امتیازدهی به : post

فونت های گوگل

فونت های گوگل منبع کاملی از حدود ۹۰۰ فونت است. این نوع فونت ها توسط بسیاری از طراحان سایت و متخصصین حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد. در مجموع این فونت ها چیزی حدود ۱۹ میلیارد  دفعه توسط کاربران مختلف دانلود شده است.

کلیه فونت ها به وسیله Github در دسترس قرار گرفته اند. شما می توانید به عنوان یک کاربر در سرور خود این فونت ها را دانلود کنید و هر زمان که احتیاج داشتید مورد استفاده قرار دهید. فونت های گوگل یک انتخاب بسیار هوشمندانه و کاربردی هستند.

با اینکه  برنامه های مختلفی چون Adobe فونت های مخصوص به خود را طراحی و در دسترس کاربران قرار داده اند. اما با این وجود هنوز فونت های طراحی شده به وسیله گوگل از پر طرفدار ترین فونت ها هستند. در صورتی که قصد طراحی سایت شرکتی یا طراحی سایت شخصی دارید، فونت های گوگل می توانند به کمک شما بشتابند. استفاده از این فونت ها از سال ها پیش تا کنون رایج است.

جالب است بدانید که سبک فونت یک وب سایت تاثیر زیادی در هویت آن دارد. بسیاری از وب سایت های تجاری و شرکت های مختلفی که به طراحی سایت می پردازند از فونت هایی در سبک های مختلف برای وب سایت خود استفاده می کنند‌. این امر می تواند در جذابیت وب سایت شما موثر باشد. در واقع بسیاری از کاربرانی که وارد سایت شما می شوند.

تمایل دارند که با ظاهری متفاوت و خاص که متناسب با موضوع سایت شما است رو به رو شوند. در صورتی که فونت انتخابی سایت هیچ همخوانی با محوریت سایت نداشته باشد احتمال اینکه کاربران در سایت شما باقی بمانند کاهش می یابد. یک نکته در استفاده از فونت های گوگل وجود دارد و آن این است که تا جایی که می توانید از فونت های خوانا برای وب سایت خود استفاده کنید. تا کاربران مختلفی که قصد بازدید از سایت شما را دارند بتوانند به راحتی از مطالب سایت استفاده کنند.

متاسفانه برخی از وبمسترها از این امر غافل هستند  و از فونت های غیر مرتبط با سایت خود استفاده می کنند. این یک اشتباه رایج در میان بسیاری از این افراد است. در صورتی که قصد استفاده از فونت های گوگل را دارید و نمی دانید چه فونتی مناسب سایت شما است. به شما توصیه می کنیم که از طراحان سایت حرفه ای ما در این زمینه کمک بگیرید‌. آن ها به شما کمک می کنند تا در این زمینه بهترین انتخاب را داشته باشید‌.

تاثیر فونت های گوگل بر کاربران

جالب است بدانید که فونت های مختلف گوگل تاثیر زیادی بر میزان جذب کاربران دارد. در صورتی که قصد طراحی سایت دارید و می خواهید ظرف مدت کوتاهی سایت خود را ارتقاء دهید. به شما توصیه می کنیم که قبل از هر اقدامی ابتدا اطلاعات کاملی راجع به مواردی که باید در سایت قرار دهید به دست بیاورید‌.

این می تواند در اعتبار سایت شما موثر باشد. بسیاری از افراد نسبت به این موضوع بی توجه هستند و این عامل خود باعث کاهش بازدیدکنندگان سایت شما می شود.

فراموش نکنید که برای برندسازی باید در ذهن کاربران خود باقی بمانید.‌ و این راهی ندارد جز توجه به جزئیات سایت از جمله فونت های گوگل، شما برای پیشرفت در کسب و کار اینترنتی خود نیازمند به کار بردن یکسری از اصول هستید.  با به کار بردن کلیه این موارد می توانید به بهترین شکل سایت خود را ارتقاء دهید‌. یکی از جزئیات مهم که کاربران به آن توجه می کنند.

رنگ فونت است. لازمه برندسازی توجه به این مورد و همچنین شکل فونت است. شما باید تصویر مثبتی از خود را در ذهن کاربران قرار دهید. ایجاد چنین ذهنیتی می تواند کاربران زیادی را به عنوان مشتری ثابت برای شما حفظ کند‌.

انتخاب فونت مناسب که منطبق بر موضوع سایت است. تنها توسط کارشناسان متخصص طراحی سایت مشخص می شود. سعی کنید در انتخاب طرح های مختلف در وب سایت خود خلاقیت داشته باشید این می تواند به کارآمدی وب سایت شما کند.

کاربرانی که به قصد دریافت اطلاعات خاصی وارد سایت شما می شوند انتظار دارند مطالب قرر داده شده در سایت را به راحتی مطالعه کنند. به همین دلیل رنگ فونت و سبک آن می تواند در حفظ کاربران در سایت موثر باشد. بنابراین به عنوان یک وبمستر باید به تمامی این نکات توجه داشته باشید.

معرفی برخی از فونت های گوگل

معرفی فونت open sans

این فونت یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین فونت های گوگل است که توسط کاربران مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. این فونت دارای ۱۰ سبک متفاوت از لایت تا بلود است.

فونت Roboto

این فونت یکی از محبوب ترین و بهترین فونت هایی است که توسط افراد مختلف استفاده می شود، دارای ۱۲ سبک متفاوت است. تعداد دانلود این فونت بیش از ۲۰ میلیون بار بوده است.

فونت Lato

معنی لغوی این واژه به لهستانی به معنای تابستان است‌. این فونت ابتدا به صورت شخصی و سفارشی طراحی شده بود اما پس از مدتی در دسترس عموم قرار گرفت.

فونت Raleway

این فونت از سری فونت های پر طرفدار است که روزانه توسط بسیاری از افراد دانلود می شود. این فونت دارای ۹ مدل مختلف و دو فرمت است.

فونت montserrat

از فونت های پر طرفدار و پر کاربرد می توان به montserrat اشاره کرد.  این فونت دارای طراحی خاص و ویژه است. و ۱۸ نوع فونت متفاوت است.

بحث پایانی

فونت های گوگل تاثیر به سزایی در جذب کاربران مختلف دارند.‌در صورتی که نیازمند یک سایت پر بازده هستید باید به تمامی موارد از جمله جزئیاتی نظیر فونت گوگل توجه ویژه ای داشت. برخی از افراد  گمان می کنند این موارد در ارتقاء سایت و افزایش کاربران تاثیر گذار نیست اما در واقع عواملی مانند سبک فونت های مختلف و رنگ آن ها در ایجاد یک تجربه کاربری مثبت تاثیر گذار است.

کارشناسان و متخصصین حرفه ای طراحی سایت توجه ویژه ای به این موارد دارند و همواره سعی می کنند که فونت متناسب با موضوع وب سایت شما را انتخاب کنند. بنابراین برای انتخاب فونت به کارشناسی که وظیفه طراحی سایت شما را بر عهده دارد توجه کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran