مهارت‌ ها و مدارک مورد نیاز در بازار

بر اصول گفته های مقاله مدرک بین المللی از استرالیا، کارکنانی که شامل مهارت‌ های مورد خواستار بازار بوده یا گواهی‌نامه‌ های معتبری گرفته اند می‌ توانند حقوق و مزایای زیادی درخواست دهند و موقعیت‌ های خوب تری داشته باشند. در این گزارش‌ ها تاکید شده کسب‌وکار ها و سازمان‌ ها برای اشخاصی که گواهی‌نامه‌ های معتبر مهارت‌ های تخصصی دارند.

اهمیت زیادی قائل هستند و حقوق‌ های بالایی پرداخت می‌ کنند. در یک گزارش ، ۴۳ درصد از مدیران و رهبران شرکت‌ های تخصصی بیان کردند: «به کارمندان شامل گواهی‌نامه‌ های مهارتی تخصصی، حقوق و بسته‌ های حمایتی زیاد تری پرداخت کرده و عمدتا با درخواست و تقاضا های پیشرفت شغلی آن‌ ها موافقت می‌ شود».

این مدیران بیان کردند هیچ‌ چیزی نمی‌ تواند جایگزین تجربه دانش شود، ولی گواهی‌نامه‌ ها و مدرک بین المللی از استرالیا بدست آمده می‌ توانند ارزشی برای ارزیابی قابلیت کارکنان باشند بعضی از مهارت‌ های تخصصی و دانش‌ های مورد احتیاج شرکت‌ های فناوری اطلاعات در سال ۲۰۱۹ عبارتند از :

دات‌نت، Angular، Apache Spark، هوش مصنوعی، بلاک‌چین، سی‌‌شارپ، محاسبات ابری، نرم‌افزار به‌ صورت سرویس (SaaS)، Golang، Hadoop، جاوا، جاوااسکریپت، یادگیری ماشین، بانک اطلاعاتی SQL، PHP، پایتون، R، ReactJS و React Native، Ruby و Swift.

ولی اشخاصی که علاقه‌مندند به دنبال یادگیری این مهارت‌ ها روند و مدارک یا گواهی‌نامه‌ های آن‌ ها را دریافت کنند باید دنبال کدام موسسه و گواهی‌نامه معتبر بروند؟ کدام گواهی‌نامه‌ ها در مقطع جهان و شرکت‌ های تخصصی از بالاترین اعتبار دارا بوده و به مفهوم حقیقی می‌ تواند موقعیت شغلی خوب تری برای اشخاص رقم بزند. در این مقاله گواهی‌نامه معتبر ارائه‌دهنده این مدارک را بیان می‌ کنیم :

1- Agile and Scrum :

مدرک بین المللی از استرالیا Agile و Scrum در حیطه مدیریت پروژه، فعالیت و فناوری اطلاعات در سازمان‌ ها هستند. اشخاصی که خواستار باشند تجربه و گواهی‌نامه‌ ها را با هم بگیرند و هدف تغییر شغل یا پیدا کردن شغل خوب تری را دارند، دنبال این مدارک می‌ روند. در دوره‌ ها و گواهی‌نامه‌ های Agile and Scrum، به اشخاص دید وسیع تری داده می‌ شود.

و فرا می‌گیرند چطور روند فعلی بازار و پروژه را محفوظ کرده و کم‌کم به جهت بهتر شدن آن فعالیت کنند. اشخاص آموزش می‌ بینند پروژه‌ ها را به مدلی اداره کنند و پیشرفت دهند که ظرفیت‌ های بروزی در کسب‌وکار ها بوجود آورد. آن‌ ها برای ویژگی های فردی مثل گرفتن اعتبار زیاد تر یا حقوق و مزایای خوب تری آموزش می‌ بینند تا بتوانند وضعیت کاری خود را عوض کنند.

مدرک بین المللی از استرالیا از مبتدی تا تخصصی را دارا می‌ شود و هر چند با هر اندازه سال سابقه و تجربه کاری می‌ تواند برای رسیدن به یک مقطع بالاتر شغلی دنبال این گواهی‌نامه‌ ها برود.

2- AWS Certified Solutions Architect :

طراحان و معماران عملکرد های AWS (سرویس ابری شرکت آمازون) می‌ توانند خواستار این گواهی‌نامه باشند. دوره‌ های AWS به این اشخاص آموزش می‌ دهد، چگونه خوب ترین و مناسب‌ ترین عملکرد، معماری، اپلیکیشن و زیرساخت نرم‌افزاری را برای درست کردن یا بهره‌برداری از سرویس AWS در سازمان‌ها و کسب‌وکار ها انتخاب و آماده سازی کنند.

این گواهی‌نامه تلاش می‌ کند براصول الزامات و احتیاج های مشتری، یک عملکرد امن را انتخاب کرده و همه دستورالعمل‌های آماده سازی را آموزش دهد. گواهی‌نامه‌ های AWS رنک بندی دارند (Foundational، Associate، Professional و Specialty) و اشخاص بر اصول مقطع فنی و دانشی که دارند یا خواهان آن هستند که به آن برسند یکی از گواهی‌نامه‌ ها را انتخاب کرده.

و دوره‌ های آن‌ها را گذارنده و آزمون می‌ دهند. مورد علاقه ترین دوره Associate است که طی آن طراحی و مدیریت کامل یک فضا ابری مبتنی بر AWS طی مدت ‌زمانی زیاد تر از یک سال آموزش عملی داده شده و اشخاص صورت کامل برای درست کردن یک سرویس AWS آماده می‌ شوند.

3- CEH :

مدرک بین المللی از استرالیا CEH (سرنام Certified Ethical Hacker) ارزشی برای مشخص کردن سطح دانش امنیت سیستم‌ های رایانه ای و آشنایی با نقاط ضعف و آسیب‌پذیری سیستم‌ های مقصود است. اشخاصص که گواهی‌نامه CEH را می گیرند، مقصودشان استفاده از علم های تخصصی، ابزار ها و شیوه های وجود داشته برای ارزیابی شرایط امنیتی یک شبکه یا سیستم و ارائه پیشنهاد هایی برای ایمن‌سازی آن است.

تا هکر های مضر نتوانند به مقاصد خود برسند. به گونه ای، یک هکر کلاه‌سفید خواهید شد که برای فعالیت به سازمان‌ ها و کسب‌وکار ها برای با تهدیدات و حملات سایبری استخدام می‌‌ شوید. آزمون‌ های CEH بطور پرسش‌ های چهار گزینه‌ای و هم به طور امتحان عملی است. دوره‌ های CEH بواسطه موسسه‌ های متفاوتی برگزار می‌ شود.

ولی مرجع صادرکننده گواهی‌نامه CEH اشتراکی است. مدرک CEH در بازار کار از شیوه سطح بالایی برخوردار بوده و دارندگان آن می‌ توانند در بیشترین سطح شرکت‌ های فناوری دولتی و خصوصی اشتغال به کار بیابند.

4- CISSP :

مدرک بین المللی از استرالیا CISSP (Certified Information Systems Security Professional) یا کارشناس تاییدشده امنیت سیستم‌ های اطلاعاتی به شرکت ISC متعلق است و از سال ۱۹۹۲ به درخواست کننده ها اهدا می‌ شود. این مدرک در زیرشاخه امنیت اطلاعات است و برنامه های تامین امنیت شبکه یک سازمان را عرضه می‌ کند.

اشخاصی که حداقل ۴ سال تجربه و کار در حیطه شبکه داشته باشند می‌ توانند درخواست کننده گذراندن دوره‌ های CISSP و دریافت گواهی‌نامه آن باشند. این مدرک به هیچ کالا یا غملکرد خاصی وابستگی ندارد و یکی از عناصر کلیدی در ارزیابی و استخدام اشخاص بواسطه شرکت‌ ها و سازمان‌ های بزرگ است.

اشخاصی که مدرک CISSP دارند، در دیزاین و آماده سازی سیاست‌ های کلان امنیتی، درک اساسی و مستقلی از دارایی‌ های معنوی و اطلاعاتی، احتیاج های مهندسی اجتماعی و شیوه های بوجود آوردن یک سطح امنیت آگاهی توانایی لازم را دارند. اینگونه مدرک بین المللی از استرالیا یکی از مدارک دارای اعتبار در سطح جهان برای متخصصان امنیت و شبکه است که برخی درآمد های زیادی را نصیب اشخاص می‌ کند.

5- CCNA :

گواهی‌نامه نخستسن مدرک عرضه شده بواسطه شرکت سئو تهران برای مدیریت و پیکربندی کالا ها این شرکت در شبکه‌ های رایانه ای است. دوره CCNA دارای اطلاعات پایه‌ای درباره شبکه‌ های LAN و WAN، شیوه نصب و راه‌اندازی تجهیزات سخت ‌افزاری زیر نظر شبکه مثل سوییچ و روتر، آشنایی با مدل کابل‌ ها و اتصالات، یافتن اشکال تجهیزات شبکه و مهارت‌ هایی است که یک شخص برای کار در شبکه احتیاج دارد.

اشخاصی که متقاضی دوره CCNA هستند باید دوره Network+ را گذرانده و با اساس اولیه شبکه و اینترنت یا تجربه فعالیت عملی در شبکه شناخت مقدماتی داشته باشند. CCNA یکی از پر اهمیت ترین مدرک بین المللی از استرالیا حیطه شبکه در سراسر جهان است. اشخاصی که مدرک CCNA دریافت کرده اند.

ضمن آن که می‌ توانند به صورت کارشناس شبکه، ادمین شبکه، کارشناس ارشد شبکه، ادمین سیستم، مدیر تخصصی اطلاعات و کارشناس سیستم به استخدام شرکت‌ ها درآیند این کاربرد را دارند که برای گرفتن مدارک توسعه دعنده سیسکو مثل CCNP و CCIE اقدام کنند.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام