محتوای ضعیف چیست؟ تاثیر thin content در سئو سایت

محتوای ضعیف چیست؟ تاثیر thin content در سئو سایت به چه صورت است؟ یکی ازسوالاتی که برای بسیاری از افراد در حوزه دیجیتال مارکتینگ مطرح می‌شود همین سوال است. بنابراین توجه به آن و پرهیز از ارائه محتوای بی کیفیت از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید‌.

 محتوای ضعیف یا محتوای توخالی

گاها پس از ورود به یک وب سایت متوجه می شوید که محتوای مورد نظر با وجود مرتبط بودن با کلمات کلیدی نیاز شما به درک مفهوم مورد نظر را برطرف نمی‌کند بنابراین ممکن است برای رسیدن یه پاسخ دچار مشکل شوید.

محتوایی که بر اساس اصول و استانداردهای سئو فاقد ساختار مشخص باشد به عنوان محتوای ضعیف شناخته می‌شود و نمی‌تواند نیاز مخاطب به کسب اطلاعات لازم راجع به یک مفهوم مشخص را برآورده کند‌.

محتوای ضعیف چیست؟ تاثیر thin content در سئو سایت

 از لحاظ جذب مخاطب و افزایش ترافیک وب سایت یک محتوای ضعیف نمی تواند برای شما بازدهی کافی داشته باشد. اگر نمی دانید محتوای ضعیف چیست؟ تاثیرthin content در سئو سایت به چه صورت است. تا انتهای این مطلب با ما باشید تا به بررسی دقیق این موضوع مهم در مبحث دیجیتال مارکتینگ بپردازیم.

محتوا از لحاظ ساختاری به چه معنا است؟

محتوای یک متن مشخص بر اساس اهداف تعیین شده است که به مخاطب ارائه می‌شود تا نیاز او به کسب اطلاعات را برآورده کند البته در این زمینه هم شاخه های متعددی مطرح می شود برای مثال برخی از محتواها تبلیغاتی هستند و تنها با هدف جذب مشتری و افزایش بازدید سایت از قبل طراحی می شوند. اما محتواهای دیگر که اهداف تبلیغاتی ندارند تنها برای حفظ کاربران توسط سئوکار متخصص ارائه می شود.

 اما محتوای ضعیف می تواند به عنوان یک متن فاقد ساختار به مخاطبان ارائه می شود و از آنجایی که توسط الگوریتم های گوگل مورد بررسی قرار می گیرد. دنبال یک محتوای ضعیف شناخته می‌شود و از دور تحلیل در کنار رقبا خارج می شود‌.

تفاوت محتوای ضعیف و قوی در چیست؟

محتوای ضعیف چیست؟ تاثیرthin content در سئو سایت به چه صورت است؟ همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم محتوا در اشکال مختلف به کاربران ارائه می شود بنابراین می توانیم در میان آنها به تشخیص محتوای ضعیف از محتوای قوی بپردازیم. یک محتوای قوی دارای ساختار مشخص و چیدمان حرفه ای از لحاظ سئو است. در مقابل محتوای ضعیف فاقد ساختار مشخص و خالی از عناصر سئو است

 به همین دلیل به هیچ عنوان نمی توانید با استفاده از این محتوا نرخ بازدید وب سایت خود را افزایش دهید.

محتوای ضعیف چه ویژگی هایی دارد؟

برای اینکه تشخیص دهید یک محتوا ضعیف است یا دارای ساختار قابل قبولی است. حتماً باید به ویژگی‌های محتوای ضعیف توجه داشته باشید تا تشخیص این موضوع برای شما راحت تر شود. در ادامه شما را با برخی از مهمترین ویژگی های محتوایی ضعیف آشنا می کنیم.

  • نداشتن ساختار و عمق مشخص

مهمترین شاخص محتوایی ضعیف نداشتن عمق و ساختار مشخص است. کاربرانی که وارد سایت شما می شود نیازمند دریافت اطلاعات لازم راجع به یک موضوع هستند بنابراین اگر نتوانید اطلاعات لازم را در اختیار آنها بگذارید و محتوای شما تنها به صورت سطحی به سوال آنها پاسخ دهد، به هیچ عنوان نمی توان آن را  به عنوان محتوای مناسب و استاندارد در نظر گرفت.

  • تکراری بودن

محتوایی که فاقد خلاقیت باشد و در ابعاد وسیع تکرار شود، نمی تواند به عنوان یک محتوای اثربخش نیاز مخاطبان را برطرف کند. به همین دلیل کارشناسان و متخصصین توصیه می‌کنند که همواره برای انتخاب محتوای مناسب حتماً کلمات کلیدی مرتبط و خلاقانه را انتخاب کنید کلمات کلیدی تکراری با محتوای تو خالی به هیچ عنوان نمی تواند باعث افزایش بازدیدکنندگان سایت شما شود.

محتوای ضعیف چیست؟ تاثیر thin content در سئو سایت

 درست است که کلمات کلیدی زیادی در حوزه شغلی شما وجود دارد که میتوانید راجع به آنها بنویسید اما نوشتن هر مطلبی نمی تواند برای شما تاثیرگذار باشد زیرا مخاطبان به دنبال دریافت مطالب جدید و کسب آگاهی راجع به عبارت جستجو شده هستند اگر نتوانید به آنها کمک کنید مطمئناً محتوای شما اصولی و استاندارد نبوده است.

  • استفاده از تبلیغات به طور مکرر

درست است که بسیاری از محتوا با هدف تبلیغات نوشته می‌شوند اما استفاده بیش از اندازه از بنرهای تبلیغاتی یا به کار بردن عبارات تبلیغاتی در متن محتوا باعث دلزدگی مخاطب می شود. بنابراین اگر نمی دانید ویژگی محتوای ضعیف چیست؟ تاثیر thin content در سئو سایت به چه صورت است؟ حتماً به این موضوع بیش از سایر مفاهیم مطرح شده توجه داشته باشید

  • دسته بندی نامناسب

دسته بندی یا طبقه بندی نامناسب از عوامل دلزدگی و کاهش نرخ بازدیدکنندگان وب سایت شما محسوب می شود. اگر نتوانید کاربران خود را راضی نگه دارید و محتوای مناسب و منظمی را به آنها ارائه کنید. آن ها پس از خواندن یک الی دو خط، دلزده می‌شوند و هر چه سریعتر سایت شما را ترک می‌کنند. بنابراین سعی کنید به جای ارائه محتوای ضعیف یک محتوای ساختارمند و اصولی به آنها ارائه کنید.

پیامد استفاده از محتوای ضعیف چیست؟

محتوای ضعیف چیست؟ محتوای ضعیف چیست؟ تاثیرthin content در سئو سایت به چه صورت است؟ همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم استفاده بیش از اندازه از محتوای ضعیف باعث از دست دادن خیلی عظیم از کاربران و به مرور زمان کاهش رتبه سایت شما می شود.

 بنابراین باید سعی کنید تا جایی که امکان دارد برای محتوای خود وقت بگذارید و به ارائه استانداردهای سئو در تک تک مطالب خود بپردازید. الگوریتم های گوگل هر روز به سمت هوشمند تر شدن پیش می‌روند بنابراین نمی توانید آنها را فریب دهید و با ارائه یک محتوای فاقد ساختار و پر از کلمات کلیدی غیر مرتبط، در ردیف های اول صفحات و نتایج جستجو قرار بگیرید.

بنابراین مهمترین پیامد که ارائه محتوای ضعیف می تواند برای شما داشته باشد کاهش ترافیک سایت و از دست دادن رتبه خواهد بود. اگر نمی خواهید به سئو سایت شما لطمه وارد شود و همواره محتوای قوی و ساختارمند به مخاطبین خود ارائه کنید. از کارشناسان متخصص مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09367511706

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran