امتیازدهی به : post

کمپین Universal app چیست؟

کمپین Universal app چیست؟ این کمپین یکی از بهترین روش های جذب کاربر در گوگل ادز است. و با فراهم کردن فرصت تبلیغ در شبکه های تبلیغاتی مهم جهان به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با کاربران بیشتری آشنا شوید و اپلیکیشن  خود را به آنها معرفی کنید.

کمپین Universal app چیست؟ این کمپین یکی از بزرگترین و بهترین روش های تبلیغات خودکار برای جذب مشتری محسوب می‌شود. این برنامه به تبلیغ کنندگان کمک می کند که بالاترین نرخ تبدیل را از تبلیغات خود به دست بیاورند.

به طور کلی تمامی امکانات به لطف ماشین لرنینگ در اختیار شما قرار می گیرد. این روش بهترین تبلیغات اجرایی را مشخص و به مرتبط ترین کاربران نشان می دهد‌. بر اساس ادعای گوگل این روش نسبت به سایر روش های تبلیغاتی این توانایی را دارد که به ازای هر دلار  تبدیلتان ۱۴۰ درصد ارتقا می یابد.

تاریخچه کمپین Universal app

کمپین Universal  app در سال ۲۰۱۵ راه اندازی و در سال ۲۰۱۷ به صورت کامل جایگزین سایر کمپین‌های گوگل ادز شد.

یکی از مهمترین ویژگی های روش تبلیغاتی Universal  appاین است که دیگر نیازی به طراحی سایت جداگانه برای تبلیغات ندارید. این روش تبلیغاتی به عنوان جدیدترین و مهمترین روش تبلیغ در گوگل ادز به جذب کاربرانی می پردازد که معتبر ترین تبلیغات را برای آنها به نمایش در می آورد.

کمپین Universal app چیست؟

برای انجام تبلیغات باید به اضافه کردن تصاویر ویدیو ها و متن مورد نظر خود بپردازید گوگل با استفاده از داده های ارائه شده جهت ایجاد تبلیغات استفاده می کند. به مرور زمان می تواند بهترین بستر تبلیغاتی را جمع آوری و کشف کند سپس آن را به کاربران نمایش می دهد.

کمپین Universal app از لحاظ عملکرد شباهت زیادی به تبلیغات جستجوی رسپانسیو گوگل دارد و این کار را با ماشین لرنینگ انجام می دهد. در حالی است که تبلیغات جستجوی گوگل تنها برای جستجوی کلمات کلیدی طراحی شده است اما کمپین Universal app این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید در سایر بسترهای تبلیغات گوگل نیز به نمایش تبلیغات خود بپردازید.

بستر اجرای کمپین Universal app چیست؟

قبل از اینکه بدانید کمپین Universal app چیست؟ باید تبلیغات خود را در admobe، گوکل ادز و یوتیوب ایجاد تا این امکان برای شما فراهم شود تا  هریک از ویژگی گوگل ادز را هدف قرار دهید. به لطف UAC توانایی قرار دادن تبلیغات خود را در یوتیوب، گوگل پلی و گوگل دیسپلی را خواهید داشت.

برای اینکه متوجه شوید کمپین Universal app چیست و در موقعیت های مختلف به چه صورت به نمایش در می آید باید به شما بگوییم که نحوه نمایش آن در موقعیت های مختلف مانند گوگل ادز ‌و یوتیوب به صورت کاملا متفاوت به نمایش در می آید. در ادامه آنها را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.

نحوه عملکرد کمپین Universal  app در گوگل ادز به صورتی است که دیگر نیازی به ساخت تبلیغات جداگانه برای موقعیت های متفاوت نیست. با ارائه داده های مختلف مانند متن تصویر و ویدیو به گوگل دیگر نیازی به وبسایت جداگانه نخواهید داشت. فرایند مربوط به هدف گذاری، شناسایی مخاطبان، نمایش تبلیغات مرتبط پس از ارائه داده ها توسط گوگل به صورت خودکار انجام می شود.

توجه داشته باشید که تمامی فرایندهای مربوط به تبلیغات در گوگل ادز به صورت خودکار انجام نمی‌شود و باید برخی از تنظیمات را به صورت دستی انجام دهید.

  • بودجه روزانه
  • تنظیمات مربوط به هدف گذاری به ازاری هر نصب یا اقدام (CPA).
  • زبان هدف
  • مکان هدف
  • تاریخ شروع کمپین

 در صورت تمایل می توانید تصاویر، ویدیوها یا Assetهای HTML5 را که به آن ها علاقه دارید را جهت ساخت تبلیغات استفاده کنید. اگر این موارد را خودتان تنظیم نکنید، گوگل از تصاویر و ویدیوهای موجود در صفحه اپلیکیشن‌تان در گوگل پلی استفاده خواهد کرد.

بهترین اقدامات UAC

همانطور که در پاسخ سوال کمپین Universal app چیست؟  وی موضوع اشاره کردیم که این نوع از کمپین های تبلیغاتی با هدف‌گذاری درست مشتریان و نمایش تبلیغات مرتبط به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید به صورت خودکار در برنامه های معتبر مانند گوگل پلی، یوتیوب و گوگل ادژ به نمایش تبلیغات خود بپردازید‌‌. بهترین اقداماتی که می توانید در UCA انجام دهید شامل:

کمپین Universal app چیست؟

انتخاب هدف گذاری مناسب

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در ساخت تبلیغات کمپین به آن توجه داشته باشید انتخاب هدف گذاری مناسب است. بنابراین در پیش روی خود دو گزینه  دارید.

  • حجم نصب
  • اقدامات درون برنامه ای

 تبلیغات بر اساس هزینه شما بهینه سازی می شوند. زمانی که حجم نصب را انتخاب می کنید یعنی می خواهید بیشترین تعداد کاربران جدید را به سمت تبلیغات خود جذب کنید.

زمانی که اقدامات درون برنامه ای را انتخاب می کنید یعنی تمایل دارید که به جذب کاربرانی بپردازید که به دریافت چنین اقداماتی تنهایی تمایل نشان داده اند. از جمله مهمترین اقدامات میتوان به بالا بردن سطح و اقدام به خرید اشاره کرد.

همانطور که در قسمت قبل در پاسخ به سوال کمپین Universal  app چیست؟ به این موضوع اشاره کردیم که این روش تبلیغاتی جدید به شما کمک می کند تا بتوانید به صورت خودکار تبلیغات مورد نظر خود را در برنامه های پرطرفدار مانند یوتیوب، گوگل ادز و گوگل پلی به اشتراک بگذارید و به جذب کاربرانی بپردازید که مخاطبین هدف شما هستند.

پیشرفت و ارتقاء وب سایت شما بسته به نوع تبلیغات کاملاً متفاوت از و از آنجایی که گوگل ادز تنها پس از دریافت داده های لازم توسط شما فرایند تبلیغات را آغاز می‌کند باید هر چند وقت یکبار اقدامات لازم جهت اصلاح متن و ویرایش تصاویر و ویدیوها را انجام بدهید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran