درباره طراحی لوگو خلاقانه

پیش از اینکه به سمت موضوع طراحی لوگو خلاقانه برویم و نظرات تخصصی بدهیم، در نخست  اندکی در موضوع طراحی لوگو و گذشته طراحی لوگو می پردازیم و سخن می گوییم.

لوگو یا نماد، شکلی می باشد که گذشته آن به وقتی که آدم ها بر روی خاک ها و سنگ ها و دیواران و … شکلی می کشیدند بر می‌گردد. به همین علت می باشد که لوگو یا نماد حرفی با ریشه یونانی می باشد.

این نماد یا لوگوها را در سکه های جای مانده از زمان های گذشته ، نماد یا شکل های کشیده شده بر روی پوست حیوانات، فعالیت های مرتبط به مزرعه داری و در انتها در این زمان در زمینه هر کار های تجارتی نظاره می کنیم.

در اکثری از شرکت های بزرگ جهان نظاره می‌شود که نماد آن‌ها دوباره در پروژه های طراحی لوگو خلاقانه جای می‌گیرد و در اکثری از آنان، این تفاوت، مسیری برای ترقی آن کار می باشد.

تفاوت های تولید شده در لوگو‌ها در مدت زمان تولید نماد قادر به این است که ، تفاوت هایی در فونت، اندازه، رنگ و… باشد.

شما نیز به لقب طراح یک کسب و کار تازه ، لازم به این دارید که کاملا توجه خود را در این موضوع مهمه فهمیدن طراحی لوگو چه می باشد بگذارید  تا به جهان دیجیتال امروز وارد شوید و کوشش لازم را انجام دهید تا برندی حر فه ای و پر طرفدار و ماندگار به وجود آورید.

طراحی لوگو خلاقانه

شناخت طراحی لوگو خلاقانه

پیش از داخل شدن به جهان طراحی لوگو خلاقانه ، لازم است این را درک کنیم که لوگو چه می باشد و یک شکل و یا چندین شکل چگونه باید درست و مناسب کنار هم قرار بگیرند تا تولید یک لوگوی حرفه ای بدهند.

نمایش دادن چیستی یک کار با به کارگیری یک شکل یا نشانه ، نقش کلیدی یک لوگو می باشد.

راستی لوگو قادر به این است که نمایان گر کاری که آن شرکت ویا برند انجام می‌دهد نباشد، ولی باید عنوان آن برند یا شرکت را نمایان کند . به طور خلاصه میتوان گفت در پشت هر لوگویی قطغا فلسفه ای از آن کار خوابیده است و یا به عبارتی در حال انجام دادن کار است.

در پرسه طراحی لوگو حتما به این موضوع باید توجه کرد که لوگو، به موضوع یک بیزینس یا یکی از عامل هایی برای فروش کالاها و خدمات عمل نمی‌کند. کار مهم و پر اهمیت لوگو یک کار این می باشد که در مرحله نخست اطمینان مخاطبان را به آن لوگو مهم بگیریم و آن شکل را در ذهن مردم جای دهد.

این کار موجب می شود تا مردم برای بهره گیری دوباره از کالا یا خدمات ترغیب شوند که به سمت شما دوباره بیایند.

خصوصیات طراحی لوگو خلاقانه

یکی از مهم ترین خصوصیات طراحی لوگو خلاقانه منحصر به فرد آن لوگو یا نماد برای یک شرکت پیش فرض می باشد.

از دیگر خصوصیات این می باشد که لوگو باید وقتی مخاطبان آن را نگاه میکنند درک کنند که درباره چه می باشد بیان گر چیست و باید در عین حال ساده باشد و از توازن رنگ برخوردار باشد و اسم شرکتی که برای آن نماد میزنیم در لوگو قرار داشته باشد و خیلی از مطالب دیگر.

با سئو تهران به بهترین ها خواهید رسید….

بیشتر بخوانید: طراحی لوگو جدید

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید