امتیازدهی به : post

هاست ابری چیست و چه زمانی باید آن را بخریم؟

هاست ابری چیست و چه زمانی باید آن را بخریم؟ یکی از رایج ترین سوالات است که بسیاری از افراد از ما میپرسند آنها می خواهند بدانند که چه دلیلی دارد که هاست ابری نسبت به هاست های اشتراکی ارجحیت دارد و آیا استفاده از آن می تواند مشکلات سایت ما را کاهش بدهد یا خیر. پس به شما توصیه می کنیم که تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید تا شما را با تمامی این دلایل آشنا کنیم.

اهمیت هاست ابری

همانطور که می دانید سایت شما بر روی یک سرور مشخص قرار گرفته است بنابراین هرگونه مشکلی که برای سرور به وجود می آید و باعث ایجاد اختلال در سایت شما می شود. در واقع به دلیل اشتراکی بودن هاست سرور های مختلف دچار مشکل می‌شوند اگر میزان بازدید یک سایت که هاست مشترکی با شما دارد افزایش پیدا کند این فشار باعث ایجاد اختلالاتی در سایت هایی می شود که هاست اشتراکی با یکدیگر دارند.

بنابراین می توانیم بگوییم که یکی از مهمترین معایبی که هاست های اشتراکی دارند، همین تأثیرپذیری از سرور های مختلف است که باعث ایجاد اختلالاتی در سایت شما می شود.

خوب اینجا این سوال مطرح می‌شود که هاست ابری چیست و چه زمانی باید آن را بخریم؟ مطرح شدن این سوال به دلیل مشکلات و اطلاعاتی است که برای وب سایت هایی به وجود می آید که دارای هاست اشتراکی هستند.

 بنابراین به شما توصیه می کنیم که با خرید هاست ابری که کسب و کار اینترنتی خود را رونق بخشید و از مشکلاتی مانند سرعت پایین سایت دور بشوید. هاست ابری با فراهم کردن یکی از امکانات برای شما مانع بروز چنین مشکلاتی برای سایت می شود از ویژگی های مهمی که هاست ابری دارد این است که به هیچ عنوان اختلالات به وجود آمده برای سایت های دیگر باعث ایجاد اختلال در سایت شما نمی شود .

دلیل آن هم این است که اطلاعات سایت شما بر روی سرورهای مختلف قرار می گیرد و این امر می‌تواند مشکل را برطرف کند با این کار اگر یک سرور دچار مشکل یا نقص فنی شود هیچگونه اختلالی در سایت شما به وجود نمی آید.

زیرا اطلاعات شما پراکنده و بر روی سرورهای مختلف قرار گرفته است. اما به نظر شما چه دلیلی دارد که هاست ابری را به هاست اشتراکی اختصاص بدهیم؟ در ادامه شما را با عوامل تاثیر گذار در پروژه اینترنتی و اهمیت هاست ابری آشنا می کنیم.

با خرید هاست ابری سرعت سایت خود را افزایش  بدهید

هاست ابری چیست و چه زمانی باید آن را بخریم؟ خب برای پاسخ به این سوال باید عوامل متعددی را مورد بررسی قرار داد اما نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که هاست ابری دارای یک سری از ویژگی ها است که باعث می‌شود سرعت سایت شما به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کند با این کار دیگر بازدیدکنندگان شما دلزده و ناامید می شوند زیرا سرعت سایت مناسب است و افراد می توانند با این سرعت مناسب و امکانات مختلف سایت شما استفاده کنند.

بیشترین اختلالاتی که برای وب سایت ها به وجود می‌آید به دلیل مشکلاتی است که در هاست های اشتراکی و سرور های آنها به وجود می آید زمانی که سرور خود را بر روی یک خواسته اشتراکی قرار بدهید هرگونه مشکلی که برای وب سایت های دیگر به وجود می آید و باعث ایجاد اختلالات ای در سرور سایت شما می شود با این حساب ممکن است سرعت سایت به صورت قابل توجهی کاهش پیدا کند.

از آنجایی که سرعت یکی از مهمترین فاکتورهای سئو محسوب می شود نه تنها امتیاز شما در گوگل کاهش پیدا می‌کند بلکه کاربران مختلف خود را از دست خواهید داد. حتی اگر وب سایت شما کاملاً غنی و پیشرفته باشد پایین بودن سرعت می تواند به عنوان یک فاکتور تاثیرگذار باعث از دست دادن خیل عظیمی از بازدیدکنندگان شما شود و این اصلا به نفع کسب و کار اینترنتی شما نیست.

در چه مواقعی شما باید به فکر افزایش سرعت سایت باشید توجه داشته باشید که انجام هر کاری که باعث افزایش سرعت سایت می شود بدون توجه به هاست ممکن است مشکل شما را برطرف نکند از کاری که باید انجام دهید این است که اقدام خرید یک هاست ابری بکنید با این کار نه تنها سرعت سایت شما افزایش پیدا می‌کند .

بلکه آمار بازدید کنندگان روز به روز افزایش می یابد. همه افراد تمایل دارند که سرعت قابل توجهی در سایت خود داشته باشند بنابراین خرید یک هاست ابری می تواند برای شما فرصت مناسبی را فراهم کند تا بتوانید کسب و کار خود را رونق ببخشید.

هاست چند ابری یا multi-cloud هاست چیست؟

قبل از اینکه به صورت تخصصی در مورد مزایای هاست ابری صحبت کنیم، اجازه بدهید معنی این عبارت، یعنی هاست چند ابری را هم به شما توضیح بدهیم. توجه کنید ، در خدمات هاست ابری شما به سراغ یک شرکت، مثلا شرکت X رفته و خدمات‌شان را دریافت می‌کنید. بنابراین اطلاعات مورد نظر شما روی چندین سرور که متعلق به همین شرکت بوده یا حداقل تحت اجاره آنهاست، قرار می‌گیرد.

اما در خدمات هاست چند ابری، صرفا به یک شرکت اکتفا نکرده و خدمات هاست ابری را از چند شرکت دریافت می‌کنید! به این ترتیب اطلاعات‌تان روی سرورهایی از چندین شرکت مختلف (شرکت y، x و…) قرار گرفته و خب در نتیجه امنیت اطلاعات و… بسیار بالا می‌رود. البته شرکت‌های خیلی بزرگ به سراغ هاست چند ابری می‌روند و قطعا شما به آن نیاز ندارید.

عملیات فنی خود را بدون نگرانی انجام بدهید

گاهی اوقات، ممکن است نیازمند این باشید که اقدامات سخت افزاری یا نرم افزاری روی سرور انجام بدهید. از بروزرسانی‌ها گرفته تا سایر موارد. در چنین شرایطی مجبورید روی هاست اشتراکی، وب سایت‌تان را به طور کلی از دسترس خارج کنید.

اما وقتی میزبانی ابری دارید، نیاز به چنین چیزی نیست و به راحتی مابقی سرورها سایت شما را در دسترس قرار می‌دهند تا عملیات فنی روی یکی از سرورها به اتمام برسد. امیدواریم که توانسته باشیم در این مقاله پاسخ سوال هاست ابری چیست و چه زمانی باید آن را بخریم؟ را به شما داده باشیم.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran