امتیازدهی به : post

طراحی گرافیک وب

طراحی گرافیک وب امروزه یک مفهوم پرکاربرد در طراحی سایز و چیدمان عناصر آن است بسیاری از افراد این مفهوم جدید را با طراحی گرافیکی اشتباه می‌گیرند با وجود اینکه عناصر مشترک زیادی میان آنها وجود دارد اما تفاوت های آنها زمین تا آسمان است.

در واقع می توانیم بگوییم مقایسه این دو عنصر با یکدیگر کار اشتباهی است. زیرا فردی که آشنایی کامل با طراحی گرافیک وب دارد با بسیاری از عناصر روانشناسی که در تعامل با مشتری تأثیر گذار است آگاهی دارد.

اهمیت طراحی گرافیک وب

زمانی که شما به طراحی یک سایت می‌پردازید مشتریان و کاربران مختلف در حین استفاده از امکانات سایت شما به آن مراجعه می کنند همه آنها تمایل دارند که بدون هیچ گونه مشکلی از قابلیت‌های مختلف آن سایت استفاده کنند.

در صورتی که تمامی عناصر یک وب سایت به درستی و به صورت کاملا اصولی چیدمان شده باشند افراد مختلف می توانند تجربه خوبی از جستجو در سایت پیدا کنند اما متاسفانه بسیاری از وب سایت ها به طراحی گرافیک وب توجهی ندارند و این امر می تواند مانع پیشرفت آنها بشود.

 به طور کلی کاربران به ویژگی ها و عناصر یک وبسایت حساسیت بالایی نشان می دهند زیرا سایت های مختلف با زمینه‌های مشترک وجود دارند که کاربر این امکان را دارد تا از میان آنها به انتخاب بهترین سایت و پردازد بنابراین بی توجهی شما به طراحی گرافیک وب می تواند سد راه موفقیت شما در فروش اینترنتی شود.

متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل نادیده گرفتن این موضوع با وجود صرف هزینه های بالا برای فروش اینترنتی توانایی کسب سود مناسب از کسب و کار خود را ندارند. به همین دلیل ممکن است دچار مشکلات فراوانی بشوند امروزه یکی از مهمترین مفاهیمی که می تواند کاربران مختلف را به عنوان مشتری ثابت برای شما حفظ کند تجربه کاربری مثبت است در ادامه شما را بیشتر با این مفهوم آشنا می کنیم.

ارتباط طراحی گرافیک وب و تجربه‌ی کاربری مثبت

طراحی گرافیک وب به عنوان یکی از جدیدترین و مهمترین مفاهیمی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ به وجود آمده است دارای تاثیر فوق العاده بالایی در ایجاد تجربی کاربری مثبت در مشتریان مختلف حین استفاده از سایت است. هرچه یک طراحی گرافیک وب از آنچه مد نظر کاربران است آگاهی داشته باشد بسیار بهتر می‌تواند فرآیند طراحی گرافیک را پیدا کند.

در واقع می توانیم بگوییم که یک طراحی گرافیک جراح ذهن انسان است و با تحلیل دقیق تمامی سلایق کاربران می‌توانند عناصر را به‌گونه‌ای کنار یکدیگر بچیند تا افراد مختلف بتوانند به راحتی به اهداف مختلفی که برای جستجو در سایت شما در نظر گرفته اند دست پیدا کنند.

بنابراین پیشنهاد ما به عنوان کارشناس دیجیتال مارکتینگ به شما این است که اگر به تازگی سایز خود را طراحی کرده اید و برنامه‌ریزی مشخصی برای گرافیک را ندارید حتما از یک فرد متخصص و حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

افرادی که آشنایی کاملی با مفاهیم طراحی گرافیک وب و سابقه کاری مرتبط ندارند. به هیچ عنوان گزینه‌های مناسبی برای شما نیز کند حتی اگر پیشنهاد دریافت هزینه های پایین به شما بدهند هر چند شما برای دریافت برخی از خدمات طراحی گرافیک ملزم به پرداخت هزینه های بالا هستید، اما باید این موضوع را بدانید که این امر می‌تواند در افزایش فروش و رضایت مشتری و موثر واقع شود ایجاد تجربه کاربری مثبت یک مفهوم کاملا مهم و اساسی در حوزه دیجیتال مارکتینگ است که افرادی که توانسته اند به آن دست پیدا کنند حتما موفق خواهند شد.

 دغدغه های یک طراح گرافیک وب

یک طراح گرافیک وب دارای یک سری از دغدغه ها و طرحواره های ذهنی است که باعث می شود مدیر یک وب سایت برای پیشبرد اهداف خود در مسیر مناسبی قرار بگیرد و آنها را با یکدیگر می کنیم.

بهینه سازی تصاویر سایت

یکی از مهمترین عناصری که در جذب کاربران مختلف و ایجاد تجربه کاربری در آنها موثر است بهینه سازی تصاویر می باشد

 در صورتی که تصاویر نامناسب و تکراری برای وب سایت خود استفاده کنید احتمال اینکه بتوانید از آن طریق سئو سایت خود بپردازید بسیار پایین است. یکی از مهمترین عواملی که می تواند تعیین کننده امتیاز شما در سئو سایت باشد همین بهینه سازی تصاویر سایت است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید. در طراحی گرافیک وب این عنصر نقش بسیار زیادی در جذب کاربران مختلف دارد بنابراین می توانیم بگوییم که این امر یکی از دغدغه‌های مهم کاربران است.

ارتباط طراحی گرافیک وب و طراحی سایت

فردی که در زمینه طراحی گرافیک وب به فعالیت می پردازد در واقع در بستر از پیش آماده شده توسط طراح وب سایت در حال فعالیت است بنابراین می‌توانیم بگوییم که این دو با یکدیگر ارتباط کاملا مستقیم دارند. در صورتی که فردی که به طراحی سایت می پردازد به گرافیک هم اشراف داشته باشد تا حد زیادی می تواند در دریافت بازخورد مثبت از سمت کاربران موثر واقع شود.

به عبارت دیگر آگاهی طراح سایت در اصول گرافیک و ایجاد تجربه کاربری مثبت با چیدمان عناصر او را در مسیر موفقیت قرار خواهد داد دانش و تجربه اینکه طراحی گرافیک به دست آورده است می تواند به صورت موثر افراد مختلف را جذب وب سایت کند. بنابراین می توانیم بگوییم که رابطه مستقیم و متقابل طراحی گرافیک سایت و طراح سایت می تواند در مثبت بودن جذب کاربران مختلف و بالا بردن نرخ بازدید سایت موثر واقع شود.

بررسی برخی از مهارت های طراح گرافیک وب

فردی که در زمینه طراحی گرافیک وب به فعالیت می پردازد باید بتواند از اصول پایه و مهم که مستلزم فعالیت در این شاخه از دیجیتال مارکتینگ است کاملا آگاه باشد. برخی از مهمترین آنها شامل موارد زیر است:

  • تایپوگرافی
  • ویرایش تصاویر
  • بهینه سازی تصاویر
  • برنامه نویسی وب
  • و…

تمامی این موارد می‌تواند در جذب کاربران و بالابردن نرخ بازدید سایت موثر واقع شود. بنابراین باید متوجه این موضوع شده باشید که طراحی گرافیک وب یک فرآیند کاملا تخصصی است که تنها از عهده عادی برمی آید که در این زمینه به کسب دانش و تجربه پرداخته اند بنابراین اگر تا به حال در این زمینه فعالیت نپرداخته آید و برای بهتر شدن عناصر وب سایت خود نیازمند یک فرد متخصص هستید پیشنهاد ما به شما مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران است.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran