گوگل داپلکس (Google Duplex)چیست؟

گوگل داپلکس (Google Duplex) چیست؟ این یکی از سوالاتی است که این روزها بسیاری از افراد از ما می پرسند و می خواهند بدانند که واقعا این تکنولوژی به چه صورت عمل می کند و آیا در زندگی روزمره انسان ها می تواند نقش موثری داشته باشد یا خیر. اگر این سوال شما هم هست پس با ما همراه باشید تا در قسمت های مختلف این مقاله به بررسی عملکرد گوگل داپلکس و آینده آن بپردازیم.

 چندی پیش خبری در دنیای تکنولوژی پیچید که یک ربات توانسته است با آرایشگر یک فرد تماس بگیرد و قرار ملاقات برای او رزرو کند. شاید این برای شما عجیب نباشد زیرا انسان از ابتدا به دنبال شگفتی و پیشرفت بود تا جایی که برای همه ما خلق ربات هایی که بتوانند نیاز های انسان را برآورده کنند یک آرزو شد.

اما امروزه این آرزو توانسته است به واقعیت تبدیل شود تا جایی که هوش مصنوعی در زندگی تک تک انسان ها راه پیدا کرده است بنابراین می توانیم بگوییم که گوگل داپلکس به عنوان یک مدیر برنامه مجازی توانسته است برای تعیین قرارهای ملاقات را برطرف کند در معرفی این تکنولوژی جدید توسط گوگل گفته شده است که بیشترین کارایی آن در ارتباط با تعیین قرارهای ملاقات است.

بنابراین می توانیم بگوییم که مانند یک مدیر برنامه عمل می کند گستردگی دامنه این تکنولوژی پیشرفته هنوز گسترش یافته نیست اما همین مقدار پیشرفت هوش مصنوعی توانسته است نیاز بسیاری از انسان ها را برآورده کند.

در مشخص کردن کارایی این تکنولوژی باعث شده است که به میزان بسیار کمی امکان یادگیری برای آن فراهم شده اما پیش از آن که بتوان به او یاد داد کارهای شما را راه می اندازد.

سوالی که مطرح می شود این است که آیا گوگل داپلکس توانایی ارتقاء سطح یک وبسایت را دارد یا خیر؟ یا بهتر است بگوییم که آیا بر روی سئو تاثیر می گذارد یا نه. در ادامه پاسخ تمامی سوال ها را به شما می دهیم فقط کافی است که با ما همراه باشید.

گوگل داپلکس(Google Duplex)چیست؟ و چگونه کار می کند؟

گوگل داپلکس(Google Duplex)چیست؟ و چگونه کار می کند اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید و میخواهید بدانید که در واقع به چه صورت می توانید از عملکردهای مختلف گوگل داپلکس برای ارتقاء سطح وب سایت خود استفاده کنید ابتدا باید به معرفی دقیق این تکنولوژی جدید بپردازیم.

گوگل داپلکس یک تکنولوژی آزمایشی جدید است که توسط گوگل در کنفرانس سالانه معرفی شده است. این تکنولوژی به گوگل این امکان را می‌دهد تا گفتگوها و تبادلات انسان را تقلید کند.

جان هنسی در کنفرانس خود بیان کرد که گوگل داپلکس توانسته است در تست تورین بهترین شکل ممکن عمل کند تا جایی که می توانیم آن را به عنوان یک ربات برای تعیین قرارهای ملاقات در نظر بگیریم.

در تست تورین تفاوت بین انسان و ربات گوگل داپلکس مشخص نشد و این می‌تواند به معنای کاربردی بودن تکنولوژی معرفی شده توسط گوگل باشد. نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که جان هنسی تنها از کاربرد گوگل داپلکس در تعیین قرارها صحبت کرد و از سایر حوزه ها و کاربرد آن چیزی نگفت‌.

رعایت اصول اخلاقی در هوش مصنوعی

یکی از مهمترین نکاتی که باید در هوش مصنوعی به آن توجه ویژه داشت این است که حتماً باید به رعایت بسیاری از اصول اخلاقی در ارتباط با ربات های انسان نما بپردازید. در ادامه به بررسی برخی از مهم‌ترین این اصول می پردازیم. اگر می خواهید بدانید که گوگل داپلکس(Google Duplex) چیست؟ تا انتهای مقاله را مطالعه کنید.

  • یک ربات نباید به انسان آسیب برساند

در سال ۱۳۴۲ یکسری از قوانین توسط آیزاک آسیموف در ارتباط با اصول اخلاقی مرتبط با هوش مصنوعی نوشته شد. که یکی از این قوانین این بود که یک ربات نباید به انسان آسیب برساند.

از آن جایی که هدف از ایجاد و گسترش هوش مصنوعی و ساخت ربات های انسان نما این بود که به رشد و پیشرفت تکنولوژی کمک کنند تا بتوان زندگی آسان تری را برای انسان رقم زد.

بنابراین یکی از مهمترین اصول اخلاقی که باید در ارتباط هوش مصنوعی رعایت شود این است که به هیچ عنوان ربات ها نباید به انسان آسیب برساند بنابراین هیچ یک از حکومت ها و جوامع نمی‌توانند از هوش مصنوعی بر علیه انسانیت و از بین بردن اخلاقیات استفاده کنند.

  • تبعیت از دستور انسان

یکی از مهمترین و اصلی ترین قوانینی که باید در رعایت اصول اخلاقی در حیطه هوش مصنوعی و آن توجه داشت این است که یک ربات باید از دستور انسان تبعیت کند مگر اینکه این دستور نقد کننده قانون اول باشد یعنی اینکه از ربات کارهایی را بخواهیم که برخلاف انسانیت و اصول اخلاقی است.

بنابراین باید به این موضوع توجه داشت که اصلی‌ترین و مهم‌ترین هدف هوش مصنوعی سهولت فرایند زندگی روزمره انسان‌ها است بنابراین باید تمامی این اصول در ارتباط با این هدف و در مسیر آن قرار بگیرد.

  • مراقبت ربات از خود

برای ساخت ربات های انسان نما باید به یک قانون جدید احترام گذاشت و آن را جدی گرفت این قانون در تکمیل دو قانون اول ایجاد شده است یک ربات باید به درستی از خود مراقبت کند تا بتواند در خدمت انسان قرار بگیرد. بنابراین برنامه ای که در ساخت ربات ها لحاظ می شود باید به صورتی باشد که حفاظت از خود وجود داشته باشد .

با این کار آنها می توانند به راحتی نیازهای انسان ها را برآورده کنند و اگر دچار مشکل شدند خودشان به رفع آن بپردازند در واقع این قانون باید در تکامل دو قانون اول وضع شود در غیر اینصورت امکان موفقیت بشر در گسترش هوش مصنوعی وجود ندارد.

در ارتباط با گوگل داپلکس هم باید این موضوع را در نظر بگیریم از آن جایی که تکنولوژی جدید گوگل داپلکس در خدمت انسان قرار گرفته است و بسیاری از افراد نمی دانند که گوگل داپلکس(Google Duplex)چیست؟ باید به کسب اطلاعات کامل راجع به آن بپردازند.

همانطور که گفتیم گوگل داپلکس یکی از جدیدترین تکنولوژی های معرفی شده توسط گوگل است که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده، بنابراین اگر هنوز نمی دانید که گوگل داپلکس(Google Duplex) چیست؟ باید به شما بگوییم که این تکنولوژی نیز در مسیر توسعه هوش مصنوعی قرار دارد که بسیاری از افراد از آن بی اطلاع هستند.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran