فناوری USSD چیست و چه کاربردی دارد؟

فناوری USSD چیست و چه کاربردی دارد؟ مطمئناً بارها از این فناوری استفاده کرده اید بدون اینکه بدانید معنی آن چیست. در چند سال  اخیر کاربرد این فناوری نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است. بنابراین اگر به دنبال یافتن پاسخ سوال ussd چیست هستید تا  انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

بررسی مفهوم فناوری ussd

همانطور که گفتیم بسیاری از افراد با این سوال مواجه می‌شوند که فناوری ussd چیست و چه کاربردی دارد؟ در گذشته افراد برای اینکه بتوانند بسیاری از نیازهای روزمره خود را برطرف کنند نیازمند مراجعه حضوری به موسسات و بانک ها بودند.

برای مثال کسی قصد پرداخت قبوض خود را داشت حتما باید به بانک مراجعه می‌کرد اما امروز دیگر مانند گذشته نیست زیرا با وجود فناوری های پیشرفته مانند usb یا اپلیکیشن هایی که به شما این توانایی را می دهند تا بدون حضور در مکان خاصی به پرداخت قبوض یا انتقال وجه بپردازید.

بدون شک بشر هیچ گاه گمان نمی کرد که بتواند در زمینه تکنولوژی تا این اندازه پیشرفت کند. اما امروزه شاهد این هستیم که بسیاری از فناوری ها به کمک آنها شتافته اند و باعث سهولت و سرعت گرفتن بسیاری از کارهای روزمره می شوند.

فناوری USSD چیست و چه کاربردی دارد؟

بسیاری از فرآیندهای زندگی روزمره مانند پرداخت های بانکی استعلام هایی که هر یک از ما ممکن است به آنها نیاز داشته باشیم به کمک فناوری ussd امکان پذیر است این فناوری به کمک کاراکتر های تلفن همراه قابل انجام است برای مثال با شماره گیری *۷۸۰# این توانایی را خواهید داشت که به خرید شارژ یا بسیاری از فعالیت های دیگر بپردازید.‌

 نوع نوشتن کاراکترها به صورتی است که ابتدا یک ستاره سپس کد مورد نظر و در نهایت مربع یا شارپ را قرار می دهید. هر یک از کدهایی که بسیاری از بانک‌ها و موسسات از آنها استفاده می کنند به صورت خاصی هستند.

به گونه‌ای که با تکرار آن ها می توانید تمامی فعالیت های خود را به صورت مجازی و بدون حضور در مکان خاصی انجام دهید این عمل می‌تواند در سهولت بسیاری از پرداخت های بانکی به کمک شما بشتابد. با انجام این کار دیگر نیازی به حضور و تجمع افراد برای انجام بسیاری از کارهای بانکی نیست.

بدون اتصال به اینترنت کارهای بانکی خود را انجام دهید!

فناوری USSD چیست و چه کاربردی دارد؟ همانطور که گفتیم سرعت پیشرفت تکنولوژی به قدری زیاد بوده است که انسان ها هیچ گاه گمان نمی کردند تا به این اندازه فعالیت هایشان رونق پیدا کند.

نکته جالب توجه در استفاده از فناوری ussd رایگان بودن و بدون اینترنت کار کردن آن است به گونه ای که شما در هر جای کشور که قرار گرفته باشید می توانید با شماره گیری کد مورد نظر فعالیت خود را انجام دهید.برای مثال اگر خواستار خرید شارژ یا استعلام موجودی هستید می توانید با وارد کردن کد اپراتور خود به دریافت شارژ یا انجام سایر فعالیت ها بپردازید.

تفاوت کد ussd با اپلیکیشن چیست؟

اگر می‌خواهید بدانید فناوری USSD چیست و چه کاربردی دارد؟ یا اینکه تفاوت آن با اپلیکیشن ها در چیست باید به این موضوع اشاره کنیم که کدهای ارائه شده توسط موسسات و بانک های مختلف از این جهت افراد ارائه شده‌اند تا تمامی اقشار جامعه بتوانند به راحتی با وارد کردن آن بسیاری از فعالیت های خود را انجام دهد.

برای مثال افرادی که ثواب زیادی ندارند تنها با وارد کردن شماره ها و علامت هایی مانند ستاره و مربع می توانند به راحتی فعالیت خود را انجام دهند اما در اپلیکیشن ابتدا باید اینترنت و بسته دیتای خود را روشن کنید تا بتوانید وارد آن شوید.

سپس کارکردن با قسمتهای مختلف را آغاز کنید در چنین مواقعی ممکن است به مشکلات زیادی بر بخورید این اپلیکیشن ها بدون اینترنت امکان خریداری شارژ یا سایر فعالیت‌ها را به کاربران می دهند اما با شماره گیری کد ussd می توانید از این فناوری برای برآورده کردن بسیاری از نیازهای خود استفاده کنید.

فناوری USSD چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از مهمترین تفاوت هایی که فناوری ussd با اپلیکیشن دارد این است که شما می توانید بدون داشتن گوشی هوشمند از آن استفاده کنید برای مثال برخی از افراد دارای تلفن همراه فاقد سیستم‌عامل هستند به همین دلیل نمی توانند چگونه اپلیکیشن یا برنامه ای را روی آن نصب کنند .

در چنین مواردی فناوری ussd به کمک آنها می شود به گونه ای که بدون نصب هیچ برنامه‌ای به راحتی با وارد کردن کد مورد نظر توانایی انجام بسیاری از فعالیت ها مانند خرید شارژ و استعلام موجودی را دارید.

بررسی مهمترین کاربرد های فناوری USSD

فناوری USSD چیست و چه کاربردی دارد؟ برای به دست آوردن اطلاعات کافی راجع به این فناوری باید به بررسی مهمترین کاربردهای آن پرداخت. از جمله مهمترین و اساسی ترین کاربردهای فناوری ussd می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده به عنوان موبایل بانک

از مهم‌ترین و قابل توجه ترین کاربردهای که می‌توان به آن اشاره کرد این است که بسیاری از بانک‌ها و موسسات مالی می توانند از این کدها به عنوان موبایل بانک استفاده کنند در واقع افراد بدون اتصال به اینترنت و داشتن تلفن هوشمند به راحتی می‌توانند خود را شماره گیری و بسیاری از خدمات مورد نظر خود را بدون حضور در مکان خاصی انجام دهند.

  • پیکربندی شبکه های تلفن همراه

فناوری USSD چیست و چه کاربردی دارد؟ برای پاسخ به این سوال و بررسی کاربردهای این فناوری یکی از مهمترین مواردی که می‌توان به آن اشاره کرد انجام اعمال پیکربندی شبکه های تلفن همراه و تنظیمات اینترنت از تمام طور که می‌دانید بسیاری از گوشی‌های تلفن همراه توانایی تنظیم خودکار اینترنت را ندارند به همین دلیل تنظیمات پیکربندی با استفاده از کدهای دستوری قابل انجام است.

  • انجام فرآیند نظرسنجی مشتریان

همانطور که می‌دانید بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی با استفاده از کدهای دستوری توانایی جذب مخاطب خود را چندین برابر کرده اند به گونه ای که می تواند به راحتی در آینده نظرسنجی مسابقات خود را انجام دهند افراد با شماره گیری کد مربوطه می توانند نظرات خود را اعمال کنند.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran