امتیازدهی به : post

403 (Forbidden) چیست؟

403 (Forbidden)‌ یکی از رایج ترین خطاهایی است که هر کاربر یا مدیرسایتی ممکن است با آن روبرو شود. شاید با اولین برخورد با خطای ۴۰۳ دچار سردرگمی و ابهام شوید ندانید که درگیر چه کاری باید انجام بدهید. اما جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد، زیرا

 قصد داریم که در این مقاله علل و عوامل ایجاد کننده این خطا را مورد بررسی قرار بدهیم و راهکارهایی برای بر طرف کردن آن ارائه کنیم.

403 (Forbidden) چیست؟

بروز کد خطا یا ارور 403 ( (Forbidden می‌تواند برای شما گیج کننده و آزاردهنده باشد. از طرفی اگر مدیر یک وبسایت باشید نمایش بیش از اندازه این کد ممکن است کاربران زیادی را از دست بدهید. بنابراین باید با حس مسئولیت پذیری بیشتر در نسبت به رفع اختلالات به وجود آمده برای سایت خود اقدام کنید.

زمانی که کاربران مختلف متوجه می‌شوند که شما برای آنها ارزش و احترام قائل هستید و به صورت فوری تمامی مشکلات و اختلالات وبسایت خود را برطرف میکنید با اعتماد بیشتری نیاز خود به وب سایت شما را برطرف می کنند. در واقع مهمترین چیزی که یک کاربر به آن احتیاج دارد این است که بتواند بدون هیچگونه مشکلی وارد یک وب سایت شود و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کند.

بنابراین شما هم برای فروش بیشتر و افزایش ترافیک وب سایت خود باید به این مسئله بیش از پیش توجه کنید و با استفاده از یک سری اقدامات ضروری هر چه سریعتر مشکلات به وجود آمده برای سایت خود را برطرف کنید.

عوامل مختلفی باعث ایجاد کد خطای403 (Forbidden) می‌شوند و شما این بازیگر را دارید که با شناسایی عامل ایجاد برطرف کردن آن کمک کنید. اما گاهی اوقات بروز چنین خطایی از طرف مدیر سایت اتفاق می افتد و این امر به این معنا است که دست دارد که جلوی ورود کاربر ناشناس یا مشکوک را بگیرد.

اگر بخواهیم به صورت ساده و مختصر خطای ۴۰۳ را معرفی کنیم باید بگوییم که بروز این کد خطا بدین معنا است که سرور درخواست شما را مشاهده کرده است اما به دلایلی شما اجازه دسترسی به سایت را ندارید همانطور که گفتیم بروز این مشکل می تواند از سمت مدیر سایت باشد یا اختلالات دیگر باعث به وجود آمدن آن شده باشند.

عوامل ایجاد کننده کد خطای403 (Forbidden)

قبل از اینکه هر اقدامی برای برطرف کردن این مشکل انجام بدهید باید به صورت دقیق به تشخیص علت خطا بپردازید. تا زمانی که به صورت کامل متوجه دلایل به وجود آمدن این گونه از مشکلات نشوید امکان برطرف کردن آنها وجود ندارد.

بنابراین مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا میزان اطلاعات خود را راجع به علت به وجود آمدن کد خطا بالا ببرید سپس با انجام یک کاری از اقدامات برطرف کردن هرچه سریعتر آن را بپردازید. دو دلیل احتمالی که میتوانیم برای کد خطای ۴۰۳ در نظر بگیریم شامل موارد زیر است:

  • مجوز های پرونده دارای پیکربندی های اشتباهی هستند.
  • پرونده htaccess دچار مشکل شده است.

یک گمان دیگر هم در این زمینه وجود دارد و آن این است که ممکن است افزونه شما دچار اختلال و مشکل شده باشد. ما در این مقاله به صورت تغییر تمامی روان را مورد بررسی قرار می دهیم و روش های برطرف کردن آنها را با شما در میان می گذاریم.

نحوه نمایش403 (Forbidden)

اینکه شما از شما رو کردی استفاده می‌کنید در نحوه نمایش ارور ۴۰۳ تاثیرگذار است. بسیاری از افراد از مرورگر گوگل کروم استفاده می کنند و ممکن است با یک صفحه سفید و یک عبارت که حاوی کد خطای ۴۰۳ روبرو شده باشید.

فرقی نمی‌کند که مرورگر شما کد خطا را به چه صورت نمایش دهد آنچه که اهمیت دارد این است که  دسترسی شماره سایت ممنوع شده است اختلال از سمت سرور به وجود آمده، ممنوعیت دسترسی شما می تواند به اشکال مختلفی نمایش داده شود که در ادامه شما را با صورت های مختلف آن در مرورگر های متعدد آشنا می کنیم.

  • 403 – Forbidden Error – You are not allowed to access this address
  • You are not authorized to view this page
  • It appears you don’t have permission to access this page
  • 403 – Forbidden: Access is denied
  • Error 403 – Forbidden
  • 403 Forbidden – Access to this resource on the server is denied

برطرف کردن کد خطای403 (Forbidden) برای کاربر

همانطور که در قسمت بالا هم اشاره کردیم بروز کد خطای403 (Forbidden)

همه روی مدیر سایت ممکن است به وجود بیاید و هم برای کاربر در این قسمت به شما روش های برطرف کردن این ارور را برای کاربران شرخ می دهیم.

رفرش کردن صفحه

نکته مهمی که برای برطرف کردن کد خطای ۴۰۳ وجود دارد این است که باید تمام تلاش خود را بکنید تا مجددا وارد صفحه شوید و آن را رفرش کنید. در مواقعی که بروز کد خطای ۴۰۳ موقتی باشد استفاده از این روش می‌تواند شما را از شهره صفحه سفید با نمایش کد خطا راحت کند. برای این کار شما می توانید از کلید اف ۵ به همراه رفرش استفاده کنید.

آدرس خود را دوباره چک کنید

یکی دیگر از روش هایی که به شما کمک می کند تا هر چه سریعتر کد خطای ۴۰۳ را برطرف کنید این است که مجددا آدرس سایت را مورد بررسی قرار بدهید زیرا امکان اینکه شما آن را اشتباه وارد کرده باشید وجود دارد و این عامل باعث عدم دسترسی شما به سایت می شود.

کش مرورگر خود را پاک کنید

یکی دیگر از مهمترین عواملی که می تواند دسترسی شما به سایت را مختل کند و خطای ۴۰۳ را نمایش دهد کش مرورگر شما است. که امکان قدیمی شدن آن وجود دارد. بنابراین برای برطرف کردن مشکل باید اقدام به پاک کردن آن کنید.

از مرورگر دیگری استفاده کنید.

در صورتی که تمامی روش های فوق را امتحان کردید اما باز هم اجازه دسترسی شما به سایت وجود ندارد سعی کنید که از مرورگر دیگری استفاده کنید. گاهی اوقات مشکل به وجود آمده برای شما و مواجهه با کد خطای403 (Forbidden)

به دلیل استفاده از مرورگر نادرست است. از این رو به شما توصیه می کنیم که حتماً از یک مرورگر کاملاً مناسب استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran