهد شد.

پر اهمیت ترین فایده هایی که این روش طراحی دارد، عبارت است از نشان دادن بهینه سایت در هر دستگاهی و آن که این نوع طراحی با هر روش دیگری قابل انطباق است و می‌ شود از آن در کنار باقی روش ها استفاده کرد.

طراحی و تاسیس سایت

اگر شما با زبان های برنامه نویسی و یا زبان های نماد گذاری شناخت لازم را داشته باشید می توانید به راحتی برای خود یک طراحی سایت کنید، در غیر این گونه شما می توانید با به کار بردن از ابزار های وجود داشت در این حوزه سایت خود را طراحی کنید.

همینطور برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان ، با کارشناسان سئو تهران با استفاده از راه های ارتباطی که پایین همین مقاله قرار دارد می توانید در ارتباط باشید…

ولی در این بخش از مقاله ما قصد داریم در بخش طراحی سایت به شما شیوه های اولیه و پایه ای طراحی وب را معرفی کنیم و همینطور طرح های متفاوتی از این طراحی ها را به شما نشان دهیم تا با شکل و ظاهر سایت های متفاوت در وب آشنایی لازم را بدست آورده باشید.

دقت داشته باشید که در بخش زیر شما را با مواردی آشنا خواهید شد که پیش از طراحی یک سایت باید آن ها را معین کرده باشید.

ایده پردازی :

در نخستین گام شما باید برای فعالیتی که می خواهید آغاز کنید یک ایده مناسب داشته باشید تا وقتی که زمان خود را بر روی طراحی یک سایت می گذارید بیهوده نگذرد.

شما در اول باید یک دسته خدمات را انتخاب کرده و با اهمیت به عنوانی که انتخاب کرده اید گروهی از سایت ها را برای آن به صورت منابع انتخاب کنید.

همینطور شما می توانید برنامه های آتی خود را در بخش های متفاوت سایت در نظر گرفته و با اهمیت به این بخش ها طراحی خود را هدف مند انجام دهید. طراحی در نوع های متفاوتی قرار دارد که تماما آن ها وابست به انتخاب شما در مدل طراحی سایت می باشد.

متریال دیزاین :

متریال دیزاین یا طراحی جدید در اول مختص به گوشی های دنبال بوده است ولی با گذر زمان و توسعه کردن زبان های طراحی سایت مانند جاوا اسکریپت، جی کوئری و …

این علم رواج پیدا کرده است. تفاوت این شیوه با دیگر روش ها در حرکات سه بعدی آن و انیمیشن هایش به شمار می آید که مخاطبان از مشاهده کردن این مدل افکت های طراحی بیشتر لذت می برند تا مدل های ثابت و خشک که به مدلی به این گونه مدل های ثابت فلت بیان می شود.

که در بخش پایین تر ما شما را با آن آشنا خواهیم کرد. ولی قابل بیان کردن است که متریال برای یک سایت شاید مورد مثبت هم به شمار آید به دلیل آن که در آن می توان از حالت ریسپانسیو همچنین استفاده کرد. در بخش زیر ما شما را با قسمت های متفاوت این متربال آشنا خواهیم کرد.

فلت دیزاین :

در حقیقت فلت ها مدلی رنگ خاص و برجسته به شمار می آیند که از تعداد و انواع خاصی دارا می باشند. طراحی یک قالب فلب ساده می باشد و فقط شما با کنار هم گذاشتن رنگ های متفاوت در سایت خود می توانید یک سایت فلت را طراحی سایت کنید، ولی با اهمیت به طرح های جدیدی مانند متریال ها کمتر پیش می آید کسی از سایت های فلت به کار ببرد، به دلیل آن که طرح های انیمیشنی نسل جدید و آینده سایت های ما می باشند.

انیمیشن دیزاین :

این طرح بر عکس طرح فلت ما می باشد، همانگونه که فلت یک صفحه صاف و بدون حاشیه می باشد ولی در این صفحه ما قالبی سرشار از انیمیشن ها داریم که به روش کد نویسی ها می توانیم آن ها را وارد سایت خود کنیم، ولی مورد قابل بیان کردن این قسمت پشتیبانی نکردن همه مرورگر ها می باشد که روش کاری برای این مشکل درست شده است.

شما برای رفع کردن این مشکل می توانید برای هر مرورگر خود دستور کدی که پیش از این آماده شده است را قرار دهید، از این روش شما به مرورگر مد نظر فرمان می دهید که این کد یک انیمیشن می باشد و مرورگر می فهمد و می تواند آن را اجرا کند.این کارایی احتمال دارد در برخی از جاها مجدد پشتیبانی نشود که علت آن بروز نبودن برنامه می باشد.

پیج دیزاین :

اکنون خیلی از سایت ها به این شیوه فعالیت می کنند به این معنی که بطور تک صفحه ای می باشند. در این شیوه همه محتوای سایت در یک صفحه قرار می گیرد و قابل بیان کردن است که این شیوه بیشتر مناسب سایت های تلویزیونی و یا شرکت های متفاوت در حوزه طراحی می باشد.

در کنار این صفحه شما می توانید از منو ها و پس زمینه های متحرک هم به کار ببرید که یک دیزاین زیبا مشاهده می شود.اگر هدف دارید تا از این دیزاین کلاس به کار ببرید می توانید سئو خود را راحت تر کنید، به مدلی که شما تنها باید یک صفحه را در گوگل سئو کنید که آسان تر از دیگر کلاس های انتخابی می باشد، و سرعت توسعه اینگونه سایت از دیگر سایت ها زیاد تر می باشد.

طراحی سایت asp با هدر های فوکوس شده

این طراحی سایت asp به مدلی جدیدترین طراحی در میان سایت ها می باشد به مدلی که شما با قرار دادن یک تصویر در پس زمینه سایت خود می توانید آن را به صوت دستور هایCssمات کنید و در صفحه اولیه فقط یک دکمه جست و جو و تصویری مات وجود دارد، که این شیوه دیزاین بیشتر در سایت های خارجی به کار برده شده است.

و زیبایی بخصوص را می توان در آن دیدن کرد. با گذر زمان این شیوه در کشور ما هم آغاز به کار کرده و می توان سایت های مختلفی را در این روش طراحی مشاهده کنید.

کلاژ در وب سایت :

Collage برگرفته از لغت فرانسویcolleبه معنای چسب یاcollerبه مفهوم چسباندن است. به اثری می‌گویند که از کنار هم قرار دادن فرم‌ های متفاوت و یک اثر تازه، ایجاد کنند.به کار بردن از کلاژ در طراحی وب از نظر مدل ظاهری می تواند طرح های که خیلی متفاوت از همدیگر هستند ایجاد کند.

همینطور ، طراحان انعطاف بیشتری برای انتخاب از بین عناصر گرافیکی (مثل تایپوگرافی ، الگوها ، تصاویر ، رنگ ها ، آیکون ها و …)

برای بوجود آوردن پس زمینه دارند پس زمینه همواره به یک صفحه اعلانات یا میز آشفته مشابهت دارد طراحان برای جمع آوری فرم های متفاوت برای بوجود آوردن یک کلیت تازه ، بیشتر از تصاویر (و به خصوص عکس های حقیقی) برای شکل دادن یک صحنه خوب استفاده می کنند.

در حالت مناسب ، بهترین مرتب سازی ها چیدمان هایی است که تنها بر زیبایی شناسی متمرکز نباشند بلکه در عوض مدل هایی باشند که دارای محتوا همچنین باشند در وب سایت های سبک کلاژ ، ناوبری و جریان اطلاعات همواره در صحنه گنجانده می شود.

طراحی Minimalism یا مینیمال :

مفهوم از طراحی مینمال پاک کردن عناصر غیر مهم و ساده سازی در عین حال حفظ عملکردی بودن وب سایت است. در طراحی مینمال ممکن است شما محیط سفید زیادی داشته باشید که باید به طور صحیح از این فضا های برای به چالش کشیدن توجه کاربر استفاده شود طراحی مینیمال بر عکس انچه تصور می شود دشوار تر از دیگر طراحی ها می باشد به همین سخن بسنده می کنیم طراحی مینمیال به دلیل آن که راحت است پیچیده است !

از خصوصیت ها این نوع طراحی وب سایت می توان به نکاتی مانند استفاده از یک یا دو رنگ ، به کار بردن از تایپوگرافیی های بزرگ ، فضائی سفید ، بوجود آوردن مرکزیت در طراحی و … اشاره کرد

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran