امتیازدهی به : post

لاراول بهتر است یا وردپرس؟ مقایسه Laravel و wordpress

لاراول بهتر است یا وردپرس؟ مقایسه Laravel و wordpress این یکی از مهمترین سوالاتی است که ممکن است برای بسیاری از برنامه نویسان و سئوکاران به وجود بیاید. بنابراین اگر سوال شما هم هست! تا انتهای این مطلب از دیجیتال مارکتینگ سئو تهران با ما همراه باشید تا به بررسی ویژگی های مختلف این فریم ورک بپردازیم.

لاراول چیست؟

لاراول در سال ۲۰۱۱ توسط تایلور اوتول تحت عنوان چهارچوب متن باز یا php طراحی و معرفی شد. این چهارچوب با پشتیبانی از سیستم عامل cross-platform با برخورداری از ویژگی های داخلی برای احراز هویت محلی، نماد ها، مدل ها و مسیریابی مورد استفاده قرار می گیرد‌. هدف اصلی آن توسعه برنامه های کاربردی و تسهیل وظایف پیچیده است.

وردپرس چیست؟

لاراول بهتر است یا وردپرس؟ مقایسه Laravel و wordpress ؛ در ابتدا اجازه دهید که کمی راجع به وردپرس صحبت کنیم تا مقایسه آن با لاراول آسان تر شود. وردپرس یکی از مهم‌ترین ابزار ها و سیستم های مدیریت محتوا است که به شما کمک می کند وب سایت خود را با زبان php اجرا کنید.

لاراول بهتر است یا وردپرس؟ مقایسه Laravel و wordpress

به طور کلی این ابزار کمک بسیار زیادی به وبلاگ نویسی و توسعه مختلف برخورداری از نوار ابزار های متعدد به شما کمک می کند تا فرایند تولید محتوای خود را با سهولت بیشتری انجام دهید.

مدیریت محتوا به وسیله وردپرس بسیار راحت است. آپدیت آن نیز به آسانی صورت خواهد گرفت. در واقع محبوبیت این ابزار نسبت به سایر سیستم های مدیریت محتوا بسیار بیشتر است. به همین دلیل توسط افراد مختلف با اهداف متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد.

مقایسه لاراول و وردپرس؟

اگر بخواهیم یک مقایسه میان وردپرس و لاراول داشته باشیم باید بگوییم که از لحاظ کار کردن و نحوه استفاده از سیستم وردپرس با سهولت بیشتری همراه است و به افراد کمک می‌کند تا به راحتی فعالیت مدیریت محتوای سایت خود را انجام بدهند.

همانطور که در قسمت قبل هم اشاره کردیم که افراد تمایل دارند که برای پیش بردن اهداف خود از یک سیستم با نوار ابزارهای قابل دسترس و راحت استفاده کنند.

اما استفاده از سیستم لاراول نیازمند درک دقیق از چهارچوب آن است بنابراین می توانیم بگوییم از این لحاظ وردپرس نسبت به برتری دارد و کار کردن با آن راحت تر است.

  1. لاراول انجمن بزرگ و در دسترس برای کاربران خود ندارد اما وردپرس دارای انجمن تخصصی جهت پشتیبانی از توسعه دهندگان است. بنابراین از این لحاظ و در مقایسه این دو می توان متوجه شد که وردپرس باز هم نسبت به لاراول برتری دارد.
  2. در لاراول ویژگی‌های متعدد نظیر احراز هویت، وارونگی،کنترل و… وجود دارد حتی با آپدیت شدن نسخه های جدید این ویژگی ها نیز ارتقا پیدا می کنند. اما در سیستم وردپرس تنها با استفاده از افزونه ها امکان احراز هویت مجوزها وجود دارد.
  3. در لاراول برای وب سایت های متکی بر محتوا امکانات ویژه در نظر گرفته نشده است. در واقع باید برای انجام این کار اقدامات مختلفی انجام بدهید. اما سیستم وردپرس بسیار پیشرفته است و در این زمینه به کاربران و توسعه‌دهندگان خود کمک می‌کند تا فرآیند سئو را به راحتی انجام بدهند.
  4. یکی از مهمترین تفاوت های وردپرس و لاراول در نگهداری از کدها است. در سیستم لاراول به دلیل برخورداری از قابلیت های مختلف این امکان وجود دارد تا کد ها در یک سیستم نگهداری شوند اما در وردپرس اینگونه نیست نگهداری کد ها بر عهده خود توسعه دهنده است.
  5. داده ها در وردپرس ثابت باقی می مانند اما در لاراول ملزم به استفاده از پایگاه داده هستید و یا باید به روش خود آن طراحی کنید.
  6. لاراول جهت بروز رسانی محتوا و انعطاف پذیری بسیار پایینی دارد. در صورتی که سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای به روزرسانی و تولید محتوا و انعطاف پذیری و نرمش بیشتری دارد.

لاراول سریع تر است یا وردپرس؟

لاراول بهتر است یا وردپرس؟ مقایسه Laravel و wordpress اگر بخواهیم در زمینه سرعت یک مقایسه میان وردپرس و لاراول داشته باشیم؛ باید بگویم که لاراول به عنوان یک چهارچوب قدرتمند سرعت بسیار بیشتری نسبت به وردپرس دارد.

لاراول بهتر است یا وردپرس؟ مقایسه Laravel و wordpress

دلیل آن هم این است که از افزونه های مختلف استفاده نمی کند و این امر باعث سهولت استفاده و بارگذاری صفحات مختلف در آن می شود اما در سیستم وردپرس به دلیل استفاده از افزونه های متعدد ممکن است استفاده از آن سرعت کمتری را در تجربه کنید.

اما یک نکته مهم در این زمینه وجود دارد و آن هم این است که افزونه های مختلف از لحاظ سرعت با یکدیگر تفاوت دارند بنابراین اگر به دنبال افزایش سرعت سایت خود هستید باید سعی کنید که از افزونه‌های بهتری استفاده کنید.

کلام آخر

لاراول بهتر است یا وردپرس؟ مقایسه Laravel و wordpress ؛ لاراول و وردپرس هر دو دارای چهارچوب قدرتمند برای مدیریت محتوا هستند اما اگر بخواهیم مقایسه میان هر دوی آنها داشته باشیم ؛ اید بگوییم که از لحاظ ویژگی های مهم مانند سهولت در استفاده و برخورداری از افزونه های مختلف سیستم وردپرس نسبت به لاراول برتری دارد.

بنابراین اگر برای طراحی سایت خود نیازمند یک بستر مناسب هستید، بهتر است که با بررسی ویژگی های مختلف هر دو سیستم بهترین و مناسب ترین آنها را در مطابقت کامل با نیاز وب‌سایت خود انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09367511706

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran