علل کند بودن سرعت سایت

علل کند بودن سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد و شما باید تمامی آنها را مورد بررسی قرار بدهید و متوجه شوید که علت چیست و هرچه سریعتر به بر طرف کردن آن ها بپردازید.

امروز تمامی تبادلات افراد از طریق وب سایت های مختلف صورت می گیرد در واقع زمانی که شما احتیاج پیدا می کنید تا محصول خاصی را خریداری کنید یا خدمات خاصی را دریافت کنید اولین گزینه ای که به نظرتان می رسد این است که وب سایت مورد نظر را پیدا کرده و از طریق آن اقدام کنید .

بنابراین می توانیم بگوییم که دنیای مجازی و و از ارتباطات بیش از پیش مورد توجه واقع شده است از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است اگر افراد نتوانند در این فضا به راحتی به فعالیت بپردازند و نیازهای روزمره خود را برطرف کنند مشکلات بسیار زیادی به وجود می آید که ممکن است برطرف کردن آنها مدت زمان زیادی به طول انجامد.

از این رو توصیه ما به تمامی افرادی که دارای وبسایت هستند این است که به عوامل مختلف سرعت سایت توجه کنند و هر چه سریعتر اقدامات لازم جهت برطرف کردن آنها را انجام بدهند علل کم بودن سرعت سایت به موارد مختلفی بستگی دارد که باید جز به جز آنها را بررسی و برطرف کنید.

هنگامی که یک کاربر وارد سایت شما می شود انتظار دارد که به تمامی مواردی که مدنظر دارد به راحتی دسترسی داشته باشد و از آن ها استفاده کند اگر در استفاده و ورود به سایت شما را دچار مشکل شود امکان اینکه مجددا وارد آن شود پایین می آید.

به عبارتی دیگر می توانیم بگوییم که احتمال استفاده از خدمات یک سایت همبستگی شدیدی با سرعت سایت دارد، اگر سرعت سایت پایین باشد و کاربران مختلف پس از ورود به آن متوجه شوند که نمی توانند از امکانات مختلف آن استفاده کنند. احتمال ورود به بعدی آنها بسیار پایین می آید.

بنابراین اگر می‌خواهید مشتریان ثابت خود را از دست ندهید و به برندسازی کسب و کارتان بپردازید بهترین کاری که می توانید انجام بدهید استفاده از خدمات مختلفی است که باعث افزایش سرعت سایت شما می شود.

زمانی که سرعت سایت شما مناسب باشد امکانات مختلفی که برای آن در نظر می گیرید هم به چشم کاربران می آید در واقع زمانی که یک کاربر وارد سایت شما می شود و می خواهد از طریق منو وارد قسمت های مختلف شود وقتی متوجه سرعت مناسب سایت می شود امکان اینکه مدت زمان بیشتری در وب سایت باقی بماند از قسمت های مختلف آن استفاده کند بسیار زیاد است.

از این رو به شما توصیه می کنیم که حتماً هر چند مدت یکبار سرعت سایت خود را بررسی کنید و علل کند بودن سرعت سایت را شناسایی و هرچه سریعتر برطرف کنید.

اهمیت تجربه کاربری در سرعت سایت

تجربه کاربری که از مهمترین عواملی است که تعیین کننده ترافیک وب سایت شما می باشد هرچه میزان تجربه کاربری افرادی که تجربه خوشایند از ورود به سایت شما دارند بیشتر باشد میتوانیم بگوییم که به سایت شما از لحاظ اعتبار در جایگاه بهتری قرار خواهد گرفت و توسط گوگل رتبه خوبی می گیرد.

از آن جایی که عوامل مهم تاثیرگذار در سرعت سایت می توانند تضمین کننده باقی ماندن مشتریان در سایت باشد. شما باید حتما به افزایش سرعت سایت خود کمک کنید و تمامی موارد مخل آن را برطرف کنید مطمئن باشید که پس از مدت کوتاهی متوجه افزایش بازدیدکنندگان سایت خود خواهید شد و از این بابت خوشحال هستید که توانسته‌ایم مشکلات و علل کند بودن سایت را برطرف کنید.

 بررسی علل کند بودن سایت

شما برای افزایش سرعت سایت و برطرف کردن علل کند بودن سایت باید یکسری از اقدامات را انجام بدهید. در ادامه شما را با این عوامل آشنا میکنیم.

میزبانی نامناسب

یکی از علل کم بودن سایت نقش بسیار مهمی تر ایجاد تجربه کاربری منفی دارد و باعث می‌شود که شما تعداد زیادی از کاربران ثابت خود را هم از دست بدهید میزبانی نامناسب است. در صورتی که هاست نام مناسبی را برای وب سایت خود خریداری کرده باشید باید این احتمال را بدهید که میزان ترافیک سایت شما کاهش پیدا کند‌.

بسیاری از افراد به خرید هاست های اشتراکی می پردازند که در ادامه می تواند برای آنها دردسرساز شود تهیه و خرید یک هاست اشتراکی شلوغ باعث ایجاد مشکلاتی نظیر کاهش سرعت سایت می شود.

موقعیت سرور

از علل کندی بودن سایت می توانیم به موقعیت سرور اشاره کنیم هر چه موقعیت سرور از شما دور تر باشد احتمال کند شدن سرعت سایت بسیار بالا است. درست مانند یک فروشگاه حضوری زمانی که یک روز در آمریکا قرار داشته باشد شما مدت زمان بیشتری را برای رسیدن به آن صرف میکنید. ولی اگر این فروشگاه در ترکیه باشد سرعت شما برای رسیدن به آن فروشگاه بیشتر است.

کدنویسی اشتباه

از علل کند بودن وب سایت که می توانیم آن را از دلایل اصلی و مهم این مشکل بدانیم کد نویسی اشتباه است. کد نویسی یکی از عوامل مهمی است که باعث می شود که سرعت یک سایت افزایش پیدا کند و میزان کاربران هم به همان میزان افزایش یابد بنابراین شما باید به این موضوع توجه جدی داشته باشید و تمامی عوامل مخل سرعت سایت را برطرف کنید.

افراد مختلفی که در سراسر دنیا فرآیند طراحی سایت می‌پردازند در کد نویسی با یکدیگر تفاوت دارند بنابراین شما باید در طراحی سایت خود از افراد کمک بگیرید که در این زمینه تجربه های مناسبی دارند و می توانند به بهترین شکل ممکن وب سایت مورد نظر شما را طراحی کنند.

تصاویر بهینه سازی نشده

تصاویری که شما در وب سایت خود قرار می دهید نقش بسیار زیادی در سرعت سایت ایفا می کنند. در صورتی که شما به بهینه سازی تصاویر وب سایت خود نپردازید. مدت زمان زیادی طول میکشد تا در وب سایت بارگذاری شوند. بنابراین کارشناسان و متخصصین در زمینه طراحی سایت و برنامه نویسی به شما توصیه می‌کنند که برای برطرف کردن علل کند بودن سایت حتماً تصاویر سایت خود را بهینه کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran