تعریف طراحی لوگو و آرم

طراحی لوگو و آرم نشان چیست؟ می توان بیان کرد لوگو یا آرم یک علامت گرافیکی می باشد که به شکل اشکال، متون یا مجموعی از هر دو توسط طراح به وجود می آید. لوگو صورت کار یا خدمات شما بوده است که به وسیله طراحی لوگو و آرم می توانید نوع کار یا خدمات خود را با سرعت بالاتر به مخاطبین مورد نظر معرفی نمائید. لوگو صورت برند تجاری شما خواهد بود که باید توجه مخصوصی به آن داشت.
در طراحی لوگو باید دقت نمائید که نه فقط ظاهر و زیبایی آن اهمیت دارد بلکه باید لوگو اهداف و خدمات شما را به سادگی منتقل کند.
توجه نمائید که لوگو با آرم و نشانه تفاوت زیادی دارد و نباید آنها را با هم قاطی کنید. شما می توانید در طراحی لوگو از خلاقیت خود استفاده کنید و از تصاویر ، پیکتوگرام ، نوشتار، برند ، رنگ سازمانی یا ترکیبی از همه بهره ببرید.
طراحی لوگو و آرم

طراحی لوگو پبشرفته

به چه شکل یک طراحی لوگو و آرم حرفه ای و خاص به وجود بیاوریم ؟
برای طراحی یک لوگوی منحصر به فرد و خاص نخست باید هدف از خلق لوگو را معین کنید.پس از طراح لوگو قصد این را داشته باشید چند طرح نخست برای شما اجرا کند تا به طرح پایانی برسید.
ذوق و خلاقیت در طراحی لوگو و آرم امری مهم و حیاتی بوده است که باید نکات پر اهمیتی مثل : رعایت رنگ سازمانی و اصول طراحی لوگو را معین نمائید. توجه کنید که لوگو رابطه بین برند و  خدمات شما با مخاطب می باشد و انتقال پیام به مخاطب امری پر اهمیت و ضروری است.

تعریف نشانه در طراحی لوگو

نشانه علامت با شکل های غیر پیچیده یا هندسی می باشد که باید به مشتری مفاهیم مد نظر را برساند.
در طراحی لوگو و آرم نشانه توجه داشته باشید که باید در عین سادگی توانایی این را داشته باشد در انتقال پیام تاثیر گذار باشد. نشانه چهره و صورت برند شما می باشد در نهایت طرح پایانی آن باید خلاقانه و گیرا باشد به شکلی که بتواند با یکبار مشاهده در ذهن مخاطب بماند.

به وجود آوردن برند یا ساخت نام بیزینسی قطعا موضوع راحتی نیست. نشریات زیاد و هزاران کتاب در زمینه این موضوع نوشته اند.در هر حال به طور خلاصه، می توانید اسم تجاری را یک سازمان، خدمات یا محصول، با  یک ویژگی که به وسیله ادراک مخاطب شکل می گیرد توصیف نمائید.

به این نکته باید توجه ویژه ای نمائید که یک طراح نمی تواند یک برند به وجود بیاورد. فقط مخاطب این کار را انجام خواهد. یک طراح پایه و اساس یک نام تجاری را به وجود می آورد.

تعداد زیادی از مردم اعتقاد دارند یک برند فقط از چند عنصر به وجود آمده است.چند رنگ، چند فونت، یک لوگو، یک شعار و امکان دارد موسیقی هم همراه با آن باشد. در حقیقت مساله ای بسیار پیچیده تر از آن است. می توانید بیان کنید که ساختار یک برند درک از جانب مراجعه کنندگان است.

ایده اصلی و مفهوم پایه پشت یک درک از طرف مخاطبان، تمام فعالیت هایی است که شرکت صورت می دهد، کلیه ی چیزهایی که دارد و هر چیزی که به وجود می آورد و منعکس کننده ارزش ها و اهداف تمام کسب و کار است.

استحکام و ثبات در طراحی لوگو

این استحکام و ثبات این ایده تاثیر گذار می باشد که باعث  زیاد شدن شرکت شده، محرک اصلی آن می باشد، نشان دهنده مساله ای است که بر آن ایستادگی نموده است، باور دارد و دلیل وجود آن می باشد. این یعنی فقط چند رنگ، چند طرح حروف، یک لوگو و یک شعار نبوده و مساله فراتر از این هاست.

برای نمونه بیایید به شرکت شناخته شده اپل بنگریم و آن را بررسی کنیم. اپل به عنوان یک کمپانی، یک تشکیلات فرهنگ سازمانی انسانی و اخلاقی قوی را به وجود آورده است که با شاخصه هایی چون فعالیت های داوطلبانه، حمایت بر انگیز و ایده های خوب و ایجاد مشارکت در اجتماع سازمان فعالیت نموده است.

این ارزش های تجارتی از روش تمام کارهایی که صورت می دهند، محصولات نو آورانه شان و تبلیغاتشان برای خدمات به مشتریانشان آشکار می باشد.

اپل یک اسم تجاری عاطفی انسانی بوده است که با مردم رابطه نزدیکی برقرار می کند. موقعی که مردم محصولاتشان را می خرند و یا از خدماتشان بهره برداری لازم را می برند، خود را جزئی از آن نام تجاری می دانند. این رابطه احساسی است که نام تجاریشان را به وجود آوردن است. نه دقیقا محصولات یا لوگوی گاز زده شده آنها.

با سئو تهران به بهترین ها برسید…

بیشتر بحوانید: بهترین سئو سایت

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید