مدل های طراحی سایت

پشتیبانی سایت برخط به طور کلی به دو گروه استاتیک یا ثابت (Static) و داینامیک یا پویا (Dynamic) تقسیم بندی می شوند.طراحی سایت استاتیک : در وب سایت های استاتیک،به اضافه هر صفحه ی وب سایت یک فایل مجزا بر روی سرور قرار می گیرد و زمانی که صفحه فراخوانی شود،این فایل دقیقا از صفحه بازخوانی می شود.از فواید این شیوه که البته تا سال 2015 میلادی برای مردم جالب بود می توان به سرعت زیاد بارگزاری سایت،امنیت زیاد و راحتی در طراحی اشاره کرد.

پایین آمدن هزینه فضاهای میزبانی و بهتر شدن قیمت های فضای میزبانی و افزایش پیدا کردن امنیت سرورها،سبب شد که مردم به سوی سایت های پویا روی بیاورند.البته هنوزهم از سایت های استاتیک در قسمت هایی از وب سایت های داینامیک استفاده می شود.پشتیبانی سایت برخط : صفحات این نوع از سایت ها بطرزی طراحی می شوند که خود صفحه ثابت است اما محتوای آن متغیر می باشد.

مدل این صفحه ها به وسیله یک برنامه سرور که اسکریپت های جهت سرور را فرآوری می کند،ایجاد می شود.محتوای این صفحات بر طبق جستجوی کاربر ایجاد می شود.این به این معنی که محتوای آن صفحه بر روی سرور به طور ثابت قرار ندارد.و وقتی که کاربر صفحه ای را از یک سایت داینامیک فراخوانی می کند،این صفحه بر سرور ایجاد می شود و برای کاربر و کلاینت ارسال می شود.

در وب سایت های داینامیک،صفحات همواره محتوای مورد نظر خود را از یک دیتابیس در Back-end فراخوانی می کنند.وب سایت ها رسانه های دوطرفه و متقابلی هستند.که به کاربران خود این ویژگی را می دهند تا بتوانند به سرعت در فضای وب به اطلاعات موردنیازشان دسترسی داشته باشند؛و مرکز ربط وب سایت در این است که ارتباط اینترنت و دسترسی به وب سایت از هر جایی می تواند صورت بپذیرد.

خیلی از کاربران اینترنت سایت ها فقط ظاهر گرافیکی و رابط کاربری مناسب وب سایت را مشاهده می کنند.و نمی دانند در پشت صحنه این شمایل کلی سایت هزاران خط HTML و زبان های برنامه نویسی دیگر قرار دارد و اینکه سایت ها چقدر پیچیده هستند.به علت پیچیدگی ذاتی این رسانه،حتی ساده ترین سایت،می تواند مشمول مشکلات و اشکالاتی هر چند کوچک اما مهم باشد.

و همانطور که می دانید سایت ها در محیط های شبیه سازی و بر مرورگرها یا پلتفرم های دیگر تست می شوند.با ما در پشتیبانی سایت برخط همراهی باشید.

پشتیبانی با سلامت کلی

خب اگر دو جمله بالا را در کنار هم قرار دهید متوجه خواهید شد فرض اینکه صرفا یک سایت راه اندازی شده است و بر روی فضای مجازی قرار گرفته،کارش تمام شده و آماده فعالیت صد در صد است بطور کلی غیر منطقی و اشتباه است.هر وب سایت،چه پایه و ساده و چه تخصصی و پیچیده حداقل به بعضی نکات نگهداری و پشتیبانی سایت برخط نیازمند است که می توانند مشمول :

  • جایگزینی و پشتیبان گیری / تعمیر و به مدل قبلی برگرداندن (Restoring Planning)
  • نظارت نرم افزار و سرور
  • به روز رسانی و آپدیت نرم افزار و سرور
  • آپدیت و نظارت بر سازگاری متقابل با مرورگر
  • مانیتورینگ عملکرد سامانه
  • نظارت بر روی محتوا و به روز رسانی های سیستمی

اندازه،پیچیدگی،اهمیت نسبی و بها و ارزش کسب و کار سایت برای صاحب آن تعیین می کند که چه سطحی از نگهداری و مراقبت برای سایت نیاز می باشد و چقد قیمت بابت آسودگی فراغ در این حیطه باید بپردازد.پشتیبانی سایت برخط ؟ در حیطه وب سایت،”پشتیبانی و نگهداری”شامل فعالیت،ارتباطات و تعامل متقابل بین کارفرمایان و شرکت پشتیبان است.

که باید برای حفظ و رشد سایت یا برنامه مبتنی بر وب با هم در ارتباط باشند.پشتیبانی بطور کلی مشمول محتواهایی مانند تماس های تلفنی،ارتباطات ایمیلی، تحقیق و هر تلاش دیگری از سمت شرکت پشتیبان برای فهمیدن نیازهای فعلی شما می باشد،و این کار حتما به طرز دائم و مداوم انجام شود چرا که نیازهای سایت و صاحبان آن ها به زمان مخصوصی ختم نمی شود.

پشتیبانی سایت امسال

پروموت کردن توئیت