امتیازدهی به : post

مدل کانو KANO چیست و چه کمکی به کسب و کارمان می‌کند؟

مدل کانو KANO چیست و چه کمکی به کسب و کارمان می‌کند؟ امروزه بسیاری از افراد پس از شروع کسب و کار اینترنتی خود نیازمند کسب رضایت مشتریان هستند تا بتوانند به واسطه این رضایت در ذهن آن ها بمانند و جزئی از زندگی روزمره آنها شوند.

امروز چیزی بیش از رضایت مشتریان در افزایش درآمد شما تاثیر گذار نیست باید به صراحت بگویم که رضایت مشتری همه چیز است و اگر آن را نداشته باشید توانایی فروش محصولات و خدمات خود را نخواهید داشت و همین دلیل به شما توصیه می کنیم که حتماً برای افزایش بهره وری در کسب و کار و به دست آوردن جایگاه مناسب حتما روش هایی استفاده کنید که باعث جلب رضایت مشتریان می شود.

متاسفانه برخی از افراد بدون توجه به این موضوع و با ارائه تبلیغات پر رنگ و لعاب مشتریان را فریب می دهند و پس از ارائه خدمات و دریافت محصول متوجه می شوند که دیگر به سمت آن ها نمی آیند‌ حتی کسانی که از آن ها خرید کرده اند هم دیگر آن ها را به عنوان یک فروشگاه معتبر نمی‌شناسند.

بنابراین صداقت در ارائه ویژگی های محصول می‌تواند تضمین‌کننده رضایت دائمی آن ها باشد‌. پس تمام تلاش خود را بکنید تا با ارائه ویژگی های درست از محصول رضایت مشتریان را تا حد زیادی به دست بیاورید.

با این حساب کار شما زمانی تمام می‌شود که بتوانید سینه های مناسب رضایت مشتریان را به درستی قرار بگیرد و آنها را اجرا کنید در ادامه شما را با مدل کانو که تا حد زیادی به رونق کسب و کار شما کمک می کند آشنا می کنیم.

بررسی مدل کانو KANO در کسب و کارها

مدل کانو KANO چیست و چه کمکی به کسب و کارمان می‌کند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که به دست آوردن یک ذهنیت کلی از ویژگی هایی که باعث جلب رضایت مشتریان می شود به عنوان یک فاکتور مهم و اساسی باعث سهولت به دست آوردن اطلاعات لازم راجع به مواردی که باعث رضایت مشتریان می شود خواهد شد.

در دهه ۸۰ میلادی شخصی به نام نوریاکی کانو به ارائه یک مدل کامل جهت آگاه سازی افراد از ویژگی های مد نظر مشتریان که باعث رضایت آنها می شود پرداخت. از این رو می توانیم بگوییم که تاثیر این مدل در کسب رضایت مشتریان بسیار زیاد است.

زیرا با ارائه ۵ ویژگی کلی مشخص می‌کند که دیدگاه مشتریان نسبت به یک محصول یا خدمات به یکدیگر شباهت ندارد اکثر آنها دیدگاه شخصی کاملاً متفاوتی به محصولات مختلف دارند.

بنابراین نمی‌توانیم بگوییم که همه آنها به یک اندازه از یک محصول رضایت دارند پس توجه به این موضوع اهمیت فوق‌العاده بالایی برخوردار است و به دست آوردن یک چارت کلی از ویژگی هایی که در رضایت مشتریان تاثیرگذار است به عنوان یک عامل تسهیل کننده می تواند به رونق کسب و کار شما کمک کند.

مدل کانو به شما کمک می کند تا بتوانید بر روی ویژگی های اصلی محصول تمرکز کنید و مواردی که مشتریان به آنها اهمیت نمی دهند را کنار بگذارید‌. با این کار می توانید از پرداخت هزینه های غیر ضروری و اتلاف وقت جلوگیری کنید.

۵ ویژگی مهم کانو kano

همانطور که در پاسخ به سوال مدل کانو KANO چیست و چه کمکی به کسب و کارمان می‌کند؟ وی موضوع اشاره کردیم که با ارائه یک نمودار کامل از پنج ویژگی مهم که برای مشتریان از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است به شما کمک می کند تا بتوانید با یک ذهنیت مثبت از نیاز مشتری رضایت آنها را به راحتی به دست بیاورید پنج ویژگی مهم مدل کانو شامل موارد زیر می باشد:

 • ضروری ((Must-Be
 • عملکردی (One-Dimensional, or Performance)
 • جذاب (Attractive)
 • بی‌اثر (Indifferent)
 • معکوس (Reverse)

به دست آوردن ذهنیت کلی از حدس و گمان مشتری چه کمکی به شما می کند؟

یکی از مهمترین مواردی که در مدل کانون توجه می‌شود این است که شما دو راه برای ارائه محصول یا خدمات به مشتریان دارید. اولین راه این است که بدون اینکه ذهنیتی از نیاز مشتری داشته باشید به ارائه ویژگی های محصول بپردازید‌ دو اینکه با داشتن یک ذهنیت کلی از حدس و گمان های مشتریان راجع به محصول بتوانید رضایت آنها را به دست بیاورید و محصول خود را به راحتی بفروشید.

بی‌شک گزینه دوم به نفع شما است زیرا می توانید به واسطه دریافت اطلاعات لازم راجع به آنچه که مشتریان می خواهند و نیاز آنها است محصول خود را ارائه کنید این امر می‌تواند تضمین‌کننده پایبند شدن مشتریان به برند یا فروشگاه شما باشد.

شما می توانید و به دست آوردن اطلاعات لازم راجع به اینکه مدل کانو KANO چیست و چه کمکی به کسب و کارمان می‌کند؟ مسیر شغلی خود را با سهولت بیشتری طی کنید و با ارائه ویژگی های مناسب از محصول نیاز آنها را به خوبی برآورده کنید.

مدل کانو چه کمکی به شما می کند تا کسب و کارتان را رونق ببخشید؟

مدل کانو KANO چیست و چه کمکی به کسب و کارمان می‌کند؟ همانطور که در پاسخ به این سوال گفتیم که مدل کانو با ارائه ویژگی های مناسبی که مد نظر مشتریان است و از شما و کسب و کارتان انتظار دارند. زمینه های رشد و ارتقاء شغلی را برای شما فراهم می‌کند.

بنابراین اهمیت کسب اطلاعات لازم راجع به نحوه اثرگذاری مدل کانو در جلب رضایت مشتریان بسیار زیاد است و باید تمام تلاش خود را بکنید تا به درستی اصول آن را به کار ببرید. بنابراین مدل کانو به شما کمک می کند تا:

 • از انتظارات مشتریان آگاه شوید و بر اساس آن به طراحی و تولید محصولات جدید خود بپردازید.
 • بدانید که چه ویژگی هایی در محصول باعث می‌شود مشتریان راضی یا ناراضی باشند.
 • مانند یک روانشناس نیاز مشتری رها را حتی بهتر از خود آنها بشناسید.
 • به شما کمک می کند تا از ویژگی هایی که باعث تبدیل مشتریان بالقوه مشتریان واقعی میشوند آگاه شوید.
 • با کنار گذاشتن ویژگی های اضافی از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری کنید.
 • در بازار رقابت از مشتریان خود پیشی بگیرید و با کسب اطلاعات لازم راجع به شیوه های درست برقراری ارتباط با مشتری ارتقاء کسب و کار خود کمک کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran