معرفی سرور مجازی

معرفی سرور مجازی ، سرور مجازی چیست؟ این یکی از مهم ترین سوالاتی است که بسیاری از افراد از ما می پرسند. در پاسخ باید بگوییم که سرور مجازی بخشی از سرور اختصاصی است که با اهداف مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

هزینه سرور مجازی بسیار کمتر از سرور اختصاصی است. بنابراین اگر برای سیستم عامل های متعدد نیازمند یک سرور با کیفیت هستید می توانید از سرورهای مجازی استفاده کنید. کاربرد سرور مجازی بسیار زیاد است. در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم پس با ما همراه باشید‌.

کاربرد سرور مجازی چیست؟

همانطور که در پاسخ به سوال سرور مجازی چیست به این موضوع اشاره کردیم که سرور مجازی به عنوان یک میزبان مناسب در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانیم فعالیت‌های متعددی را انجام دهید بنابراین کاربرد این نوع از سرور ها بسیار زیاد است. از آنجایی که هزینه پایین تری نسبت به سرور های اختصاصی دارند طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده‌اند و برخی از مهمترین کاربردهای این سرورها شامل:

معرفی سرور مجازی

 • سرور مجازی بهترین میزبان برای وب سایت های پرمصرف یا با مصرف متوسط می باشد.
 • کاربرد سرور مجازی برای سرویس های مختلف مانند دیتابیس یا میل سرور
 • استفاده از سرور مجازی برای بهبود کیفیت وب سایت و عملکرد سیستم عامل های مختلف
 • استفاده از سرور مجازی برای رمزنگاری اطلاعات و عامل ارتباط ثانویه
 • کاربرد سرور مجازی برای استفاده از وب سایت هایی که ایران را تحریم کرده اند البته این کار با استفاده از آی پی خارجی صورت می پذیرد.
 • انجام اقدامات مختلفی که به اینترنت با سرعت بالا احتیاج دارند.
 • و بسیاری از موارد دیگر…

استفاده از سرور مجازی برای میزبانی وب سایت های پرمصرف

بسیاری از وب سایت ها وجود دارند که رفت و آمد کاربرانشان نسبت به سایت های دیگر بیشتر است بنابراین سرویس های میزبانی اشتراکی نمی‌تواند پشتیبان خوبی برای این نوع سایت ها باشد بنابراین کاری که باید انجام دهید این است که از سرور های مجازی که قابلیت پشتیبانی از وب سایت های پرمصرف را دارند استفاده کنید.

همانطور که می دانید یکی از مهمترین عواملی که باعث پیشرفت شما در فروش محصولات اینترنتی میش ود رضایت کاربرانی است که وارد وب سایت شما شده اند.

 به همین دلیل برای جلب رضایت افراد نیازمند رعایت یکسری از فاکتورهای مهم هستید تا به واسطه آنها به کاربران ثابت کنید که دارای یک سایت معتبر هستید. از مهمترین عواملی که می‌توان به آن اشاره کرد فضای میزبانی مناسب است.

از این رو به واسطه بکارگیری سرور مجازی پر قدرت این فرصت برای شما و کاربرانتان فراهم می شود تا بتوانند به راحتی از قسمتهای مختلف سایت استفاده کنند. سرور مجازی باعث افزایش سرعت سایت و رضایت کاربران خواهد شد.

انواع سرور مجازی

سرورهای مجازی دارای انواع مختلفی هستند و امکانات متعددی را برای شما فراهم می‌کنند. بر اساس سیستم عامل سرور مجازی که در اختیار شما قرار می گیرد امکانات متعددی را به سایت شما اضافه می کنند. از این رو به شما توصیه می کنیم که حتماً برای خریدن یک سرور مناسب اطلاعات کاملی راجع به سرور مجازی چیست؟ به دست بیاورید.

 • سرور مجازی لینوکس
 • سرور مجازی ویندوز
 • سرور مجازی اختصاصی
 • سرور مجازی اشتراکی
 • سرور مجازی ابری

خودتان امنیت سایتتان را کنترل کنید!

در پاسخ به سوال سرور مجازی چیست؟ به این موضوع اشاره کردیم که با داشتن یک سرور مجازی این امکان به شما داده می شود تا در موارد بسیار زیادی به کنترل وب سایت خود بپردازید. میزان کاربرانی که به صورت روزانه وارد سایتتان می‌شوند بسیار زیاد باشد.

 • میزبانی از سایت vps

متداول ترین کاربرد سرور مجازی میزبانی سایت وی پی اس پاسخ فعالیت مجازی چیست به این موضوع اشاره کردیم که میزبانی از تایپی به عنوان پرکاربردترین ویژگی های مجازی به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی کنترل قسمت های مختلف سایت خود بپردازید. استفاده از سرور مجازی امنیت بالا و قدرت کنترل بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد بنابراین با خیال راحت می توانید از آن برای میزبانی از سایت وی پی اس استفاده کنید.

سرور اپلیکیشن، میزبانی اپلیکیشن های تحت عنوان وب

با توجه به سرعت رشد و پیشرفت تکنولوژی میزان استفاده از سرور مجازی برای پشتیبانی اپلیکیشن های تحت عنوان بیشتر از قبل قطع شده است. میزان ظرفیت انعطاف پذیری سرور مجازی بسیار بالا است به همین دلیل می تواند یک محیط ایده آل برای اپلیکیشن های مختلف ایجاد کند.

 • سرور ایمیل؛ یک روش کاملا ایمیل برای برقراری ارتباط با مشتریان

در بررسی کاربردهای سرور مجازی و پاسخ به سوال سرور مجازی چیست؟ به موارد مختلفی اشاره کردیم که باعث میشد شما عزیزان بتوانید بسیار بهتر از سرور مجازی برای بهتر کردن بسیاری از نیازهای روزمره وب سایت خود استفاده کنید.

علاوه بر اینکه سرور مجازی می تواند یک محیط کاملا مناسب بر انعطاف پذیر جهت میزبانی اپلیکیشن های مبتنی بر وب سایت یا سایر موارد باشد بهترین میزبان برای سرور ایمیل محسوب می شود. به همین دلیل با استفاده از آن یک راه کاملا ایمن و مناسب برای برقراری ارتباط با مشتریان پیدا خواهید کرد.

پس بهتر است که این موضوع را جدی بگیرید و برای مشتریان خود ارزش و احترام بیشتری قائل شوید. فراموش نکنید که امکان استفاده از سرور مجازی برای سرور وب و ایمیل به صورت همزمان وجود دارد.

 • سرور مجازی آموزش آنلاین

از دیگر کاربردهای سرور مجازی می توان به فراهم کردن فضای مناسب برای آموزش آنلاین با استفاده از نرم افزارهای کد باز و رایگان اشاره کرد.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran