معماری سازمانی به صرفه

معماری سازمانی ارزان، از صنعت ساختمان‌سازی به جهان سیستم‌ های اطلاعاتی داخل شده است. در صنعت ساختمان‌ سازی برای بوجود آودن هر ساختمان باید یک معماری بخصوص ایجاد گردد. اهمیت این معماری به دلیل وجود دیدگاه‌‌ ها و  پرسپکتیو‌ های متفاوت در مورد ساختمان است. لغت پرسپکتیو از نقاشان به عاریت گرفته شده است.

وقتی که تصویر یک منظره بخصوص بواسطه تعدادی نقاش ترسیم شود، احتمال دارد مدل های مختلف و متفاوتی ایجاد شود. دلیل بوجود آمدن این مدل های متفاوت این است که، نقاشان مزبور پرسپکتیو های متفاوتی را برای ترسیم منظره انتخاب نموده‌اند.با ما در ادامه ی مقاله ی معماری سازمانی ارزان همراه باشید.

برای بوجود آوردن یک ساختمان همچنین پرسپکتیو ها و چشم‌انداز های متفاوتی وجود دارد. هرکدام از اشخاصی که نقشی را در بوجود آوردن ساختمان ایفا می‌ نمایند، از منظری خاص به ساختمان نگاه می کند. مهندس تاسیسات، از دیدگاه لوله‌کشی آب و سیم‌کشی برق، ساختمان را وارسی می‌ نماید.

مهندس عمران، مقاومت ساختمان را حساب می کند. برای بوجود آوردن یک ساختمان، باید همه این دیدگاه‌ ها در قالب یک چارچوب یکسان بیان شود. چارچوبی که برای بیان و عرضه این دیدگاه‌ ها مورد کاربرد قرار می‌ گیرد، معماری نامیده می‌ شود.در یک سازمان همچنین اشخاص در قسمت های متفاوت از پرسپکتیو‌ های متفاوتی به سازمان می‌ نگرند.

بعضی از اشخاص در پست مدیریت برنامه رقابتی را برای سازمان تجویز می‌ نمایند. گروهی دیگر پردازش های کسب و کار را تعریف می‌ نمایند. گروهی دیگر همچنین نرم‌افزار هایی برای مکانیزه کردن پردازش ها طراحی می‌ نمایند. معماری سازمانی همه این خدمات ها را در یک چارچوب یکسان نمایش می‌ دهد.ما را در محتوای معماری سازمانی ارزان همراهی نمایید.

و بیان می‌ کند که چطور این اجزا می‌ توانند با یکدیگر در تعامل باشند. همانگونه که معماران ساختمان بدون دیزاین یک معماری برای ساخت ساختمان اقدام نمی‌ نمایند، بوجود آوردن سیستم‌ های اطلاعاتی بدون معماری همچنین درست نیست. معماری سازمان، یک ساختار منطقی برای بخش بندی و سازماندهی ابعاد متفاوت یک سازمان را ‌ارائه می دهد.

اختلاف معماری سازمانی و معماری سیستم‌ های اطلاعاتی

به بیان مقاله ی معماری سازمانی ارزان ، اختلاف متدولوژی‌ های سیستم‌ های اطلاعاتی با معماری سازمانی در این است که منعطف پذیر بودن معماری سازمانی سبب می‌ شود که امکان استفاده از متدولوژی‌ های متفاوت وجود داشته باشد. اجزای معماری سازمانی مثل آجر های بازی هستند که می‌ توان آن ها را صورت دیگری کنار هم قرار داد و شکل جدیدی را بوجود آورد.

معماری اطلاعات از اهمیت متدلوژی‌ های پیشرفته سیستم‌ های اطلاعاتی نکاسته، بلکه چارچوبی بهتر برای استفاده از این متدلوژی‌ ها ارائه نموده است. تابحال به مفهوم بهره‌گیری از معماری سازمانی برای پیشرفت سیستم‌ های اطلاعاتی سعی های بسیاری صورت گرفته‌ است.

این خدمات ها بیشتر حول محور تطبیق دیگر متدولوژی‌ ها با معماری‌ های سازمانی بویژه چارچوب جان زکمن متمرکز بوده است.ما را در ادامه ی محتوای معماری سازمانی ارزان همراهی نمایید.

معرفی متدولوژی برنامه‌ریزی معماری سازمانی (EAP)

برنامه‌ریزی معماری سازمانی، متدولوژیی است که برای کامل کردن سطوح فوقانی ماتریس زکمن ارتقا داده‌شده است. بر اصول دید اولیه از EAP، معماری تکنولوژی، داده و سیستم‌ های کاربردی صورت داده می‌ شود. این معماری‌ ها برای همه سازمان است و در فاز پیاده‌سازی برای رسیدن به مقاصد طراحی و آماده سازی به کار می‌ رود.

چارچوب زکمن، یک چارچوب معنایی است که برای مراحل برنامه‌ریزی و تعاریف معماری و همچنین در سطوح پایین‌ تر برایدیزاین و پیشرفت سیستم‌ ها به کار می‌ رود.این چارچوب معین نمی‌ کند که چطور می‌ توان معماری سطوح بالا را انجام داد و چگونه می‌ توان معماری‌ ها را در قالب مدل هایی آماده سازی کرد.

در مراحلEAP از رویکرد و روش ارائه شده بواسطه شخصی به اسم استیون اسپواک برای تهیه معماری‌ ها در چارچوب زکمن به کار برده می‌ شود.

ساختار توانایی معماری

پیشرفت معماری سازمانی دارای تولید توانایی تجاری، برنامه ریزی و مدیریت معماری در سازمان در همه سطوح از راه مراحل متفاوت توسعه است. این شرکت باید نهاد های حاکمیتی را که کار های تصمیم گیری در مورد معماری را دارند شناسایی کند.
. بنابراین، دارای مهارت، علم و برنامه های توسعه تخصصی معماری است.

این علم تعریف نقش ها و مسئولیت های مرتبط به کار معماری را ممکن می سازد، به گونه دیگر، چه فردی مسئولیت چیست؟ در جهت راست استخر مهارت، پروفایل مدیریت پروژه، قراردادهای مرتبط به کار های معماری را به پروژه/ نمونه ارسال می کند، که باید با اولویت و تمرکز عملیات تجاری یکسان باشد.

قابل تحویل، مصنوعات، سیاهه های مرتبط یا مقالات خط مشی را می توان از شرکت و مخزن معماری بعمل آورد . ایده اصولی این است که توانایی سازمان را در سبب پیشرفت معماری تکامل بخشد که سبب به افزایش توانایی تجارت شود.

هیئت معماری: هیئت نظارت بر اجرای برنامه حاکمیت، که دارای ذینفعان نماینده مسئول بررسی و نگهداری معماری است، نظارت می کند.همراه ما در نوشته ی معماری سازمانی ارزان باشید.

سازگار با معماری: یک ارتباط کلیدی میان معماری و اجرا در تعریف اصطلاحات سازگار برای یقین یافتن از مطابقت پروژه های انفرادی با معماری سازمانی ارزان نهفته است.

قرارداد های معماری: توافق نامه های مشترک میان شرکای توسعه و حامیان مالی در مورد تحویل ها، صلاحیت و تناسب برای مقاصد معماری مدل های بلوغ معماری: آن ها به صورت ابزاری برای تحلیل مشاغل وجود داشته مورد کاربرد قرار می گیرند، در نتیجه خوب است زمان مناسب برای توسعه و چگونگی انجام این کار را بدانید. چارچوب مهارت های معماری: نمایی از مقطع شایستگی های لازم برای نقش های بخصوص را ارائه می دهد.
نتیجه گیری
مقصود اصلی از بعمل گیری معماری سازمانی بوجود آوردن ارزش افزوده در خصوص پیشرفت و بکارگیری زیرساخت‌ های فناوری اطلاعات در سازمان است. در مدل معماری سازمانی همواره باید این پرسش مطرح شود که چه ارزشی از این مدل ایجاد شده و چه فردی به این ارزش احتیاج دارد. در مراحل اولین از تعریف معماری سازمانی باید مقاصد دقیق از تعریف و آماده سازی آن معین گردد.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام