400 – Bad Request چیست؟

400 – Bad Request  یکی از رایج ترین خطا هایی است که معمولا از طریق کاربران به وجود می آید. در واقع کد خطای ۴۰۰ درخواست نامناسب و بدی است که توسط بسیاری از کاربران به سرور ارسال می‌شود و از آنجایی که سرور این درخواست را نام تبر می داند پاسخی شبیه به کد خطای ۴۰۰ ارائه می دهد.

بنابراین اگر شما هم جزو افرادی هستید که با کد خطای ۴۰۰ روبه رو شده اید و می خواهید بدانید که دلیل آن چیست. باید به شما بگوییم که در بسیاری از موارد کاربران مختلف به دلیل اشتباه وارد کردن آدرس سایت باعث می‌شوند که سرور درخواست آنها را معتبر تلقی نکنند و این عدم اعتبار درخواست باعث بروز خطای ۴۰۰ خواهد شد.

متاسفانه بسیاری از مدیران سایت نگران این موضوع هستند زیرا باعث از دست دادن خیل عظیمی از بازی کنندگان آنها میشود هم در ادامه شما را با راهکارهای آشنا می کنیم تا این خطا را برطرف کنید و هر چه سریعتر کاربران خود را به بازدید از وب سایت خود دعوت کنید.

تاثیر کد خطای ۴۰۰ در تجربه کاربری

تجربه کاربری یکی از مهم ترین مواردی است که باعث می شود بازدیدکنندگان یک سایت افزایش یا کاهش پیدا کند مدیران وب سایت های مختلف همواره به دنبال راهکار هایی هستند تا بتوانند به واسطه استفاده از آنها میزان مثبت بودن تجربه کاربران را افزایش دهند اما متاسفانه گاهی اوقات اختلالاتی در وبسایت به وجود می آید که باعث تاثیر منفی در این تجربه کاربری می شود.

برای مثال کاربران مختلفی که از مرورگر های متعدد برای ورود به یک وب سایت استفاده می کنند ممکن است که به صورت های متفاوتی با کد خطای400 – Bad Request مواجه شوند بنابراین می‌توانیم بگوییم که گاهی اوقات تجربه کاربری منفی در دست صاحبان این وبسایت‌ها نیست بنابراین باید خود کاربران با رعایت کردن یک کاری از موارد وارد وب سایت مورد نظر شوند.

 یک نکته مهم در نحوه نمایش کد خطا وجود دارد اینکه بعضی از وبسایت ها سعی می‌کنند که کدهای خطای خود را سفارشی سازی کنند. یعنی به محض نمایش کد خطا علت آن مشخص می شود و کاربر از دلیل اختلال به وجود آمده آگاه می‌شود و سعی می‌کند که هرچه سریع‌تر آن را برطرف کند.

کارشناسان و متخصصینی که در مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران مشغول به فعالیت هستند تمام تلاش خود را می‌کند تا کدهای خطای شما را به صورت سفارشی سازی شده در بیاورند تا کاربران مختلف پس از ورود به وب سایت و مشاهده خطا سریعا از آن خارج نشوند و مجددا برای ورود به سایت تلاش کنند. بنابراین شما می توانید با سفارشی سازی کد خطا میزان کم شدن بازدید سایت خود را کاهش دهید.

نحوه نمایش کد خطای400 – Bad Request

کد خطای 400 – Bad Request   در مرورگرهای مختلف به اشکال مختلفی نمایش داده می شود به گونه ای که ممکن است پر دید از طریق ای اکسپلورر وارد وب سایت شما شود و با این کد خطا مواجه گردد.

بنابراین می‌توانیم بگوییم که یک امر کاملا شخصی است و ممکن است توسط وب سایت های مختلف سفارشی سازی شود یعنی اینکه نوع نوشتاری آن در وب‌سایت‌های مختلف متفاوت باشد برای مثال ممکن است که شما وارد یک سایت فروشگاهی شوید و کد خطای ۴۰۳ را به همراه یک عبارت کوتاه مشاهده کنید که دلیل آن را توضیح داده است اما گاهی اوقات برخی از وب سایت ها می شوند سفارشی سازی در این زمینه انجام می دهند و این امر باعث سردرگمی شدن کاربران مختلف و گاهاً خارج شدن آنها از وب سایت خواهد شد.

نوع نمایش کد خطای ۴۰۰ در مرورگر های مانند گوگل کروم نیز ممکن است متفاوت باشد در آن ها بسیار جزئی است و در همه آنها  عدد ۴۰۰ نمایش داده می شود مانند بسیاری از کدهای خطای دیگر نظیر ۵۰۴، ۴۰۵ و … بنابراین توجه داشته باشید که به محض مشاهده کد خطا نباید از ابزار خارج شوید بلکه باید با استفاده از یک سری راهکارها مجدد برای ورود به سایت تلاش کنید.

نحوه نمایش کد خطای400 – Bad Request

نحوه نمایش کد خطای ۴۰۰ می‌تواند به صورت های مختلفی انجام شود که در ادامه برخی از اشکال آن را ذکر می کنیم:

400 – Bad request. The request could not be understood by the server due to malformed syntax. The client should not repeat the

400 Bad Request

HTTP Error 400 – Bad Request

Bad Request. Your browser sent a request that this server could not understand.

بنابراین باید متوجه این موضوع شده باشید که ماهیت خطا یکسان است اما نحوه نمایش آن ممکن است متفاوت باشد. از این رو توصیه ما به شما این است که به محض مشاهده کد خطای ۴۰۰ یا سایر کدهای خطا سریع از وب سایت خارج نشوید و از طریق راهکارهای دیگر نیز ورود خود به سایت را امتحان کنید.

مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران با داشتن امکانات لازم جهت سفارشی سازی کد خطا می تواند و تجربه کاربری وب سایت شما موثر واقع شود در واقع شما می توانید عبارت دلخواه خود را به همراه خطای ۴۰۰ به کاربران مختلف نمایش دهید تا آنها متوجه شود که به علت بروز کد خطا چیست.

برطرف کردن کد خطای 400 – Bad Request

جهت بر طرف کردن 400 – Bad Request راه های مختلفی برای کاربران وجود دارد و از آنجایی که بروز این کد خطا به دلیل اشتباه کاربر درباره کردن آدرس و فرستادن درخواست به سرور صورت می‌گیرد باید خود کاربران نیز این مشکل را برطرف کنند بنابراین با ما همراه باشید تا راهکارهای برطرف کردن این کد خطا را با یکدیگر بررسی کنیم.

صفحه خود را رفرش کنید

در بسیاری از موارد زمانی که کاربران آدرس سایت را به اشتباه وارد می‌کنند ممکن است که اختلالاتی در ورود به سایت به وجود بیاید بنابراین باید با رفرش کردن صفحه و ورود مجدد به سایت در مشکل به وجود آمده غلبه کنند با این کار درخواست مجدد شما به سرور ارسال خواهد شد و این درخواست مورد بررسی قرار می گیرد تا کاربران بتوانند از محتوای سایت استفاده کنند.

آدرس سایت را مجدداً وارد کنید

همانطور که گفتیم خطایی ۴۰۰ به دلیل درخواست بد کاربر و ارسال آن به سرور است زمانی که سرور درخواست کاربر مورد نظر را مورد بررسی قرار می دهد متوجه می‌شود که آدرس به درستی وارد نشده است و یک مشکل در ورود به سایت وجود دارد بنابراین به جای نمایش محتوا و صفحات سایت کد خطای400 – Bad Request را نمایش می دهد بنابراین شما باید با وارد کردن مجدد آدرس به درستی درخواست صحیح خود را به سرور ارسال کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran