برنامه نویسی سی شارپ چه چیزی است

سی شارپ که در این مقاله پشتیبانی سایت سی شارپ خواهیم به آن پرداخت به زبان راحت یکی از زبان های برنامه نویسی است که بر اصول ساختار زبان C و برای برنامه نویسی در فضا .Net دیزاین شده است.یک وب سایت ASP.Net همواره از کدی که بصورت زبان Vb.Net یا C# نوشتاری شده تشکیل یافته است.

زمانی که یک وب سایت را با زبان Vb.Net یا C# درست می کنید، در حقیقت برنامه Asp.Net ای مبتنی بر آن زبان بوجود می آورید. این مساله اختلاف اساسی بین کاربرد Asp.Net با برگه های Asp قدیمی ( کلاسیک) است، به دلیل آن که در Asp.Net شما از یک زبان برنامه نویسی حقیقی , مثل Vb.Net یا C# با همه امکانات آن به کار می برید در صورتی که در برگه ها Asp فقط می توانید از یک زبان بطور زیادی خلاصه شده مثل VB Script به کار نمایید.

حال که با معنایی برنامه نویسی c# چیست آشنا شدید در ادامه ی مقاله پشتیبانی سایت سی شارپ به وارسی کاربرد سی شارپ می پردازیم.

فواید و کاربرد c# چیست

حداکثر اندازه لغات کلیدی در #C  کمتر از ۹۰ می باشد.از جمله عملکرد زبان برنامه نویسی c# را می توان بیان کرد در مقاله پشتیبانی سایت سی شارپ که این زبان راحت و آموختن آن راحت است و به زبان هایی مثل C ,C++ ,java نزدیک است. توسعه دهندگانی که یکی از این زبان ها را اطلاع داشته باشند، می توانند در وقت  کمی به صورت اثرگذار از آن  به کار می برند.

سینتکس #C بعضی پیچیدگی های C++ را ندارد و توانایی هایی مثل  nullable value types, enumerations, delegates, anonymous methods and direct memory access را بوجود آورده، همینطور از فعالیت های iterators و generic methods and types همچنین پشتیبانی می نماید.

یکی از کارکرد c# را می توان بدین طور در مقاله پشتیبانی سایت سی شارپ بیان کرد که این زبان علاوه بر دارا بودن اشیا Object Oreinted شامل عناصری توسعه یافته برای مرتبط کردن با نرم افزار های ویندوزی می باشد.

اگر احتیاج به محاوره با  اشیایی مثل COM یا Win32 Dll دارا باشید، می توانید این کار از راه پردازشی که Interop  اسم گذاری می شود صورت دهید. این پرذازش برنامه های #C را توانا می سازد تا درست مثل برنامه های C++ انجام نمایند. C# همینطور از اشاره گر ها و معنای  code  Unsafe  که برای دسترسی راحت به حافظه در زمان های بحرانی است همچنین پشتیبانی می کند.

از جمله فواید و کارکرد زبان c# را می توان بیان کرد که پردازش بوجود آوردن و کامپایل برنامه های #C در قیاس با C ,C++ راحت تر و انعطاف پذیر تر از Java می باشد.هر اندازه کلاس ، رکورد ، اینترفیس و رویداد را که احتیاج داشته باشید می توانید در #C توضیح دهید.

برنامه های #C بر روی .NET Framework  عمل می کنند. کد های نوشتاری شده به این زبان به یک زبان بینی یا IL تغییر یافته  و بعد با پسوند  .exe  یا .dll در یک فایل اجرایی که اسمبلی نام گذاری می شود ذخیره می شوند..C# به صورت یک زبان برنامه نویسی، از معانی مثل آنچه که در این مقاله پشتیبانی سایت سی شارپ نام برده شده encapsulation, inheritance and polymorphism همچنین  پشتیبانی می کند.

تمام متغیر ها و روش ها بواسطه کلاس ها Encapsulation می شوند. یک کلاس توانایی دارد تا از مقطع بالاتر خود ارث بری دارا باشد.وقتی که یک برنامه C# عمل می کند، اسمبلی در CLR بارگزاری می شود و وابسته به آگاهی ها وجود داشته در manifest عملیات متفاوتی را انجام می دهد.

اگر از وهله ی فیلتر امنیتی گذره داده شود ، CLR از JIT به کار برده  تا کد IL را به زبان اولیه ماشین تغییر دهد.CLR همینطور سرویس های سایر که با automatic garbage collection و  exception handling و resource management مربوط هستند را  ارائه می دهد.

CLR در برخی زمان ها به کد های Manage  شده همچنین معروف می باشد که در آخر به زبان ماشین تغییر می یابد.ما را در ادامه ی مقاله ی پشتیبانی سایت سی شارپ دنبال نمایید.

کارکرد سی شارپ چیست

در ادامه مقاله پشتیبانی سایت سی شارپ بعضی توانایی ها و امکانات پر اهمیت این زبان تشریح داده می شود :Indexers در زبان c# چه چیزی است ؟ایندکسر ها مدلی از اولویت بندی (priority )هستند که به می گذارند با اشیا کلاس خود مثل  ارایه رفتار کنید.Auto intellosense در web.config  :در visual studio 2008 فایل های Configuration به طور Intellisense  به کار برده می شوند. به معنی این که زمانی لغتی را تایپ می کنید ادامه آن را به طور اتوماتیک نمایش دهد.

کلاس TimeZoneinfo : این کلاس مربتط به دات نت ۳.۵ به بعد بوده و سبب به کار بردن از آن باید System.Core را به References پروژه ی خود اضافه کند.

۱ ) CLR : مخفف Common Language RunTime و به مفهوم فضل زمان اجرای اپلیکشین های دات نت است.

۲) CTS : مخفف Common Type System و به مفهوم : مدل هایی  که در تمام زبان های دات نت آشنا شده هستند و همواره یک اسم مستعار در هر زبان جدا دارند.بطور نمونه System.Int32 در زبان C#‎ همان int و در زبان VB همان Integer است.

۳) IL : مخفف Intermediate Language و به مفهوم : زبان واسط شده ای که در مرحله نخست کامپایل برنامه ها، همه کد های نوشته شده با زبان های دات نت (که شامل  سی شارپ، وی بی و ..) به این زبان ترجمه می شوند و سبب سازگاری میان زبان های متفاوت در دات نت به کار برده می شود.

۵) VES : مخفف Virtual Executation Systeme و  برابر با CLR می باشد.مورد مهم: CLR مختلف  تر است.

۶) CLI   : مخفف Common Language Interface  است . به گروهی از CLR و CTS ،  CLI بیان می کنند.

سختن پایانی

سی شارپ یک زبان راحت ولی قدرتمند است که با به کار بردن از آن می توان برای پلتفرم های مختلف برنامه نوشت. C# پشتوانه محکمی و همانگونه شرکت مایکروسافت را پشت سر گذاشته اند و به طور سریع  از رده خارج نمی شود.برنامه نویسان کثیری در همه دنیا از c# به کار می برند.

همین عنوان سبب شده که شما راه حل زیادتر مشکلاتتان را از اینترنت بیابید، به دلیل این ممکن است در نظر مقاله پشتیبانی سایت سی شارپ حداقل یک نفر پیش از شما با آن اشکال مواجه شده است.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام