امتیازدهی به : post

مجوز کسب و کارهای مجازی

مجوز کسب و کارهای مجازی شامل کلیه مجوزهای عمومی و اختصاصی جهت تاسیس و ادامه فعالیت یک کسب و کار اینترنتی است. تمامی کسب و کارهایی که قصد فعالیت اینترنتی دارند باید به این موضوع توجه داشته باشند که دریافت نمادها و مجوزهای عمومی برای ادامه فرایند فروش و اعتماد سازی از اصلی ترین فاکتورهایی است که باید به آنها توجه جدی داشته باشند.

اهمیت دریافت مجوز کسب و کارهای مجازی

برای دریافت مجوز کسب و کارهای مجازی نیازمند ارائه اطلاعات مشخصی هستید تا به احراز هویت صلاحیت شما در سامانه رسیدگی شود.

علاوه بر این برای دریافت نمادهای اعتماد سازی باید به سایت اینماد مراجعه و اقدامات لازم جهت ارائه اطلاعات و کسب صلاحیت را انجام دهید تا نماد مورد نظر برای شما صادر شود‌. برای دریافت مجوز کسب و کارهای مجازی هم باید دوره های آموزشی احکام تجارت و کسب و کار را بگذرانید.

کسب و کار مجازی یکی از جدیدترین حوزه های فعالیت شغلی است که بسیاری از افراد از تمامی گروه های سنی به آن روی آورده اند. برخی گمان می‌کنند که فعالیت در اینترنت بدون در نظر گرفتن موضوع کسب درآمد نمی تواند به عنوان کسب و کار در نظر گرفته شود.

اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که برای فعالیت در اینترنت و حتی راه اندازی یک کسب و کار مجازی نیازمند بررسی و تحلیل دقیق بازار هستید فرقی نمی کند که نه فعالیت شما در شبکه های اجتماعی مختلف یا وب سایت ها به چه صورت است .

اگر بخواهیم به بهترین شکل ممکن به جذب کاربران و معرفی خود به عنوان یک برند مستقل بپردازید نیازمند تحلیل دقیق رقبا توجه به تمامی جزئیات و موانعی که ممکن است بر سر راه شما ایجاد شوند هستید.

علاوه بر این فراهم بودن یک سری از زمینه ها برای آغاز یک فعالیت مجازی مانند دریافت مجوز کسب و کارهای مجازی این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد تا با هر گونه مانع و مشکل و حتی عدم اطمینان مشتریان به درستی برخورد کنید.

مجوز کسب و کارهای مجازی چیست؟

همانطور که در قسمت قبل هم اشاره کردیم کسب و کارهای مجازی مدت زیادی نیست که رونق گرفته اند اما در همین مدت کم هم توانسته اند به خوبی جایگزین بسیاری از کسب و کارهای حضوری شوند‌.

دلایل زیادی باعث ارتقا و رشد این کسب و کارها شده است که یکی از مهمترین آنها نیاز کمتر به سرمایه جهت راه اندازی و گسترش تمامی ابعاد آن بدون در نظر گرفتن مرزهای جغرافیایی است. اما روند آغاز کار آن قدرها هم که گمان می کنید ساده نیست.

برای اینکه بتوانید فعالیت خود را به شکل تخصصی و کاملا استاندارد و بر اساس اصول از قبل تعیین شده پیش ببرید نیازمند کسب اطلاعات و آگاهی راجع به نحوه انجام آن هستید برای راه اندازی کسب و کار های مجازی هم یکی از زمینه‌های لازم است که با داشتن آنها فقدان بسیاری از عوامل دیگر به چشم نمی آید‌.

یکی از مهمترین مواردی که باید برای ایجاد و رونق حوزه‌ای که قصد فعالیت در آن را دارید مورد توجه جدی است، دریافت مجوز کسب و کارهای مجازی می باشد. مجوز کسب و کار نوعی تاییدیه برای ادامه فعالیت حرفه‌ای در یک حوزه تخصصی است.

بر اساس بند ۲۱، ماده ۱ در جهت اجرای سیاست گذاری های کسب و کارهای مختلف د بر اساس اصل ۴۴ تمام کسب و کار ها برای ادامه فعالیت خود اعم از حضوری و غیرحضوری نیازمند دریافت یکسری از تاییدیه ها از سازمان نظارت و بررسی کسب و کار هستند‌.

مجوز عمومی کسب و کار چیست؟

مجوز عمومی نوعی تاییدیه است که تمامی کسب و کار ها نیازمند دریافت آن هستند. در واقع نماد آن باید در سایت یا درگاه مجازی شما وجود داشته باشد. نماد های لازم جهت دریافت صلاحیت از سامانه صنعت و معدن و تجارت باید از سایت اینماد دریافت شوند‌. نماد اعتماد الکترونیکی و پروانه کسب و کار توسط شرکت توسعه تجارت الکترونیکی ارائه می گردد.

دریافت مجوز های اختصاصی کسب و کارهای مجازی

علاوه بر دریافت مجوزهای عمومی کسب و کارهای مجازی نیازمند دریافت مجوز اختصاصی نیز هستید این نوع مجوز برای خرید و فروش طلا نیازمند دریافت تاییدیه های لازم از گروه صنفی و درگاه مجوز کسب و کارهای مجازی است.

بدین منظور برای فروش محصولات فرهنگی مانند کتاب نیازمند دریافت مجوز از وزارت ارشاد هستید. برای فروش محصولات مربوط به حوزه بهداشت نیازمند دریافت مجوز از سازمان وزارت بهداشت هستید.

اخذ و صدور مجوز اختصاصی کسب و کار

هم اکنون برای اخذ و صدور مجوز اختصاصی کسب و کارها باید به درگاه ملی اخذ مجوز کسب و کارهای مجازی مراجعه کنید. این سامانه برای کسب اطلاعات لازم برای افرادی که قصد راه اندازی و گسترش کسب و کار خود را دارند اطلاعات مفیدی را قرار داده است که با دریافت آنها می توانید با زمینه‌های لازم و مجوزهایی که نیازمند آنها هستند آشنا شوید.

مجوز کسب و کارهای مجازی

شرایط دریافت مجوز کسب و کارهای مجازی

دریافت مجوز کسب و کارهای مجازی مانند دریافت مجوز بیمه نیازمند ارائه اطلاعات مشخصی است که در هماهنگی و مطابقت کامل با استانداردهای سازمان توسعه و تجارت الکترونیک است. مهمترین شرایط جهت دریافت مجوز  کسب و کارهای اینترنتی شامل:

  • نداشتن بدهی مالیاتی
  • گذراندن دوره های آموزش و مهارت کسب و کار
  • داشتن پروانه تخصصی، فنی، یا مدارک دانشگاهی مرتبط با راه اندازی کسب و کار
  • داشتن گواهی اشتغال به تحصیل و پایان خدمت، یا کارت معافیت پزشکی برای آقایان

دریافت مجوز کسب و کارهای مجازی و ایجاد اعتماد

تمامی کسب و کارهایی که دارای نمادها و مجوزهای لازم جهت راه اندازی و ادامه فعالیت در درگاه اینترنتی خود هستند. این توانایی را دارند تا به بهترین شکل ممکن به ایجاد اعتماد در مشتریان خود بپردازند.

به عبارت دیگر یکی از مهمترین ضعف هایی که کسب و کارهای اینترنتی در ابتدا داشتند عدم ایجاد احساس اعتماد در  مشتریان و کاربران اینترنتی بود اما امروزه به لطف سازمان‌های بررسی عملکرد و نظارت چسب و کارهای اینترنتی تمامی این کسب و کارها باید دارای نماد های لازم و مجوز کسب و کارها اینترنتی باشند.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran