امتیازدهی به : post

کلاهبرداری اینترنتی

کلاهبرداری اینترنتی امروزه به بحث داغ دنیای مجازی تبدیل شده است‌. با وجود فراهم شدن فضای مناسب برای بسیاری از کسب و کارها برخی از افراد سودجو با استفاده از یک سری ترفند ها اقدام کلاهبرداری از کاربران اینترنتی می کنند بنابراین باید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان فریب چنین افرادی را نخورید

 روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد اما اگر کمی هوشیار باشید می توانید به راحتی تشخیص بدهید که چه فردی در این زمینه با صداقت عمل می کند و چه فردی قصد کلاهبرداری دارد.

از زمان فرموده اینترنت به زندگی انسانها بسیاری از فرآیندهای زندگی روزمره دچار تغییر شد بنابراین بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که برای ارتقاء وضعیت زندگی خود وارد چنین دنیایی بشوید .

اما نکته مهمی که وجود دارد این است که ممکن است در مسیر خود به مشکلات زیادی بر بخورید اما نباید از موانع به ترسید بلکه باید به آنها به عنوان چالش نگاه کنید و سعی کنید که تمامی مسائل را به درستی حل کنید.

افرادی که به عنوان متخصص در حوزه دیجیتال مارکتینگ به فعالیت می پردازند به افراد توصیه می‌کنند که حتماً برای فعالیت در چنین بستری باید آمادگی کافی داشته باشند. و به هیچ عنوان مشاغل دروغین و افرادی که قصد سوءاستفاده از کاربران را دارند نخورند در ادامه شما را با انواع کلاهبرداری اینترنتی و روش های مختلفی که افراد برای به تور انداختن طعمه استفاده می کنند آشنا می کنیم.

کلاهبرداری اینترنتی چیست؟

کلاهبرداری اینترنتی یک روش برای به دام انداختن افراد برای رسیدن به اهداف شوم است این نوع کلاهبرداری در فضا و بستر اینترنت صورت میگیرد به گونه‌ای که مجرم و بزهکار را ندیده است و از طرفی بزهکار نیست هیچ شناختی نسبت به مجرم ندارد بنابراین باید در این زمینه هوشیار باشید و به محض این که مورد سوءاستفاده قرار گرفتید با پلیس فتا تماس بگیرید.

امروزه افراد زیادی درگیر کلاهبرداری های اینترنتی می شوند دلیل آن هم این است که با شناخت کافی اقدام به خرید اینترنتی نمی کنند یا از طریق وب سایت های نامعتبر این کار را انجام میدهند .

بنابراین می توانیم بگوییم که اکثر افرادی که گرفتار چنین مشکلاتی می شوند کسانی هستند که سواد اینترنتی پایینی دارند و شناخت آنها نسبت به فروشگاه های اینترنتی کم است.

امروز اینترنت و رایانه به زندگی همه ماه راه پیدا کرده است بنابراین میزان جرایم الکتریکی که مرتبط با تجارت الکترونیک است روز به روز در حال افزایش می باشد. تعداد کسانی که به پلیس فتا برای کلاهبرداری اینترنتی مراجعه می کنند هم در حال افزایش است بنابراین باید به دنبال راهکارهایی باشیم تا میزان این جرایم را کاهش دهیم و امکان انجام چنین فعالیت هایی را از کلاهبرداران سلب کنیم.

اکثر آنها از روش‌های متقلبانه برای ت آوردن منفعت های خود استفاده می کنند برای مثال با راه اندازی وب سایت های غیر قانونی باعث میشوند که یکسری از افراد در دام بیفتند و سرمایه خود را از دست بدهند برخی از افراد با اعتماد به چنین وب‌سایت‌هایی خریدهای اینترنتی خود را انجام می‌دهند و کل سرمایه خود را از دست می دهند.

چاره‌ ی کار اعتماد پلیس فتا و راهکارهایی است که برای جلوگیری از کلاهبرداری اینترنتی به افراد ارائه می دهد پس تا دیر نشده است و میزان نفوذ کلاهبرداران بیشتر نشده است و هوشیار باشید و با انجام اقدامات مناسب راه خود را هموار سازید.

تفاوت کلاهبرداری اینترنتی و کلاهبرداری سنتی

کلاهبرداری دارای انواع مختلفی است شیوه سنتی آن که به صورت غیر مجازی صورت میگیرد به گونه ای است که شخص کلاهبردار از قربانی سوء استفاده می کند و سرمایه آن را به نفع خود محاصره می کند بنابراین در چنین مواقعی امکان شکایت برای قربانی به بسیار بهتر از کلاهبرداری اینترنتی است .

زیرا ممکن است کرده خاطی را بشناسد و بتواند به راحتی از او شکایت کند اما متاسفانه کلاهبرداری اینترنتی شرایط را فراهم کرده است که قربانی به هیچ عنوان مجرم را نمی شناسد .

بنابراین ممکن است در شکایت کردن و بازپسگیری حقوق خود دچار مشکل شود بسیاری از افراد پس از این که مورد سوء استفاده در اینترنت قرار گرفته‌اند شکایت شان را به جایی نبرده است بنابراین باید تمام سعی خود را بکنید تا علائم و نشانه های یک سایت نامعتبر را بشناسید و به هیچ عنوان از آنها خریداری نکنید.

روش‌های متعددی برای کلاهبرداری اینترنتی وجود دارد که با کسب آگاهی و اطلاعات راجع به آنها می توانید به بهترین شکل ممکن است افراد کلاهبردار را تشخیص و به پلیس فتا اطلاع دهید.

کلاهبرداری اینترنتی از طریق اینستاگرام

اینستاگرام یکی از طریق بسیار مهم برای کسب و کارهای مختلف است که امکان فعالیت های متعدد در آن وجود دارد. همانقدر می توانید از این فضا برای کسب و کار خود استفاده کنید به آن اندازه ممکن است تحت سوء استفاده‌های قرار بگیرید باید با هوشیاری کامل از پیج هایی که اقدام به فروش محصولات یا خدمات مختلف می کنند خرید خود را انجام بدهید.

برخی از آنها با هدف به دست آوردن منافع بسیار زیاد یکسری از اسباب و وسایل را برای پیج خود را هم می کنند برای مثال میزان کاربران خود را افزایش می دهند یا تعداد کامنت ها و پست ها را به مقدار مطلوب می رسانند.

بنابراین شما باید هوشیار باشید تا بدانید که برخی از آنها تنها با هدف کسب منافع این کار را انجام می دهند و قابل اعتماد نیستند تنها می توانید به پیج های اعتماد کنید که به اندازه کافی معتبر و شناخته شده هستند .

اما در این زمینه برخی از پیش آن هم وجود دارند که فعالیت خود را به تازگی شروع کرده‌اند بنابراین اعتماد افراد چه پیج هایی بسیار کمتر از سایر پیج ها است .

بنابراین اگر کار خود را در زمینه فروش اینترنتی آغاز کرده اید باید با استفاده از الگوریتم های مشخص میزان فالوور ها و لایک و کامنت های پیج خود را افزایش دهید تا بتوانید در این زمینه به فعالیت هدفمند بپردازید و از آن جایی که میزان کلاهبرداری اینترنتی زیاد شده است به دست آوردن اعتماد مشتریان نیست شده است سعی کنید بهترین شکل ممکن رفتار کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran