کلمات کلیدی چه نقشی در سئو دارند؟

کلمات کلیدی چه نقشی در سئو دارند؟ این یکی از مهمترین سوالاتی است که بسیاری از افراد از ما می پرسند دلیل آن هم این است که واژه صحیح برای بسیاری از افراد مبهم می دانند که چه تاثیری در افزایش بازدید وب سایت ها دارد در ادامه این مقاله شما را با سئو و نقش کلمه های کلیدی در آن آشنا می کنیم.

سئو یا بهینه سازی موتور های جستجوی گوگل، یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که بسیاری از افراد که به تازگی به طراحی سایت پرداخته‌اند باید به آن توجه کنند‌ وب سایت های مختلفی را در گوگل مشاهده کرده اید که دارای بازدید کنندگان بالایی هستند.

به نظر شما دلیل این حجم از بازدید و اعتبار چیست بگذارید با مثالی فرآیند سئو و راهیابی آن به زندگی انسانها را بررسی کنیم. در گذشته های نه چندان دور زمانی که افراد به دنبال عبارت خاصی می‌گشتند و قصد کسب اطلاعات راجع به آن را داشتند وارد صفحه جستجوی گوگل می‌شدند و با نوشتن عبارت مورد نظر در قسمت باکس، صفحات متعددی روبرو می‌شدند، که مرتبط با عبارت جستجو شده بود.

اما تفاوتی که صفحات مختلف وب سایت با وب سایت های امروزی داشتند در این بود که افراد به مقصد جستجو خود نمی رسیدند. یا به عبارتی دیگر این صفحات نیاز کاربران متعدد را برطرف نمی کرد. زیرا کلیه محتوا های ارائه شده در سایت ها نامفهوم و درهم بودند.

کلمات کلیدی چه نقشی در سئو دارند؟ (اصول جدید سئو)

این سطح از شلختگی و نا مفهومی در وب‌سایت‌های مختلف ناشی از قوانینی بود که گوگل برای وب سایت ها گذاشته بود در در واقع موتورهای جستجوی گوگل با طراحی یک سری از قوانین مشتمل بر رعایت کلمات کلیدی در مقالات مختلف وب سایت ها، باعث شده بود که افراد بدون توجه به معنای مقالاتی که در سایت بارگذاری می‌کنند.

مطالبی پر از کلمات کلیدی نامفهوم ارائه دهند. که این باعث می شد در صفحات اول گوگل قرار بگیرند. اما به هیچ عنوان نیازهای مشتریان و کاربران را برطرف نمی کردند. به مرور زمان گوگل با طرح قوانین سختگیرانه تری وارد عمل شد و سعی کرد که به نفع کاربران عمل کند.

قوانین از این قرار بود که افراد باید با رعایت حجم کلمات کلیدی و موارد متعدد دیگری که سئو نامیده می‌شد نیاز مشتریان و کاربران متعدد را به خوبی برطرف کنند. قوانین جدید گوگل به قدری سختگیرانه تر شده بود که افرادی که حتی نمی توانستند، جمله ای را که معنای خاصی ندارد در مقاله خود ذکر کنند.

حال می خواهیم به پرسش کلمات کلیدی چه نقشی در سئو دارند پاسخ بدهیم. همانطور که گفتیم نقش سئو در بهینه سازی موتورهای جستجوی گوگل بسیار مهم و اساسی است به گونه‌ای که بدون وجود آن یکی از وبسایت ها نمی توانند به جذب کاربران و مشتریان متعدد بپردازند حال اگر بخواهیم نقشه کلمات کلیدی در سئو را بررسی کنیم باید به شما بگوییم که کلمه کلیدی مانند لاستیک‌های خودرو هستند که تا زمانی که وجود نداشته باشند بدنه‌خودرو هیچ کارکردی ندارد.

 یا مانند پاهای انسان که تا زمانی که انسان پا نداشته باشد توانایی قدم بدن و راه رفتن ندارد بنابراین می توانیم بگوییم که کلمه کلیدی نقش موثری در پیشرفت به یک وب‌سایت و حرکت آن دارد از شما به عنوان فردی که به تازگی اقدام به طراحی سایت کرده‌اید و آشنایی زیادی با کلمه‌ی کلیدی ندارید.

باید به شما بگوییم که یک مقاله زمانی می‌تواند در صفحات اول گوگل نمایش داده شود که به درستی قوانین سئو را رعایت کرده باشد و کلمات کلیدی رایج که جزء اساسی ترین کلمات یک حوزه محسوب می‌شوند را به کار ببرد.

اگر توسعه کسب و کارتان برایتان اهمیت دارد باید به سئو سایت خود اهمیت بدهید اگر خودتان در این زمینه سررشته ندارید می توانید از افرادی که دارای تجربه تخصصی در این زمینه هستند کمک بگیرید.

مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران با برخورداری از کارشناسان متخصص در زمینه سئو وب سایت این توانایی را دارد که کلمات کلیدی رایج و و مهمی را که کسب و کارهای مختلف به آنها وابسته هستند را در متن مقالات متعدد به کار ببرد پس اگر هنوز مجموعه معتبری را برای این کار انتخاب نکرده اید می توانید روی ما حساب کنید.

سابقه کاری و نمونه‌های مختلفی که فرآیند و سئو آن ها را انجام داده ایم گویای توانمندی ما است. کلمات کلیدی چه نقشی در سئو دارند؟ پایین تر باید متوجه نقش کلمات کلیدی در سئو سایت شده باشید اما باز هم با توضیحات بیشتر شما را نسبت به این موضوع آگاه می‌کنیم.

 کلمات کلیدی چه نقشی در سئو دارند؟ (بررسی اهمیت آن ها در وب سایت)

کلمات کلیدی به عنوان رکن اساسی یک وب سایت می توانند نقش زیادی در جذب کاربران مختلف داشته باشند زمانی که شما می خواهید کلمات کلیدی رایج کسب و کار خود را به کار ببرید باید به عوامل متعددی توجه کنید ابتدا باید مشخص شود که موضوع اصلی وبسایت شما چیست و کاربران هدف شما چه کسانی هستند.

برای مثال اگر در زمینه آرایشگری و فروش محصولات زیبایی فعالیت می کنید باید به جستجوی عبارات رایج و پرکاربردی بپردازید که کاربران معمولاً آنها را سرچ می کنند نوشتن یک مقاله کامل و اصولی بدون توجه به کلمه کلیدی که مد نظر کاربران است نمی‌تواند به پیشرفت شما کمک می کند در واقع نوشتن یک عبارت نامربوط به عنوان کلمه کلیدی که هیچ گاه کاربران آن را سرچ نمی‌کنند هیچ کمکی به شما نمی کند.

بنابراین اگر افزایش بازدید وب سایت و برخورداری از کاربران متعدد برای شما اهمیت دارد  باید به کلمات کلیدی که برای مقالات مختلف به کار می‌برید اهمیت و ارزش زیادی قائل باشید. شما با شناخت کامل مخاطب هدف می توانید از کلمات رایجی که مخاطبان شما معمولاً مورد جستجو قرار می دهند آگاه شوید.

کلمات کلیدی چه نقشی در سئو دارند؟(مخاطبان خود را بشناسید!)

 اگر خود را به جای کاربران بگذارید متوجه خواهید شد که در طول روز چه کلمات کلیدی را مورد جستجو قرار می دهند، بنابراین باید بر روی این کلمات کار کنید تا بتوانید به جذب کاربران متعدد بپردازید .

برای مثال یکی از کلمات کلیدی رایجی که در حوزه آرایش و زیبایی به کار برده می‌شود کلمه “رفع چروک دور چشم” است. معمولاً کلمات این چنینی توسط کاربران بسیار جستجو می شود‌ البته رقابت شما با کسانیکه مقالات مختلفی در این زمینه می نویسند هم بسیار زیاد است‌ بنابراین باید توجه کنید که مقالاتی که ارائه می دهید .

از هر لحاظی ساختارمند و مطابق با اصول گوگل باشند تا بتوانید به جذب کاربران هدف بپردازید و بر رقبای خود غلبه کنید. حال که با سوال نقش کلمات کلیدی در سئو سایت آشنا شدید سعی کنید که برای وب سایت خود ارزش و اهمیت قائل باشید و اگر هنوز مجموعه مناسبی را پیدا نکرده اید از کارشناسان ما در این زمینه کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran