امتیازدهی به : post

چگونه انکرتکست یا متن‌ لینک‌ها  را بهینه کنیم؟

چگونه انکرتکست یا متن‌ لینک‌ها را بهینه کنیم؟ یکی از رایج ترین سوالاتی که بسیاری از آنها در حوزه دیجیتال مارکتینگ از ما می‌پرسند همین سوال است اگر شما هم به دنبال پاسخ آن هستید در این مطلب از سری مطالب مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران با ما همراه باشید.

انکرتکست چیست؟

انکر تکست یکی از مهم ترین اصطلاحات سئو است که کمتر به آن پرداخته شده؛ اگر نیازمند دریافت خدمات سئو یا بهینه سازی سایت از دید همزمان با این واژه روبرو شده‌اید بنابراین آن را هم نباید برای شما مبهم باشد اما در این مطلب سعی می کنیم که شما را با مفهوم و هدف اصلی آن آشنا کنیم.

اگر تا به حال به وب سایت های مختلف مراجعه کرده باشید حتما با انکرتکست های متعددی مواجه شده اید برای مثال اگر وارد یکی از صفحات سایت ما با موضوع سئو شوید.

مطمئناً کلمه سئو به عنوان موضوع را از روی سایت به رنگ آبی نمایش داده شده است به گونه‌ای که شما می توانید با کلیک روی آن وارد صفحه دیگری شوید کلماتی که به لینک های سایت پیوند داده شده‌اند انکرتکست گفته می شود.

هدف انکر تکست ها چیست؟

مطمئنا به کار بردن فاکتورهای مختلف با هدف مشخصی طراحی شده‌اند برای مثال اگر به شما توصیه می شود که از انکرتکست ها در مقدمه و محتوای سایت خود استفاده کنید به منظور افزایش بازدیدکنندگان برای صفحات مختلف سایت شما یا وب سایت های دیگر است.

چگونه انکرتکست یا متن‌ لینک‌ها را بهینه کنیم؟

در یک صفحه از سایت احتمال وجود چندین انکرتکست وجود دارد. بنابراین ممکن است url یا آدرس های متفاوتی در آن صفحه وجود داشته باشد. هدف آنها جذب کاربر و افزایش بازدید صفحاتی است که به آنها لینک داده شده است و بسیاری از موارد افراد برای لینک دهی به صفحات دیگر سایت خود یا وب سایت های دیگر از آنها استفاده می کنند.

نمایش صفحه در نتایج جستجو

یکی از مهمترین اهداف به کار بردن انکرتکست نمایش صفحه نتایج جستجو است کلیه موتورهای جستجوی گوگل، یاهو یا بینگ با پیگیری آنها صفحه شما در نتایج خود منتشر می کنند. از آنجایی که هدف از طراحی سایت افزایش بازدید کنندگان و ارائه یک محصول خاص به آنها است. باید سعی کنید در این زمینه فعالیت مناسبی داشته باشید تا وب سایت شما توسط موتورهای جستجو ایندکس شود.

بررسی صفحات مختلف بر اساس لینک های انکرتکست به درستی صورت خواهد گرفت. بنابراین برای جذب مخاطب و جلب اعتماد موتورهای جستجو جهت رنکینگ وب سایت نسبت به آن توجه بیشتری داشته باشید.

افزایش بازدید کنندگان با انکرتکست

با استفاده از انکرتکست می توانید میزان بازدید کنندگان صفحات مختلف سایت خود را افزایش دهید. مطمئناً استفاده از آن‌ها نیازمند بهینه سازی درست و مناسب است. بنابراین حتما از افرادی کمک بگیرید که در این زمینه تجربه و مهارت کافی دارند.

پس اگر نمیدانی چگونه انکرتکست یا متن لینک‌ها را بهینه کنیم با کارشناسان و متخصصان مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران تماس بگیرید. توجه داشته باشید که هنگام میتوانید با استفاده از این گزینه ها به افزایش بازدیدکنندگان سایت خود بپردازید که حتما از قبل آنها را بهینه کرده باشید.

بهینه سازی انکرتکست معیار مهم گوگل برای رتبه بندی

بهینه سازی انکرتکست ها کمک بسیار زیادی به شناسایی محتوای سایت توسط موتورهای جستجوی گوگل می کند. هنگامی که موضوع و هدف اصلی محتوا توسط ربات ها به خوبی درک می شود. این امکان را خواهید داشت تا در نتایج گوگل در رتبه بندی مناسب تری قرار بگیرید.

در گذشته استفاده از انکرتکست ها برای جذب بازدیدکنندگان کار چندان مشکلی نبود. اما به دلیل پیشرفت الگوریتم های گوگل حتما برای دیده شدن نیازمند بهینه سازی آنها هستید. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که نکات مهم برای بهینه سازی انکرتکست ها را با جدیت بیشتری پیگیری کنید تا سایت شما جریمه نشود.

قبل و بعد از استفاده از الگوریتم پنگوئن

تا پیش از معرفی الگوریتم پنگوئن شما می توانستید با استفاده از لینک های مختلف در گوگل خودروی مناسبی به دست بیاورید .

چگونه انکرتکست یا متن‌ لینک‌ها را بهینه کنیم؟

اما پس از آن دیگر این کار برای شما فراهم نبود دلیل آن هم این است که پیگیری و بررسی دقیق محتوای صفحات سایت و انکرتکست ها توسط موتورهای جستجو دیگر امکان ارتقاء رتبه سایت را نمی دهد. بنابراین حتما باید بدانید که چگونه انکرتکست یا متن لینک‌ها را بهینه کنیم؟

گوگل پنگوئن چگونه کار می کند؟

شما یک بک لینک می سازید.

این بک لینک توسط موتورهای جستجو ایندکس می شود.

گوگل این بک لینک را در دیتابیس خود قرار می‌دهد.

اسپم ها توسط الگوریتم پنگوئن شناسایی می شوند.

در این صورت وب سایت شما جریمه می شود.

برای بهینه سازی انکرتکست به کلمات کلیدی توجه کنید

توجه داشته باشید که برای بهینه‌سازی انکرتکست یا متن لینک‌ها حتماً به ساختاری کلمات کلیدی و نحوه کار آنها در یک متن توجه جدی داشته باشید.

همانطور که چگالی کلمات کلیدی در متن اهمیت دارد؛ چگالی انکرتکست ها نیز در یک محتوا از اهمیت فوق‌العاده بالایی برخوردار است. بنابراین استفاده اصولی از متن لینک‌ها در محتوا برای بهینه سازی انکرتکست ها از اولویت بالا تری برخوردار است.

الگوی توزیع مناسب لینک ها

به کار بردن بیش از اندازه انکرتکست یا متن‌ لینک‌ها در محتوا باعث جریمه شدن توسط موتورهای جستجو می شود. بنابراین باید توجه داشته باشید که یک الگوی توزیع مناسب حتماً باید به گونه‌ای تنظیم شده باشد که باعث بهینه سازی این لینک‌ها شود.

نه به جریمه سایت منتهی شود. استفاده از انکرتکست‌های عمومی، نام های تجاری متداولا باعث رقیق شدن آمار انکرتکست‌های کلیدی می‌شود و می‌تواند در جریمه نشدن موثر باشد. امیدوارم که توانسته باشید شما را با پاسخ سوال چگونه انکرتکست یا متن‌ لینک‌ها را بهینه کنیم؟آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09367511706

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran