بالا بردن امنیت وب سایت

بر خلاف تفکر عموم، به گفته مقاله وظایف آموزش امنیت سایت قصد بیشتر رخنه های امنیتی انجام شده نه سرقت آگاهی های شما و یا از دسترس خارج نمودن وب سایت و همانطور سوء استفاده از وب سرور در سبب منافع هکر ها می باشد. در بعضی از نکات هکر ها تلاش دارند با به کار بردن از وب سرور شما یک سیستم Email Relay راه اندازی کرده و کار به ارسال ایمیل های زیاد تبلیغاتی نمایند.

و در بعضی دیگر از زمان ها همچنیم از سرور شما به عنوان یک منابع فایل سرور برای آوردن فایل های اشتباه و غیر قانونی خود به کار ببرید. همینطور هک هایی همواره به طور اتوماتیک و بواسطه اسکریپت های از پیش آماده شده ای انجام می شوند. اسکریپت های نام برده شده در مقاله وظایف آموزش امنیت سایت همه اینترنت را برای پیدا کردن سایت هایی با حفره های امنیتی تعریف شده، جستجو کرده تا قصد پایانی خود را پیدا کنند.

این عنوان احتمال دارد  به صورت آشکار برای همگان مشخص باشد، ولی تاکید آن همچنین خالی از لطف نیست بدلیل اینکه  که به روز نگهداری همع نرم افزارهای مورد به کار برده شده برای حفظ امنیت در وب سایت تماما ضذوری می باشد. این عنوان هم برای سیستم عامل سرور میزبان و همینطور برای نرم افزارهای مورد به کار برده شده در وب سایت مثل CMS ها یا Forum ها راست است.

رفع حفره های امنیتی

وقتی که حفره های امنیتی هر اندازه کوچک در یک نرم افزار آشکار شوند ، هکر ها به طور سریعی با سوء استفاده از آن ها به سرور یا سایت شما استفاده می کنند. و همینطور همه سازنده های نرم افزار در جهان تلاش می کنند تا حفره های امنیتی بوجود آمده در کالا ها خود را با دادن بسته های بروز رسانی به کاربران حل سازند و به مرور گذر زمان نرم افزار خود را در برابر نفوذ های امنیتی پایدار تر کنند.

البته این نکته در مقاله وظایف آموزش امنیت سایت فراموش نشود که در صورتیکه از کارکرد های میزبانی مدیریت شده به کار ببرید، احتیاجی به نگرانی برای بروز رسانی همیشگی نرم افزار های خود ندارید، بدلیل اینکه شرکت ارایه دهنده میزبانی شما همه نکات امنیتی کافی را برای نگهداری از سرویس شما استفاده می شود.اگر از نرم افزار های دیگر (Third Party) مثل CMS ها و Forum ها برای مدیریت وب سایت خود به کار ببرید .

حتما از نصب پایانی بسته های بروز رسانی و Patch های فوق امنیتی برای نرم افزار های  خود یقین پیدا کنید. بیشتر تولید کنندگان نرم افزار جهان شامل لیست ایمیل یا خبرنامه های RSS هستند که تمام اخبار خود مطابق بر ارایه Patch های امنیتی را به این راه منتشر کنند. بیشتر CMS ها همچنین مثل WordPress شما را از وجود نسخه های بروز در پیشخوان مدیریتی خود اطلاع می دهد.با ما در وظایف آموزش امنیت سایت همراه باشید.

SQL Injection : وقتی که اشخاص هکر از پارامتر های URL با فرم تحت وب برای دستیابی به دیتابیس شما به کار می برند  حملات SQL Injection اتفاق می افتد. زمانی که شما از قالب استاندارد Transact SQL به کار می برید، اضافه کردن کد های اشتباه و سارق در میان کدهای شما از نظر مقاله وظایف آموزش امنیت سایت به راحتی بواسطه هکرها ممکن پذیر خواهد بود.

وظایف پشتیبانی سایت

ماهر ترین آموزش پشتیبانی سایت