امتیازدهی به : post

کاهش ترافیک وب چیست؟ دلایل مشکلات از نظر سئو

کاهش ترافیک وب چیست؟ دلایل مشکلات از نظر سئو ، یکی از بزرگترین مشکلاتی که بسیاری از صاحبان وب سایت با آن مواجه می شوند کاهش نرخ بازدید و ترافیک سایت است. بنابراین باید نسبت به این موضوع با جدیت بیشتری نگاه کرد و از راهکارهای عملی برای افزایش بازدیدکنندگان استفاده کرد.

دنیای ارتباطات و فعالیت در آن

از زمانی که فروشگاه اینترنتی خود را تاسیس می کنید با مخاطبان و کاربران مختلف در ارتباط هستید. بنابراین جایگاه شما توسط آنها تعیین می شود.

به همین دلیل می توانیم بگوییم که مخاطبین و کاربران مختلف عناصر اصلی فروشگاه شما هستند و بدون وجود آنها حتی تمامی قسمت های وب سایت شما با چیدمان مناسب هم نمیتواند نقشی در بهبود جایگاه وب سایت شما داشته باشد.

 توصیه مهمی که می توانیم در این زمینه به شما داشته باشیم این است که برای مخاطبان خود از هر قشر و جایگاهی ارزش و احترام ویژه قائل باشید. و سعی کنید از دریچه نگاه آنها به موقعیت خود نگاه کنید. از همین رو احترام قائل شدن برای مخاطبان می‌تواند تاثیر شگرفی در بهبود جایگاه سایت شما در موتورهای جستجو داشته باشد.

کاهش ترافیک وب چیست؟ دلایل مشکلات از نظر سئو

اما اگر احساس کردید که نرخ بازدید وب سایت شما کاهش پیدا کرده است یا به طور کلی ترافیک قابل قبولی را تجربه نکرده اید باید هر چه سریعتر با انجام اقدامات ضروری برای سئو سایت خود تلاش کنید.

سئو و بهینه سازی موتورهای جستجوی گوگل دارای فاکتورهای مختلفی است که که نیازمند رعایت همه آنها هستید. بنابراین اگر احساس کردید که نرخ بازدید وبسایت شما کاهش پیدا کرده است باید تمامی عناصر را بررسی و به تحلیل دقیق آنها بپردازید تا متوجه شوید که دقیقا چه عواملی باعث ایجاد مشکل در وبسایت شما شده اند.

اگر نمی دانید کاهش ترافیک وب چیست؟ دلایل مشکلات از نظر سئو به چه صورت است تا انتهای مطلب با ما باشید تا به بررسی دقیق این موضوع بپردازیم.

دلیل کاهش ناگهانی ترافیک وب چیست؟

کاهش ترافیک وب چیست؟ دلایل مشکلات از نظر سئو ، همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم کاهش ترافیک وب به معنای کم شدن حجم بازدیدکنندگان یک وب سایت و عدم استقبال آنها از فروشگاه اینترنتی شما است.

هنگامی که با کاهش ترافیک یا نرخ بازدید مواجه می شوید به احتمال زیاد در عناصر سئو کوتاهی کرده اید یا یک مشکل و اختلال در آن به وجود آمده است.

به همین دلیل باید با بررسی تمامی عناصر و تحلیل دقیق تمامی قسمت های سایت خود را مشخص کنید که مشکل اصلی از کجا است و چگونه باید آن را برطرف کنید. در ادامه شما را با برخی از مهمترین دلایل کاهش نرخ ترافیک وب آشنا می کنیم.

  • وجود تغییر در وب سایت

گاهی اوقات با ایجاد یکسری از تغییرات در وبسایت خود باعث می‌شوید که با مشکلات مختلفی در ارتباط با کاهش ترافیک وبسایت برای شما به وجود بیاید بنابراین قبل از اینکه به بررسی علت کاهش ترافیک وب بپردازید، حجم وضعیت سایت خود را در کنسول جستجوی گوگل بررسی کنید.

پلتفرم شما را از تغییرات و مشکلاتی که در ارتباط با به روزرسانی های وب سایت وجود دارد آگاه کند. گاهی اوقات به روزرسانی یک سری از فایل ها، تگ ها و متا ها باعث کاهش ناگهانی ترافیک سایت شما می شود.

  • محتوای قدیمی و غیر مرتبط

از مهمترین دلایل کاهش نرخ بازدیدکنندگان وب سایت شما محتوای قدیمی و نا مرتبط است بنابراین باید سعی کنید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که ارتباط زیادی با محتوای شما داشته باشند. در غیر این صورت ممکن است هدف جستجو قرار نگیرید.

علاوه بر این به روز بودن محتوا و استفاده از جدیدترین کلمات کلیدی می تواند نقش زیادی در افزایش ترافیک سایت شما داشته باشد متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل عدم برخورداری از دانش و تجربه لازم در زمینه جستجوی کلمات کلیدی توانایی‌های بروزرسانی مقالات خود را ندارند و نمی توانند از بهترین و مناسب ترین موضوعات برای ارائه محتوا در بازاریابی اینترنتی استفاده کنند.

کاهش ترافیک وب چیست؟ دلایل مشکلات از نظر سئو

بنابراین اگر نمی دانید علت کاهش ترافیک وب چیست؟ دلایل مشکلات از نظر سئو چگونه است باید به شما بگوییم که عدم توجه به به روز رسانی و سرگرم کردن کاربران با محتوای جدید می‌تواند پیامدهای بلند مدت یا کوتاه مدت مانند کاهش نرخ بازدیدکنندگان و عدم جستجوی شما در گوگل توسط کاربران داشته باشد.

  • راهبرد کلمات کلیدی اشتباه

اگر مدت زمان زیادی است که از وبسایت خود استفاده می‌کنید و محتواهای آن را به روز رسانی نکرده‌اید. به احتمال زیاد استراتژی کلمات کلیدی اشتباه باعث شده است که تعداد بازدیدکنندگان سایت شما کاهش پیدا کند‌.

از زمانی که الگوریتم های گوگل نسبت به زبان عامیانه عملکرد شدم مناسبی از خود نشان داده‌اند کلیه به سایت هایی که از کلمات کلیدی عامیانه برای برقراری ارتباط با مشتریان استفاده می‌کنند نسبت به سایر وبسایت ها در اولویت هستند.‌

  • از دست دادن لینک های سایت

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند در کاهش بازدیدکنندگان وب سایت شما تاثیر گذار باشد یا باعث شود ترافیک سایت به صورت ناگهانی کاهش پیدا کند. تعداد لینک هایی است که در مدت زمان گذشته تا کنون از دست داده‌اید.

بنابراین نیازمند بررسی و آنالیز سئو سایت  هستید تا مشخص کنید که دقیقاً چه عاملی باعث از دست رفتن لینک های سایت شما شده است، و تعداد آنها چقدر بوده، به طور کلی افزایش تعداد لینک های از دست رفته نقش موثری در کاهش ترافیک وب سایت شما دارد.

  • لینک های بی کیفیت

وجود لینک های بی کیفیت در وبسایت شما نه تنها باعث گرفتن رتبه از موتورهای جستجوی گوگل نمی شود بلکه نقش موثری در کاهش ترافیک سایت و از دست دادند خیل عظیمی از کاربران دارد. تمامی لینک هایی که در وب سایت شما به کار گرفته می‌شوند می‌توانند باعث افزایش سئو سایت و بهبود  آن شوند.

بنابراین باید به این موضوع توجه داشته باشید که بی کیفیت بودن لینک ها تاثیر فوق العاده بارداری در عدم نمایش شما در نتایج جستجو داشته باشد. امیدوارم که پاسخ سوال کاهش ترافیک وب چیست؟ دلایل مشکلات از نظر سئو را به درستی داده باشیم. برای دریافت خدمات سئو و یافتن علت کاهش رتبه سایت با کارشناسان دیجیتال مارکتینگ سئو تهران تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09367511706

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran