امتیازدهی به : post

طراحی صفحه اصلی سایت

طراحی صفحه اصلی سایت یکی از مهم ترین بخش های یک سایت به شمار می رود. این قسمت که Home page  نیز نامیده می شود. یکی از اساسی ترین و در عین حال تاثیرگذارترین بخش های یک سایت به شمار می رود. این بخش در برگیرنده هدرها، فوترها و محتواهای مختلف است. اما نمی توانیم بگوییم کل قسمت های آن مختص به این موارد است. نکته ای که وجود دارد این است که این بخش تاثیر به سزایی در طراحی سایت حرفه ای و عالی دارد.

آیا تاکنون این سوال را از خود پرسیده اید؟

که با استفاده از چه روش هایی وب سایت خودتان را جذاب تر و جالب تر کنید؟

چگونه مقالات جذابی در سایت قرار دهم تا بازدیدکنندگان وب سایت خود را حفظ کنم؟

چگونه مطمئن شوم که کاربرانی که وارد وب سایت من می شوند وقت می گذارند و از قسمت های مختلف سایت استفاده می کنند؟ علاوه بر این چگونه از ارتباط آن ها از طریق فرم پرسش و پاسخ و تماس با ما اطمینان حاصل کنم؟

تمامی این سوالات بین همه کسانی که به طراحی سایت پرداخته اند یا نیازمند طراحی سایت متناسب با کسب و کار خود هستند مشترک است. در واقع تمامی شرکت های بازرگانی، مهندسی، دفاتر مختلف بازاریابی این سوال را از ما می پرسند.

یک نکته مهم در این رابطه وجود دارد و آن این است  که صفحه اصلی سایت مناسب هیچ‌گاه از کلمه من استفاده نمی کند. شما این صفحه را برای بازدیدکنندگان و کاربران خود ایجاد کرده اید پس باید تمام توجه و تمرکز خود را به آن ها بدهید.

و از واژگان مرتبط با آن ها استفاده کنید.  تمامی موارد سایت شما مرتبط با کاربران است. پس هرچه بیشتر به این موضوع توجه کنید در طراحی سایت و طراحی صفحه اصلی سایت موفق تر خواهید بود. افراد تا قبل از طراحی سایت ایده های مختلفی در سر دارند اما چیزی که مهم است ایده ها نیست بلکه فراهم کردن شرایطی است که بتوان به شکل درستی نیازهای کاربران را بر طرف کرد‌. بازارایی مقصد و شناسایی انتظارات کاربران به شما کمک می کند تا در ظرف مدت کوتاهی به تمامی اهداف خود دست پیدا کنید.

البته صبر و حوصله در این مسیر از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است. اگر در دستیابی به اهداف بلندمدت خود صبر پیشه نکنید. چیزی نمی گذرد که تمامی مسیرها برای دستیابی به خواسته هایتان بسته می شود.

روزانه افراد زیادی با ما تماس می گیرند و سوالاتی راجع به چگونگی دستیابی به موفقیت در وب سایت، چگونگی به روز رسانی آن و سوالاتی از این قبیل می پرسند.

بیشتر سوالات مطرح شده به این صورت هستند‌.

آیا با پرداخت مجدد یک مبلغ امکان تزیین و جایگذاری سرویس هاس جدید وجود دارد؟

ما قصد به روز رسانی سایت خود را داریم آیا می توانید در این زمینه به ما کمک کنید؟

من یک وب سایت را بررسی کرده ام و می خواهم یک سایت دقیقا مثل آن برایم طراحی کنید.

من به دنبال طراحی سایت حرفه ای هستم آیا می توانید سایت فعلی من را حرفه ای تر کنید.

وب سایت من بیش از اندازه شلوغ است آیا امکان حذف یک سری مطالب یا سرویس های اضافی وجود دارد؟

شرکت ها و سازمان های متعددی تمایل به طراحی سایت عالی و طراحی صفحه خانگی متناسب با نیازهای خود دارند. و می خواهند به طراحی سایت مطابق با سایت الگو بپردازند‌.

تمامی این موارد درست هستند اما نمی توان به مقایسه نظرات و ایده های مختلف پرداخت. و به به روزرسانی نیازها و خواسته های مختلف پرداخت. شما قبل از در نظر گرفتن مواردی که برای طراحی سایت نیاز دارید حتما این سوالات را از خود بپرسید‌.

چه افرادی از وب سایت من بازدید می کنند؟

آیا تمامی این کاربران با یکدیگر هم گروه و یکسان هستند؟

مشکلات متعدد این افراد چیست و ما چگونه می توانیم در بر طرف کردن مشکلات به آن ها کمک کنیم؟

برای به‌روز رسانی وب سایت چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

برای  بروز رسانی بخش های مختلف سایت باید ابتدا به مهم ترین قسمت توجه کنید. در هر سایتی طراحی صفحه اصلی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است پس باید ابتدا به بروز رسانی این قسمت ها توجه ویژه کرد. اجزای این قسمت شامل هدر، فوتر است.

در ادامه به معرفی برخی از قسمت هایی می پردازیم که  در پروژه های خود به طرح بندی آن ها می پردازیم.

اجزای مختلف سرتیتر سایت

جعبه یا باکس مخصوص جستجو

تصاویر ثابت و گردان

رویدادهای آینده

ویدئوهای مختلف

لیست مسیریابی ثانوی

آیکون ها

لوگو

تبلیغات

محتوا

طراحی سایت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است در واقع طراح سایت مانند یک معمار بخش های مختلف را کنار هم می چیند و در نهایت یک سایت حرفه ای و متناسب با نیاز کاربران طراحی می کند.  در واقع طراحی سایت مانند یک پازل است.

پس باید نحوه چیدمان آن ها کنار یکدیگر را خوب بشناسیم و به بهترین وجه اجرای مختلف را بچینیم. سئو سایت نیز شباهت زیادی به چیدمان یک پازل دارد. اینکه شما به حل این معما بپردازید که موتور های جستجو گوگل به دنبال چه چیزی هستند و چه چیزی باعث افزایش رتبه سایت و ارتقاء جایگاه آن می شود.

از اهمیت بالایی برخوردار است. گوگل به صراحت تمامی موارد خلاف قوانین ثابت خود را رد می کند. در عوض اگر سایتی به شرایط و الگوریتم های آن توجه کافی کند. مطمئنا موفق خواهد شد‌.

بنابراین اگر می خواهید در طراحی سایت موفق باشید و به بهترین ها دست پیدا کنید تنها راهی که پیش رو دارید. کسب اطلاعات کافی در این زمینه است. هرچه میزان اطلاعات شما از نیاز کاربرانتان بیشتر باشد در زمینه طراحی سایت به موفقیت های بیشتری دست می یابید. متاسفانه برخی از افراد به این ها عامل توجه چندانی نمی کنند .به همین دلیل با شکست مواجه می شوند.

تلاش برای ارائه محتوای خوب و طراحی صفحه اصلی سایت مناسب می تواند کاربران را برای مدت زمان بیشتری در سایت شما نگه دارد. پس اگر می خواهید روز به روز موفق تر شوید و توشط بازدیدکنندگان انتخاب شوید به تمامی این موارد توجه کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran