چرا وب سایت من به سئو نیاز دارد؟

چرا وب سایت من به سئو نیاز دارد؟ اگر به تازگی وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ شده اید و با مفهوم سه و آشنایی زیادی ندارید باید به شما بگوییم که اصل اساسی فعالیت در فروشگاه های اینترنتی مبتنی بر سئو است و اگر شما به درستی از قوانین آن مطلع باشید احتمال اینکه بتوانید در مدت زمان کوتاهی پیشرفت کنید بسیار پایین است در ادامه شما را با مزیت های مختلف سئو برای یک وب سایت آشنا می کنیم.

امروزه افراد مختلفی در سراسر دنیا در حوزه دیجیتال مارکتینگ به فعالیت می پردازند همه آنها از نفوذ قوی این اصل مهم در دنیای اینترنت آگاه هستند و می دانند که اگر کسب و کار خود را وارد آن نکنند دیر یا زود از بین خواهند رفت.

در واقع امروزه افراد زیادی در حال آشنایی با مفاهیم مختلف دنیای دیجیتال مارکتینگ هستند تا بتوانند به واسطه آگاهی از آن به فعالیت حرفه‌ای بپردازند. به همین دلیل مجموعه های مختلفی در سراسر کشور در پی ایجاد آگاه سازی برای فعالیت هر چه بهتره فروشگاه های اینترنتی مختلف ایجاد شده‌اند. بنابراین اگر شما جزو افرادی هستید که می خواهید بدانید چرا وب سایت من به سئو نیاز دارد. حتماً باید از طریق منابع معتبر به کسب اطلاعات راجع به آن بپردازید.

سئو چیست؟

سئو به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. به عبارت دیگر زمانی که کاربران مختلف به دنبال یک صفحه معتبر برای دریافت خدمات متعدد هستند. سئو به کمک صاحبان سایت می آید در واقع این یک عرصه رقابت تنگاتنگ است که هر کس در آن موفق تر عمل کند مسلما جایگاه بهتری در گوگل کسب خواهد کرد.

شاید برای بسیاری از شما پیش آمده باشد که به دنبال یک عبارت خاص هستید برای مثال خرید پیراهن مردانه زمانی که این عبارت را در کادر مخصوص جستجو در گوگل سرچ می کنید صفحات مختلفی برای شما نمایش داده می شود اما می توانیم از همین حالا ذهن شما را بخوانیم که وارد کدام یک از صفحات خواهید شد زیرا اکثر افراد به صفحات اول وبسایت اعتماد بیشتری دارند وارد آنها می شوند.

 این عرصه تنگاتنگ رقابت برای تمامی صاحبان وبسایت وجود دارد زیرا کاربران به صورت روزانه به دنبال یک سری از کلمات کلیدی خاص هستند و میخواهند هرچه سریعتر خدمات خود را دریافت کنند و اگر شما بتوانید نیاز آنها به عبارت جستجو شده را به خوبی برطرف کنید احتمال موفقیت شما در فروش و پیشرفت کسب و کار بیشتر خواهد بود‌.

اگر همان کاربری که کلمه کلیدی پیراهن مردانه را جستجو کرده است وارد سایت شما شود احتمال خرید کردن آن در صورت ارائه یک محتوای مناسب بالا خواهد رفت اگر شما بتوانید تصاویر مناسبی از محصول ارائه دهید و در عین حال مشخصات و ویژگی ها کاملاً دقیق باشد کاربران مختلف پس از ورود به سایت شما از محصولات شما بازدید و اقدامات لازم نسبت به خرید و انجام می دهند.

اهمیت کلمات کلیدی در سئو

از ملزومات اثاثیه اصول سئو کلمات کلیدی هستند که مخاطبان و کاربران هدف آنها را مورد جستجو قرار می دهند. از آنجایی که شما با کاربران هدفمند و فهیم روبرو هستید مطمئناً انتخاب کلمات کلیدی برای شما کمی مشکل میشود زیرا رقابت در کلمات کلیدی بسیار شدید است و اگر شما بتوانید در میان کلمات رقابتی موفق شوید احتمالاً فروش و سود شما بهبود خواهد یافت. یک نکته مهم که در این زمینه وجود دارد این است که حتماً در پی کلماتی باشید که مرتبط با کسب و کار شما هستند و باعث پیشرفت شما در موتورهای جستجوی گوگل می شوند.

گاهی اوقات ممکن است شما یک کلمه کلیدی غیر کاربردی را انتخاب کنید و متوجه شوید که تعداد بازدیدکنندگان شما از این کلمات بسیار ناچیز است. یا اصلاً هیچ بازدیدکننده‌ای از وب سایت شما دیدن کرده است بنابراین باید به این موضوع توجه داشته باشید که قرار گرفتن در صدر گوگل تنها با کلمات کلیدی کاربردی برای شما اعتبار می آورند.

یک کارشناس متخصص سئو باید بتواند به صورت کاملا حرفه‌ای کلمات کلیدی مورد نیاز شما را شناسایی و در ارتباط با آنها تولید محتوا انجام بدهد. در این صورت است که می توانید به مرور زمان به وب‌سایت خود اضافه کنید و رتبه خود را در گوگل ارتقا دهید.

رعایت تمامی اصول سئو

توجه داشته باشید که پاسخ سوال چرا وب سایت من به سئو نیاز دارد؟ زمانی داده می شود که شما ما تمامی اصول و مبانی آن را به درستی رعایت کنید. در گذشته های نه چندان دور افراد از کاربردی کلمات کلیدی برای به دست آوردن جایگاه بهتری در گوگل آگاهی داشتند و این استفاده پیروی از این کلمات باعث شد که سئو کلاه سیاه به وجود بیاید. در واقع زمانی که شما به دنبال یک صفحه وب سایت بودید و وارد آن می شدید متوجه حجم عظیمی از کلمات بی معنا بی مفهومی شدید که تنها صفحه را پر کرده بودند و هیچ ارزشی نداشتند.

به مرور زمان موتورهای جستجو با ایجاد الگوریتم های مختلف وب سایت ها را مورد آنالیز دقیق قرار میدادند تا متوجه شوند که از لحاظ مفهومی به رعایت کردن جملات در مقالات مختلف پرداخته اند یا خیر. در واقع طبق اصول جدیدی که سئو مطرح کرده است شما علاوه بر رعایت کلمات کلیدی باید مقالاتی با مفهوم مرتبط با وب سایت خود ارائه دهید.

در چنین مواقعی زمانی که موتورهای جستجو بر اساس الگوریتم های مختلف وب سایت شما را تحلیل می کنند به ارائه امتیاز های مختلف می پردازند. در این میان هر جا یک وب سایت قوانین و اصول مختلف سئو را رعایت کرده باشد از جایگاه بهتری برخوردار خواهد بود.

رعایت اصول سئو و افزایش فروش

اگر دارای یک وب سایت فروشگاهی هستید و می خواهید در مدت زمان کوتاهی به سود مناسبی دست پیدا کنید راهی نخواهید داشت جز رعایت اصول و قوانین سئو، اگر از همان ابتدای شروع فعالیت بتوانی تمامی اصول و قوانین را به درستی رعایت کنید به مرور زمان متوجه خواهید شد که مسیر شما برای به دست آوردن سود بیشتر هموار خواهد شد. امروزه افراد زیادی در سراسر دنیا علاوه بر مشاغلی که به صورت حضوری آنها را اداره می کنند.

دارای کسب و کارهای اینترنتی هستند. همه این مشاغل برای افزایش فروش خود نیازمند رعایت یکسری از اصول هستند. بنابراین توانسته ایم پاسخ سوال چرا وب سایت من به سئو نیاز دارد؟ را بدهیم.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran