امتیازدهی به : post

لینک اسپم چیست؟

لینک اسپم چیست؟ در پاسخ به این سوال باید به موارد خاصی اشاره کرد که شما نیازمند کسب اطلاعات راجع به آن ها هستید. لینک های اسپم پیوند هایی هستند که بدون توجه به موضوع وبسایت مبدا و صفحات مقصد تنها برای افزایش رتبه وب سایت ایجاد می شوند.

البته نکته مهمی در این زمینه وجود دارد این است که موتورهای جستجوی گوگل چنین سایت هایی را که از لینکهای اسپم شده استفاده می کنند جریمه می کند.

تمامی افرادی که دارای وب سایت هستند تمایل دارند که رتبه سایت آنها در گوگل افزایش پیدا کند به خاطر همین به فعالیت‌های مختلفی دست می‌زند و به واسطه آنها بتوانند جایگاه مناسبی را در گوگل کسب کنند قابل توجهی که در این زمینه وجود دارد این است که گاهی اوقات استفاده از یک سری روش ها به نفع شما نیست و نمی تواند مزایای خوبی برای شما داشته باشد.

برای مثال اگر شما برای بهره مندی از امتیاز های مناسب از موتورهای جستجوی گوگل دستگاه استفاده از لوله های اسپم بزنید مطمئناً دیر یا زود جریمه خواهید شد و نه تنها را به سایت شما ارتقا خواهد یافت بلکه به دلیل تخطی از قوانین سئو و اصول مشخص گوگل با تنزیل رتبه روبرو خواهید شد.

برای مثال بسیاری از افراد برای لندینگ پیج خود افزایش ترافیک وب سایت از لینک های خارجی که نا مرتبط با موضوع وب سایت آن ها استفاده می کنند درست است که با این کار تعداد لینک های خارجی سایت خود را افزایش می دهند اما از طرفی پس از بررسی صفحات مختلف سایت توسط موتورهای جستجوی گوگل از امتیازهای آنها کاسته خواهد شد زیرا از قوانین و قواعد گوگل پیروی نکرده اند.

توجه داشته باشید که لینک های اسپم هیچگونه ارزشی را برای صفحات مقصد به همراه نمی آورند. در واقع لینکهای اسپم بدون داشتن تاثیر مثبت در کیفیت صفحات سایت شما هیچگونه مزایایی را برای شما به همراه نمی آورند.

انواع لینک اسپم

علامت ها و نشانه های مختلفی در یک سایت وجود دارد و به شما کمک می‌کند که لینک های اسپم و مخرب را شناسایی کنید:

لینک اسپم در نظرات و انجمن ها

لینک های اسپم این چنینی در قسمت نظرات عمومی و پست های مهمان درج می شوند. در واقع این قسمت از وب سایت به راحتی توسط سازنده لینک های سیاه مورد هدف قرار می گیرد زیرا ورود به آنها ممنوعیتی ندارد و افراد می‌توانند با سهولت فراوان لینک های اسپم را در این قسمت درج کنند‌.

شناسایی لینک های مخرب در این قسمت کار راحتی است‌. این لینک ها معمولا کلیک بسیار پایین دارند یا اصلا مورد کلیک قرار نمی گیرند.

لینک های پنهان

لینک های پنهان معمولاً بدون اینکه دیده شوند در سراسر پست قرار می گیرند. افرادی که به عنوان بازدید کننده پست را بررسی می کنند بدون آنکه آن را مشاهده کنند ممکن است روی آن کلیک کنند. معمولاً این نوع لینک ها همرنگ صفحه پس زمینه هستند و این عامل خود باعث پنهان ماندن از دید بازدیدکنندگان می شود.

بنابراین اگر می خواهید به کسب اطلاعات لازم راجع به موضوع لینک اسپم چیست پردازید باید تمامی موارد را از نظر بگذرانید‌. یکی دیگر از مواردی که میتواند لینک های پنهان را در خود جای بدهد تصاویری است که در وب سایت وجود دارد بسیاری از افراد بر روی این تصاویر کلیک می کنند غافل از اینکه لینک های مخرب و پنهان در این قسمت درج شده اند پیدا کردن تریلی هایی برای بازی کنندگان کار مشکلی است اما موتورهای جستجوی گوگل توانایی دیدن آنها را دارند و می‌توانند به شناسایی آنها بپردازند‌.

مزارع لینک

یکی از از بسترهای مهم لینک سازی مزارع لینک هستند. معمولاً این لینک های اسپم با همکاری و مشارکت صاحب سایت ساخته می شوند زیرا ممکن است که سایت به طور کلی به لینک سازی بپردازد و وبسایت های مختلف به رد و بدل کردن لینک با یکدیگر بپردازند.

در واقع هدف این سایت ها تنها ساخت بک لینک است. نکته قابل توجه اینکه در این زمینه وجود دارد این است که تمامی لینک هایی که در مزارع لینک قرار می‌گیرند اسپم هستند و هیچ گونه تاثیری در رتبه بندی وب سایت ندارند.

پس از بررسی ربات ها و موتورهای جستجوی گوگل ممکن است کل مزرعه لینک اسپم شناخته شود و در رتبه بندی چگونه امتیازی دریافت نکند. لینک گرفتن از  سایت هایی برای سایت مقصد جریمه به همراه دارد.

لینک های اسپم نوفالو

اکنون که تا حدی با مفهوم لینک اسپم چیست؟ آشنا شدید توجه داشته باشید که بسیاری از گیت های نوفالو که در صفحات شما وجود دارند ممکن است اسپم باشند. بسیاری از برنامه های لینک سازی از لینک های تصادفی نوفالو برای بهبود رتبه سایت و ایندکس شدن استفاده می کنند.

یکی از الگوریتم‌هایی که برای بررسی کیفیت لینک های یک وب سایت به وجود آمده است الگوریتم پنگوئن می باشد این الگوریتم دیگر به تعداد لینک ها توجه نمی کند و آنها را از لحاظ کیفیت مورد بررسی قرار می‌دهد بنابراین استفاده از این روش نمی‌تواند برای ارتقاء وب سایت شما موثر واقع شود‌. علاوه بر اینکه های نوفالو حتی اگر اسپم هم نباشند در ارتقاء رتبه وب سایت شما تاثیر گذار نیستند.

وب لاگ های تک پستی

یکی دیگر از راه هایی که امکان گسترش لینک های اسپم وجود دارد وبلاگ‌های تک پستی هستند. صاحب وب سایت برای ارتقاء رتبه وب سایت خود سعی می‌کند که از مقاله های پر لینک استفاده کند این عامل خود باعث ایجاد اسپم در مقاله و وبلاگ خواهد شد.

بنابراین می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که وبلاگهای تک پستی خود عامل ایجاد لینک های اسپم هستند‌. علاوه بر این باید به این موضوع توجه داشته باشید که لینک سازی در وبلاگ به دلیل بازدید پایینی که دارد فاقد هرگونه ارزش می باشد.

تمام سعی خود را کردیم که در این مقاله شما را با لینک اسپم چیست؟ آشنا کنیم. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفید و کاربردی در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم مجموعه بزرگ دیجیتال مارکتینگ سئو تهران با داشتن کارشناسان و متخصصین حرفه ای در امر طراحی سایت همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه لینک های اسپم است.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran