وظایف پشتیبان سایت چیست

پیش از این ما در طی دو مطلب وظایف پشتیبانی سایت چیست؟ و چرا به پشتیبانی سایت نیاز داریم ؟ راجب به پشتیبانی سایت و ظایف یک مدیر سایت در قبال این موضوع توضیحاتی را ارئه کرده ایم.در این قسمت می خواهیم راجب به وظایف پشتیبان سایت صحبت کنیم و بگوییم که چه کار هایی برای نگهداری و پشتیبانی سایت انجام می دهند .

پیش از این که بخواهیم درباره به وظایف پشتیبانی سایت برای شما توضیحاتی را مطرح کنیم می خواهم چندین سوال مختلف را توضیح دهیم تا بیشتر راجب به این موضوع اطلاعات داشته باشید.به چه چیزی پشتیبانی سایت می گویند؟به کلیه پروسه های نگه داری یک وب سایت پشتیبانی سایت گفته می شود.

هر اقدامی که برای حفظ و بقای سایت نیاز باشد می تواند شامل پشتیبانی سایت باشد،که در رابطه با این موضوع به طور کامل در مقاله  پشتیبانی سایت چیست ؟ توضیحاتی رو ارائه کرده بودیم.یک پشتیبان سایت چه نکاتی را باید کنترل کند؟عده ای به اشتباه تجسم می کنند که وظیفه ی یک پشتیبان سایت تمامی مسائل در وب سایت است.

پشتیبانی سایت ها با هم مختلف است

ولی این گونه نیست زیرا وظایف پشتیبانی سایت ها با هم مختلف است و به همین نسبت هم وظایف پشتیبان سایت هم تفاوت دارد.لازم به ذکر است که پشتیبانی سایت یک مقوله کلی هست که خودش دارای زیر مجموعه هایی مانند پشتیبانی فنی و محتوایی است .برای نمونه وقتی شما پشتیبانی محتوایی تهیه می کنید.

درست هست که به نوعی یک پکیج پشتیبانی سایت تهیه کرده اید،ولی همواره پکیج پشتیبانی محتوایی فقط شامل مسائل پشتیبانی محتوایی و تولید محتوا هست و مسائلی مانند پشتیبانی فنی و…شامل این پکیج ها نمی شود .اکثر افراد تصورشون این هست که زمانی که پشتیبانی سایت تهیه میکنند،همه کار های مربوط به سایت برعهده پشتیبان سایت هست.

این تجسم گاهی درست و گاهی هم نادرست هست،چرا که یک پشتیبان سایت وظایف مشخصی ندارد،بلکه این وظایف در پروژه شما مشخص می شوندبه عنوان نمونه در یک پکیج پشتیبانی سایت معمولی:تمامی مسائل پشتیبانی سایت شما برعهده پشتیبان سایت نخواهد بود،این پکیج شامل مسائل برطرف کردن مشکلات عمومی و رفع مشکلات هاست و…هست،پس پشتیبان سایت تنها وطیفه رفع مشکلات شما را دارد.

و مسائلی مانند سئو داخل این پکیج نیز پس سئو شامل این پشتیبانی سایت نمی باشد.یا ما پکیج های پشتیبانی محتوایی داریم که زیر شاخه ای از پشتیبانی سایت هست وظایف پشتیبانی سایت یک مقوله کلی هست که خودش دارای زیر مجموعه هایی مانند پشتیبانی فنی و محتوایی هست،وقتی شما پشتیبانی محتوایی تهیه می کنید.

درست هست که به نوعی یک پکیج پشتیبانی سایت تهیه کرده اید،ولی همواره پکیج پشتیبانی محتوایی فقط شامل مسائل پشتیبانی محتوایی و تولید محتوا هست و مسائلی مثل پشتیبانی فنی و…شامل این پکیج ها نمی شوند.تیجه گیری وظایف پشتیبان سایت:پس طبق توضیحات بالا در پروژه های متفاوت وظیفه و وظایف پشتیبانی سایت متفاوت می باشد.

و نمی توان چهار چوب خاصی را برای وظایف پشتیبانی سایت مشخص نمود،ولی می توان برای هر پکیج کار هایی را مشخص کرد،یعنی می توانیم مشخص کنیم که در پشتیبانی محتوایی پشتیبانی سایت باید چه کار هایی را انجام بدهد،یا ساده تر برای پکیج ها می توان وظایفی رو برای پشتیبانی سایت تعیین کرد.

ماهر ترین آموزش پشتیبانی سایت

ماهر ترین پشتیبانی سایت