امتیازدهی به : post

طراحی سایت کودک توسط سئو تهران

طراحی سایت کودک چیست و چه مزایایی به دنبال دارد ؟ آیا این نوع سایت ها برای کودکان مضر می باشد یا خیر ؟  ما در این‌ مقاله همراه شما خواهیم بود تا به تمامی این سوالات و چندین سوال دیگر پاسخ دهیم و ابهامات شما را در مورد سایت کودکان روشن کنیم ،پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید .

طراحی سایت کودک یک روش بسیار مفید و سود مند برای کودکان و والدین می باشند . طراحی سایت کودک باعث می شود تا فرزندان شما از اول به صورت اصولی و درست با دنیای مجازی و اینترنت آشنا شوند و کار با آن را یاد بگیرند . هم چنین به والدین کمک می کند تا با خیالی راحت و مطمعن سایت را در اختیار کودکان خود قرار دهند .

یکی از مزایای این نوع سایت ها این موضوع می باشد که کودکان در آن می توانند تمامی اطلاعات کافی و مفید را به دست بیاورند ‌.

ویژگی های که در طراحی سایت کودک باید رعایت شود :

طراحی گرافیکی سایت : به این علت که مخاطبان و کاربران این نوع سایت ها کودکان و والدین می باشند،

طراحی گرافیکی و جذابیت سایت کودکان بسیار اهمیت دارد .

کتابخانه کودکان: در این قسمت شما باید کتاب هایی در دسته بندی های مناسب و متنوع با داشتن رده سنی و موضوع قرار دهید .

قسمتی برای گذاشتن مقالات مرتبط به بیماری های کودکان : شما در این بخش می توانید به معرفی بیماری کودکان و معرفی روش های درمانی برای این بیماری ها بپردازید و آن ها را برای والدین شرح دهید .

قرار دادن فایل های صوتی : بخشی از سایت این امکان را به شما می دهد تا فایل های صوتی شامل

شعرهای کودکانه ، داستان ، کتاب های صوتی ،آموزش زبان و… را قرار دهید.

قسمت های مورد نیاز برای طراحی سایت کودک

قسمت متن های آموزشی : شما در این قسمت می توانید متن های آموزشی مفید و مرتبط به کودکان را در اختیار والدین قرار دهید ، تا والدین از این متن ها استفاده کنند . هم چنین می توانید برای کودکان هم مقالات آموزشی قرار دهید .

قسمت سرگرمی : در این بخش شما باید از بازی های جذاب اینترنتی مخصوص کودکان ،استفاده کنید .

آموزش نقاشی ، کاردستی و هم چنین شعرهای کودکانه را در این بخش بار گذاری کنید .

طراحی کردن قسمت فروشگاه : در این بخش شما می توانید فروشگاه اینترنتی در سایت خود طراحی کنید و محصولات خود که شامل پوشاک بچه گانه ، اسباب بازی ها ، سی دی های آموزشی و… است را از این بخش به فروش برسانید.

طراحی سایت کودک برای والدین

مهم ترین نگرانی والدین پس از مراقبت و نگهداری از فرزند خود ، چگونه تربیت کردن فرزند و روش های صحیح آن می باشد .

والدین برای آموزش راه و روش های تربیت ،از کتاب ها و مقالات آموزشی در این زمینه کمک می گیرند.

طراحی سایت کودک و گذاشتن مقاله و متن های آموزشی تربیتی در سایت ، باعث می شود تا والدین جذب سایت شما شوند.

هزینه ی طراحی سایت کودک

 برای ثبت سفارش برای طراحی سایت کودک شما می توانید سفارش خود را در سایت طراحی ثبت کنید تا کارشناسان و طراحان سایت بعد از بررسی با شما تماس بگیرند .

در طراحی سایت کودکان، سن یکی از مهم ترین و اصلی ترین‌نکات می باشد . 4 رده سنی برای کودکان وجود دارد :

  •  3 تا 5 سال
  •  6 تا 8 سال
  •  9 تا 12 سال
  •  نوجوان از 13 به بالا

پس پیش از هر چیزی رده سنی کاربران سایت را معین کنید و ببینید چه چیزهایی برای هر سنی جالب و جذاب می باشد .

3 تا 5 سال : کودکان در این رد سنی به رنگ های جیغ ، روشن و شاد ، شخصیت ها و کاراکتر های بامزه و به طبیعت بسیار علاقه مند می باشد . سعی کنید متن را در سایت کم تر کنید و به جای آن از تصاویر گرافیکی و جذاب و هم چنین موسیقی و ویدیو بیشتر استفاده کنید .

رده سنی 6 تا 8 سال : کودکان در این سن به خواندن علاقه مند هستند ، پس در بخش آن ها بیشتر از نوشته ها و جملات ساده همراه با تصاویر گرافیکی جذاب استفاده کنید . نیازی نیست در استفاده از رنگ ها زیاد وسواس به خرج ندهید ولی به زیباسازی متون توجه بیشتری کنید

9 تا 12 سال : بیشتر دوست دارند با سایت ارتباط داشته باشند ، پس سعی کنید برای این رده سنی فضای بالغ تری درست کنید و بازی های کامپیتوری در این بخش قرار دهید .

کودکان 13 به بالا : نوجوانان در این رده ی سنی بیشتر دوست دارند آن ها را مهم گرفت و حس بزرگ سال بودن را دوست دارند پس سعی کنید قسمت سایت این کودکان را کمی بزرگسالانه تر طراحی‌کنید و از رنگ های تیره و عمیق تری استفاده کنید .

والدین : والدین میخواهند اطمینان داشته باشند که سایت مورد نظر آن ها برای سن‌کودکشان مناسب و مفید باشد و دارای مطالب و نکته های آموزشی باشد ، پس در طراحی سایت‌کودک قسمتی را مختص به والدین قرار دهید تا بتوانند با سایت تعامل داشته باشند و نظرات و انتقادات خود را با سایت به نمایش بگذارند .

در طراحی سایت کودک بیشتر سعی کنید روی ظاهر سایت کار کنید تا برای کودکان جذاب و جالب به نظر بیاید ، هم چنین از رنگ ها و تصاویر زیبا و بچگانه در طراحی استفاده کنید .

اگر می خواهید یک سایت کودک عالی داشته باشید سعی کنید طراحی سایت خود را به یک طراح حرفه ای و ماهر بسپارید  ، زیرا یک طراح حرفه ای دقیقا می داند یک سایت باید چه ویژگی هایی داشته باشد و چه نکاتی را باید در این نوع سایت ها رعایت کرد ، سایت کودک به دلیل این که کاربران آن کدوکان هستند پیچیدگی های خاصی باید در آن رعایت شود پس طراحی کردن آن هم نسبت به بقیه ی سایت ها کمی سخت تر و زمان بر تر می باشد .

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran