امتیازدهی به : post

فشرده سازی تصویر در بهبود سئو

شاید شما هم شنیده باشید که عواملی مانند لینک سازی، کلمات کلیدی اصولی، و متن تاثیر زیادی در بهینه سازی سایت دارند. بله این حرف درست است اما این به معنای غفلت از سایر عوامل تاثیر گذار نیست. حدود ۲۰۰ عامل بر سئو و بهینه سازی وبسایت شما تاثیر می گذارد. درست است که میزان اهمیت و تاثیر گذاری همه آنها شبیه هم نیست اما نباید از تاثیر آنها حتی اگر کم باشد غافل شد‌.

 فرایند بهبود سئو به وسیله یک یا دو عامل اتفاق نمی افتد، اگر بخواهید یک سایت سئو شده با رتبه بالا داشته باشید، حتما باید تمامی عوامل را در نظر بگیرید. یکی از مهم ترین روش هایی که متاسفانه مورد غفلت واقع می شود. فشرده سازی تصویر و تاثیر آن در بهبود سئو سایت است.

از زمانی که گوگل یکی از ملاک های رتبه بندی خود را سرعت بارگذاری تصاویر در وبسایت خود در نظر گرفت. وبمسترها توجه خود را به بحث فشرده سازی تصویر بیشتر از قبل کردند. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر راجع به تاثیر این عامل در بهینه سازی و بهبود سئو سایت صحبت کنیم.

تاثیر سرعت وبسایت بر بهبود سئو

همانطور که گفتیم از زمانی که گوگل، یکی از ملاک های رتبه بندی خود را سرعت بارگذاری وب سایت در نظر گرفت، اهمیت فشرده سازی تصویر در افزایش سرعت وب سایت بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفت.

در واقع در نظر گرفتن تمامی عوامل می تواند وب سایت شما را از صفر به صد برساند. اما اگر تمرکز خود را روی جزئیات عوامل تاثیر گذار در بهبود سئو بگذارید. می توانید به راحتی و کاملا اصولی جایگاه وب سایت خود را ارتقاء دهید.

برای پی بردن به اهمیت فشرده سازی تصویر در بهبود سئو این مثال را در نظر بگیرید. فرض کنید که یک سایت در زمینه فروش محصولات پوستی دارید و تمام تلاش خود را کرده اید که رتبه سایت را طبق الگوریتم های گوگل افزایش دهید، اما از سرعت بارگذاری وب سایت و تاثیر آن در بهبود سئو سایت غافل شده اید.

حال اگر یک کاربر به جستجوی یکی از کلمات کلیدی سایت شما بپردازد و قصد وارد شدن به آن را داشته باشد، قطعا انتظار دارد که بدون اتلاف وقت وارد سایت شود و از مطالب و محصولاتی که بارگذاری کرده اید استفاده کند. اما اگر شما به بحث سرعت بارگذاری وبسایت بی توجه بوده باشید.

کاربر را از سایر مزایای سایت بی نصیب می کنید. زیرا کاربران انتظار دارند که سریعا به آنچه که می خواهند برسند و اگر مجبور باشند برای بارگذاری سایت  زمان زیادی را سپری کنند. از انتخاب وب سایت شما پشیمان می شوند و سریعا از آن خارج می شوند.

استفاده از تکنیک های lossy و lossless جهت فشرده سازی تصویر

اگر به دنبال راه حلی هستید تا سرعت بارگذاری تصاویر وب سایت را بالا ببرید، در اولین قدم باید تمامی چیزهایی که می خواهید را بارگذاری کنید سپس به بارگذاری تصاویر بپردازید.

در واقع با به تاخیر انداختن بارگذاری تصاویر می توانید سرعت وب سایت خود را افزایش دهید‌. با استفاده از ابزاری مانند JPEG Mini،Tiny PNG، puny PNG که همه ی آن ها از تکنیک های lossy و lossless برای فشرده سازی تصویر استفاده می کنند.

می توانید در فرایند بهبود سئو سایت خود موثر باشید. به عبارتی دیگر افزایش سرعت بارگذاری وب سایت باعث می شود تعداد بازدیدکنندگانی که سایت شما را برای بازدید انتخاب می کنند بیشتر شود. زیرا با این کار وقت کمتری را برای وارد شدن به سایت و استفاده از مطالب و تصاویر هدر می دهند، و به راحتی از محتوای سایت استفاده می کنند.

تاثیر رضایت کاربران در بهبود سئو سایت

همانطور که گفتیم فشرده سازی تصویر، تاثیر زیادی در بهبود سئو سایت می گذارد و این می تواند رضایت کاربران را از صفحات وب سایت شما افزایش دهد. یک وبسایت خوب از هر لحاظی باید مخاطب خود را راضی نگه دارد.

در واقع راز موفقیت یک وب سایت در رضایت کاربران و بازدیدکنندگان آن است. اگر کاربران تجربه خوبی از ورود به سایت شما داشته باشند. به گونه ای که آن را به دیگران معرفی کنند، باعث می شود که هر کاربر به صورت اتفاقی مبلغ و بازاریاب سایت شما شود. زیرا با رعایت یکسری اصول توانسته اید رضایت صد در صدی مخاطبانتان را به دست بیاورید.

فشرده سازی تصویر به شما کمک می کند که جایگاه خود را در گوگل ارتقاء دهید، با استفاده یک سری ابزار و راهکارهای ساده می توانید در صدر صفحات جستجو گوگل قرار بگیرید. فقط کافیست کمی برای وب سایت خود وقت بگذارید.

بهینه سازی تصاویر و تاثیر آن در بهبود سئو سایت

تا اینجا راجع به فشرده سازی تصویر  و تاثیر آن در سرعت سایت صحبت کردیم. بد نیست که کمی هم راجع به بهینه سازی تصاویر و تاثیر آن در بهبود سئو سایت صحبت کنیم. همان اندازه که یک متن می تواند جذاب باشد و مخاطبان زیادی را به سمت وب سایت شما بکشاند. تصاویر هم می توانند این کار را انجام دهند. در صورتی که یک سری از تکنیک ها و موارد ضروری را رعایت کنید می توانید به راحتی بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهید.

انتخاب تصاویر مناسب

اولین و مهم ترین عامل تاثیر گذار در بهینه سازی تصاویر وب سایت، انتخاب تصاویر متناسب با متن انتخابی است. هرچه تصاویر انتخاب شده ارتباط بیشتری با متن تولید شده داشته باشد. شما بیشتر به بهینه سازی تصاویر وب سایت خود کمک کرده اید.

انتخاب نام مناسب برای تصاویر

اکثر کاربرانی که به جستجو کلمه کلیدی ی پردازند به تصاویر سایت مراجعه می کنند و گاها از طریق تصاویر وارد سایت می شوند. علاوه بر این ربات های جستجوگر گوگل به تصاویری که دارای نام مرتبط هستند اهمیت زیادی می دهد و آن ها را به عنوان تصاویر معتبر می شناسد.

علاوه بر این نباید از فشرده سازی تصویر و تاثیر آن در بهبود سئو سایت غافل شوید زیرا تمامی این موارد بدون سرعت بارگذاری بالا ارزش چندانی نخواهند داشت، به همین دلیل مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران به کسانی که به تازگی برای ارتقاء حوزه کاری خود به طراحی سایت پرداخته اند این است که به فشرده سازی تصویر برای بهبود سئو سایت خود توجه کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran