فریم ورک FrameWork چیست؟

فریم ورک FrameWork، در واقع قوانین و چارچوب هایی هستند که برای برنامه نویسی در نظر گرفته می شود. به عبارتی دیگر می توانیم بگوییم آن ها کتابخانه هایی هستند که در فرایند برنامه نویسی به کار می روند.

دات نت فریم ورک FrameWork  را می توانیم مجموعه ای از کتابخانه های کوچک و شخصی بدانیم که توسط شرکت بزرگ و معتبر ماکروسافت تولید می شود.

اکثر برنامه نویسان و افرادی که به فعالیت در این زمینه می پردازند. دوست دارند که در یک زمان کم  به بهترین نتیجه دست پیدا کنند. این آرزو توسط FrameWork قابلیت عملی شدن را پیدا خواهد کرد.

در واقع فریم ورک مانند یک چارچوبی است که از قواعد مشخصی پیروی می کند و دیگر نیازی به نوشتن کدهای زیاد نیست. زیرا FrameWork این امکان را برای برنامه نویسان فراهم کرده که بتوانند در سریع ترین زمان ممکن به هدفشان برسند.

برای مثال در ماشین مجازی جاوا، فریم ورک و سایر برنامه های مشابه، این قابلیت وجود دارد که در سیستم عامل های مختلف، این برنامه به صورت مشابه اجرا شود‌.

معرفی FrameWork  برنامه نویسی

فریم ورک FrameWork  علاوه بر مدل هایی که به عنوان واسطه میان برنامه نویس و سیستم عامل عمل می کنند. در مدل ها و جایگاه های مختلف نیز قابل رویت هستند.

جالب است بدانید که فریم ورک ها   در نقش کتابخانه ظاهر می شوند. و به برنامه نویسان کمک می کنند که علاوه بر استفاده از زبان برنامه نویسی از آن ها که در واقع کدهای از قبل آماده شده هستند نیز استفاده کنند‌‌‌.

اگر میخواهید با استفاده از زبان php اقدام به طراحی سایت کنید. فریم ورک های FrameWork  گوناگونی وجود دارند. برای مثال فریم ورک هایی مانند Symphony, Cake php و… به برنامه نویسان کمک زیادی می کنند تا فرایند نوشتن برخی از کدهای تکراری را که در بسیاری از برنامه ها مشترک هستند را بدون نوشتن دوباره آن ها انجام دهند.

علاوه بر این به وسیله قوانین مطرح شده در FrameWork ها امنیت تامین می شود، سرعت توسعه نیز افزایش می یابد وعلاوه بر این کمک زیادی به توسعه پذیری کدها می کند‌.

فریم ورک FrameWork و معرفی ساختارMVC

هنگامی که با FrameWork  کار می کنیم. از یک عبارت اختصاری به نام MVC استفاده می کنیم. در واقع  MVC ترکیبی از کدهای مختلف برنامه نویسی است‌. در این ترکیب کدهای مخصوص برنامه نویسی به سه قسمت تقسیم بندی می شوند. در واقع با طبقه بندی و تقسیم به شکل لایه های جدا از هم در می آیند‌.

نکته قابل توجه در برنامه نویسی MVC این است که قسمتی به نام Model وجود دارد که به ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات می پردازد. بخش دیگر آن که view نام دارد اطلاعات مورد نیاز را به کاربران نشان می دهد. قسمت Controller نیز به دریافت و پردازش اطلاعات از جانب کاربران می پردازد.

با بررسی های دقیق در حوزه فریم ورک ها FrameWork  متوجه می شویم که آن ها با استفاده از ابزارهایی مانند ORM به بهبود ارتباط با پایگاه دیتاها می پردازد.

ممکن است این سوال برای شما و کسانی که در زمینه برنامه نویسی فعالیت می کنند پیش بیاید که آیا واقعا استفاده از FrameWork  می تواند موثر واقع شود؟ اگر بخواهیم به صورت کلی پاسخ این سوال را بدهیم.

باید بگویم که آن ها کمک زیادی به افزایش سرعت و توسعه سازی برنامه نویسی می کنند‌. و از طرفی اجرای آن ها در سیستم عامل هایی مانند جاوا، دات نت و …  ار لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است‌.

اگر از دانش و اطلاعات زیادی در زمینه FrameWork ها برخوردار باشید. حتما به این نتیجه خواهید رسید که آن ها انتخاب های کاملا هوشمندانه و درستی در زمینه فعالیت هایی مانند برنامه نویسی و طراحی سایت هستند. بنابراین باید توجه داشته باشید که حتما فریم ورک مناسبی را انتخاب کنید و در انتخاب زبان برنامه نویسی نیز دقت بالایی به خرج دهید.

معرفی محبوب ترین FrameWork  ها

اگر به دنبال اهداف خاصی در برنامه نویسی و طراحی سایت هستید. می توانیم این مژده را به شما بدهیم که با استفاده از بسیاری فریم ورک ها FrameWork  می توانید به این اهداف دست پیدا کنید.

در واقع فریم ورک های قابل اطمینان زیادی وجود دارند که می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید و در واقع به عنوان یک تکیه گاه امن در فرایند برنامه نویسی به آن ها تکیه کنید. بسیاری از FrameWork ها برای فعالیت های به خصوصی بهینه شده اند.

بنابراین حتما نیاز نیست که تمامی ورک های جهان کلیه امکانات را به صورت همزمان دارا باشند. قبل از استفاده از هرگونه فریم ورکی ابتدا نیاز خود را بررسی کنید که چه   نوع فریم ورکی مورد نیاز شما است. در زیر به معرفی معروف ترین و در عین حال قابل اعتماد ترین FrameWork ها می پردازیم:

۱. آنگولار (angular)

۲. ویو جی اس (viu. js)

۳. دات نت کور(Net Core)

۴. بلیزر (Blozer)

۵.فلسک (falsak)

فریم ورکهایی که از آن ها نام بردیم معروف ترین و محبوب ترین FrameWork های حال حاضر دنیا هستند. بسیاری از فریم ورک های دیگری نیز وجود دارند که ما در لیست بالا ارائه نکرده ایم. اما با کمی جستجو و تحقیق می توانید به لیست کامل و دقیقی از آن ها دست پیدا کنید.

جمع بندی پایانی

فریم ورک FrameWork  در مفهوم لغوی به معنای چارچوب است.  با استفاده از آن ها می توان به سرعت و کیفیت برنامه نویسی کمک شایانی کرد. در واقع آن ها را کتابخانه های کوچکی می دانند که کاربرد زیادی در سرعت بخشیدن به فرایند برنامه نویسی و طراحی سایت دارند.

بسیاری از برنامه نویسان تمایل دارند که در مدت زمان کم به بهترین وجه به هدف خود برسند. این آرزو به وسیله به کار گیری مجموعه دستور العمل های FrameWork عملی خواهد شد.

شما می توانید فریم ورک های مختلف را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. زیرا بسیاری از آن ها قابل اعتماد و البته محبوب هستند. و می توانند به بهترین وجه شما را به اهدافتان می رسانند.

به عبارتی دیگر شما می توانید با نیاز سنجی خود بهترین انتخاب را انجام دهید و از بهترین فریم ورک ها برای رسیدن به سرعت بالا در برنامه نویسی و طراحی سایت برسید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran