مراحل پشتیبانی وب سایت

ضرورت پشتیبانی سایت آنلاین : زمانی که یک وب سایت راه اندازی(طراحی وب سایت) می شود،به این معنا نیست که همه چیز تمام شده و می توان با بارگذاری محتواها در آن،برای بهره وری و بازدهی منتظر ماند.بلکه سایت ها به پشتیبانی نیاز دارند.ممکن است در طی دوره های زمانی،سایت با مشکلات مختلفی مواجه شود و یا با ورود افزونه های جدید،به تنظیم مجدد نیاز پیدا کند.

بنابراین باید بتوان سایت را طبق فاکتورهای جدیدی که وارد بازار می شود،مدیریت و اداره کرد.در صورتی که پشتیبانی سایت آنلاین نشود،بعد از مدتی به لینک های شکسته،افزونه های قدیمی و از رده خارج،سیستم مدیریت محتوای غیراستاندارد و…دچار می شود.بنابراین باید به طور مداوم سایت بررسی و مطابق با استانداردهای روز دنیا بهینه سازی شود.

پشتیبانی سایت ها براساس میزان امکانات و شرایط آنها صورت می گیرد.سایت هایی که بازدیدکننده بیشتری دارند،بی شک به پشتیبانی نیاز زیادی دارند.البته این حرف به این معنا نیست که دیگر وب سایت هایی که رتبه بالایی ندارند،بی نیاز از پشتیبان هستند.در پشتیبانی سایت،نمایشگرهایی که در معرض دید بازدیدکننده ها قرار می گیرند،باید به طور مدام بروزرسانی شوند.

در واقع برای تایید صحت و درستی کارکرد سایت، جود پشتیبان اهمیت پیدا می کند.با وجود پشتیبان می توان تمام ایراد ها و خطاهایی که در سایت ایجاد شده اند را برطرف کرد.فواید پشتیبانی سایت آنلاین : پشتیبانی سایت با مهارت های ویژه ای همراه است و اصول و اسلوب آن در اختیار کسانی است که به بسیاری از کدهای برنامه نویسی،آنالیز سایت و تولید محتوا و بهینه سازی وب سایت تسلط کافی دارند.در پشتیبانی سایت نکات زیر برای سایت حاصل می شود:

 1. حفظ و نگهداری اطلاعات سایت
 2. آپلود فایل های با حجم بالا در سایت
 3. بروزرسانی قسمت های متفاوت گرافیکی سایت
 4. ایجاد کپی های پشتیبانی از پرونده ها در سرور سایت
 5. پیاده سازی بهترین محتواها مطابق با الگوریتم های گوگل
 6. ارائه آخرین ویرایش های ساختار سایت و ماژول های جدید
 7. بروزرسانی محتوای سایت مطابق با اطلاعات ارسالی کارفرمایان
 8. کمک به مدیران سایت ها برای بروزرسانی بهتر و آسان ‎تر محتوا
 9.  نصب و راه اندازی ابزارهای جدید بر روی سایت به صورت خودکار
 10. آموزش،راهنمایی و هدایت کاربران برای استفاده از امکانات جدید در سایت
 11. حفظ سایت و برطرف کردن مشکلات ایجاد شده برای بازدهی بیشتر و موثرتر

نگهداری و پشتیبانی محتوایی

پشتیبانی سایت آنلاین یک عملیات یا فرآیند کوتاه مدت نیست و در عین حال تنها یکبار انجام نمی شود.بلکه نیاز به تلاش مداوم دارد. در بعضی سایت ها که برای ارتقا رتبه و افزایش بازدید کننده،ارزش و اهمیت خاصی قائل هستند،پشتیبانی از وب سایت ممکن است در چند سال انجام و به طور مداوم تمدید شود.در این صورت سایت با هیچ ایراد و خطایی مواجه نمی شود و در نتیجه می توان هر روز شاهد ورود حجم وسیعی از بازدیدکننده ها بود.

پشتیبانی سایت آنلاین در چند مرحله انجام می شود که یکی از آن ها عبارتند از: نگهداری و پشتیبانی محتوایی ، بعد از حفظ حریم شخصی کاربران،نوبت به بارگذاری محتواها در سایت می رسد.محتواها عامل سئو وب سایت هستند. بنابراین پشتیبانی از محتواها تاثیر زیادی در حفظ رتبه سایت دارد.پشتیبانی محتواها با بررسی و تغییر لینک های شکسته،بازنویسی محتواهای کپی شده و … انجام می شود.

گوگل شاپینگ

طراحی قالب ایمیل