امتیازدهی به : post

کلمات کلیدی در گوگل

از زمانی که مشاغل اینترنتی رواج پیدا کردند. اصطلاحات و واژه های زیادی به وجود آمدند که همگی توصیف کننده وضعیت موجود بود. یکی از رایج ترین و در عین حال کاربردی ترین عبارت هایی که زیاد آن را شنیده ایم کلمه کلیدی است.

کلمه کلیدی در گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است و از مهم ترین مواردی است که به بهینه سازی محتوا کمک می کند تا از این طریق به موتورهای جستجو کمک بیشتری کند.

همه ی افرادی که دارای وب سایت هستند. تمایل دارند که توسط موتورهای جستجو گوگل به عنوان یک سایت معتبر شتاخته شوند و در صدر گوگل قرار بگیرند. این ارزو آنقدرها هم دست نیافتنی نیست. زیرا با یادگیری اصول مهم و اساسی بهینه سازی موتورهای جستجو گوگل می توان به هدف دیده شدن و افزایش بازدید سایت کمک کرد.

کلمات کلیدی در گوگل نقش مهمی در سئو و افزایش رتبه سایت دارند. به عبارتی دیگر کلمات کلیدی مهم ترین قسمت محتوای یک سایت هستند که در صورت توجه به چگونگی کاربرد آن ها در متن و نحوه تراکم و از همه مهم تر انتخاب بهترین کلمه کلیدی می توان به ارتقاء وب سایت خود کمک کرد.

هر فردی محتوای مخصوص به حوزه کاری خود را در وب سایتش قرار می دهد. ممکن است هزاران کلمه در قالب یک مقاله در آن وب سایت جای گذاری شوند. اما اگر این مقاله فاقد کلمات کلیدی مناسب باشد.

کاربرانی که وارد قسمت جستجو گوگل می شوند و کلمه کلیدی مرتبط با آن مقاله را سرچ می  کنند. با این صفحه از وب سایت رو به رو نخواهند شد زیرا قانون مربوط به کلمات کلیدی در گوگل رعایت نشده است.

شاید به یاد داشته باشید که در سال های نه چندان دور زمانی که عبارتی را در گوگل سرچ می کردیم. با صفحات زیادی از وب سایت ها مواجه می شدیم که برای جستجو نتیجه این عبارت نمایش داده شده بودند.

پس از ورود به این صفحات با انبوهی از کلمات کلیدی رو به رو می شدیم که هیچ کدام از آن ها نیاز ما از جستجو کلمات کلیدی در گوگل را برآورده نمی کرد. دلیل آن هم این بود که در آن زمان گوگل به اندازه کافی هوشمند نشده بود و الگوریتم های مناسبی برای تشخیص خطا در محتواها نداشت.

به همین دلیل کاربران هنگام جستجو کلمات کلیدی در گوگل به جای وارد شدن به صفحاتی که نیاز آن ها را برآورده کند وارد صفحات بی کیفیتی می شدند که برای دیده شدن صفحات وب سایت خود را مملو از کلمات کلیدی می کردند که هرچه آن ها را می خواندیم به معنی خاصی نمی رسیدیم و این موضوع باعث کلافگی و دلزدگی ما می شد‌.

اما امروزه به دلیل هوشمند تر شدن گوگل صاحبان وب سایت ها متوجه شدند که اگر بر اساس قوانین مشخص گوگل رفتار نکنند به هیچ وجه نمی توانند جایگاه مناسبی در گوگل پیدا کنند.

عبارت های جستجو شده در گوگل بر مبنای کلمات کلیدی هستند. بر این اساس تلاش برای جستجو کلمات کلیدی مناسب به شما کمک می کند که رتبه سایت خود را افزایش دهید و به جایگاه مناسبی در گوگل دست پیدا کنید.

چگونگی پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب

 یکی از مهم ترین دغدغه های صاحبان وب سایت ها قرار گرفتن در صفحات اول گوگل است. همه آن ها تلاش می کنند تا در بهترین و بالاترین قسمت یک وب سایت قرار بگیرند و دلیل آن هم این است که با کسب چنین جایگاهی گوگل سایت شما را به عنوان یک سایت معتبر به کاربران معرفی می کند.

بر همین اساس اگر شما یک صاحب یک سایت فروشگاهی در گوگل باشید به این واسطه می توانید کاربران زیادی را جذب وب سایت خود کنید و در قبال آن سود زیادی از فروش محصولات به دست آورید.

کلمات کلیدی در گوگل جز مهم ترین موارد بهینه سازی موتورهای جستجو گوگل هستند. توجه به آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. اینکه چه نوع کلم کلیدی را انتخاب کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد.

یکی از مواردی که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد. این است که کلمات کلیدی در گوگل باید توصیف کننده موضوع وب سایت شما باشد. یعنی قبل از نوشتن محتوا باید به دنبال کلمات واژگان کلیدی مناسب بگردید.

برای مثال اگر شما صاحب وب سایتی با موضوع فروش لوازم الکترونیکی مانند گوشی تلفن همراه هستید. باید به دنبال مرتبط ترین و در عین حال به روز ترین کلماتی باشید که کاربران همواره در پی آن هستند.

برای مثال اگر در چنین وب سایتی اصول و موازین مرتبط با کلمات کلیدی را به کار نبرد و از واژگان غیر مرتبط استفاده کرد‌. به هیچ عنوان در نتایج جستجو گوگل نمایش داده نخواهید شد‌.

علاوه بر این چگونگی به کار بردن کلمات کلیدی در گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است‌. رعایت تراکم کلمات به بهینه سازی محتوای سایت شما کمک می کند و باعث منسجم تر شدن مقاله شما می شود.

سایت مربوط به کلمات کلیدی در گوگل

اگر به دنبال بهترین ترکیب از کلمات کلیدی در گوگل هستید. باید بگویم بهترین سایتی که می تواند در این زمینه به شما کمک کند خود سایت گوگل است.

گوگل جهت ترکیب بندی کلمات کلیدی به ارائه پیشنهاد هایی به شما می پردازد. و همچنین می توانید وب سایت رقبای خود را برسی کنید و از نوع کلمات و ترکیب آن‌ها مطلع شوید. برای مثال اگر سایتی با موضوع مشابه به مقاله شما برای یک کلمه کلیدی ۵ نکته را بیان کرده بود. شما سعی کنید ۱۰ نکته را معرفی کنید.

بالا آوردن کلمه کلیدی در گوگل

تمامی وبمسترها می خواهند که با سرچ کلمات کلیدی در گوگل وب سایت خود را مشاهده کنند. راه های زیادی برای آن وجود دارد که در صورت رعایت آن ها می توانید کلمات کلیدی در گوگل را بالا بیاورید . در ادامه به معرفی این موارد می پردازیم.

۱. مرتبط ترین و مناسب ترین محتوا را تولید کنید.

۲. سعی کنید تصاویر مناسب و با کیفیت که از ویژگی alt برخوردار هستند استفاده کنید‌.

۳. ساختار و سلسله مراتب عناوین را تا جایی که می توانید رعایت کنید.

۴. از لینک سازی در محتوای خود استفاده کنید.

تمامی این موارد به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی در گوگل را بالا بیاورید و به سهولت فرایند جستجو کاربران کمک کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran