هک شدن سایت

هک شدن سایت بیش از هر چیزی می تواند برای شما نگران کننده باشد زیرا زمانی که کسی به اطلاعات سایت شما دسترسی پیدا می‌کند می‌تواند آنها را دستکاری و تغییر دهد. از طرفی شما نمی توانید در همان دقایق اولیه مانع هک شدن اطلاعات مختلف سایت خود شوید.

بیشتر افرادی که دارای وب سایت هستند به عنوان می‌کند که اطلاعاتی در سایت آنها قرار دارد ارزش تغییر دادن و از دسترس خارج کردن ندارند اما باید به شما بگوییم که پس از هک شدن پیج اینستاگرام ممکن است بسیاری از افراد سودجو حفره های امنیتی ایجاد کرده و از طریق وب سایت شما به انجام کارهای غیر قانونی با میزبانی وب سرور شما بپردازد.

در واقع بیشتر آنها می خواهند که فرایند های غیر قانونی خود را از طریق یک سایت انجام بدهند با این کار پایان های گیر نیست بنابراین شما باید دقت داشته باشید که در همان ساعات اولیه هک شدن سایت این موضوع را با افراد متخصص در میان بگذارید تا هرچه سریعتر اقدام به باز پس‌گیری سایت شما بکنند.

برخی از شیوه های هک شدن سایت

هک شدن سایت از طریق TCP

در این روش که یکی از ساده ترین روش های هک شدن یک سایت است هکر خود را از سرویس دهنده جدا می کند، برای دسترسی به اطلاعات سایت خود را به عنوان کاربر به سرویس دهنده معرفی می کند. پس از هک شدن سایت توسط هک دیگر به راحتی به اطلاعات مختلف سایت دسترسی پیدا کرده است و دیگر نه به عنوان کاربر بلکه به عنوان هکر به تغییر اطلاعات و سوء استفاده از سایت می‌پردازد.

این روش یک روش کامل راحت برای افرادی هست که وسط هک کردن یک وب سایت را دارند. اما توجه داشته باشید که روش های مختلفی وجود دارد تا هر چه سریعتر به مقابله با چنین نفوذ هایی بپردازید.

حمله از طریق IP

هک شدن سایت از طریق این روش حمله به وسیله آی پی است. که در دو مرحله جستجو و سپس نفوذ انجام می شود. پس از پیدا کردن شماره سریال IP هکر خودش را در میان سرویس دهنده و کاربر قرار می دهد و به راحتی به سرقت اطلاعات دست می زند. اگر می خواهید سایت شما از این طریق هک نشود Ip خود را پنهان کنید.

هک شدن سایت از طریق firewall

در این روش هکر پورت های باز در فایروال را مورد حمله قرار می دهد و سعی در باز کردن راه ارتباطی دارد. این که هکر بداند کدام یک از پورت های فایروال باز است یکی از سودمندترین اطلاعاتی است که هکر به آن دسترسی پیدا کرده است. جهت مقابله با این روش از هک شدن سایت باید تمامی پورت های باز و بلااستفاده خود را ببندید.

 حمله از طریق گذر واژه

افزایش ترین روش های هک شدن سایت حمل از طریق گذرواژه های بسیار ضعیف است زمانی که شما بسته‌های اطلاعاتی مهم خود را با قرار دادن پسورد های ضعیف محافظت می کنید امکان دسترسی هکر به اطلاعات سایت شما بسیار بالا میرود.

بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که از روش های جدید و وارد کردن عبارت هایی که در فرهنگ لغت وجود ندارد و مخلوط آنها با اعداد به حروف کوچک و بزرگ راه نفوذ هکر را به سایت خود ببندید. معمولاً تمامی هکرها برای استفاده از این روش از حمله Brute force استفاده می کنند.

فردی که به هک اطلاعات مختلف می پردازد. با استفاده از این روش امتحان کردن تمامی پسورد های ممکن می پردازد. در واقع و تمام تلاش خود را می‌کند تا تمامی پسورد هایی که امکان دارد شما وارد کرده باشید را امتحان کند. بنابراین تنها کاری که می توانید انجام دهید انتخاب پسورد های پیچیده و وارد کردن عبارات عددی و حروف کوچک و بزرگ است.

هک شدن سایت یکی از مهمترین عواملی است که ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد گاهی اوقات وبمسترها نسبت به بسیاری از مسائل امنیتی سایت خود بی توجه هستند اما متاسفانه با حملات هکری روبرو می شوند.

بنابراین برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی باید تمام تلاش خود را بکنید تا راحت‌تر سیه هکرها به اطلاعات مختلف را ببندید. گاهی اوقات دسترسی به چنین اطلاعاتی برای آنها اهمیت ندارد و چیزی که مهم است این است که از سرور شما برای انجام کارهای غیرقانونی خود استفاده کنند به گونه ای که به هیچ عنوان پای آن ها گیر نباشد. از این رو یک سری از موارد احتیاطی که باعث جلوگیری از هک شدن سایت می‌شود را برای شما بیان می کنیم تا با استفاده از آنها احتمال هک شدن سایت خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

  • سعی کنید که هر چند مدت یکبار به صورت دوره‌ای پسورد ایمیل و کنترل پنل خود را تغییر بدهید این یک روش ایمیل برای جلوگیری از هک شدن سایت است اگر است به این مورد بی توجه باشید ممکن است که هکرها به راحتی به پسورد ایمیل شما دسترسی پیدا کرده و اقدام به هک شدن آن بکنند.
  • برای انتخاب پسورد خود همانطور که گفتیم از حروف بزرگ و کوچک و عبارت های خاص استفاده کنید زمانی که شما به صورت ترکیبی این موارد را به کار می برید احتمال اینکه هکر بتواند سایت شما را هک کند بسیار پایین است.
  • سعی کنید که از آنتی ویروس های مختلف که آپدیت شده هم هستند در سایت خود استفاده کنید. در واقع استفاده از آنتی ویروس های آپدیت شده به شما کمک می کنند که از سایت خود مراقبت کافی بکنید.
  • افزونه ها و ماژول های مورد استفاده در سایت خود امروزه این استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مانند گرفته از جوملا به آخرین نسخه موجود به روز رسانی و آپدیت کنید.
  • از مهمترین مواردی که می تواند باعث هک شدن سایت شما شود این است که گاهی اوقات بسیاری از صفحات اینترنتی مشکوک برنامه معتبر را باز می‌کنید و وارد آنها می شوید. بسیاری از این صفحات مانند یک تله هستند و باعث میشوند که اطلاعات مختلف شما به راحتی برای هکرها قابل دسترس باشد بنابراین توصیه ما به شما این است که از ورود به چنین صفحاتی خودداری کنید و به محض مشاهده صفحات آنها را ببندید.
  • در صورتی که ایمیل ناشناسی دریافت کردید سعی کنید که پاسخ آن را ندهید بسیاری از این ایمیل ها با هدفه به دام انداختن اطلاعات شما برای کاربران مختلف ارسال می شوند بنابراین هر زمان که با دریافت یک ایمیل مشکوک مواجه شدید هرچه سریع تر آن را پاک کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran